Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Miloš

Tak koukám, že absťák nemám jenom já. Na jednu stranu su rád, že nejsu divnej a že je to asi normální jev, ale na duhou stranu těm co to zažívají přeju pevný nervy!!!! Marja: Vem to tak, že i Cham. i náplastě jsou "svinstvo" který si cpeš do těla. Čím dýl to budeš užívat, tím míň to bude fungovat, protože tělo si na to zvykne a tím víc na tom budeš "závislá". Lenka: Nejseš náhodou moje dvojče? Mám úplně stejný stavy jako ty!!!!!

Lenka

Milošku, nevím jestli jsme dvojčata, ale zkusím s zeptat maminy. Ale jsem ráda,že nejsem na to sama a že nejsem blázen , jak jsem si původně myslela.Takže až mi bude nanic,tak si vzpomenu na Tebe.Budu vědět,že nejsem jediná,kdo srší oheň. Tak se drž.........

Miloš

:-))))))))

Miloš

Lenko, hlavně se drž!!!!! Já si dávám cca. měsíc a pokud budu mít pořád ty stavy tak to budu muset řešit. Bohužel asi cigaretama. Nedá se nic dělat. Protože abych byl neustále "vzteklej jako pes", tak to mě to nekouření za to nestojí. Já vím, je to blbej názor, ale co už.

simi

Milosi,nemuzem to vzdat!!!Ver tomu,ze to musi prejit!!!!Bud trpelivej...sama vim,jak je to neprijemny...tusim o cem pises.... a jak to prozivas..taky je mam...abstaky,ale NEBOJ to se musi ZLOMIT k lepsimu....zkus to zatim brat tak,ze je to dan za to dlouhodobe koureni....telo i HLAVA se s tim musi vyrovnat postupne.....nejde to HNED..Asi jsou to Ty krize kolem druheho mesice nekoureni,ale jak tu pisou mazaci...ZASE BUDE DOBRE...-)))) a my vydrzime!!!!

Miloš

Simi určitě máš pravdu, že je to daň za mnohaletý kouření a že to musí být jen lepší a lepší. Ale já jsem už jednou asi rok nekouřil, (prodělal jsem odvykací kůru pomocí akupunktury a jakých si elektrod do hlavy) a stejný absťáky jsem měl celý rok!!!!! A můžu ti říct, že to byla hrůza se mnou vydržet. Sám sebe jsem sral :-)

Lenka

Milý brabře.Cigára neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!Měl bys depky,žes nevydržel.Vyřešíme to jinak. Až bude nejhůř sejdeme se tady a zanadáváme si navzájem a bude to v pohodě.Co Ty na to?

Miloš

No, pokud by to (mě)nám pomohlo, tak proč ne :-))

Lenka

Promiňte mi ty chyby. Chtěla jsem napsat Bratře.Kde se mi tam vzala taková blbost to fakt nevím.............

Miloš

To nevadí :-)))

Lenka

Pomůže neboj.Jedna kolegyně v práci mi vždycky při depkách říká, že se mám mít ráda(mi to samozřejmě nejde) A to tak,že se podívám do zrdcadla a řeknu si že jsem krásná holka a že mi to sluší.Na mě to vůbec nepůsobí.Zkusila jsem to párkrát a skončilo to slovy TY krávo blbá,ty zase vypadáš. Můžeš to taky zkusit,možná to Tobě pomůže. Ale co na nervičky pomáhá určitě je jídlo. Právě jsem dobaštila bramboráky a teď uvařím kávičku.No a víc mi nebude chybět.A mám ještě hoďku klid než přijdou dcery ze školy.Pak budu zase stát u toho zrdcadla............Takže to sršení ohně můžeme klidně vyzkoušet,Mi to vadit nebude a možná to helfne. :O :O :)))))))))))))))Jo a jdu si zobnout ten hromský modrý prášek

Miloš

Tak s tím zrcadlem, no nevím, nevím. To nebude fungovat!!! Ale s tím jídlem máš pravdu, to mě taky uklidňuje.

lee456

:-)))))ta si zasloužíš přestat jen kvůli svýmu bezva charakteru...:-)))

Jiřka

všechny Vás zdravím a i já přidávám pro další potřebné své zážitky o tom, jak se 40 let kouřící slaboška, při denní dávce 20-30 cigaret, konečně bez extra duševních stresů snad stane díky CH definitivní nekuřačkou. Opakované pokusy nekouřit sice byly, ale tou tzv.pevnou vůlí a vlastním týráním jsem se zmohla max.na 2 měsíční pauzu a pak jsem vždycky všechno dohnala. Průzkumem kuřáků mám také zjištěno, že všechny ty doporučované berličky ke zbavení se téhle závislácké nemoci jsou nanic, akorát to jsou vyhozené peníze a kuřák zpravidla zůstane kuřákem i nadále, přičemž výjimky potvrzují pravidlo. Ten slaboch ve mně ale věděl, že kouřit nechce a mozek mi dlouhodobě namlouval, že kouří už jen vágusové a já. Takže loni v září jsem si koupila nejsilnější tablety Nicorete v tom největším balení a výsledek byl nulový, spotřeba cca pouhé 3 tablety do konce roku, ještě je mám schovaný. Volba mezi nikotinovým práškem a cigaretou byla viditelně jednoznačná. V lednu t.r., při zkoumání stránek o odvykání kouření, jsem konečně narazila na lék CH a taky na tuhle diskuzi, kdy výsledky s CH byly tak povzbuzující, že jsem to vyhodnotila jako „konečně něco pro mne“. Lékař se s receptem nepáral, napsal to rovnou na celou předepsanou odvykací dobu (14 týdnů), stálo mě to 6,6 tis.Kč a od 29.1. beru! 1.den jsem se motala jako opilá, v ústech sucho, cigaret ale jen 10, 2.den bez fyzických problémů – cigaret 7, 3.den – cigarety 2 a 4.den jsem si řekla, že je vlastně nesmyslné kouřit ty jen 2 ks a prima, od 4.dne užívání CH nekouřím. A srabi si den D neurčují, takže jsem ho neměla stanovený ani já, jen jsem si usilovně přála přestat kouřit. Žaludek mě začal brát až za 14 dní užívání CH, zabírá na mne požití na lačno a zapité ½ l vody. Žádné pokusy s ukončením braní CH na sobě nedělám, jen jsem od minulého týdne snížila noční dávku na 0,5mg. Noční živé děsivé sny mám ale stejně. A dny od ukončení kuřby si radši nepočítám. Statečná nejsem, abych se spoléhala jen na vlastní vůli a tak duševní podporu a zkušenosti s CH jsem hledala a zjišťuji průběžně u Vás na této diskuzi. Cigarety z kabelky jsem vyndala ale teprve minulý týden, prostě vždy připravena a ve skříni mám ještě jedny, kdy si říkám, že jsou pro návštěvy. Kuřáci mi ale smrděj jak popelník, vadí mi i kouř z cigaret, takže návštěvy kouřit nesmí! Asi tak od 6.-7. týdne s CH skoro pořád přemýšlím, jak bych si tak v té nějaké zpravidla stresové situaci zase zapálila, jenže současně vím, že přeci už nekouřím, ale tahle četná nutkání jsou zvládnutelná. Jsem na posledním balení CH a jsem rozhodnutá, že až to doberu a budu-li mít nějaké stresy, tak nebudu váhat a nechám si předepsat další dávku. Prostě čím déle, tím větší jistota. U Vás statečných, co končíte po 14-denní zaváděcí dávce jsem si to vyhodnotila, že jste asi nebyli takoví dlouhodobí závisláci, ale přesto Vás všechny obdivuji, zejména ty co nekouří už od loňska a vydrželi i po ukončení léčby CH. Standa to vystihuje velice dobře a pěkně návodně, takže zkusím i já snížit ještě ranní dávku, ale jako nestatečnějšího vidím Máfose, tak to je skutečný frajer. Nervy mi taky pochodujou, věřím, že se to zlomí. Taky jsem ztloustla už o 5 kg, zakoupila jsem chrom na snížení chuti na sladké a tady doporučovaný čaj PU-ERH a od včerejška jsem tak v ještě dalším souboji, tentokrát s nabytou nadváhou. Všechny zdravím a někdy zase dám info

Simi

Ahoj všichni,začala jsem brát Champix v říjnu a stačily mi 3 balení které jsem si pulila aby nebyli tak silné.Byla jsem taky letitý kuřák,který dokázal vytáhnouh lehce krabku denně,ve společnosti ani nemluvím a protože pracuji v baru tak tam to byla už katastrofa.Mě musím zaklepat Champix pomohl nekouřím už 7 měsíců stále pracuji v baru a říkám si ,že když to vydržím tady tak snad už všude.Neříkám,že si nevzpomenu na cigaretu,vzpomenu,někdy si říkám jen jednu na zkoušku,ale tak se jí bojím ,že mi zachutná,že to hned zavrhnu a mám po přemýšlení:Champix mi opravdu pomohl,nikdy jsem nemělka pevnou vůli to jen tak zahodit,ale s ním se mi to povedlo.Tak přeji hodně zdaru a věřte,že to jde.

Miloš

Holka, klobouk dolů!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak já ti závidím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! Já projdu jenom kolem někoho, kdo kouří a už slintám, jak mě ten kouř voní!!!!

Pavča

Tak mám 8 tabletku a pořád nic,asi budu jediná na koho CH nezabere,ale stále nevzdávám a zobu.Kouřím sice polovinu toho co dřív,ale nemůžu se zbavit nejvíce té první ráno a dopoledne.Odpoledne a večer už nemusím kouřit vůbec.Snad to přijde třeba zítra?! Xandro , jak to jde ? Jsi pašák,že to zvládáš moc ti to přeju.Pěkný večer všem.........

evva

Ahoj Pavčo,neboj nebudeš ta první ,na kterou by Chmpx nepůsobil.Bohužel máš smůlu,musím ti oznámit,že jsi na nejlepší cestě jak přestat kouřit.Já vím,bude to hrozná otrava a nuda žít bez cigaret,ale já vím ,že ty to dokážeš.Zatím si v klidu užívej pár posledních dnů s cigaretkou u úst.V klídku se s tou svou"kámoškou"rozluč,třeba jí udělej pořádnej mejdan na rozloučenou,v klidu si pak s ní sedni a poděkuj jí,že ti byla vždy nablízku,že ti pomohla vyřešit nejednu krizi, že s tebou byla ve chvílích pohody,ale pak JÍ důrazně řekni,že jsi už velká holka a že chceš jít životem dál už bez ní .Připrav se ,ale na to,že za tebou bude furt dolejzat,bude pořád škemrat o tvou přízeň...a to jí pak ignoruj. :DDDDDDDDDDDDDDDNeboj,ZVLÁDNEŠ TO,všichni ti tu drží palce

Miloš

Pavčo, neboj, nebudeš první. Taky jsem myslel, že to na mě nebude učinkovat a pak jsem si řekl, že to zkusím jeden den bez cigarety a světe div se, šlo to!!!!!!!! Sice jsem "musel bojovat", ale zabralo to.

pavča

Ewo i Miloši díky za podporu,budu vás informovat jak pokračuju.Xandro,kde jsi a jak ti je nekuřačko!Držím ti palce,aby jsi zdárně pokračovala.Já asi budu muset skočit,protože sice chuť už vyloženě nemám,ale na druhou stranu mi kouření nic nedělá,jen trošičku zase hořko v puse.Ale to já, statečný partizán ,v pohodě překouřím.Tady píší asi samí vzorňáci,každý hned v pohodě snížil a jednou ráno se vzbudil a nepotřeboval kouřit.Tak nevím já jsem dnes 8 den na Ch a stále čekám.Pokud to do neděle nepřijde tak nějak samo ,tak v pondělí 14.4 skočím rovnýma nohama.Jako Jožo ten má den D taky 14.4.Jožo,jak jsi na tom ty?

Mona

pavčo,8 dnů je strašně málo,někdo kouřil třeba 2 měsíce a ted nekouří,nespěchej,bud v klidu,ono to přijde.

lee456

jj.věř moně....v klídku si kuř a ono to přijde samo...já to zkusil myslim...12.den a vyšlo to...

Xandra

Tak mám před sebou první víkend bez cigarety - tak uvidíme. Včera večer jsme si doma otevřeli sedmičku tak jsem měla strach , jestli to zvládnu, jestli mi to bude chutnat bez té bílé (ne) přítelkyně . Vinko bylo výbrný, trochu problém byl s rukama - tak jsem žvýkala párátko. V hospodě by to asi nebylo nejlepší řešení, ale doma to pomohlo. Pomalu se budu snažit otužovat - vyrazím za kamarádkou kuřačkou. Taky m ipřijede o víkendu známá, co kouří, tak nevím jestli ji nechám kouřit v kuchyni jako obvykle. Pavčo, já nevím jestli mě to přešlo samo spíš to nastartovala ta chřipka. Ale držím palce a skoč. Asi to bude těžký, ale vážně na to kouření nemám chuť. Myslím , že už kouříš jen ze zvyku. Zkus si vytypovat chvilky ( jako třeba - po jídle, při kávě atd .)a v těch se snaž zaměstnat něčím jiným. Moc držím všechny palečky!!!!! :>) Jinak Vám všem díky za to jak nás nováčky informujete o tom, že není všem problémům konec a ještě není vyhráno. Dík Lenko, Miloši, Máfosi, Ewo , Sigi, Zdeno a všichni ostatní z tohohle úžasnýho webu. Snad není tak hrozné odložit pak CHPX . Když jsme zvládli , aby ty zatracený receptory v mozku na tu radost z pokouřeníčka potvory zapoměly, tak snad si to mrchy nebudou pamatovat 12 tejdnů !! Tak se mějte všichni moc krásně a já jdu v kuchyni mýt okno a prát záclonu. Smrdí kouřem - donedávna tam totiž NĚKDO ??? kouřil.

lee456

ono to není tak horký jak to vypadá...sice každej reaguje jinak ale já sem si dal i po týdnu nekouření jedno ....právě při přiopilosti a fakt je ten,že druhej den...pohoda...za tři neděle sem vykouřil asi 6 cigaret a můžu všem potvrdit,že každá další byle hnusnější......:-)))))prostzě sme byli smraďoši...přiznejme si to...:-)))

11 denní nekuřačka

Ješte bych to neprala když má přijet kamarádka.

sigrid

Nenaříkej a nekvílej a přečti si pořádně, co Ti tu lidi píšou. Osmý den je pro Tebe halt asi příliš brzo. Nikdo se tady ráno nevzbudil s pocitem, že už nemusí kouřit. Jenom každý dospěl k přesvědčení, že si tu polední bude muset s krvácejícím srdcem odervat od huby. Mně to chutnalo až do posledka, žádné nelibé pocity jsem neměla, jenom se nedostavoval ten pocit uspokojení ze šluku nataženého až do paty. Nemohl se dostavit, protože nikotin už neúčinkoval. Blokoval ho champix. Ale bez chuti a jako nekuřák se nevzbudíš. Skočit musíš sama, možná si při tom vyvrkneš kotník, ale s chmpx se nezabiješ. To nejhorší Ti odfiltruje. Ovšem na nechuť k cigaretě bys mohla čekat do soudného dne. Ta se dostavuje jenom u někoho (šťastlivce). A hlavně neposlouchej lee456, jak toho jednou necháš, tak dělej všechno proto, abys to už do pusy nestrčila. Taky by se Ti mohlo stát, že by ses zase vezla.

Pavča

Samochvála smrdí,ale pochválit se musím,od rána žádná cigareta.Zvládla jsem i odpolední kávu u kamarádky -kuřačky.Nevím jestli to bude den D,ale nechybí mi cigaretka.Uvidím večer a zítra.Xandro , neboj víkend zvládneš.Už máš nejhorší za sebou-alespoň z mého pohledu-představa,že celý den si nezapálím byla ještě včera nepředstavitelná.Takže si myslím,že nejhorší je první den a pak asi 2,3,4,........................ ........Ale pro mně ten první je zlomovej-kéž by to byl dnešní..................

evva

Naopak,MUSÍŠ se pochválit a to tak ,že hodně nahlas:)))Takže GRATULKA :))

Xandra

HURÁ i kdybys to nevydržela tak si vzpomeň že ještě před 14 dny to byla KRABIČKA ! To je nepopiratelnej úspěch , teď je to jen otázka času. Před týdnem jsme spolu vypalovali 10 denně a i to byl úspěch. Nevěřila jsem tomu, ale ono to prostě funguje. Ať se jde tabákovej průmysl VYCPAT !

Pavča

Tak hlásím 3O hodin bez cigarety,zatím úplně v pohodě.Teď jsem sama doma, rodina odjela na horolezeckou stěnu.Normálně bych už blafala,ale říkám si stojí ta 1 za to? V ničem mi nepomůže.Tak jsem upekla štrůdl a teď se raduju PC.Přeju všem pěkný den...............

Mydlypupek

Milá Pavčo, Miloši, Xandro a další. Moc Vám všem gratuliji k těmto výkonům které děláte a máte strach, že to nebude mít u vás úspěch.Nebojte se nic, já osobně kouřil čtyřicet dva dní nežli se dostavil den "D". Dneska je to 55, dní co jsem si nezapálil a mám z toho velice dobrý pocit, proto-že si myslím že jsem nic neuspěchal.Jednou jsem se probudil po ránu a nepotřeboval jsem mít cigaretu u pusy.Inu řekl jsem si, že to zkusím nekouřit, a ejhle ono to fungovalo na jedničku celý jeden den. To mě posílilo a tak jsem skusil druhý a pak třetí den a bylo to báječné bez té " přítelkyně" ( jak jí tady někdo nazval) Víte, všechno musí dorůst a mít svůj čas, aby to uzrálo a mohlo to začít fungovat.Pakli-že to uspěcháte, budete oto více s tím bojovat, bude Vám ta vaše " přítelkyně " moc chybět a budete se tím trápit a možná mít absťáky, budete nervózní, nebude Vás nic bavit,zkrátka nebude to s Vámi k nevydržení, a o to je to horší.Nenuť to násilím a (staré pořekadlo) dočkej času jako husa klasu. DRŽÍM Vám pěsti .

Eliška

Také od 1.4. nekouřím. Pročítám si Vaše příspěvky a žasnu kolik nás je co chceme zavrhnout svoji přítelkyni. zvládám celkem v pohodě , jenom jsem stále ve spíži nebo v lednici. Všem nám držím palce.

Standa

jen pro informaci, kdo v kolika dnech či týdnech braní chmpx přestal kouřit: Mafos 3, kalan 4, simon 8, Dulinka 9, danuse sysi petr 10, IFKA Mona 11, Standa Jana 12, leny Lena Dan Lenka 13, Yva ROKYNEK 3.týden, sigrid 5.týden, evva 6.týden. Takže třetí den na chmpx volat o pomoc je ještě moc brzo.

irena/kalan/

kalan přestala kouřit po 3 TÝDNECH. Kalan se omlouvá- byla zvědaví na anketu a klikla špatně!!! Pro nováčky, kteří se trápí, že pořád nic...tak mně pořád nic asi 20 dní braní chmpx a pak jsem si jen tak řekla, že první cigáro odložím na dopoledne, z dopoledne bylo poledne a pak večer a pak jsem to šla zaspat a byl z toho PRVNÍ DEN!

Ninuška

Já taky. Pořád sem čekala jako že ten Champix zače fungovat, nevim přesně na co, snad na hudbu z nebes, jasný světlo (no jak blbá). A v den 18 sem ráno zaspala, letěla na poradu, tam mi volali ze školky, že hoolka zvrací a terpve až sem jí domů dovlíkla a uložila mi docvaklo, že jsem přestala. Já si toho vůbec nevšimla!!!

Máfos

U mě to byl omyl. Já špatně pročetl návod a nějak jsem z něho pochopil, že po 3 dnech musím přestat. Kdybych znal toto fórum, tak bych snad kouřil alespoň ještě měsíc.

12 dní nekouřím jupí jupí

Jseš dobrá ,já přestala až 14 den.Dneska to je 12 dní co nekouřím ,zatím my to vubec nechybí.Syn začal jako ty a zatím kouří ,říkám mu neboj taky přestaneš ono to příjde samo.Fakt jseš jednička.

Pavča

Díky za podporu.Tobě taky blahopřeju ,12 dní už je super,proti tomu mých , teď už 31 hodin, je směšných.Už Ch začínám opravdu věřit.Zatím žádné chutě jen zvyk,že po obědě hurá káva a cigaretka.Kávu jsem si nedala a jde to.Byla jsem asi protivná,stále jsem kňučela(jak napsala myslím Singrid),že stále nic.9 tý den jsem si ráno zapálila a nic ,vůbec nic (ani požitek ani hnus- prostě nic)tak jsem to típla a od té doby jsem nekouřila.Cigarety nosím v kapse,když jdu ke kamarádce na kávu-všichni tam kouří,protože můžu kouřit,ale já NECHCI.Snad to takhle půjde pořád,fakt nemám žádný tiky ani nejsem protivná.Dřív jsem nevydržela nekouřit půl dne a pokud ano , tak jsem ten počet honem dohnala,aby náhodou moje tělíčko o nic nepřišlo.Jsem spokojená.Držím nám všem palce

12 dní nekouřím Rokynek

Já piju kafe ale jenom se smetanou .Jsem mezi kuřákama ,vubec my to nevadí,mám pocit jako bych nikdy nekouřila.Nemám ani potřebu zaměstnávat ruce.Jedině co dělám že žvejkám to jsem přetím nemusela,mám taky žravou tu jsem měla i předtím tak nevím.

Marja

Pavčo, Xandro, nevěřily jste a přece to funguje. Asi tedy do toho brzy také prásknu. Toho čtení je tolik, že mi i něco asi uniká. Cetla jsem i jiné diskuze na odvykání, ale Champix vede.

Lenka

Hoky moje zlaté jste jedničky. Bály jste se ,že Champix neúčinkuje a konečně Vás přesvědčil. PAvčo,Xandro jste na druhé straně a držím Vám (samozřejmě i všem ostatním) palečky do dalších nekuřáckých dnů. pa pa pa a držte se.

Miloš

Pawčo, gratulace. Už máš jeden krůček za sebou. Cham. zabral!!!!! Dávej ale bacha, na ty tvoje kamarádky. Člověk je v tomto stádiu hodně zranitelný a může sklouznout zpět!!!! Já jsem pro jistotu byl v hospodě naposledy někdy začátkem ledna, abych neměl nutkání "strčit něco do huby".

vašek

Ahoj všem, chci vám zdělit, že champix funguje až "zázračne". Byl jsem silný kuřák 19 let (20-30 cig. denně). Zkoušel jsem několikrát nikorete, ale s krátkodobím účinkem. Champix jsem užíval měsíc a do toho pořád kouřil, sice mě už cigarety tolik nechutnali, ale zvyk byl opravdu silný. Zabojoval jsem tedy a několik málo dnů jsem zapojil i pevnou vůli a přestal zcela kouřit. Bylo to opravdu vcelku snadný...občas na mě touha sice přišla, ale ten krátký okamžik jsem bez problémů vždy překonal...hluboce jsem dýchal nebo jsem si našel nějákou činnost, abych se odreagoval. Dnes jsou to už 4 měsíce co vůbec nekouřím a touhu mám velmi zřídka a slabou..bez problémů to zvládám. Vedlejší nepříjemné účinky jsem měl dost silný, pořád se mi chtělo spát a bylo mě i dost nevolno....tohle všechno jsem vyřešil tím, že jsem po dvou měsících užívání snížil dávku ze 2 tab. na 1tab. V současnosti si už beru pouze půl tab. denně a za dva týdny až doberu co mám doma tak už si další champix kupovat nebudu. Pevně věřím, že už kouřit v životě nikdy nebudu a cítím se opravdu jako nekuřák skvěle. Přeju vám aby jste to nekouření zvládli...stojí to spostu peněz, pomalu se zabíjíte a taky od cigaret smrdíte..ale to všichni jistě víte sami. V.

Marja

Vašku, moc dobrý příspěvek pro nás, co chceme začít. Dej prosím pak vědět, jak ti bude bez Champixu.

Pavča

Tak nekouřím 54 hodin!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už to možná začnu počítat na dny,jsem v pohodě,žádnej absťák.Mám ze sebe radost.Xandro , co ty? Jak jsi přežila víkend s kamarádkou kuřačkou?

Jana

Pavčoooo!!! :-) Měj ze sebe radost, užívej si euforie, už se to nebude opakovat !!! To,co prožíváme ty první dny nekouření je nepopsatelné a nejkrásnější ..... jsi PAŠÁK!!!!!! Xandra je taky borkyně a Marja se určitě nenechá zahanbit a půjde do toho s Vámi!!! Holky držte se... :-) Fandím Vám moc! Určitě to zvládnete!!!! Pro nováčky: stačí si přečíst kousek zpátky a určitě to "dáte" taky :-) Pavča s Xandrou jsou zářným, čerstvým příkladem!!! :-)))) Já nekouřím od 10.2.2008, přestala jsem 12.den a to tím, že jsem si musela jít koupit dvě krabičky do foroty a ty mám pořád u sebe a děsně machruju, že si vlastně , když budu chtít, můžu klidně zakouřit! Jenomže já už NIKDY NECHCI!!!! A to je celé :-))) Tento víkend byl sice krušný, sama nekuřačka na rodinné oslavě mezi třiceti kuřáky, kteří mě v alkoholickém opojení testovali, co vydržím :-) Vydržela jsem!!!!!

sigrid

kuřáci nás občas děsně zkouší. LÉŇO - zítra 4 měsíce, jsme my to ale šikovné holky. Gratulace a měj se krásně. Nováčci, jste úžasně dobří, držte se!

Jana

... díky moc :-) Měla jsem fakt "na kahánku", ale myslím, že pokud jsem touhle zkouškou prošla, že už nic mě nemůže ohrozit :-) Oni totiž možná až teď teprve uvěřili, že jsem skutečně přestala kouřit, že neblafuju a " dají pokoj" :-)))) Pro nováčky: každý to tu opakuje a píše, že má pocit, že byl tím NEJvětším a NEJzávislejším kuřákem, stejně tak i já a nikdo z mých známých a blízkých jen tak brzy neuvěří, že jsem se té závislosti zbavila, dokud jim to opakovaně nedokážu :-) A mimochodem, už mám tři zdárné následovníky - stávající , čerstvé nekuřáky, kterým jsem byla příkladem :-) A z téhle víkendové bandy asi čtyři "potenciální bojovníci" také projevili eminentní zájem, tak možná už nás tady čtou :-)))) A abych nezapomněla, samozřejmě i TOBĚ a LÉNĚ patří moje veliká poklona!!!!!!! Měj se krásně..... a dík :-)

Pro Sigiiiiiiii :-))))

Sigiiii, zapomněla jsem na oslovení, ale to poděkování patřilo Tobě :-))))) Vím, že jsi chytrá holka, že to je jasné, ale Ty si zasloužíš jmenovat nahlas :-) Díky za všechno!

Xandra

Tak mám dnes týden bez cigára jupíííí. O víkendu jsem tu měla 2 návštěvy - kamarádky kuřačky a úplně v pohodě. Holky kouřily a mě to nic vůbec neříkalo, jako by to nikdy nebylo. Je to úžasný, všem doporučuju. Pavčo 54 hodin to už jsou 2 dny a kousek. Už nepočítáš na hodiny už počítej DNY :-) za chvíli budeš počítat týdny. Já mám teď jinej problém - zapomínám brát CHPX. Musím se na to víc soustředit. Marjo, je to snadný jen musíš věřit a stojí to za to! Taky jsme nevěřily. Jano, je pravda, že ta radost ze začátku je nejlepší. Já slavím týden - jdu si zejtra koupit něco na sebe. Zasloužím si to. Držte se všichni co nekouřej i co s tím chtěj seknout.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce