Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavča

Eliško,třeba ta bolest hlavy ja shoda náhod.Mně bolela hlava asi měsíc,každý den jsem se budila ráno s bolestí hlavy,nic na to nezabíralo..Zjistili mi vysoký tlak,dostala jsem tabletky a jsem v pohodě.Nikdy před tím jsem vysoký tlak neměla naopak spíš nízkej.Ať si ho manžel přeměří,třeba v každé (skoro) lékárně mají na to přístroj a nemusí nikde u obvoďáka čekat frontu.Jestli je bojovník a myslí.že to má po CH,tak já bych zkusila brát ho třeba později,abych v práci byla v pohodě.A ještě něco-hodně pít!!!!!!!!!!!!Při braní Ch se má pít víc,když se přestane kouřit tak taky,rychleji se vyplavuje nikotin z těla.A chlapi obecně pijou míň.

Karel

Pavčo, to máš pravdu, že nedostatek tekutin je jednou z příčin bolesti hlavy. My muži nepijeme málo, ale špatně. Správně by se mělo těch 2-3 litrů vypít během celého dne, ale my přes den žízníme jako velbloud a večer do sebe vlejeme 3 litry piva. Protože po 1,5 litru už tělo začíná fungovat jako průtokový ohřívač, tak to nemá smysl. Lékaři radí každou hodinu 0,2 litru vody, já tím zaháním hlad. Cítím v kostech, že můj den D se už blíží.

Pavča

Karle držím palce,neboj Ch hodně pomůže a tvůj den D přijde.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!§§§§

Eliška

Ahoj všichni,děkuji moc za rady a odpovědi.Přítel se už čtyři roky léčí s vysokým tlakem, tak nevím.S tím pitím vody,stále mu to připomínám,ale je klasický případ,myslím,že přes den když je v práci tak moc nepije i když mu říkám,že hodně pít na bolest hlavy pomáhá.Myslíte tedy,že kdyby přestal kouřit,že hlava přestane bolet?On už zjistil,že ta bolest hlavy je pravděpodobně z nedostatku nikotinu,jelikož Champix mu vyplňuje receptory v hlavě. Přestává si věřit,že to zvládne,ale myslím,že si to moc přeje,nerad prohrává.Tak uvídíme.Neví m,jestli by pomohly prášky na bolest hlavy i když to odmítá,říká,že těch léků už tak bere dost.Zdravím a hezký večer. Eliška

lubica

Eliška, ahoj! Mňa bolela hlava počas užívania CH po každej vyfajčenej cigarete a to dosť silno. Receptory pre nikotín máme champixom zablokované, tak asi preto a asi by to malo aj odradiť aj od fajčenia. Keď nastal deň D , odišla aj bolesť hlavy. Čo sa týka tlaku, ja som to mala naopak ako Pavča, ja som mala tlak nízky, takže som si musela vysadiť lieky na tlak, ktoré som dlhodobo užívala. Každopádne ten tlak treba asi sledovať a jasné že aj piť tekutiny, lebo je známe, že fajčiari pijú málo tekutín. Pozdravujem!

Marja

Zdravím vás všechny a jenom v rychlosti, mám tady vnuka. Bojuji, ale ty dva dny to bylo 12 cigaret, to je ještě moc. Odpoledne a večer to jde, nejhorší jsou ty rána. Zase se ozvu. V Itálii se zájezdem s cvičením jsem byla před dvěma roky, na Ischii. Nakonec se možná někteří známe.

lubica

Marjo, som rada, že si sa ozvala, často na teba myslím. Bojuj ďalej, pojde to. Držím palce.

Mona

Ahoj ty zvrhlá cvičenko z Itálie,jak píše Modrookatý. Ten mi trochu tedy urazil. Jenom jestli to nebyl ten řidič Karel a Karel z Účastníků zájezdu. Cha,cha. Moc ti držím palce,každé cigáro mín je výhra. Hlavně zobej Champix,protože ten ti to nakonec stejně rozmluví. Neuspěchej to,bud v klidu a hlavně to nevzdávej. Bude to čím dál tím snažší..

lubica

Kde ste ? Čo sa deje? Asi ste všetci využili krásne počasie a ste mimo domova. Nikto sa neozýva , ale ja mám potrebu podeliť sa s vami s tým, aký som mala tento týždeň. No teda dosť zlý. Spomínala som, že od pondelka som vysadila CH, lebo som na ňho zabúdala. Užívala som ho od 6.4., postupne som prešla na 1 mg ráno a 1 mg večer, nemala som žiadne vážne vedl.účinky, len zvýš.únavu / ale upravil sa mi dovtedy zlý spánok/ a znížil sa mi tlak /vysadila som lieky na tlak, čo bolo dobre/, takže ak vedl.účinky, tak pozitívne. Pred 2 týžd. som začala zabúdať na večernú dávku, tak som si povedala, že mi to asi netreba, lebo mi bolo fajn. Začala som postupne znižovať. Počas 1 týždňa som prišla na nulu. Nič sa nedialo, až po vysadení začali hrozné absťáky /od pondelka do piatku/. V piatok už bolo dobre. Tie absťáky sa ale vôbec netýkali chuti na cigaretu. Bol to dosť zlý psychický stav, chvílu som mala chuť vraždiť, potom hrozné depresie a takto sa to striedalo. Teraz som už v pohode /od včera/ a cítim to tak , že to asi bol absťák od champixu. Ale samozrejme je to len moj pocit. Teraz som si spomenula na Karla, ktorý písal o tom/14.5./, že ho hospitalizovali, zabudol si CH doma, pritom ešte fajčil a napriek tomu mal hrozný absťák. Škoda, že sa nám už dlho neozval, ja som to vtedy trochu spochybnila. Karle, čo je s tebou? Prosím, daj o sebe vedieť. Všetkých vás zdravím a prajem slnečnú a voňavú nedelu!

Mydlypupek

Ahoj Eliško! je mi líto Tvého přítele, ale myslím si, že by měl navštívit lékaře který mu předepsal šampáňo.On jistě v těch jeho příručkách najde, jak ho zbavit bolestí.Nevím, jestli mám doporučovat, aby přestal nebo nepřestal brát šampáňo, ale jedno vím jistě,že ty receptory který omezují chuť na cigaretu na tohlento nemají vliv. Ty podporují jen nechuť na cigaretu,a pomaloučku omezují kouření. Já jsem třeba kouřil čtyřicet šest dní než li přišel můj den "D" a nemám žádné velké absťáky jako před rokem, když jsem bral náplasti Niqvitín.To to semnou až seklo. No Víš, já jsem kouřil přes čtyřicet roků čtyřicet až padesát denňe a v úterý tomu bude sto dní BEZ cigarety a jsem tomu moc rád, že se mi to povedlo.Tak-že držím Vám oběma palečky a přeji co nejmíň vykouřených cigaret. Marjo, já jsem se bál, žes to vzdala. Ale jsem rád že píšeš,a znovu Ti radím, nic neuspěchej, no tak budeš kouřit o nějaký ten den déle, vždyť to jsou Tvoje poslední cigarety,a s těmi to musí být obřad, jak farář s kázáním v kostele. Myslím,že ráda budeš vzpomínat na dny, kdy jsi kouřila a kdy jsi přestala,s tím že si v duchu budeš připomínat, jaké jsi měla trable s tím přestáním.Nic se neboj, jsme všichni tady s tebou v dobrém i zlém a padnout Ti necháme jen v případě Tvé smrti. Takže, přeji všem moc a moc pěkný sluníčkový den s co nejmenším počtem vykouřených cigaret a voňavími ústy.Mydlypupek

Pavča

Blahopřeji ke 100 a přeji mnoho dalších stovek!!! Pěkný voňavý den................

Míla

Ahoj všem starým bojovníkům i nováčkům. Slibovala jsem tady, když jsem začínala žít bez cigarety, že se budu ozývat průběžně, aby nováčci věděli, do čeho jdou. Dnes je to 8 měsíců, co nekouřím. Kdyby mi to někdo řekl vloni v létě, vysmála bych se mu. Na cigaretu si už téměř nevzpomenu, přibrala jsem 4 kila, 2 jsem shodila a 2 mi asi zůstanou, ať dělám, co dělám, nechtějí se hnout. Se zácpou už taky nebojuju, byl to pro mě velký problém a nechtěla jsem se naučit na projímadla, tak jsem si zachovala ranní rituál s kávou a mozku došlo, že může dát povel k vyprazdňování jen po kávě bez cigarety. Jinak se mi bez cíga žije fajn, pořád mám ze sebe radost, že jsem to dokázala a jak říká Sigrid, už nechci nikdy ani šluka, protože ten těžký boj na začátku už nikdy nechci opakovat. Takže všichni zatněte zuby a vydržte, strašně to uteče a pak budete na sebe pyšní . A těm, co se jim moc nedaří, přeji hodně sil k tomu správnému rozhodnutí. Je to hodně těžké,my to víme, ale jde to a stojí to za to. Já zapomněla - hulila jsem 25 let a vloni v září už 30 denně.

Pavča

Je krásně tak asi všichni vyrazili do přírody.Já stále nekouřím a brzy budu slavit 50. Mějte se

xandra

Pavčo všechno nejlepší, ani se nechce věřit, že už budem starý mazáci. Já měla 50 v neděli, ale uvědomila jsem si to až když jsi se ozvala. Ani jsem nepostřehla jak to letí . K tvojí 50 přeji krásný slunný a voňavý den. Když jsem začínala brát champík a četla, jak tu Mydlipupek a ostatní skvělí nekuřáci počítají svoje 50 ( a i větší čísla), tak jsem si nedokázala představit, že se toho dočkám. A ejhle ono je to tady a já to "zaspala" . To je snad signál, že ze mně vážně bude odnaučenej kuřák. Záměrně nepíšu "nekuřák" to už nikdy nebudu. Jinak chuť na cigaretu už není žádná, jen v hlavě letmo přeběhne myšlenka, která se dá lehko zapudit. CHPX beru od včerejška jen 1/2 večer, protože jsem si ho zapomínala ráno brát. Když na to mám celej den tak si přece jen vzpomenu. Zároveň si chci prodloužit dobu , co ho budu brát. Mějte všichni voňavý letní den a ozvěte se.

Lenka

Ahoj všichni.Strašně spěchám,( po noční a hup na odpolední)ale tohle jsem si nemohla nechat utéct. Přeji Mydlypupkovi a Oluš hodně dalších nekuřáckých stovek.

Xandra

kluci, holky , kuřáci, nekuřáci, kuřačky i nekuřačky kdepak všichni jste? snad jste na nás nezapoměli ? ♥♥♥ ♥ ♥ ♥ :o))

Mydlypupek

Děkuji Vám všem, kteří jste nám pogratulovali k naší stovce.Je to moc hezké,přečíst siblahopřání a uvědomit si tu obrovskou vůli v životě něco dokázat a udělat pro sebe a svoje zdraví. Někdy není pozdě přestat a někdy už to bohužel nemůžeme ovlivnit a máme to spočítaný.Věřím, že potom je pozdě a kdyby se mohl čas vrátit, třeba za všechny peníze co člověk má určitě by ho vrátil,aby se vyvaroval tomu kouření. Blahopřeji Vám děvčátka moje k Vaší PADESÁTCE a věřím, že jste den odedne pevněji rozhodnuté si už nezapálit, tak jako Lenka Oluš a Mydlypupek..

lubica

Ahoj, všetci! Pripájam sa ku gratuláciám, je to úžasný úspech. Ja sa za vami ťahám, dnes mám 38 dní. Chcem vám napísať, že to, čo som písala minule, ako som vysadila CH a nemala chuť na cigarety, už hneď potom nebola pravda. Takže som po týždni champix znova začala užívať. Bol to týždeň utrpenia. Bola som za velkú hrdinku, poučte sa z mojej chyby a neponáhlajte s vysadením ako ja. Ahoj

Pavča

Ahojky,já už asi týden beru CH jen ráno 1/2 tabl. a zatím to jde.Nic nepociťuji....Příští týden zkusím brát každý druhý den,uvidím,když tak zase zvýším.Pěkný den všem

LEnka

PAvčo,Xandro Gratuluji ke kulaté 50.Utíká to jak hrom,není totak dávno,co jste psaly,že to nepůjde.A byly velké depky,co????????, A teď????????????? JSte šikulky a držím Vám všem palečky ,aby další nekuřácké dny jenom přibývaly. Abych nezapoměla moc děkuji za gratulace,strašně to potěší a mě určitě.Mám v poslední době nějaké blbé mozkové pochody a tyhle stránky mi vždycky zvednou náladu.Takže pa pa a držte se

minda

Ahoj nekuřáci, zdravi bývalá závislačka + 35 cigaret denně a od 29. dubna nic. stačilo i jedno dvojité balení. Je to super pocit, že jsem to dokázala, ale...... Chci zjistit, zda má někdo pocity a potíže, které mi znepřijemnily skvělý výsledek Champixu. Mám přebytek času a nemám radost ze života jako když jsem si ráno dala kávu a cigárko a mohla si říct - život je krásný. Poradí mi někdo jaký má rituál místo kávy s cigárem? Přesto, že nemám chuť na cigáro, tak místo radosti z toho pocitu se chci často zabít, ale neudělám to samozřejmě. Jsem ochuzená o emoce a drobné radosti.

Kiki

Milá Mindo, nezoúfej a slyš: Podobné pocity mám také a odstraňuju je hlavně likvidací nikotinu z místnosti.

lubica

Milá Mindo! Neviem, či som dobre pochopila, že už neužívaš champix? Lebo ja som takéto stavy prežívala po skorom vysadení ch. Znova som ho začala brať a je mi už dobre. Písala som o tom 25.5 a včera. PAVČO, zdravím Ťa a neponáhlaj so snižovaním, tie hrozné depresívne stavy nestoja za to. Držím vám palce!

Lenka

Milá Mindo.Je mi stejně a ty stavy jsou šílené.Chuť na cigáro není,ale depky jo. Radost ze života je totálně v háji a stavy podráždění ,úzkosti a nějakého vnitřního napětí............ doufejme,že to všechno přejde a držím nám všem palce...

Marja

Já nevím, jak to vy pracující všechno zvládáte. Já, důchodce a nemám tady ani čas napsat. To bude asi tím nekouřením, že máte teď více času. Předně BLAHOPŘEJI všem odvyknutým kuřákům - Mydlypupek, Lena, Lenka a celé té vaši partě, která tady psala a píše. Také blahopřeji těm novějším- Pavča, Xandra, Lubica a další. Nezlobte se, nejde všechny jmenovat. Co se týká mě, bohužel kouřím a Champix už neberu. Ale neodsuzujte mě. Strašně jste mi pomohli. Já začnu s odvykáním znova. Víte, vy jste tady většinou psali, že jste již někdy zkoušeli přestat. U mě to bylo poprvé a vlastně i rozhodnutí bylo poprvé a to vlastně na váš podnět a po čtení téhle diskuze. Věděla jsem, že to nebude lehké, ale, že to bude tak těžké, to jsem myslela, že ne. No nezvládla jsem to. Příště již budu vědět, do čeho vlastně jdu a budu více připravená a zvládnu to. Co se týká Champixu, začalo mi být teď ke konci dost zle a něco se mi stalo i z okem, to tady ani nebudu raději rozebírat. Možná to je náhoda.Čtyři dny neberu Champix a kouřím opět hodně. Včera jsem byla na zájezdě a bylo to hrozné. Už abychom zastavili.A to je to, co mi vadí a půjdu do toho znova. Ale ne hned. Když jsem přestala brát Champix, byla jsem podrážděná a nervózní i když jsem kouřila. Takže je asi návykovy. Oko není dobré, ostatní už je v pohodě, akorát jsem opět silně závislá na cigaretách. A víte co mě ještě trochu zarazilo. Že vůbec už dlouho není reklama na Champix, aspoň já jsem neviděla. Musejí vydělávat dost, tak by si reklamu mohli dovolit. Neběžela zase tak dlouho.Jaký máte na to názor. Poctivě vás čtu a BUDU číst a vrátím se. Jestli vám to nebude vadit, tak tady občas i napíši. Jste moje zlatíčka a držím vám všem palce a myslím na vás a budu myslet stále.

Pavča

Milá Marjo,nezoufej a pořádně se na to nekouření psychicky připrav! Je to všechno o hlavě.Já jsem sice nikdy nezkoušela za celých 25 let přestat,ale poslední rok jsem to stále zvažovala a rovnala si to v hlavě.Každý večer jsem si řekla,že si ráno nezapálím,ale ráno jsem vstala a uvařila si kafe a zapálila jsem si.Ani jsem si nevzpomněla,že jsem si večer něco předsevzala.Až s CH jsem to nějak zvládla,ale opravdu jsem se na to rok připravovala,a to jsem ani o žádném champixu nevěděla.Opravdu to je o hlavě,tak si to tam pomalu rovnej a uvidíš,že to časem zvládneš!!!!!! Mindo,máš trochu pravdu,že ten den je nějakej pociťově prázdnější.Depky nemám,ale trochu mi chybí " jdem na jedno".A co mě trochu štve,proto jsem i začala kouřit,že v práci všichni sedí a pijou kávu,kouří..a když je potřeba něco udělat tak jdu já ,protože nekouřím.Ale to je asi úděl nekuřáků a já už začít nechci.Snad mi to vydrží..........

Lenka

Marjo,ty naše ztracená ovečko..........NEVADÍ...... ......Až budeš připravená ,dokážeš to.Někdy to prostě nejde tak, jak si člověk představuje.Ale můžou být horší věci,a tohle byl jenom pokus. Taky je fakt,že jakmile člověk začne zase kouřit,je spotřeba cigaret nějak větší. Tělo si dělá zase zásoby na dobu dalšího odvykání Takže Ti přeji rychlé uzdravení a zůstaň tu s námi

Mydlypupek.

Marjo, nyní když budeš kouřit, tak doženeš to co jsi zanedbala při nekouření. Jinak o tom šampíčku se to asi začne naplňovat, to co jsem tu psal.No je to o tom,že nás tady sledují od doktorů přes výzkum a dílery přes prášky všichni. Tak a teď si říkají a můžeme pomaloučku zdražovat, máme u lidí velký úspěch, oni budou krvácet a mi bohatnout! Fůůůůůj, jsem rád, že jsem stím skončil.Přeji Vám mnoho úspěchů v nekouření a hodně sluníčka.Mydlypupek

Oluš

Zdravím všechny,dlouho jsem tady nebyla ale nezapoměla jen mě zas potrápila ta moje nemoc a tak teď budu čteničko dohánět.Mydlipuku,Leni jsme dobrý musíme se chválit!!!! Přeji krásný den.

minda

Mila Lubica, Lenko a Pavčo, dekuji za ohlas a jsem dost rada, že nejsem sama s téma qepkama. Přestat s kouřením neni pro sraby a tak bojuji a hledám usilovně dúvod proč s radostí vstávat a radovat se ze zpěvu ptactva , řezaných květin nebo z nového kostýmu kamarádky Kykyriký. Jsou to šidítka a jde to ztuha, hodně ztuha.Dělám male pokroky, např. dnes jsem se chtěla zabít jenom jednou, když mi Kikirykí promluvila do duše osobně a ostře mi vytkla, že ji neoprávněně jenom kritizuji a jsem hnusná.

Yva

Mindo, ty deprese jsou abstinenční příznak. Pomalu odezní, jak se tělo zbavuje závislosti. Pokud jsi vysadila Champix předčasně, tak sis je vlastně přivodila sama. Když budeš brát doporučenou dávku, mělo by se Ti ulevit.

Xandra

Tak jak vás tu všechny čtu, nevím jestli nejsem nějakej netypickej příklad. CHPXu beru už 8.den jen 1/2 denně , nekouřím 54 dní a deprese jsem žádný neměla . Naopak jsem v trvající euforii, že jsem to dokázala. Kouřit jsem přestala jen jednou před 10 lety a to po těžkém zápalu plic a bylo to tak nějak neplánované, ani mi o to moc nešlo. Tenkrát jsem chtěla spíš ušetřit. Společenská "nemožnost" mi na mysl vůbec nepřišla. To že otravuju lidi kolem sebe, kleré mám ráda víc než sama sebe, jsem si nepřipouštěla. Teď jsem o 10 let moudřejší a důvody jsou jiné. Také pocit z nekuřáctví si užívám. Nechci jednou být kouřící babička. Už jsem zklamala jako kouřící matka. Ten pohled by nemělo zažít žádné dítě. Máma kouřit prostě nemá ! A to jsem zaplaťpámbů kouřila až po porodech a kojení. Vždycky jsem hlásala, že jsem ztracenej případ, a že jediný pozitivum mého kuřáctví je to, že jsem to svým dvěma synům tak znechutila, že v životě nevezmou cigáro do pusy. Jak jsem se pletla. Podařilo se mi to jen na 50%. Starší syn se nedávno přiznal, že od 17 let v hospodě u piva zakouří. Naštěstí mladší syn mák tomu nepředstavitelný odpor. Ale ZARUČENĚ to není mojí zásluhou. To je spíš mojí chybou , že kouří ten starší. Sice třeba jen pár týdně , ale já začínala stejně. Tak to jsem se nějak rozepsala. Marjo, asi jsi nebyla na tu cigaretu opravdu tak moc nas.... jako my ostatní. Pro mě je to veliká svoboda , svoboda rozhodování nad svým životem. Deprese necítím a doufám, že ani nebudu. Ale jak Vás čtu, mám z toho opravdu strach. Tak šampíci dobrou noc ♥ ♥ :o))

lubica

Milá Xandro! Vobec nie si netypický príklad. Píšeš ako keby o mne o eufórii a deťoch. Čo sa týka depresie a straty radosti zo života, je to o tom, či som to naozaj chcela alebo nie až tak veľmi, je to o tom, ako to mám postavené v hlave. Píšeš, že užívaš CH len 1/2 denne. Ja som ho nedávno vysadila a bolo to hrozné, vtedy boli tie depresie. Vrátila som sa k užívaniu 2x denne 1/2 tbl. a je to zase v poriadku, nastala hrozná úlava /pred tým som ho užívala 2x denne 1 tbl/, ťažko sa to opisuje. S tou slobodou to cítim rovnako. Dobrú noc

Yva

abstinenční příznaky jsou ryze individuální záležitost. Někdo trpí depresí, někdo euforií, někdo má neodolatelnou chuť k jídlu, někdo oplakává ztracenou drogu. Je poněkud nefér, poněkud dost, usuzovat nakolik kdo chtěl nebo nechtěl přestat kouřit nebo nakolik to měl srovnané v hlavě. Někdo může být stoprocentně rozhodnutý, že toho nechá a v hlavě to má velmi dobře srovnané a bude trpět jako zvíře a někdo to prostě jenom tak zkusí a bez větší újmy s tím sekne. Jó, máma kouřit nemá, taky táta kouřit nemá, ani učitelka, ani doktor ani puberťák. Nikdo nemá kouřit, ale všichni, kdo sem píší kouřili a většina jich nekouří. Každý si prošel svou cestu, natolik obtížnou a dlouhou, jak ho jeho závislost držela ve spárech. Jediné, co je namístě, je vděčnost za to, že se to povedlo, jenomže i ta se může dostavit až když abstinenční příznaky odezní. A to trvá u nikotinové závislosti plných dvanáct měsíců a některé mohou přetrvávat i déle.

lubica

Milá Yvo, kto vlastne si? To, čo píšeš, je ako zo šlabikára. Ja robím so závislými asi 24 rokov, teóriu poznám odpredu aj odzadu. Ale zrazu mám problém a zdá sa mi, že všetko je trochu inak. Ale to, čo som písala o tom velkom chcení, na tom trvám, vidím to aj u mojich pacientov a vidím to aj u seba. A nechápem tvoje fér alebo nefér, ja som nikoho neodsudzovala, bolo to o mne. Čo sa týka euforie, tá sa rovná radosti, teším sa z toho, že nefajčím. Čiže žiaden abstinenčný príznak. Výčitky voči deťom ako abst.príznak? To nemyslíš vážne! Tak v tom prípade ho mám už 19 rokov.A Ty si na tom ako?

Pavča

Já beru už asi 10 den CH jen 1/2 tbl.ráno a žádné depky nemám.Jsem ráda,že se mi to povedlo ! To ,že si vzpomenu jaká byla pohoda s cigaretkou a že mi chybí ´jdem na jedno´to není depka.To vždycky bylo odměření času....Když jsem někam za 10-15 minut měla vyrazit,tak jsem si řekla dám cigo a půjdu.Bylo to místo hodinek.Tak na to vzpomínám,nevím jestli v dobrém nebo špatném,ale tak to je.A depka tohle rozhodně není.Kouřila jsem 25 let a kouřila jsem ráda , ale jedna etapa života skončila a začala další bez cigarety.Jestli někdy přijde zase ta s cigaretou nevím a neřeším to.Teď si myslím ,že ne,ale všichni víme,že spousta (ne)kuřáků znova začne za rok,za 5,ale i za 15 let znova.Teď si užívám toho,že jsem to dokázala budu se snažit,aby tahle etapa byla delší než ta kuřácká.Přeju vám pěkný víkend plný sluníčka a nehrabte se pořád v tom jestli kuřácké období bylo takové nebo makové.Teď nekouříte tak se radujme!!!!!

Zita

Yvo,nevím kdo jsi,ale nikotin je z těla vyplaven za 7 dnů abstinenční příznaky nějakou dobu mohou nastat,ale pokud přetrvávají delší dobu tak je to psychický absťák a ne že ti chybí nikotin.Chybí cigareta!

Yva

A to si myslíš, že psychický absťák, není absťák? Tady přece vůbec nejde o vyplavení nikotinu z těla, ale právě o psychické změny. Kdo jsem zjistíte snadno o pár desítek stránek vzadu. A jestli, lubico, děláš tolik roků mezi závislými, měla bys být první, kdo ví, že pevnost rozhodnutí a jasno v hlavě nemá vůbec nic společného s mírou abstinenčních příznaků.

lubica

Yvo, už viem kto si. Ty si tá, ktorá po 28.dňoch nefajčenia fajčila e-cigaretu pri vínečku a naposledy dala o sebe vedieť pred 2 mesiacmi. A áno, viem, že" pevnosť rozhodnutia a jasno v hlave" má veľmi veľa spoločného s mierou abstinenčných príznakov- tých psychických. Ale to by si ako skúsená sestra zo psychiatrie mala vedieť.

Yva

Špatně jsi hledala. Nejsem sestra na psychiatrii, nejsem vůbec žádná sestra a v životě jsem neměla v puse elektronické cigáro. A agresivita je taky abstinenční příznak.

lubica

dobre som hladala. Ak sa ale náhodou mýlim, tak potom si policajt.

Yva

Špatně jsi hledala :-D

Modrookaty

Ahoj Zito, myslím, že máš pouze částečnou pravdu. Cigareta nechybí ta ne, ale chybí několik obřadů na které je člověk zvyklý a najednou se dlouhodobě nekonají ... to je, ale trauma co? :-) to prostě mozek po desítkách let nebere ...

Pavča

Já taky souhlasím,že absťáky (třes,nervozita,náladovost...) nemám,ale ten obřad s cigaretou mi trochu chybí.Je zajímavé,když někde sedím,kde se kouří, tak mě vůbec nenapadne se na cigaretu ani podívat,ale když jsem sama doma a mám klídek,trošku se nudím,tak myšlenka na kávu s cigaretkou je na světě.Ale je to v pohodě a za chvilku se myšlenka vytratí. A co je s Leeeeenou?

Yva

Ona i ta euforie a ty výčitky vůči dětem jsou jen abstinenční příznaky. Nebo berličky na jejich překonání.

Yva

Ona i ta euforie a ty výčitky vůči dětem jsou jen abstinenční příznaky. Nebo berličky na jejich překonání.

lubica

Čo s tým má pokora?

Xandra

Tak nevím, ale s tvým názorem se nemůžu ztotožnit. Podle mě ti to Lubica napsala úplně přesně. Taky jsem měla jako máma 22 let výčitky svědomí, ale člověk musí dospět k tomu, co je důležitější. Jestli ta chvilka rozkoše s cigaretou, nebo rozkošně voňavý a svobodný zbytek života. A to, jestli kouří učitel, nebo nevím koho jsi ještě jmenovala jsem nikdy nemohla ovlivnit. To jestli kouří jejich máma a oni to musejí čuchat a dívat se na ní, to jsem ovlivnit mohla. A to jsem v jejich přítomnosti až do dospělosti v místnosti nekouřila. Prostě a jasně - pokud je euforie a radost abstinenční příznak, tak doufám že budu abstinovat do smrti ♥ ♥ A milá Yvo , tobě bych to taky přála. Jinak holky Lubico a Pavčo od 50 mílovými kroky ke STOVCE ! ♥ :o))

Pavča

Tak mám dneska tu 50.Hurá.Trochu mě tady zvedají ze židle různé názory k tomu našemu kuřáckému období.Neříkejte,že jste nekouřili rádi,že jste při cigaretce neměli pohodu......... Měli , měli jsme pohodu,klídek,cigareta nám "pomáhala" ,ale najednou jsme si řekli dost.Jsme silní a cigaretu nepotřebujeme,tak jsme přestali.Někdo napořád,někdo na chvíli.Nevím každý se k tomu stavíme jinak,ale výčitky jsem snad neměla ,styděla jsem se,že tu "kamaradku"potřebuju. Rozloučila jsem se s ní a teď už jdeme každá svoji cestou a doufám,že se už nikdy nepotkáme.

lubica

Blahoželám k 50!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce