Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mona

k tomu přibírání na váze. Beru 2.měsíc Lindaxu-to je něco jako Meridie-na hubnutí prostě a nic jsem neshodila. Možná,že 1 kg. Při nekouření jsem přibrala asi 6 kg,ale já neztrácím naději,protože do roka by se to mělo upravit zase k normálu. Tak holky,budeme holt rok tlustý,ale pak zhubnem a budem i vonavý...HURÁ

Taky jsem přibrala, brala LINDAXU a nezhubla nic, tedy bylo to 1-2kg uspešně dole a šup bylo vše zpět

Modrookaty

Tedy jak to holky děláte? Já jsem zhubl o 2 kila a potřeboval bych asi tak 10 přibrat :-( Hlavně mi neraďte, že mám přestat kouřit :-)

Marja

Ozývám se i když jsem chtěla napsat, jak se rozhodnu. Nedá se ale nereagovat na ty vaše příspěvky. Martino, jestli se může Champix brát až rok, tak to by stálo za to pokračovat. Už jsem nedávno v takovém stavu byla a dostala jsem se z toho díky vám. Já se rozhodnu zítra v práci, podle toho jak to půjde. Zatím doma se mi daří to utajit, že chodím zase kouřit. Teď je to ale jiné, než to bylo předtím. J e mi hrozně špatně, nevím jestli teprve teď ze Champixu nebo z nedostatku nikotinu. Leeeno, to je hrozné, tak takové stavy já nemám.Ale ty jsi psala, že jsi ten Champix nebrala moc poctivě. To bude asi tím, tu hlavu on zklidní. I když já mám co nejméně co radit. Ty cigarety chutnají hnusně, ale přece jen ten nikotin dodají. Fridučo, budu se moc snažit tě potěšit. Ozvu se zítra až večer.Lukyne ty se také drž a vůbec všichni. Já už beru třetí, to dvojité balení, tak už to je na zbláznění, že to nezvládám. Zatím tak předběžně sse asi rozhodnu brát ho dále a nechat tomu zase volný průběh, hlavně se zklidnit. A ty dvě až tři cigarety si ponechat. Kdoví jak to zvládá Zdenka na dovolené.

evva

Marjo,Marjo.....nevzdávej to!!!!!!!!!!!!!Já brala Cmpx 6týdnů!!Nebudu teď koukat nazpátek,ale mám pocit,že nedávno sem psal někdo z doktorů a psal,že tam u nich v centru? berou třeba i půl roku,než se jim to podří,nerada bych kecala,ale zkus si to najít.Taky mám pocit,že délka užívání Chmpx není z lékařského hlediska stanovená.Co si budem povídat,hodně o délce užívání rozhodují finance...Teď tě NECHCI nějak špatně ovlivňovat...ale jestli se ti chce vrážet prachy do cigaret i do Chmpx.....nevím,nevím.Jestli se ti podaří(a já věřím,že při pravidelném užívání a snahy přestat) toho kouření nechat,pak dřív nebo později budeš VOLNÁ a nebudeš už muset utrácet ani za to ani za to a to je taky důvod,néé :))!Teď si s tím začala,víš co od sebe můžeš očekávat,tak prosím NEZMATKUJ a dokonči to, cos začala.Zkus se spíš radovat z toho jak jsi DOBRÁ,když si vydržíš nějakou dobu nezapálit,než aby ses litovala jaká jsi CHUDINKA,která nemůže kouřit.Tohle určitě nemyslím ve špatném !!Aby to nevyznělo nějak jinak.Jen je mi tě líto,vím a věřím ti ,že se snažíš a určitě ne málo.Prosím,nepřestávej!Dej si pauzu,nestresuj se tolik,teď to prostě nejde....Ale jednou to přijde,uvidíš!Jen se asi malinko víc prohneš:DDDD Čekám zítra zprávu,že POKRAČUJEŠ :DD Jinakkk....... :))))

Modrookaty

Ahoj Marjo, nečekej ode mě lítost ani nadávky v tom si vystačíš sama. Jak to tak sleduji jsi člověk, který má rád pohodu tak to zkus jinak než my vždyť je více možností. Uvař si pořádný kafe nebo si vezmi sklenku vína tu krabičku cigaret z toho šuplíku sedni si na verandu a vezmi si sebou tužku a papír. Popíjej v klidu lahodný mok potahuj cigárko a při tom na jednu stranu papíru si piš co dobrého Ti přináší kouření a na druhou stranu co špatného. Uvidíme, která strana bude víc plná. Až si uděláš porovnání pro a proti tak se ozvi myslím, že každý tady bude zvědavý jak to dopadlo. Hlavně než se rozhodneš k konečnou platností co vlastně chceš ber dál CHMP to už Ti nijak neublíží ten den nebo dva navíc.

Xandra

Racionální , neemotivní a velice chytrý návod. Mohla bych se pod něj podepsat. Je vidět, že chlapi tu maj svoje místo na slunci.

xandra

Holky, přece to nevzdáte, už jste tak daleko. Nepočítejte kolikátej den máte den D . Leeeno, každej z nás někdy řekl dětem něco hnusného, za co by se nejradši zastřelil. Marjo přece to po takovým úsilí nevzdáš. Co kdybys zkusila třeba poradnu pro odvykání kouření. Já tam jdu 29.5. Sice nekouřím, ale musím mít potvrzení z poradny, aby mi zdravotní pojišťovna vyplatila příspěvek. Tak jsem zvědavá, jestli se dozvím něco nového, co by naše celorepubliková skupinová terapie dosud neprobírala. Holky jedny zlobivý nepřestávejte brtát champix , zvlášť jestli ho máte koupenej. Už se k němu nevrátíte. Není pravda, že to bude v zimě Marjo jednoduší. Pak už se k němu nevrátíš a všechno, co jsi teď vytrpěla by bylo na h.... ! Teda fuj už jsem i sprostá, ale to jenom proto, že vás chci vyhecovat. Nepochopila jsem tu melancholii , která na mě čiší z Marjiinýho příspěvku. Co se stalo, že s tím chceš seknout? To kouříš zase stejnou dávku jako před champixem ? Vždyť jsi to snad na té svatbě vydržela a měla z toho takovou radost. Tak co se proboha zvrtlo? Jestli 1,2,3 cigarety tak to byl úlet a můžeš pořád pokračovat k OPRAVDOVÝMU dni D. A Ty Leeeno, vzmuž se holka den za dnem to půjde líp. Oni ti doma všechno odpustěj, přece chtěj zdravou a voňavou maminku. A to přece za trochu (hodně) námahy stojí. Já už jsem to tady jednou psala je vysloveně uplakaný počasí, pak se zdá všechno o moc těžší, ale zase vyjde sluníčko. My tu na vás myslíme a držíme vám palce. Když se nám neozvete, bude nám tu Marjo, Leeeno i Karle bez Vás smutno. :-((

Lena

nedá mně to a musím se taky připojit k ostatním.(nekouřím 5měsíců,před tím zhruba 30 kuřáckejch s asi 4-5ti lrtou přetžkou)Docela si umím představit,co se Ti honí v hlavě.Je to děsnej boj,viď?Ale uvědom si,že ten boj nevedeš sama proti sobě,ale proti zákeřné závislosti na cigaretě!Ten,kdo Ti našeptává,aby ses vzdala,nejsi Ty,je to ten ďábel v Tobě a pokud si to neuvědomíš a nezačneš poslouchat rozum,bude to furt stejně těžký!Toto fórum je úžasný v tom,že se tady stmelují lidi,který mají stejný problém a tak se dokážou vcítit do ostatních.Hodně to čtení příspěvků pomáhá,ale to rozhodnutí a setrvání je na každým z nás.Marjo,zvaž to znova a nevysazuj,i kdybys měla při tom další 3 měsíce kouřit.Prodraží se to,ale nakonec vyplatí.Držím palce abys byla silná.

lubica

Všetkých zdravím a žasnem, kolko ste tu toho popísali a kolko sa toho udialo. Pri čítaní niektorých príspevkov som mala pocit, že sa tu zaoberáme diskrimináciou fajčiarov /fajčenie sestier na WC/. Ja som tiež sestra, ale za to , že som fajčila tajne na toaletách, sa necítim ponížená, za to sa hanbím! Tiež sa velmi hanbím za to, že som tolké roky fajčila, napriek tomu, že ma moje deti prosili, aby som prestala. Moj manžel prestal pred 6 rokmi a mne to bolo jedno, pre mna bola vždy cigareta prvá. Takže nie ja som bola diskriminovaná, ale ja som diskriminovala svoje okolie! Lebo keď ja som chcela fajčiť, tak sa tomu všetci museli prisposobiť. Milá LEEENA, píšeš, že lepší kouřit a být skvělá maminka. To nemyslíš vážne! Čo robia tvoje deti, keď Ty fajčíš? To, čo prežívaš, je normálne a tvoji blízki Ti to určite odpustia. Oni sa začnú tešiť tvojmu nefajčeniu, ale na jprv sa musíš začať tešiť Ty. Nevzdávaj to, držím palce! MARJO! Je pravda, že som sklamaná, ale asi ešte neprišiel Tvoj čas. A nie je to o sile závislosti ani o veku, lebo závislosť nie je slabšia alebo silnejšia. Je to o velmi velkom CHCENÍ. Tomu Tvojmu ešte niečo chýba. Píšeš, že máš problémy so zdravím a to dosť vážne. Tak to máš asi cigaretu viac rada ako seba. JANA, Tebe diky za úprimnosť, iste Tvoj príbeh mnohým pomože, ja mám tiež také niečo za sebou asi pred 10 rokmi. Voňavú noc!

Modrookaty

Mám z Tebe Lubico radost a držím Ti palce.

lubica

AJ ja mám radosť zo seba aj zo všetkých! Ja som celá taká nejaká vyradostená, že sa mi darí, aj keď dnes som trochu rozbitá, lebo som včera vysadila CH. Nálada mi kolíše hore dole, ale beriem to tak, že to tak má byť, normálny miniabsťák. Všetkým veľa sily, Modrookatý, píšeš velmi múdro, mal by si častejšie.

Zita

Dobrý večer,velmi často čtu vaši diskuzi,také jsem přestala pomocí Champixu kouřit a všem držím palce.Musím malinko reagovat na diskuzi o diskriminaci.Mám pocit,že všichni co jste přestali kouřit se najednou stydíte,že jste tajně kouřili na Wc..všichn jse nadávali na to,že nás nekuřáci vyhánějí a teď z toho je,že jsme diskriminovali nekuřáky.Připadá mi to přitažené za vlasy.Proboha moderní je nekouřit,není to zdravé,leze to do peněz...Hurá nekouříme,tak proč si teď sypat popel na hlavu a stydět se za to,že jsme kouřili?Jedna etapa našeho života skončila a začala nová.

lubica

Ahoj! Nesypem si popol na hlavu: Písala som, že som zdravotná sestra, svojim pacientom som hovorila o škodlivosti fajčenia a sama som tajne fajčila, vtedy som sa hanbila. Aj keď moje deti chceli, aby som prestala, aj keď som prefajčila obe tehotenstvá. Hanbím sa za to stále a dávam si za vinu, že moj 19-r. syn ,ktorý mi to stále vyčítal, nedávno začal fajčiť. To bolo najvačšou motiváciou pre mňa prestať. Tieto veci si teraz, keď už nefajčím, uvedomujem stále viac a viac a podľa mňa je to normálne. Písala som tom, čo teraz cítim, nezvyknem len tak kecať ani si sypať popol na hlavu.

Pavča

Marjo,drž se! Nevzdávej to,klidně si 1-2 cigaretky dej,buď v klidu a pomalu se budeš přibližovat cili.Třeba takhle budeš pokuřovat měsíc,neuspěchej to.Někdo tady psal , že takhle pokřoval dlouho nejsi jediná .Lubico,blahopřeju!!!!!!!!!! Zito s tebou souhlasím,už se nebudu vracet k tomu co bylo,jestli se stydím nebo ne.Teď nekouřím a doufám,že mi to vydrží.Všem pěkný ,i když deštivý den.

Lenka

Milí spolubojovníci.Přečetla jsem si všechny nové příspěvky a je mi z některých trošku smutno a některé mě doslova zvedly ze židle.Je mi 41 let a kouřit jsem začala ve svých 18 a doslova z blbosti.Začínalo to takovým ....... dej mi potáhnout........dej mi práska....To už jsem chodila se svým manželem (kuřákem) a cigareta mi připadala strašně in.ZA celou dobu mého kuřáckého života mě napadlo jenom 3x,že bych toho mohla nechat a to je těch23 prokouřených let moc málo.Poprvé to bylo z hecu a protože to chtěl manžel.NEbylo to mé vnitřní rozhodnutí.No a taky to podle toho tak skončilo.........Hulila jsem kde se dalo a hlavně ,aby to manžel nepoznal.Celé tohle divadlo skončilo po měsíci a mi se strašně ulevilo,že už nemusím krabku nikde schovávat.Druhé nekuřácké období přišlo před třema rokama .Nevěřila jsem lékařům,že kombinace kouření a antikoncepce je vražedná. A moc nechybělo a byla.Utvořila se mi krevní sraženina , která doputovala k plicím a začalo peklo,které bych nepřála nikomu. Než se na všechno přišlo,brala jsem léky na páteř,nemohla jsem sedět,ležet a kapesníky u mé postele se pořád více barvily krví. Skončila jsem ve špitále.Neuvědomovala jsem si, že je to tak vážné a nechápala jsem proč si manžel v nemocnici utírá slzy.Při vizitě jednou řekl primář,že jsem měla štěstí,že to bylo jenom do jedné plíce a jiná lékařka ho opravila,že to bylo v obou.Prý kolem mě lítalo tisíce andělů.........No a nastalo další nekuřácké období.Bohužel jsem člověk který se ze všeho rychle oklepe a vlastně mi nikdy nic nebylo abyla jsem u cigaret během pár měsíců zpátky.Teď nekouřím od 17,2 a jsem na sebe hrdá. Bylo to mé rozhodnutí,né nemoci ani nikoho jiného. A o tom to je.Nikdo mě k ničemu nenutil ,nehlídal.To všechno jen já. Nevzdávejte to,byla by to škoda.Champix není všemocný a o tom se tady už psalo.Chce to vůli a pevné rozhodnutí.Najděte si nějakou pro vás silnou motivaci- děti,zdraví,finance.NEZÁVIS LOST........Nechci tady dávat rady,před čtvrt rokem jsem na tom byla stejně jako Vy a volala o omoc.Musíte přijít na to proč chcete přestat Promiňte,že jsem se tak rozjela.Asi jsem se potřebovala vykecatTak držím palečky a pište pište

Pavča

Lenko máš pravdu.Každý musí opravdu chtít tak nějak ze vnitř.Vnitřní rozhodnutí.Mě je 43 let,taky jsem kouřila od 18 let 15-20 denně.Začalo to stejně jako u každé z nás...Nikdy jsem nezkoušela ani přestat,protože už dopředu jsem věděla,že to nevydržím a nedokážu,tak proč se trápit,když za 2,3 dny bych si stejně zapálila.Poslední rok to ve mně nějak dozrávalo,co kdybych to zkusila ale pořád to nějak nebylo ono.Každý večer jsem si říkala , že od zítřka nebudu kouřit.Ráno jsem vstala a zapálila si.Nešlo to.Pak jsem narazila na tuhle diskuzi,nechala si napsat Ch... srovnala jsem si to v hlavě a najednou to šlo.Od 11.4. nekouřím! Taky to bylo jen a jen moje rozhodnutí,manžel je nekuřák,ten nechápe proč to nejde přestat,kamarádí jsou kuřáci- a kouří rádi a přestat zatím nechtějí.Přestala jsem pro sebe,ze začátku jsem to ani nikomu neřekla,jen doktorka a vy jste mě podporovali a chválili-díky.Jsem na sebe pyšná a chválím se každý den.Teď se těším jak si za "neprokouřené "peníze půjdu něco hezkého koupit. Marjo,ještě k té zácpě.Taky jsem měla problém,koupila jsem si vlákninu-rozpustnou , čirou,bez příchutě-dá se zamíchat do čaje,kafe,jogurtu,vůbec není poznat,že je někde přimíchaná.Teď to jde jako po másle.

lubica

Lenka, Pavča,Ká, súhlasím s vami. Vždy je to na rozhodnutí a presvedčení každého. Nikto iný a nič iné s tým nič nespraví. Keby sa to dalo, tak by sme už dávno nefajčili. Musí to byť len moje rozhodnutie a moje chcenie. Gratulujem vám, držte sa!

Jak vás čtu jak se tu zpovídáte pod každou bych se mohla podepsat. Jsem skoro stejně stará – mladá, kouřím 30 let a od té jedné – abych se všem vyrovnala – jsem dospěla k 20 a někdy i víc. Taky jsem začala jen abych si připadala dospěle a vlastně ani v těhotenství úplně nepřestala. Mockrát byla vzteklá sama na sebe, když jsem dceři vysvětlovala, že na tričko není a šla si denně pro krabičku ( to tričko jsem vybafla během 3 dnů) a stejně jela dál – MARJO tvoje doktorka má pravdu, vždycky si ten důvod najdeš teď, za měsíc i za rok –my jsme byli všichni taky takový jen, teď už si to uvědomujeme kolik výmluv pro kouření bylo. Všechno je o tom chtění. Byla jsem i u pána co odnaučoval (a myslím, že by se povedlo jen chtít), je pravda nechutnalo mě to, ale já hulila dál až to přehulila, prostě jsem nechtěla tam uvnitř, jen navenek jsem doma tvrdila jak moc chci (mám samé nekuřáky). Dokonce jsem vymýšlela i jak se dostat na rengen plic, abych se ujistila, že vlastně není proč končit a já jsem v poho. Pak ale tam ve mě červík přestat začal zavrtávat víc a víc, kolem mne všichni nekuřáci, všechny výlety s nimi bylo jen vymýšlení jak je na chvilku zastavit, abych si mohla zapálit. Trauma z dovolené, že budu sedět 6 hod na letišti nebo v autob. bez – byl děs, jindy nedostatek financí, kašel a vztek sama na sebe (ten asi rozhodl). No a pak se mi dostal do ruky časopis, kde bylo malinkým písmem napsaný CH., tak jsem se dostala sem, k doktorce a CH.. To už jsem měla prášky doma a seděla - mám nemám –a tak jsem se s cig. rozloučila, poděkovala ji za společnost a že je čas jít každá svou cestou – zní to blbě, ale musela jsem se s tím v sobě srovnat. No a teď už 4,5 měsíce polikám. Jo a v dubnu jsem byla na dvojitém pohřbu - z jedním z nich jsem začínala kouřit - oba měli tu nejhorší diagnózu. Teď jsem byla na plicním, nadýchala jsem jak nekuřák – díky trocha sportu, ale jinak mám chronickou brochitidu (?)– jak říkala p. dok. nemoc kuřáků. Taky mě p.d. upozorňovala, že chlapi jsou lepší odvykači než my ženské, tak jen doufám, že jsme tou světlou vyjímkou a v y d r ž i m e, vždyť je tak fajn bez stresu kde, kdy a mám dost?, i když se ještě často zasteskne a chuť je, tak snad i to bude lepší a lepší. Hezký den

Alena

S tebou prostě nelze než souhlasit.Všichni co tady naříkají,že nemůžou vydržet,atd hlavně se to týká MARJI!!!!!ve skutečnosti vůbec NECHTĚJÍ přestat kouřit:-(((Fakt je pravda,že si člověk musí napřed udělat pořádek v tom bordelu myšlenek ve své hlavě.Já jsem ten den D odkládala se strachem,taky po přečtení některých příspěvků tady,nedovedla jsem si představit co to se mnou provede po 35 letech s 20 denně.Mám za sebou 15.den,ale vybrané 1.balení celé a z druhého víc než půlku půlím,včera večer nevzala vůbec nic:-)))A nic se nestalo.Ciga prostě nejsou,a já pomalu jako zapomínám a nic to se mnou nedělá,teda zatím,vím že je ještě BRZO JÁSAT.Ale fakt je dobré jak tady někdo radí sednout si a sepsat,co z toho mám dobrého a co špatného.MARJO začni znovu a hlavně CHTĚJ TEĎ ne až někdy zase ,to už nebude,až tě zavřou do špitálu a přivážou k posteli,pak to půjde,ale to už je špatně všechno:-)))

Zoran

Lenka, Pavča, Ká - mají pravdu předsedo, člověk musí v první řadě ctít přestat.

leeeeena

Sice jsem to včera nedokázala,odolat ale nevzdala jsem to.

Pavča

Leeeeno, to nevadí,ono to v hlavě dozraje, uvidíš. Děláš to pro sebe ,nebudeš otrokyní.Vydrž a statečně zobej.Když tě přepadne chuť běž něco udělat,číst....Mě ze začátku nejvíc pomohla knížka(opravdu je to přítel) Měla jsem ji rozečtenou a vždycky,když přišel čas na cigaretu , tak jsem přečetla kapitolu. Vybrala jsem si docela napínavou knížku a už jsem se těšila na "kuřáckou "pauzu,abych se dozvěděla jak to bude pokračovat.

Eliška

Pod všechno co tady píšete -Pavčo, Lenko, Lubico, Modrookatý a další bych se hned podepsala. Jsou to myšlenky i skutky které prožíváme s různými obměnamy všichni. Výborně popsané pocity , kdy chceš přestat ,ale ještě to není tak akutní . Pak příjde jeden den ,no den snad ne ,ale období ,a tebe něco nakopne ařekneš a dost. Mě snad ted ke konci nejvíc vadila ta nesvoboda.Stále hledat místo kde si zakouřit,mám cigarety v kabelce ,tašce, batohu.V práci hledat čas si zapálit a potom honem větrový bonbony nebo žvýkačky.No neustálý kolotoč kolem blbý cigarety....A těm kterým to ted nejde ,vzkazuju ať to nevzdávaj.Stojí za to , to vydržet. Ahojky

evva

TAK MARJO!!!!KDEPAK JSI?????

Mona

Tak Marjo,co je s tebou? Kolik dnes? Polykáš Champix? Informuj nás

Marja

Ahoj všichni. Jasně že se nemám ráda a že nechci přestat.Nechci aby si někteří mysleli, že naříkám a že nechci přestat. To bych tady nepsala. Bez téhle diskuze by to hodně lidí nezvládlo, jak sami říkají. Champix beru dále, nevzdávám to. Psychicky mi ty tři dny nekouření vůbec nevadily, ale když přišly ty tělesné problémy a šílené bolesti, tak to jsem nezvládla. Včera jsem vykouřila pět a dnes od čtyř od rána 6 cigaret a je mi lépe, ale ještě jsem dost unavená a není to ono. V práci jsme diskutovali ze šéfem, který 2,5 roku nekouří. Nepoužil žádnou berličku. A říkal, že krom psychických problémů měl i ty tělesné, asi šest týdnů. a další kolegyně mi řekla, že jejímu taťkovi přímo řekl doktor, ne aby přestal najednou, že to tělo neunese. Tenhle názor jsem už slyšela hodněkrát.Nemohu si dovolit být nefunkční a lézt po kolenách. Čili pokračuji ale půjde to pomaleji než jsem myslela, ale to mi už nevadí, smířila jsem se s tím, že budu brát Champix třeba rok.Ještě k tomu, jak jste tady psaly ty různé příklady. Můj manžel nekouří, ještě nedávno běhal maratóny a v lednu se mu ucpala tepna v břiše a přežil jen zázrakem. A to neměl nikdy ani zvýšený cholesterol. A já kuřačka, mám kolikrát větší výdrž v pohybu než nekuřáci. Takže to lidské tělo je nevyzpytatelné. Nechci vás tady otravovat, ozvu se za nějaký ten den, jak pokračuji. Tak si na mě aspoň vzpomeňte. A ty Leeeno nevzdávej to, já také ne, jen nám to asi bude déle trvat. Mějte se fajň.

leeeeena

Marjo jsi dobrá že jsi alespoň snížila počer cigaret,já jsem stále na svých zase 30 denně a ne a ne to snížit.

Marjo, všechna ta přiznání co tu byla dneska napsaná tě měly ukázat, že nejsi sama, že to nikdo z nás neměl zadarmo, prostě chutě byly, jsou a budou, jen všichni doufáme, že čím dál méně. Tak zatni a bojuj jako Leeena. Alenko pozor je to zrádné přestat brát, myslím, že Sigrid tady psala, že látka v nás vydrží 30 hod, a pak účinnost klesá. Já jím po 4 měs. 1/2 tab. a musím říct, že občasné absťáčky jsou. A s doktorkou jsme mluvily, že ona klientům doporučuje 6 - 12 měs. Tak se držte !!!

Modrookaty

Vážení, čtu tady poslední příspěvky a žasnu nad tou otevřeností, která nebývá běžně zvykem. Domnívám se, že nebýt Marji tak bychom si tyto věty nikdy nepřečetli. Tak jak to v životě bývá všechno špatné je k něčemu dobré. Dejte prosím ještě Marje trochu času. Věřím, že se tu objeví a popovídá si s námi. To co se přihodilo může vypadat jako selhání, ale já si to nemyslím. Naopak si myslím, že jen nebyla ještě připravena. Vím, že vše co zažijeme nás posouvá někam dál. Rádi Tě mezi námi Marjo uvidíme a netrap se.

sigrid

A moc hezky to píšete. Snad jen s traktátem Lubici, zatracujícím vše, čím ještě nedávno žila se nemohu ztotožnit. Jsem pro důslednou osobní svobodu pro všechny a hon na kuřáky se mi příčí. Nekouřím víc než pět měsíců a končila jsem po 33 letech na 50 kouscích denně. Byl to tak hrozný boj, že už nikdy nechci ani šluka, abych ho nemusela opakovat. Ostatně Mona ví, je to spolubojovnice. Je mi hrozně líto Jany, protože to jsem byla já, kdo jí poradil, ať si klidně krabičku koupí, když jí to pomůže přestat. Ale proto se sem nevracím, je to kvůli Marje. MARJO, můžeš se stáhnout a nereagovat na ty, kteří se tu o Tebe strachují, můžeš kouřit, můžeš se vykašlat na Champix, to všechno je Tvoje svobodná vůle. Řeknu to natvrdo, jestli chceš, tak můžeš i přijít o nohy a zbytek života projezdit na kriplkáře. K tomu všemu máš svobodnou vůli a nikdo z nás nemá právo Ti do toho kecat. Otázka je, jestli to skutečně děláš, protože to chceš, protože to je Tvoje vůle. Nebo je to jenom otroctví? Není to nakonec tak, že Tvůj život nediktuj Tvůj rozum, ale ta malá bílá tyčinka? Děláš strašnou pitomost. Máš tady partu, která by půlku boje vybojovala s Tebou. Máš Champix, lék, který přinesl naději tisícům, kteří by jinak byli nuceni na kouření umřít. To je šance, kterou nikdo před námi neměl. Svým způsobem jsme privilegovaní, my všichni, kteří jsme se ho dočkali. Když se toho vzdáš, zůstaneš na ten předem prohraný boj sama. Sama si budeš nadávat, sama se budeš bát. To, alespoň pro mne, není žádná příjemná vyhlídka. Tady Tě nikdo nenutí hned přestat, všichni chtějí jenom abys s nimi komunikovala. Snaží se, volají Tě, prosí Tě. A já vím, že to čteš. Můžeš se jim ozvat, můžeš se o ně opřít a s jejich pomocí se hrabat pomalounku dopředu. Nebo si můžeš myslet "polibte mi šos" a z toho fóra se vytratit. Ti, co Tě podporují to přežijí a budou pomáhat zase někomu dalšímu, kdo o to bude stát. Ale co Ty, přežiješ to bez nich? Rozhodni se, jak chceš, ale rozhodni se Ty, rozhodni se svojí vůlí a nenech za sebe rozhodovat svojí drogu, to je špatný rádce. Přeju Ti, aby ses rozhodla dobře.

Marja

Jejda Sigrid, to jsi špatně pochopila. Vždyť vy mě držíte. Já jenom teď chci pár dní nepsat / a to nevím jestli to vydržím /, ale to jen proto, že si myslím, že teď denně bych nepsala nic nového a celkem momentálně bylo všechno kolem mě řečeno. A já doufám, že za několik dní budu moct napsat nějakou změnu nebo nějaký jiný pocit. Jo a ještě jsem se rozhodla v červnu odjet sama někam a tam potom zalézt a moc bojovat.Ale to je zatím jenom předsevzetí.Určitě se ozvu i kdybych to náhodou vzdala, nemám ve zvyku se potichu vypařit. Tak jsem sama zvědavá co tak za tři dny budu moct napsat. Leeeno, tak to je moc 30. To já z těch 40 jsem hodně dole.

Jana

Milá Sigrid, předně zdravím a skládám poklonu, že jsi to dokázala a jsi tu pořád s námi. S každým Tvým písmenkem se ztotožňuji,je to všechno hodně o své vlastní vůli. Také si teď sama nadávám a jsem v tom sama ! Sice si zakouřím, ale už začínám mít zdravotní problémy, které tím 3měsíčním nekouřením absolutně pominuly. Jednoduše jsem zjistila, že mi to hulení prostě škodí. Že jsem správně věděla, že mi to nedělá dobře! Opět mám chrapot, chrchlám po ránu,povlečený jazyk, zlobí mě hlasivky a smrdím!!! A navíc se schovávám jak zlobivej žáček, kouřím tajně. Lítám v poledne o přestávce do auta, poodjedu třeba kousek do pole a tam si blafu - hrůza a děs. Pak se stříkám sprejema, láduju žvejkačkama, aby to nebylo cítit. Cejtím se hrozně. Ale nezvládám ty choutky. Ještě to spoustu lidí neví, že jsem zase začala,nikdo se mě přímo nezeptal, nemusela jsem na to odpovídat.Hrozím se přímé otázky a stydím se za sebe! Ani synovi, který mě tolik obdivoval a fandil a už snad i věřil, že jsem to dokázala, jsem to ještě neřekla. Hrozím se toho, až přijede domů na víkend. Neumím lhát a on se zeptá.....ta představa mě ničí. Tolik mě všichni obdivovali a tolika lidem jsem byla příkladem, a pak selžu. Každý den Vás tady čtu, sice u toho hulím, ale hltám každé Vaše písmenko. Jako bych se chtěla opět chytit záchranného lana.... Jak píšeš, je to opravdu nejvíc, co mně samotné pomohlo, tahle diskuze s Vámi . Zatím u toho hulím, jsem barbar, ale cítím, že už se ucukávám, a rozhodně to také nevzdám. Marjo, měla by sis vážit těch fajnových lidiček, co Ti tolik fandí a jsou s Tebou, jsou Tvou oporou. Sigiii, myslím na Tebe a pořád je to tak, že právě Tobě nejvíc děkuji za to, že jsem alespoň ty tři měsíce vydržela. Mám jednu vzácnou a velkou zkušenost - že to jde! Ovšem když se chce! Žádná krabička při ruce to neovlivnila, to bylo ve mně samotné, prostě jsem selhala a přísahám, že jsem chtěla jenom zkusit jak to chutná. To, že mě to tak převálcuje a nezvládnu to, to jsem si zřejmě moc fandila a vůbec nepředpokládala. Pak už mi nebylo pomoci. Marjo, Leeeno a všem , co začínají ,přeji hodně síly a odhodlání !!! Všechny ostatní, co jsou za vodou zdravím a fandím .... Mějte se krásně.

lubica

Jano, ale veď Ty si nespáchala trestný čin! Uvedom si, že závislosť je sviňa! /pardon/ Tým, že si sa rozfajčila, sa nič nekončí. Zase príde čas, keď si povieš dosť, z tvojich riadkov cítim, že je dosť blízko, že ťa to trápi. Každopádne dávaj o sebe vedieť, píš ako pokračuješ. Držím palce!

Jana

Jojo Lubico, je to ta "sviňa největší" :-)))))))

sigrid

Jani, Ty se vrátíš. Já Ti hrozně věřím. Máš starosti a průšvihy kolem sebe a přišly v době, kdy je ještě neumíme řešit bez cigarety. Ale jsi nakopnutá správným směrem. Nakonec nám jde přece o uznání od těch nejbližších. Myslím na Tebe a držím Ti palce. Zdena to zkoušela třikrát, když přišla o manžela spadla do toho zas. Nechala odeznít to nejhorší, vrátila se po půl roce a teď myslím, že už to dá. Jsem si jistá, že není ostuda zklamat, ostuda je ztratit naději. Mysli na to, že se sem budu muset vracet, dokud Tě tu zase nepotkám ;o)). Pozdrav největší.

Jana

Já vím Sigiii, díky moc za všechno..., a budu moc ráda,když si Tě tu zas přečtu....Cítím v Tobě velkou oporu, a hlavně jsi mým velikánským příkladem! Na Zdenu taky moc myslím, prožila si svoje a obdivuju jí za to, že sebrala síly a zkouší to znovu! Vím, že každý máme to svoje, o čem si myslíme, že je to nejhorší a že právě my jsme na tom ze všech nejhůř, ale věř tomu, že nepřeháním... Naopak spíše ubírám a naznačím jen málo, nechci lítost, nechci se na něco vymlouvat.... a něčím tu mou slabou vůli omlouvat...Uvědomila jsem si, že bude ještě hůř, že pořád bude "něco", že nikdy už u mě asi nebude ta správná, klidná, pohodová konstelace...nemůžu to totiž nějak ovlivnit a změnit. To je na tom všem kolem mě to nejhorší... Díky Sigi :-)

lubica

Milá Sigrid! Moj "traktát" nezatracuje všetko, čím som žila, inak už by som so sebou nemohla byť. Žila som aj kadečím iným, na čo som pyšná a pre čo sa mám rada. Tiež som pre doslednú osobnú slobodu, len teraz si viac uvedomujem, že som skor myslela na tu svoju. Hon na kuřáky sa a j mne příčí, aj akýkolvek hon. Nie všetci sa musíme stotožňovať s tým, čo tu druhý píše. Myslím, že je dobré, keď tu píšeme svoje pocity, toto čo píšem tu, som nikdy nikomu nepovedala.

Jana

Lubico, ano,je to tak, můžu to posoudit zcela čerstvě a objektivně...Já sama sebe připravila o svou osobní svobodu, už zase můj život řídí to svinstvo a já se mu přizpůsobuji.... Rozumím Ti, jak to myslíš, cítím to podobně..... Ty 3 měsíce jsem se opravdu cítila ničím nespoutaná, volná a nezávislá. Nejhorší na tom je, že tu svobodu jsem si vzala vědomě já sama sobě, ale asi to mám tak, dokud se nepřesvědčím - neuvěřím..... V každém případě je každé poznání a zkušenost k něčemu dobrá, nebo alespoň by být měla......

sigrid

No, dyť, Lubico. Já Ti to neberu, jenom to cítím jinak. Ale Tvého názoru si vážím, i když není můj.

Mona

Musím reagovat. Sigrid,napsala jsi to opravdu úžasně. Myslím si totéž,jen nemám to nadání to hodit tak přesně na papír. Od té doby,co jsem přestala s Champixem-je to asi týden mám občas malinkatý problémy-takový nějaký abstáčky to jsou trošičku,ale dá se to vydržet. Jsem fakt ráda,že jsem přestala kouřit a přeju všem stejně báječný pocit z té svobody.Za 14 dní jedu s babincem /43 ženských/ na cvičení do Itálie. Hrozně se těším,že už nebudu vyšilovat,kdy nám řidiči zastaví,abych si mohla blafnout a vymýšlet si všemožný důvody,aby už zastavili-čůrání atd.. Holky,jde to opravdu s Champixem-jde to,jen to chce trošku zatnout zuby. Nespěchejte na ten den D,ale až se vám bude zdát,že už by měl přijít,tak se trošku kousněte. A pište,pište,moc to pomáhá. Když nad tím vším přemýšlím,tak mi taky trochu pomohl Máfos,protože mi napsal něco ve smyslu,že jsem slaboch ,protože jsem věčně naříkala,jak to nejde. A to mě teda naštval a tak mu taky za to ted trochu děkuju.Napište sem občas i vy co jste začínali už dávno-Champixmen,Máfos,Míla a další. Jano,kousni se znovu a nech toho,tohle stejně nejde dělat do konce života. Mějte se všichni a vydržte.

Modrookaty

Ha ha ha, tak nějak nevím co to bude za pohodu. Jsem jeden z těch řidičů co cvičenky do Itálie vozil ( odmítám a už nikdy vozit nebudu ) . Třeba se chováte jinak, ale já jsem nemusel stavět ani tak kvůli kouření jako spíš kvůli úlevě žaludku po větším množství alkoholu.

Mona

Modrookatý,nám tedy kvůli alkoholu nikdy nikdo stavět nemusel. Oni nám nestaveli ani kvůli tomu kouření,ale já jen chtěla napsat,že to už to nebudu mít těžký já,protože nebudu mít chut na cigáro,jako před rokem.A mrzí mě,že děláš všem ženskejm co jezdí cvičit takovou reklamu,protože to chování co píšeš musela být spíš vyjímka.

Modrookaty

Ahoj Mono, nechci a ani nebudu tady vyprávět další story o takových zájezdech. Mám v tom již delší dobu jasno a asi by trvalo dost dlouho než bych změnil na takové výjezdy svůj názor. Netvrdím a ani jsem netvrdil, že se jedná o všechny zájezdy tohoto druhu. TAKŽÉÉÉÉÉ - přeji krásný a cigárkem nerušený zájezd (pohodová cesta) žádný nerv zda stihnu o pauze to cigárko a kafe. Více místa v zavazadle, protože nepotáhneš sebou ten karton cigaret a pod. je to fakt více výhod nekouřit. Hezký a voňavý den

jsem ráda, že ses ozvala pamatuji si, že když jsem začala, čekala jsem na každý tvůj příspěvek, psalas vždycky otevřeně i o zákoutích co nás čekají. No s tou krabičkou u Jany si to nevyčítej, já ji třeba ke svému klidu nosila jestě 2 měs. v kabelce a teď je někde uklizená ve skříňce - naštěstí už né proto "co kdyby". Ale v začátku jsem ji potřebovala abych se ujistila, že to je moje rozhodnutí a né těch okolo mě. Vždycky se všichni snažili mě svými řečmi přesvědčit a otrávit (just jsem víc čoudila), ale já musela "dospět" a SAMA se rozhodnout a abych byla upřímná občas mě dožere, že si to moje rozhodnutí přivlastňují a přitom vůbec nevědí o čem mluví z jejich keců pak vyznívá jak to je jednoduchý - stačí popichovat a už to jde - brrrr - to mám chuť si na protest zapálit. Ale ne to neudělám, já vím kolik síly stálo dostat se až sem. Mám dotaz jak to vypadá s chutí po těch 5 měs. a kolik jestě bereš CH. a co Meridie zabrala? Všechny zdravím a přeju sluníčkový den

IAN

Ká: Ahoj Sigrid (reagovat) 22.5.2008 12:06:16 , reaguji na tento příspěvek svou malou troškou zkušeností. Moc nepíšu , i když jsem tuto diskuzi docela pravidelně četl. časová rekapitulace: CH jsem začal brát cca 2.9.2007 , nekouřím od 01.10.2007 , což je dneska236 dnů. raději si to říkám takhle než v měsících. Ch. neberu od 1.04.2008 a to jsem celý březen bral jen 2x půlku prášku. Po vysazení CH. se chutě na ten bílý nesmysl neuvěřitelně zesílily , uvažuju o tom , že si koupím ještě nějaké to balení Ch. a začnu znova brát alespoň sníženou dávku. Nejhorší je , že mi kouř cigaret pořád voní. To je hrůza. kouřil jsem 33let , v posledních letech cca 30 ks denně. Zatím Vás všechy zdraví pauzírující kuřák IAN.

Díky moc, ono je dobré vědět co mě čeká

leeeeena

víte co mě žere,když kouřím poslední cigaretu z krabičky tak jsem tak odhodlaná že další nebude,dokouřím a už přemýšlím že musím do obchodu pro další.Jsem to tele.

sigrid

moc Tě zdravím. Tedy s těmi chutěmi, je pořád problém. Jsou. Kecala bych, kdybych řekla, že ne. Teď se tu syn učí a kouří u toho. Zpočátku mi kape z pusy, ale když tu začne být moc husto, tak už mi to vadí. Champix beru pořád. Teď jednu celou ráno. A budu brát, asi i víc než těch šest měsíců. Přece jenom se bojím. Až budu vysazovat, tak pomaloučku a postupně, jak to píše Ian. Meridia zabírá, ale jde to pomalu, na můj vkus příliš pomalu, ale musím. Ta nadváha je snad horší než kouření. Bohužel polykám kortikoidy, tak jsem vděčná za každé deko dolů. Snažte se všichni, držím palce a já zas napíšu.

Eliška

Ahoj všichni! Je to už měsíc co můj přítel začal brát Champix,od té doby jsem narazila na vaši diskuzy a pravidelně si čtu a pak předčítám příteli,který nemá čas se tím zabývat. Mám na vás dotaz, přítel by chtěl moc zkončit,ale nejde to.Kouří asi 25let tak 20-40 denně.S champixem to snížil tak na 10-20,ale začíná se obávat,že s Champixem zkončí,protože ho skoro každý den bolí hlava,což mu brání se pořádně soustředit v jeho dosti náročné práci.Máte někdo zkušenosti s intenzivním bolením hlavy? Já vím,že on je velký bojovník a je na sebe tvrdý, jen tak něco nevzdá,ale nemůže si dovolit nefungovat v práci.Nemáte někdo nějakou radu co s tím? Dochází i do centra odvykání kouření.Předem děkuji za odpovědi a všem bojujícím s cigaretama držím palce.Eliška

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce