Inzerce

Je to celiakie?

Dobrý den, mám už delší dobu problémy s břichem, ale už je mi přes čtyřicet a nevím, jestli se celiakie vyskytuje i po přechodu respektive jestli by to přechod mohl způsobit. Také jsme si nevšimla, že by to bylo v závislosti na tom, jestli sním něco z mouky. Ke kterému lékaři bych měla zajít?

Inzerce
Odpovědi
Doobi1 poděkování

prosim chtela bych se zeptat jak je to s alkohulem a bezlepkovou dietou.muze se tvrdz alkohol napriklad citrus

Reagovatpoděkovatnahlásit

12. června 2007, 14:51:54

djwenndelina@seznam.cz

Dobrý den. Alkohol lékaři jako vždy samozřejmě nedoporučují, když už ho nemmůžou oficiálně zakázat... Ale smíme Fernety stock oba. Dále tyto druhy alkoholu-Key Rum, Tequilu(je dělaná z agáve, což je druh kektusu),Rum Jindřichohradecký s plachetnicí od výr. Fruko Schultz,Gin,Becherovku, Magistera,Slivovici a z vlastní zkušenosti uvádím i Squash,ale ten už není 100%..... Zbytku, co jsem uvedla se bát nemusíte,pakliže budete pít s rozumem...:-) Také vodku ale tu jen od výrobce Bols, což po zjištění ceny nejspíš oželíte...... Snad jsem vám drobátko ve výběru pomohla.......

7. září 2007, 23:38:46

petr1 poděkování

A co víno_? Víno by se také mohlo, ne?

7. ledna 2008, 19:58:40

Zemánková

chtěla bych vědět přesně, jak je možno rozlišit alergii na lepek a celiakii. Dosud jsem myslela, že je to jedno a totéž, ale Wikipedie uvádí, dvě odlišné diagnosy. Zajímá mne jaké laboratorní vyšetření tyto dvě dg. rozliší, jaký je rozdíl v klinickém projevu, a jak rozdílná je terapie..

22. února 2009, 16:44:14

sam

zaujimava webova stranka o celiakii = www.celi.sk

16. dubna 2009, 12:01:29

marta

Všechny vaše dotazy o celiakii, dietě atp. zodpoví Poradna pro celiaky na KDDL VFN,Ke Karlovu 2,Praha 2, Nechcete-li nebo nemůžete se do Poradny objednat, stačí zatelefonovat na 602 273 173, ale pouze v Po a Ú od14 do 18 hod.

22. srpna 2009, 21:19:26

Lenka K.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, již delší dobu mám problémy se zažíváním. Trpím častými bolestmi břicha, plynatostí, připadám si, jako když mám "nafouklé" břicho. Na stolici nejdu někdy i 2-3 dny, přitom se snažím jíst hodně zeleniny a ovoce. Ale nepomáhá to. Jsem často unavená, mám výkyvy nálad. 3/4 roku se snažíme o miminko, v létě jsem v 8. týdnu bohužel potratila.Mívám křeče v nohou a brní mě končetiny. Věčně mám studené ruce i nohy. Je možné že to všechno souvisí s celiakií? Na vyšetření jsem ještě nebyla. Musím se objednat, snad mě praktická doktorka neodbyde a pomůže mi.

23. října 2009, 22:42:43

Simik

Dobrý den, je možné, že tyto příznaky mohou být celiakie nebo také ne. Zhruba před půl rokem mi diagnostikovali celiakii a moje problémy byly podobné jako popisujete. Avšak můj gastroenterolog mi tvrdil, že prý každý druhý člověk má nějký problém ze zažíváním, ale lidí s celiakií je málo, ostatní to mohou mít ze stresu, špatný metabolismus.... přeji hodně štestí

10. listopadu 2009, 17:32:22

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 92 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jana Dvořáková (Aurorix Roche 300mg (antidepesivum)) 4. prosince 2016, 12:13:38

RIMA? Co to je? Neznám.... Diskutovat

• viera (lexaurin a závislost) 9. prosince 2016, 13:09:17

Ako sa odučiť od Lexauvrínu,poradte prosím Diskutovat

• Jean (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 7. prosince 2016, 08:40:11

AD je návykové a neléčí toxiny a bakterie které poškozují CNS Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.