Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavča

Ahoj všichni,tak pomalu začíná mít cigareta hořkou chuť,ale jsem "statečná "a zátím to překouřím.Nejhorší je zatím noc,celou noc jsem téměř vzhůru ,ne a ne zabrat pořád se budím a čumím do stropu.K ránu usnu a nemůžu se probudit.Ještěže vstávám až v 7 hodin.Snad ta hořkost zasílí,abych i já už dala pokoj! Všem pěkný den........................... .........

Standa

Vondra nebo Koprajda zase mažou jak vzteklí

Friduča

Dobré ránko všem, můj muž stále na 3 cigeretách ... A ? je rád ... :) Nejde mu to úplně s tím seknout ... Zajímavé, ale je, že pokud jsme spolu jen my dva.. tak to vydrží.. včera třeba neměl ani jednu .. a o črm to svědčí ? Vůle ... lidičky vůle .. snaha .. přehodnocení v těch našich h¨hlavinkách ... já začala brát v únoru .. už ani nevím přesně kdy ale na 1.3. j¨sem si stanovila deb D .) A jak ? Nevydržela jsem ... :) Dnes neberu chmp, občas, jen tak pro pocit lupnu půlku ... a je to 27 dní ... :) Takže držte se ... a bojujte.... :) yslím na VÁS !!!!!!

Brontík

Dobré ránko Fridučo, o manželovi jsi to raději neměla psát nebo nám vezmeš veškerou naději. Pokud je to vážně jen o vůli, to bych přestala i bez Cháčka :-), kdybych ji teda měla. Já od toho čekám zatím ten slibovaný zázrak, snažím se tomu pomoci, ale nemyslím , že se daří. Beru už čtvrtý týden, i den D už jsem měla stanovený, ale vydrželo mi to tři dny. Nezvládla jsem to a znovu začala.. Ten absťák byl šílený a když píšete , že Ch.zároveň tyto stavy snižuje , tak ještě počkám..:-( A taky ještě by mi to mělo přestat chutnat , že?!!! Je to opravdu svinstvo, včera jsem volala tatínkovi záchranku, nemůže dýchat , skoro mluvit, plive krev, letos mu bude šedesát, závislost na kouření mám po něm, doufám, že ho nebudu následovat.

Simi

Brontiku,vydrz!!!!Neboj se ono to prijde....tim spis,ze tomu nekoureni i sama pomahas,jak pises....vule je dulezita,ale champix Ti pomuze....abstaky bud nejsou nebo mirne..... a chut na cigaretu je spis jen o tom zvyku a ritualech.....cooo???...je to na Tobe a my vsichni tady jsme prikladem,ze kazdy to ma trosku jinak,a s troskou vule, to jde zvladnout a prestat s tim hnusnym kourenim...uz k vuli tatinkovi to dokaz!!!!!Myslim na Tebe..drzim palce..... a verim,ze to zvladnes!!!

Brontík

Milá Simi, právě že ten absťák byl hrozný,třásla jsem se jako nikdy.. z toho usuzuju, že to bylo asi brzo. No a zatím mi právě chutná a nevím o žádném rituálu.. já jsem kouřila prostě pořád. Ale taky si to chci dokázat! A slibuju, že dokážu!

Pavča

Xandro,kde jsi?! Jak jsi na tom? Já dnes 5 den,ale přestat to stále nejde.Začíná hořko v puse a v noci nespím....................

Mona

všem na tomto foru,že jsem se v sobotu 5.4. zúčastnila srazu odnaučených kuřáků. Sešlo se nás asi 12 nebo 14,přesně nevím. Když jsem tam jela,měla jsem obavy,že hovor bude váznout,protože se neznáme,ale opak byl pravdou,skoro jsme se nepustili ke slovu,jak nám to jelo. Bylo to opravdu super,samý skvělý lidi a spojoval nás ještě jeden problém. Z toho plyne ponaučení pro budoucí nekuřáky-vydržte když vás bude víc,tak to určitě zvládnete ,my vás budeme podporovat a pak se třeba i sejdeme . Stojí to za to.. Jinak Sigrid,jestli to tady občas čteš,tak jsme na tebe vzpomínaly se Zdenou a Evvou. Tak se měj pěkně a příště bys neměla chybět. Pa

evva

Ahoj Mono a všichni ostatní.Jo,opravdu to tam bylo super.Nejdřív jsem tam chtěla zůstat tak hodinku,dvě a nakonec se to protáhlo až do desáté večer.Až bude příště,doufám,že nás bude víc :)))

Xandra

Tak jsem dostala od přítele děsnou střevní chřipku. Od nedělní noci jen zvracím a s....Ale má to jedno pozitivum. Je mi tak zle , že jsem neplánovaně najela na den D. Od soboty 20.00 hod. NEKOUŘÍM. Takže mám za sebou jeden celej den a kousek - bez cigarety . Musela jsem si vzít dovolenou a ležím v posteli jak mrtvola. Nevím jestli se to počítá , ale nemám chuť ani jíst natož kouřit. Dřív jsem ale kouřila i při salmonelóze. Mám o 3kg míň, ale to jen ztráta tekutin. Alespoň mám základ na ztloustnutí až skutečně přestanu kouřit. Dám vědět jak to pokračuje. Pavčo drž se, ale tohle není zrovna nejpříjemnější způsob jak s tím seknout. To bych nepřála nepříteli, natož příteli. Stejně si myslím, že mi otrne a bude zle ! Ale budu bojovat !

Pavča

Xandro,držím palce! Možná to způsobil Champix, nebo to ještě zhoršil.Každopádně ti trochu závidím(to nekouření).Měj se jak nejlépe můžeš.

Mydlypupek

Milí a váženi spolubojovníci a spolubojovnice. Nyní se mi velice těžko až přetěžko píše, o tom kouření, ale když on je takovej smutnej uplakanej den,sluníčko vůbec nevysvitlo, vítr mi lezl do kostí, ptáčci byli někde zalezlí a nezaspívali,no zkrátka počasí že by člověk psa nevyhnal,dlouhá chvíle mi byla tak, že jsem jsem to nemohl vůbec ale vůbec vydržet,pořád jsem o tom musel přemýšlet, no a nakonec jsem tomu přece jenom neodolal a šel si na chvíli lehnout.Víte po hodince jsem vstal a je mi normálně do bujarého tance, neboť si moje tělo pěkně odpočinulo něco dobrého jsem spolkl a další den nekouřil! ! ! ! !

Marja

Dobré ráno všem. Teda Mydlypupku, to byly nervy, když jsem začala číst tvůj příspěvek. Já s hrůzou čekala, že napíšeš, že sis zapálil. Ty jsi umíš napínat. Jsi skvělý. Pavčo, Xandro- jak to jde? Já včera nešla mezi reklamami kouřit a to ještě neberu Ch. Držte se a všichni začínající.

Pavča

Jde to pomalu.Zatím mi to chutná,hořkost zmizela,tak snad nebudu ta vyjímka ,komu to nezabere.Ale snažím se,včera jen 7 dnes 4 a doufám,že pro dnešek konečné číslo.Jdu večer se synkem do bazénu,tak nebudu mít čas.Uvidíme čím mně překvapí zítřek.Všem držím palce.Xandro,jak ti je?

Xandra

Pavčo jsi DOBRÁÁ :-) Mě to šlo samo , když mi bylo zle. Nevím jak bych vypadala s počtem cigaret nebýt té střevní chřipky. Zítra jdu do práce a jdu poprvé bez krabičky. To bude zkouška ohněm. Zatím to šlo vydržet- jen jsem ty 3 dny ležela. Ale chuť se sem tam dostavila tak jsem si šla udělat čaj rooibois - je moc dobrý a čistí prý organismus. A že je u mě co čistit za těch 20 let. Dřív jsem čaj nepila, ale tenhle mi chutná- je to africká bylina a je prý dobrý i na redukci hmotnosti. Držím ti moc a moc pěsti a ozvi se 4 kousky jsou obrovskej úspěch. :-) :-)

Yva

Zdeno,a Evvo a Mono, nyní jsem četla o srazu,že jste se zůčastnily,je mi to moc líto,že jsem se neúčastnila,neb jsem se na sraz chystala,četla jsem o něm na odvykání kourení,pak jsem měla moc práce s daněni a měla jsem absenci na internetu a server odvykani změnili a zde jsem se nedočetla,kdo se z tohoto serveru zúčastní.Myslela jsem,že z našeho serveru tam nebude nikdo.A zrovna jste tam byly vy pro nás zde nejznámější podporovatelky a pisatelky.Opravdu ji mi to líto!!!!!!Ach jo.Tak snad příště.Tak se mějte všichni zde nádherně a krásné jaro. Jo a při těch stresech s daněmi se stále držím a nekouřím. Musím to spočítat, ale je to přes 8 týdnů. Pro začínající-kouřila jsem 33 let 2 krabičky někdy i více denně, poslední cigaretu jsem měla 17 den CHMP.Posledních 14 dní jsem snížila na 2x0,5 mg denně.Bála jsem snížit,chtěla jsem dodržet 3 měsíce,ale hrozně mě vadily pachy z jídla/z cigaret,ale ne/ a opravdu jsem měla nechuť k jídlu.Zhubla jsem o 3 kg,moc jsem to nepotřebovala.Tyto problémy se zlepšily a ohledně cigaret snad dobrý.Uvidím dál.

evva

Neboj,už teď se plánuje další.S největší pravděpodobností ,ale nebude v Praze.Už se na něj všichni moc těšíme :)))BRONtÍKU,nevěš hlavu,budu se opakovat,ale dej tomu čas.Snaž se postupně naučit žít bez cigára.Já ze začátku musela i na pár dní vynechat kafe,byla to sice drasťárna :),ale zvládlo se to.Zvládli to jiní,zvládneš to i ty!!!

Mona

Ahoj,Yvo. Je mi to taky moc líto,žes nepřišla,ale jak psala Evva,chystá se další sraz. Bylo to moc příjemné a všechny ženské vypadaly úžasně-vůbec jsem si je tak pěkně nepředstavovala. Prostě všechny byly pěkné-protože přestaly kouřit-a to stojí za to. Holky držte se-i nováčci,stojí to za to...

sigrid

Holky moje zlatý, Mono, Yvo, Ewo, je mi líto, že jsem na srazu nemohla být, už kvůli Vám a Zdence. Určitě někdy dorazím, ale bojím, bojím, že dřív než na podzim to nebude. Jestli tenhle dlouhodobej stress a honičku zvládnu bez cigár (a zatím to jde bez problémů), tak jsem fakt nekuřák ;o). Mějte se krásně, pořád na Vás myslím. A vy všichni noví a pochybující, nebojte. Champik ještě nikdo nepřekouřil, když ho bral poctivě. Chce to jen prostě seknout s tou poslední a zjistit, že to jde i bez ní. Někdo tady naříkal na absťáky, můžu ho ujistit, že do čtrnácti dnů přejdou. Fakt. Abych se vyjádřila jasně, s champíkem, kdo chce přestat, přestane, zatímco bez něj nám zatvrzelým kuřákům vůle prostě nestačila.

Friduča

Dobré ránko, tak já mám dnes 29 den .. .:) Včera jsem bojovala sama se sebou .. dala jsem auto do servisu, neb mi řvalo jako F1 a radovala jsem se, že oprava stála jen 1.000Kč a večer jsme šli do divadla a po cestě zpět to do nás napálil matlák ... :( Takže jse mse normálně jala hledat hospodu a koupit cíga ... bohužel žádná tam nebyla :( No možná bohudík :) Přežili jsme ve zdraví a bez cíga, jen autí má bebí na levé straně celého svého těla ... Ale co, hlavně že se nestalo nic nám ... Holky Pavčo, Xandro ... držte se !!!4 cíga to je super :) :) Marjo, ty už do toho taky řízni ... :) :) :) Stojí to za to ... :) Já to včera počítala a od té doby co jsem začala brát CHMP jsem ušetřila cca 5 tis. a to už je celkem dost ... né, že bych je měla někde v šuplíčku ... :) Ale obrazně .. nikde je samozřejmě nevidím :) :)Možná bych si mohla uděla místečko kam si akždej den ty korunky strčím, abych se pak s nima mohla mazlit .. a za rok třeba koupit dovču, jako překvápko ... :) Jinak ani já srazík nezvládla a dost mě to mrzí, když čtu, ja kto bylo super !!! Tak snad příště .. písněte pak kdy a kde lidičky ... :)

evva

Kdepak jsi,dneska jsem jsem koukala hodně nazpátek a zjistila jsem ,že si včera měla 2.měsíce.A ani jsi nenapsala,tak se ozvi jak si na tom.Kdyby blbě:(tak stejně napiš,jo?Zatím ....

Jožo

Užívam Champix siedmy deň. Trošku pofajčievam - ale skorej zo zvyku ako z potreby. V kalendári som si zakrúžkoval 14.04.08 ako deň, keď chcem definitívne prestať a ani nepofajčievať. Dá sa to, lebo nikotínovú potrebu nemám už dnes a je to len zvládnutie motoriky. Všetkým držím palce a držte, prosím sj vy mne! Ďakujem! Všetkým držím palce, buďme silní a zvládnime to!!!

Miloš

Ahoj, když to tady tak pročítám, tak mám pocit, že všem to jde skoro samo. Nikdo z Vás, co už neberete Cham. neměl absťák? To buď máte obrovský štěstí, nebo já jsem "nějakej divnej". Po vysazení cham. 1.4. mám neustále "absťák". Bolesti hlavy,nervozita,podrážďenos t!!!,neschopnost se soustředit, atd. Jediný, co je zatím pozitivní je, že mě cigareta neschází a ani na ni nemám chuť!!!!! Ale pokud bych měl mít tyto stavy delší dobu, tak asi raději začnu zase kouřit.

Mona

Nepíšeš ale,jak dlouho jsi bral,třeba jsi vysadil brzo. Já beru od 20.1. Ted už jen 2xpůlku,ale dnes jsem si byla pro další balení 28 tablet,což mi vydrží další měsíc. V tom letáku píšou půl roku.

Miloš

Cham jsem začal brat 22.1. takže jsem měl kůru cca. 10 týdnů. Bohužel ty "moje stavy" jsem měl už od cca. 8 týdne užívání. V letáku jsem četl, že stačí 12 týdnů, někde jsem četl že se to má užívat rok. Tak teda nevím, jak dlouho to užívat.

evva

Kdybych na tom byla jako ty,spíš bych volila pokračovat v Chmpx,než začít znova kouřit. Finančně je jedno jestli kupuješ Chmpx,nebo cigára. Nezahazuj ZBYTEČNĚ těch několik týdnů cos vydržel nekouřit,zajdi za doktorkou,nech si napsat recept,ber třeba jako Mona(zdravím:)) po půlkách.NEZAČÍNEJ zase kouřit,byla by to fakt škoda a třeba bys za pár měsíců musel začínat znova,úplně od začátku.....DRŽÍM PALCE

Zdenka

ahoj všem, právě jsem vstala po noční, už jsem si nechla napsat cham. na 3 měsíce, ale až se vrátím z toho Egypta tak na to najedu, zatím ještě se mnou nic moc, nyní to bude 17.4 pul roku co ten muj človíček odešel, dost s tím bojuji, tak nechci nic uspěchat, ale věřím až poletím v září na tu Floridu tak už budu mezi vás patřit a také mám koupený nekuřácký let (((, tak už v tom unoru když jsem si vyřizovala tu letenku tak jsem si moc přála do té doby nekouřit. Nemohu stále to něčím omlouvat, ale vím že to chci opravdu, tak se do toho po dovče pustím. Jinak jsem to psala i na druhém foru, mám spostu přátel a vy patříte mezi ně, tak se držte a užívejte venku tu nádheru. Ahoj všem!!!!!!!!!!!!!!

Marja

Příští týden si půjdu pro recept, ale zřejmě začnu Ch. brát za 14 dní. To budu mít jedno pravidelné vyšetření a budu dost nervózní a také abych se pak nevymlouvala, že výsledky ovlivnil Ch.Chtěla jsem začínat až po dovolené, t.j. v září, ale teď díky vám do toho půjdu již brzy. Ještě jsem váhala z několika málo důvodu, ale už jsem si je také vysvětlila. Dovolte, abych se tady vypsala, s nikým o tom nemluvím, jsem pro všechny beznadějný případ. Jednou za rok si jedeme do Prahy, kterou miluji a neuměla jssem si představit, že sedím na Kampě bez cigarety.Ale smířila jsem se s tím.A pak jsem ještě zpochybnila, jestli v mém věku má vůbec cenu přestávat. Zbývá mi zhruba 20 let života, jako kuřákovi možná 10 let. A stejně skončím v domově důchodců. Jenomže, jestli tam skončím a budu pohyblivá, bude tam kouření omezeno a stejně na cigarety nebudu mít. A jestli skončím jako ležák, tak mi nedovolí kouřit a budu se trápit absťákem. To raději skončím už teď. Že mám pravdu? A vidíte, jak jsem přesvědčená, že přestanu.A ještě jedna věc, já se zabývám trošku alternativní medicínou a cvičím jedny východní cviky. Moc o tom také v okolí nemluvím, protože každý řekne ,, hlavně, že kouříš ". Vím, že tady by se mělo mluvit asi jenom o zkušenostech s CH., ale kde jste ještě na tom druhém fóru, kde by se dalo mluvit o více věcech.Teoreticky jsem plně připravena a i ty finance nějak vyřeším, vždyť pak to ušetřím na cigaretách. Jenom, že tam to není ta nárazová částka. Přidá se někdo, za těch 14 dní? Jinak začínajícím držím pěsti a Pavčo, Xandro, pište jak jste na tom. Já budu poctivě pročítat každý den a ozvu se, aaž budu mít recept. Moc vás zdravím.

Pavča

Milá Marjo,jsi skvělá,že jsi se rozhodla.Nemysli na to co bude za 10 - 20 let.Mysli na zítřek.Já teda radím,ale sama jsem hrozná,Dnes jsem vzala 6 tabletky a stále nic,žádná hořkost jen v noci se mi špatně spí,budím se a kašlu.Kouřím podstatně míˇn , včera jen 4 dnes mi ale nějak víc chutnají tak mám 4 už teď.čekám , kdy ta nechuť přijde.Každý mě tady utěšuje,že tak 10 den.Xandra je jinej pašák! Xandróó jak jsi na tom - vydržela jsi v práci? Myslím na tebe,aspoň jedna z nás co jsme začaly spolu má výdrž!Budu informovat jak pokračuju,zatím nejsem sama se sebou spokojená,ale věřím,že i já se dočkám...................... ......

Mydlypupek

Milí a vážení spolubojovníci a spolubojovnice. Moc se mi líbí príspěvek od Mi loše, kde píše průběh absťáku.Vím o čem je řeč,ale nemohu pomoci.Když to potkalo mě, po 10 dnech,normálně jsem začal kouřit, protože jsem neznal champix, ale z hruba po půl roce jsem přestal znovu, už ale se champixem. Zdenko, proč oddaluješ ten den "D" Nemysli na nic co bylo a koukej jen do předu na to co bude a uč se životu smát.Ukaž tomu svému druhému "Já" že jsi se rozhodla dobře a začni užívat to champíčko, vždyť si ho můžeš vzít se bou na dovču.Pavčo,na nic nemysli, ono to příjde samo,vždyť kouření je blbej zlozvyk,a přestat to umí jen dobří lidé, kteří mají o to zájem .Marjo děkuji Ti za podporu i za odpověď, je vidět,že čteš moje příspěvky s jedním dechem.Musel jsem to takhle napsat, to abych pozvedl tu chmurnou náladu tady mezi námi.Dnes už je to k sakru nějakejch padesát tři dnů bez cigarety.Taky jsem začínal pátého ledna užívat champíčko, a teprve až šesnáctého února jsem kouřil svoje poslední cigáro.No kouřil jsem jich čtyřicet pět až padesát denně,a u piva o něco víc.Přestal jsem chodit na pivo a nakonec i kouřit, takže ze mě bude za chvíli bambinot! ! ! ! ! !

Friduča

Brontíku, musela jsem to napsat, neb je to pravda ( o manželovi ) jenže víš co ? Já si prostě myslím, že i to je úspěch .. vykouřil fakt hodně .. nikdy jsme to nepočítali, ale 2 krabky udělal určitě ... A nikdy, když jsme přestávali, tak to nevydržel ( ani já ), ale s CHMP se drží na 3 cigeretách ... no a o víkendu žádnou .. neb je mu to před mou maličkostí hloupé ... Ta vůle hraje strašně velkou roli .. ona to možná není vůle,ale odhodlání a prostě to chtít ! Protože po CHMP ti ta chuť přestane, kdy ? To má každý jinak .. na konec pokud jsem si všimla dobře - není tu nikdo kdo by nekouřil víc ja rok ( s CHMP ), tudíž je těžké nějak škatulkovat .. teprve se učíme .. všichni .. nikdo neví jak dlouho brát.. kolikátý den přestat .. vše je jen doporučující ... a každý z nás musí vybrat to co jemu vyhovuje .. já postupně snižovala až jsem byla na jedné každý den a nemohla jsem se jí zbavit .. když jsem si jí zapalovala, říkala jsemsi jedna .. no a ? Dřív krabka dvě .. jsem dobrá ... a každý den jsem si říkala, až přijde domů prostě si jí nedám a hotovo .. jenže dala ... a jednoho dne jsem si jí prostě nedala .. a držím to ... Takže bojuj ty i ostatní a hlavně to chtěj !!!! Pak je to jedině možné ...

Brontík

Ahoj Fridu, určitě je to úspěch !! Jak to sleduji , každý to má jinak, proto to budu brát s nadhledem. Někdo tu psal , že nosí krabičku stále u sebe nebo ji má doma v šuplíku (nebyla jsi to náhodou Ty?), já jsem si taky řekla , že to zkusím , no a krabička je skoro prázdná :-)) Já vím, že k tomu nemůžu už nikdy přičichnout nebo bude zle. Asi se budu po Tobě opičit, protože si večer dávám -ale jenom trošičku :-)) Měj se hezky nekuřácky!

Xandra

Tak jsem dnes přežila první brzké vstávání bez cigarety a první perný den v práci taktéž bez cigarety. Jsem na sebe opravdu pyšná. Buď pochválen šampík a buď pochválena moje střevní chřipka. Z práce jsem přišla domů vzala naše pětiměsíční kokří štěně a vyrazila do polí. Tak Vám musím říct milí rozmilí, že i ten jarní vzduch byl nějak víc voňavější bez cigaret v kapse. Místo toho, abych si sedla na mez a dala si šluka tak jsme se honili s čubičkou. No prostě krásnej jarní den. Marjo běž do toho, jaro voní bez cigaret úplně jinak . Pavčo neboj teď už věřím, že to vážně přes šampík nejde - kouřit. On tě stejně dostane a můžu ti upřímně říct, že mě dnes poprvé od 20 let smrděla cigareta. Z toho jsem měla až dětskou radost. Jen mě trochu zneklidnil Miloš s tím , že má po vynechání šampíku absťák. Ozvěte se někdo prosím , kdo už neberete CHPX a jste v pohodě. Aby z nás nebyli místo cigaret nakonec závisláci na práškách. Všem moc pozdravů , jarního sluníčka a jarních vůní plnej nos bez kouře přeje Xandra. PS: Pavčo vydrž chce to ten pravej moment.

Friduča

Xandro, já neberu CHMP.... sice mi tu radili, abych to nedělala, že je brzo, ale já cítila, že to zvládnu ... nebo jsem možná měla potřebu si to dokázat... nevím CHMPX jsem začala brát někdy v unoru a okolo 10 dne jsme si dala den D, samo, že jsem si ho šoupala a šoupala a kouřila jednu za den ( vždy večer doma ).. prostě jsem jí nedovedla odhodit ...každý den jsem si říkala zítra ..no pak to jeden den přišlo a vydržela jsem ... a teď je to 29 dní co jsem bez a CHMP neberu asi 14 dní.. ale nevím to přesně, neb si to nepíšu .. musela bych si zpětně přečíst tady to povídání ... :)každopádně jsem nedobrala druhé balení ... mám tam asi půlku .. někdy si zobnu půlku prášku ráno ...nevím jestli pak mám pocit, že to lépe zvládnu, ale je to tak .. můžu selhat ... ale prostě nemám potřebu dál CHMP brát .. pomohl mi v začátku, ale nechci ho brát věčně... a jsem přesvědčená, že 80 % je na nás ...takže chutě v začátcích mě CHMP zbavil a bez něj bych to ASI nedokázla, ale dál se s ním kamarádit nechci a chci bojovat... tedy ani nechci .. jsem ráda, že nekouřím .. že mi lidi co kouří smrdí :) To jsem dlouho necítila ... a je to až neuvěřitelné ... cigeretovej kouř mi nevadí .. dokonce možn i voní ... i když u mě doma, už ne ...:)Takže opravdu se s tím musíme každý vyrovnat sám a po svém ... a stejně to cítíme jen my .. kdy to zvládneme ... CHMP je opravdu revoluční a díky němu nekouřím ( zatím ), ale přesně, jak je zde psáno - nechci ho brát po zbytek života a tak jsem sekla i s ním ... jestli přečasně či nikoli - ukáže jen čas :) :) Držím Vám palečky :)))))) Všem !Brontíku - já je v kabelce nemám ( to byl někdo jinej Zdena ? má tam dvě :).. .:) mám tam spoustu bordelu,ale krabku ne .. ale doma v kuchyni v šuplíku ( neb manžel stále je na těch svejch třech kusech )ano ... ale já tam nešahám .. :))))))))A ještě k těm rituálům - ani to nevnímáme .. je to automatický .. není to rituál v pravém slova smyslu, že by se na něj člověk připravoval, jako na nějaký obřad ... to za nás dělá naše podvědomí..kouříme : ráno, když vstaneme, káva, v práci s kolegyní, ve vaně,před oběděm, po obědě, po večeři, před večeří,na vycházce se psem, když čekáme na autobus,když někoho potkáme a jen se zastavíme, doma u televize, já kouřila i u žehlení ( vrchol !!! ).. a tisíce dalších situací ... nejde o rituální obřad - jde o zvyk... a o to, že člověk najednou neví co dělat ...má prázdno v rukou a je zvyklej něco v nich mít adělat ... nevnímáme to jako rituál...( to jen na vysvětlenou, jak to bylo myšleno)...Zdeni myslím na tebe .. i když nejsem z tvé party přestávačů, ale moc ti fandím . .drž se !!! Je to těžké ... já to vím ... ale vše musíme překonat ... Dialog k člověku : -Pláču.-Neplač!-A stejně budu.-Natolik je ten svět zlý? -Ne svět, lidé...ne lidé, jejich slabosti -Jsi slaboch?-Ano, jsem slaboch.-Ale jsi lidský slaboch a lidé přece nejsou dokonalí!-To já vím, vždyť už nepláču...Věř nebo nevěř, jak chceš, ale jednou se zázraku prostě nevyhneš. Najde si tě, tak neutíkej, stůj... A naději na zázrak dopředu neodsuzuj.Povím ti jedno tajemství, snad kdysi osud ho vymyslel, snad s tím nejlepším, nejčistším úmyslem, to tajemství všichni znají, všichni včetně tebe. Jen možná - uvěřit odmítají, že pro každého je schovaný jeho kousek nebe. Ať věříš mi nebo ne, ta bolest jednou ustane, potkalo mě štěstí, řeklo "promiň" a šlo dál. A kdo nás viděl, možná se smál. Já však měla oči jenom pro něj, sedělo v kočáře se stříbrným koněm, ten vůz stříbrnou měl oj, a já mu zamávala. Vyhrála jsem životní boj. Boj se svým osudem, který kdysi ukradl mi můj jediný sen. Štěstí teď jezdí krajem, někoho hledá, aby provedlo ho rájem, a starost ani spát mu nedá. Zatím tě nevidí, ale najde tě, potřebuješ ho. Víc než tisíce jiných lidí. Nehledej čtyřlístky, štěstí se samo dostaví, zaklepe na tvé dveře a slušně pozdraví. Pozveš ho dál, zcela omámená, bude ti vyprávět a ty - tiše jako pěna. Prozradí ti tajemství, přesně to, které už znáš, jen - jako všichni ostatní uvěřit odmítáš, že jednou vyhraješ svou válku s osudem, a život ti vrátí tvůj ztracený sen. Věř mi, je to tak, ber pravdu jaká je. Není tak černý žádný mrak, aby neměl stříbrné okraje. Možná se tak může zdát, ale zdání klame, opovaž se všechno vzdát. Ten pocit všichni známe. Poslechni si tajemství, jenž napsal sám osud, pochází snad z pravěku, ale platí dosud. A navíc ještě pár dalších slov - a to možná nikdo neví - čekej na zázrak. Určitě se objeví. Vám všem pěkný večer kamarádi ..

Pavča

To je krásně napsaný.....................A tolik pravdy

Xandra

DÍKY :-)

Dulina

Ahoj EWINKO a všichni ostatní. Včera tomu byly opravdu 2 měsíce, co jsem si nezapálila. Neslavím, neboť a tímto odpovídám Milošovi, mám už pár dnů krizi. MÁM ABSŤÁK !!!!!! Ale není to tak hrozný, na děti jsem občas musela zařvat i jako "pohodovej kuřák", aby poslechly, kouř mi voní úplně nádherně, ale jelikož jsem byla opravdu poslední vyvrhel a černá ovce, tak to prostředí "provoněné"kouřem, abych pohledala:o)))) Tak aspoň chodím s kočárkem na procházky do města a každýmu huličovi čumim do huby, když potahuje..........:o))))))))) Jsem pyšná i přes všechny ty krize, že neutrácím za cigarety, nepřibírám, nesmrdím kouřem, nemusím myslet na to, abych měla patřičnou zásobu, mám větší naději, že noční stolek nevystřídá kyslíková láhev.......prostě se nemusím stydět za svou závislost.....Velkou oporou je mi můj manžel...........nebo ne oporou, vyděrač je to!........prej se se mnou rozvede, když zase začnu :o))))))))))....mno, ještě, že je to on, díky kterému zažívám ty největší krize:oDDDD. Všem držím pěsti, je vás tu spousta nováčků, tak tfuj tfuj tfuj!!! Nedokážu vás všechny vyjmenovat, ale nikdy nezapomenu na naši "pětku": Danušku, Ywu, Janu a Dana. Také Simi moc zdravím a obdivuji za neustálý přehled a taky Monu, Sigrid, Máfose, a moje dvojče Ewu !!!!!!

simi

Ahojky všem..Duli,jen reaguji na Tvoje abstáky...zdá se,ze to bude asi kolem 8 tydne nekoureni u vice lidicek.. u me to propuklo taky tak nejak...zitra mam 70 dni bez cigaret a skoro uz 3 tydny mam abstaky..nektery den vetsi... jindy par hodin a nebo dne ci dva jakoby vubec,ale kazdy den myslim na to,ze bych si zakourila.....v hlave to mam srovnany,takze doufam ze si nezapalim !!!!......Milosi,jsme na tom v brani chmp stejne.... ja zacala 23.ledna a ukoncila nekdy kolem 17.2..... o neco driv nez Ty...neberu nic,ale ctu si tady,ze i nekteri,co berou,maji mezi 7 az 10 tydnem problemy s abstaky...Sigrid tady psala,ze by to mohlo za 14 dni prestat..tak uz se i "modlim",at to skonci..-))))noo,vim psala si o tech,co berou sampik...ale tak verim,ze i ja to snad nejak zvladnu.Mam jeste prasky doma,ale nechce se mi je uz nasazovat,ikdyz minuly tyden jsem o tom hodne uvazovala ....a ty Milosi VYDRZ taky!!!Duli ty jeste zobes???Nezoufej jiste to musi prejit....Xandre velka gratulace a Pavlo ty trpelive cekej az te sampik udola.... a nebo si dej pevne datum a skoc.....jina volba stejne neni...Brontiku ty cigarka v supliku mam ja...-)))))).... a v kabelce zase Janicka.-))))noo a ta bude mit zitra taky uz dva mesice nebo 60 dni...a Dan pul dne za Janickou...-))))Uz mate dva masice,tak jasejte a radujte se!!!!ja budu s vama..-))))Yva i Danuska to maji snad DNESKA??Oslavujte a chute na cigaretu zahanejte,co to pujde...Zdravim vsechny co pisou nebo psali ....a hlavne jsou jednou nohou na druhem brehu... Monu,ktera je den za mnou....,Mydlipupka,Friducu,Ew u a taky skoro 4 mesice nekourici Lenu,ktera vzdy dokazala povzbudit,postrcit a uklidnit...a Ifku ktera si na Aprila malem po pul roce zakourila...-)))))Mate,Olus,Mi sa,Mafos,Sysi,Standa,Lenka,Ire nka-kalan,Pavlinka,Kluk i Oskarka to nas je...ale spousta se chysta...Joo,ctete a sbirate odvahu...hm...fakt to JDE..Kourila jsem 22 let v prumeru 25 cigaret denne a i vic.Chutnaly mi siiilene moc,a vzdycky jsem rikala,pokud ja prestanu nekdy kourit,dokaze to kazdej....hodne lidicek to tady pise...takze vy, co se rozhodujete,verte ze s CHMP a s chuti prestat to dokazete.....a i ty abstaky se musi nejak zvladnout..to je asi ta dan...-)))Co se taka vahy ,pribrala jsem necele dve kila za 10 tydnu nebo 70 dni...Zdeni,na Tebe jsem nezapomnela...zdravim i Tebe a prestan,az prijde spravna chvile,urcite prijde brzo..Milo,Jirinko,Andreo,Mart ino,Lido CHampixmene napiste,jak to je,ci bylo u vas s abstaky..Dekuji

Máfos

Myslel jsem, že už jsem u Vás upadl v zapomění. Chvála Bohu ne. Pro informaci všem nekouřím už přes 80 dní. Měl jsem sice 2 výpadky , kdy jsem zkusil, zda mně cigarety chutnají a ony opravdu stále chutnají, ale držím se. Marjo, ne že bych z toho byl nějak nadšený, ale jsem určitě starší než ty. V květnu mně bude 70 let. Také se mi honily v hlavě myšlenky, jestli to nekouření má pro mě smysl v těchto letech. Má!!!!! Cítím se daleko lépe, lépe dýchám a chystám se na dovolenou k moři. Buhužel nemám s kým jet , ale nějak to vyřeším. V nejbližších hodinách se stanu po čtvrté dědečkem tak se těším na oslavu.

evva

přeji všem přihlížejícím :)Mám radost,že se ozvali lidičky kteří už tak dlouho nedali o sobě vědět.S Monou jsme na vás vzpomínali na srazu.Dulino,hlavně u tebe mám radost :)K těm absťákům:nevím jestli to je přímo absťák,ale někdo to tu už popsal slovy,který líp pasujou na moje pocity....Já mám spíš takové NUTKÁNÍ si zapálit.Přichází to kdykoliv,ať už jsem v pohodě,nebo se rozčiluju .....Několikrát za den si stále na cigaretu vzpomenu,ale naštěstí je to hned pryč.Je zajímavé,že kouř z cigaret mi pořád voní,přitom vím,že ze samotného cigára (bohužel jsem po cca dvou měsících zkoušela :(( ) je mi zle a nechutnalo mi.Prostě jsme ,jak to někdo ,někde psal,pořád kuřáci ,abstinující kuřáci a s tím se už musíme nějak poprat.Jsem moc ráda,že jsem kdysi narazila :) na toto fórko,nevím, jak bych to všechno zvládala ,být na to "sama"No,tak pomalu mi bude končit ranní chvilka klidu s kávou a pc :).Máfosi..moc gratuluju k novému přírůstku do rodiny :)).

evva

P.S.:za tři dny to bude rok,co někdo založil toto forko :))Co asi teď ten dotyčný dělá...

evva

...ta dotyčná... :DDD

Lída

Ahoj Simi i všichni co tady píšete a samozřejmě zdravím i ty, co si jenom čtou, patřím dnes už také mezi ně. Simi, ptáš se jestli jsem měla absťáky a kdy? Já si to už ani nijak nedokážu vybyvit,že by to bylo tak silné . Je pravda ,že čim déle nekouřim tím je člověk nějak silnější a chuť na cigaretu slabší a šlabší i po 8 měsících se stane, že ti začne nějaky ďáblík namlouvat " ZKUS SI ZAPÁLIT " ale já si myslím,že když jsme šli do toho ,že už nechceme kouřit tak tomu hlasu odoláme. Nemějte strach není to těžké . Jinak cigareta mi nesmrdí ale vím,že kouřit už nechci. Také to bylo tech 20 cigaret denně a to 25 let. No a v neděli to bude 8 měsísů co jsem si zapálila naposled. Euforie opadla ale radost ,že se to povedlo trvá. Rádá si každý den ráno (místo cigaretky) přečtu vaše příspěvky a když se to někomu povede jako třeba teď Xandře, tak se opět dokážu vcítit do toho blaženého pocitu prvního dne bez cigarety. Je to nepopsatelný pocit radosti. Všichni kdo už nekouři ví o čem píšua ti co se k tomu blíží mi jistě až přestanou dají za pravdu.Všechny Vás moc zdraví Lída

Simi

Lidusko,dekuji za reakci a popsani jak jsi to mela a mas dneska s nekourenim TY.V nedeli muzeme oslavovat trosku spolu....Tvych 8 mesicu,TO UZ JE TEDA NECO!!!!!Klobouk dolu....:-))))))..... zalozeni tohoto FORA 13.4...... bude fungovat presne jeden ROK..... a ja jsem se taky narodila..-))))) Taky pokud tady cte nebo nakukuje nejaky Ales,bude mit svatek.....Ono by se toho naslo...jiste bude mit nekdo najake pekne datum nekoureni a taky bude slavit..-)))) a nebo si nekdo naplanuje den D,co Pavlo????Nebojte... nebudu se dneska uz rozepisovat...jen Ty abstaky nejsou u me jen psychickeho razu,ale i fyzicke...nejak se tomu nedivim...defakto si to logicky umim zduvodnit a snazim se byt trpeliva.....jak jsem psala uz se skoro "modlim",aby prestavaly,urcite dam vedet,jestli se to lepsi.... Milosi,ty jsi bez chmp jako ja,tak mi taky prosim dej vedet a Ty Leni,beres uz dlouho jen pulecku denne... dejte taky vedet..jestli se to lepsi!!!!!!!!!dekuji.O jednom z nas tady,ktery to ma dnes za 60 a uz taky neber sampik vim,ze ABSTAKY NEMA,pisu to pro povzbuzeni ostatnim...kazdy to fakt ma jinak,vid Dane..-)))) ale on nam urcite napise hlaseni,jak na tom je.......je to dulezity vedet od toho,kdo to proziva osobne....Vsem preji krasny nekuracky den,hodne vule prestat,protoze i presty mensi nesnaze,to....... STOJI za TO........Marjo pojd do TOHO uz s nama....-)))Nemuzu zapomenout na Janicku a GRATULUJI k 60 dnum,taky napis o svych pocitech s abstaky,ju?Ahoj vsem.-)))...zase jsem se nechte rozepsala...

Standa

někdo se tu ptal jak skončit s champixem. Je to popsáno na champix.cz Ke konci se doporučuje zmenšovat dávky. Právě mám 80. den na champixu. Předešlé dva týdny sem už bral už jenom půl ráno a půl večer. Tento a příští týden beru jen půl ráno. To proto, že sem se bál. Když je člověk na plných dávkách, a přestane, myslím, že je to stejné jako když přestane najednou kouřit, jen receptory jsou nažrané něčím jiným. Co se týče délky léčby, doktor mi doporučil minimálně půl roku. Obecně (dle příbalového letáku) by to mělo být minimálně 3 měsíce. V jiných zemích je normální rok. Asi to záleží od povahy, stojí to hodně peněz a ty se mohou vrazit do něčeho jiného :-) Co se týče absťáků, taky mám občas něco, ale to nemůže být z nedostatku nikotinu, takže je to spíš z nudy nebo když člověk neví co s rukama, a nebo ve chvílích, kdy si běžně zapálil a dnes už to nedělá. A čím dýl na to člověk myslí, tím je to horší, řekl bych, že je to spíš psychického rázu než, že by zrovna chyběl nikotin. Asi to bude tak, chybí cigareta ale ne nikotin jako droga. Ale tohle se mi stává snad maximálně jednou za dva týdny. Co se týče dýmu z cigaret, tak mi teda moc nevoní. Zkoušel sem i jak by mi chutnala cigareta (minulý pátek), no byl to pěkný hnus, ale to bylo tím champixem, bez něho bych to neriskoval, stejně to byl jen jeden dva šluky a pak sem se začal dusit. Aspoň vím jaký hnus by mě čekal, kdybych chtěl znova začít, brrrrr. A pak, těch výhod, když nekouřím, je víc a o ty bych už nechtěl přijít. To je třeba mít stále na mysli. Držím všem palce, zvláště mužům. Muži sou od přírody slabší, hned fňukají. To ženy vydrží víc a jsou na tom líp s odnaučováním kouření, nikdy nefňukají a ještě musí rodit, to chlap nepozná. :-)))

Marja

Je to fajň, že je tady pořád co číst. A nemohou se brát u těch absťáku třeba ještě nějaké ty nikotinové náhražky? Je tady tolik jmen, nechci to poplést - to bylo pěkně napsáno, že kouření není rituál, ale návyk. Marfosi, tak to jsem opravdu o hodně mladší a už i kvůli vnukovi stojí za to přestat.K moři jeď klidně sám a užij si to,já také asi pojedu sama, manžel už nechce.A to bude slast, nenervovat se po cestě, kdy už se zastaví, abych si zapálila.Myslím na vás, kdo začínáte bojovat.

Standa

promiň ale brát nikotin a champix dohromady je jako jít proti proudu, receptory sou ucpané champixem a nikotin se tam nedostane, jestli sou absťáky tak to nebude tím, že chybí nikotin

Lenka

Ahoj lidičky.Hodně jsem tu četla o absťácích a bohužel se musím přidat.Nekouřím od 17.2 a zobu pořád Champ,i když v malých dávkách(půlka za den).A jelikož distribuce léků fakt "FUNGUJE " budu takhle zobat ještě200 dnů. Ale odbočuju.........Jsem posledních 14 dnů jak na trní. Nemám chuť na cigáro,v práci mi kouří všichni a mi to vadí.Ale nevím proč dávám to za vinu práškům.Dneska jsem si musela vzít dovču,začínám být na všechny alergická a jsem jak vosí hnízdo. NA rozdíl od něho stačí kolem mě jenom projít.Ani vrtnout nemusíte a já už vytahuji žihadlo. A někdy mám pocit,že nemám jenom jedno.Pracuji na směny,takže spím nepravidelně ,ale v poslední době skoro vůbec.Nic mě nebaví,jsem podráždná,protivná a divím se ,že jsem od někoho nedostala po hubě.Doufám,že se brzo dá do starých kolejí a bude všechno ok.Momentálně jsem zralá na psychinu a moje rodina se mnou. :(((((( Jinak jste tu všichni strašně šikovní,tak držím palečky Xandře,Pavči a samozřejmě i dalším bojovníkům. Omlouvám se a zárověň děkuji,že jsem se tu mohla vypsat z mých problémů.Říkat to nemám komu a ani nechci.....určitě bych ho bodla..............

Standa

Lenko, připomněla si mi něco podobného. To sem musel skoro měsíc sedět 8 hodin denně vedle kuřáka. Sice nekouřil vedle mě, ale chodil kouřit jinam. Ten mi tak smrděl, až sem z toho šílel a bolela mě nesnesitelně hlava. Sotva sem vyšel ven a necítil sem toho člověka, tak se mi bolest hlavy ztrácela. Ten člověk byl ve zkušební době, takže už šel. Bolest hlavy si asi člověk nevsugeruje. Někdy mi to dělalo i při příchodu domů. Ale už sme uklidili po kuřácích celý byt :-)) okna, záclony atd. :-))) Ale ještě se občas někde najde nějaká vůně která vadí champixu a rozbolí hlava :-)

Lenka

Ahojky Stando.Já už několik let trpím úpornými migrenami.Kdo tohle nepoznal,řekne "BOLÍ JI HLAVA" ale to je něco úplně jiného.Od té doby co beru Champix mě migréna jeětě nechytla. Takže kromě toho, že díky práškům nekouřím ,je to další pozitivum. No a myslím, že poslední........... Se silnou vůlí je to myslím úplně stejné,jak u žen tak u mužů. Já osobně jsem slaboch ,nekouřila jsem 3 - 4 měsíce po plícní embolii a pak zas.Doufám,že to teď vydržím i bez onemocnění a podstatně déle.Nejlépe na furt. Pa pa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce