Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

příznaky zánětu slepého střeva

Prosím o popsání příznaků zápalu slepého střeva,bolí mne v pravém podbřišku a rodina se mně směje,že mám větry a že se mi pan doktor také vysměje Děkuji Vám za odpověď.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katka
43x

Dobrý den,mám obavu,že mám říznaky slepého střeva.Mám horečky nechuť k jídlu,únava,bolesti hlavy hlavy.Můžete mi prosím napsat jestli toto jsou příznaky slepého střeva nebo jsou jiiné děkuji za odpověď Katka

monalisa
69x

Mezi příznaky zánětu slepého střeva patří bolesti břicha posouvající se od pupku k pravému podbřišku a rozšiřující se postupně do celého břicha. Provází je malátnost, zvýšená teplota, zrychlený tep, nevolnost a zvracení. Zánět může být akutní a nebo chronický. Při akutním zánětu pocítíme po náhlém uvolnění tlaku prstů v místě bolesti nepříjemné píchnutí. Pak nezbývá, než okamžitě vyhledat odbornou pomoc a návštěvu lékaře v žádném případě neoddalovat. Chronický zánět se projevuje pobolíváním v pravém podbřišku, přičemž bolesti jsou dlouhodobé a nevýrazné. I v tomto případě svůj stav nepodceňujte a obraťte se co nejdříve na svého ošetřujícího lékaře.

barbora
151x

Dobrý den. Mohli by jste mi prosím poradit zda mám příznaky slepého střeva. Pobolívá mne v podbříšku na pravé straně. Netrpím teplotami,nechutenctvím ani zvracením, ale jsem hodně náchylná na plynatost. Můžete mi prosím tedy poradit zda by mohlo jít o slepé střevo nebo zda jde jen o větry. předem děkuji

Helena Meckur
6x

ráda poradím jen nevím jak se zde můžou nabízet rady jestli je možné psát na emaily či nikoliv Helena

Petra
49x

Dobrý večer mám syna a bude mu v lednu 5. večer než šel spát tak si stěžoval že ho bolí bříško kolem pupíku. Zvýšenou teplotu nemá , nechut jídlu taky né. Tak nevím mám strach aby neměl zánět slepého střeva. Děkuji předem za odpověd. Petra

Hanka
17x

Ahoj v okolí pupku mě to taky bolelo, na prave strane, sla jsem na pohotovost a tam me poslali do nemocnice a tam mi delali operaci slepáku a zánětu střev určite, bych to nepodceňovala!!! a zašla někam a minimálně bych mu nechala udělat sono

Radka
12x

Dobrý den,bolesti kolem pupíku začali u mého syna před 4 lety,byly nepravidelné,někdy se objevily před spaním někdy během dne.Bolesti byly hrozné,syn plakal,byl celý spocený,klečel na kolenou a nemohl se hnout.Byly jsme na pohotovosti,mysleli jsme že se jedná o slepé střevo ale to se vyloučilo,byl na ultrazvuku,krevní odběry,vzorky ze stolice.Už jsme byly celý zoufalý co to muže být a nakonec jsme zjistily že se jedná o nervozitu.

Adéla
8x

no to se někdy stáva ale nemějte obavy

siminka
21x

Dobrý den mám takové podezření že bych mohla mít slepé střevo už mě tři dny bolí kolem pupíku a bolí mě hlava.nechut k jídlu a horečku nemám .můžete mi prosím řict jestli to jsou příznaky slepého střeva nebo něco jiného.děkuji za odpověd

Lenka
36x

Dobry den .Uz asi 2 dny me boli na pravi strane podbrisku a nekdy i hlava a mela sem asi pred 4 dny zvisenou teplotu 37,2 nechutenstvi k jidlu nemam .... poratte mi prosim jestli to je slepe strevo nebo ne....

Gábina
33x

Dobrý den. Už 3 den mě boli podbříškem. Napřed mně to bolelo 1den na levé straně ted už 2 dny na pravé straně mívam zvíšenou teplotu 37,6 i 38,2 nechutenství k jidlu nemam .......potatte mi prosim jestli to je slepé střevo nebo ne..... děkuji

miruneskaa
19x

dobry den uz asi zhruba dva dny me bili brocho. napred me bolelo cel vecer na leve strane a vcera na prave ale toplotu asi nemam nebo nevim ale mela sem i trochu prujem.....tak mi reknete jestli mam slepak nebo ne

Kateřina
17x

Dobrý den mam strasne bolecti bricha 2 roky me to trapi uz sem byla na vselijakym vysetrenim bolesti vsak pretrvavaj vetsinou me boli v pravem podbrisku nevím co mam delat mam strach ze mam slepe strevo a uz se bojim jet i na pohotovost je mi to trapny furt obtezovat doktory dokola ze mam bolesti do bricha muj gynekolog mi furt nadava ze si mam zajit na cgyrurgii tam jsem byla a nic nezjistili zacala jsem uzivat leky na nervy uz s tim nemuzu poradne zit mohli byste mi prosim poradit? dekuju predem za odpoved naschledanou katerina

Sylva
11x

Katko, mám úplně stejné problémy, jen ta bolest zatím trvá 4 měsíce. Původně jsem myslela zánět vaječníků, pak endometrioza, ted mam podezreni spíše na zánět slepého střeva, bolest se stahuje doprava. Taky jsem absolvovala všechna možná vyšetření, nic z uvedeného se nepotvrdilo. Taky uz mám pocit, že mě doktoři vidí jako simulanta, všechny krevní výsledky vyšly dobře, jen mám jaksi pořád ty bolesti. Zkuste se pozeptat gynekologa na tu endometriozu, obzvlášť, pokud Vaše bolesti jsou nejsilnější po menstruaci.

Anet
13x

Co takhle Crohnova choroba? projevuje se bolesti nejcasteji v pravem podbrisku

Caterpillar
18x

Ahoj holky. No popisujete mi dost známé problémy, tak se podělím o zkušenosti. Moje přítelkyně trpěla 2 roky strašnými bolestmi břicha. Nemohla s tím už žít, nemohla chodit do školy ani do práce. Za ty dva roky byla 4krát hospitalizovaná, nikde jí nic nezjistili. Byla dokonce na laparoskopický operaci, kde se jí koukli do břicha, jestli tam není něco v nepořádku. Po dvou letech se vyléčila. Diagnóza: psychosomatická porucha projevovaná akutní bolestí břicha. Po dvou měsících hospitalizace na psychiatrickém oddělení v ÚVN Praha jí to přešlo. Tam jsme poznali i jiné lidi s podobnými problémy. Všichni to samé, dlouhotrvající nevysvětlitelné bolesti. A někdy si ani člověk neuvědomuje, že by měj nějaké psychické problémy. Ale všechen stres se převádí na nervy a psychiku a když se nijak neventiluje, může se to rozrůst v tohle. Je to jen alternativa pro vás. Já jen znám dost lidí, které dlouho něco bolelo a nakonec jim pomohla psychiatrie. Největší problém mají většinou lidi s tím, aby si přiznali, že můžou mít ten problém psychický, aniž by o tom věděli.

Radka
4x

Přesně tyto bolesti začali u mého tenkrát 3letého syna,dělali mu veškerá vyšetření,bolesti měl nárazové ale nesnesitelné,už jsme si nevěděli rady a nakonec jsme zjistily že jsou psychického puvodu.Zjistily jsme to když dostal křečky které měl v pokoji.Křečci dělali v noci rámus,syn začal mít opět bolesti,začal si kousat nehty.Když jsme dali křečky pryč,tak byl klid,bolesti ustali.

9x

ahojík, mám stejný problém akorát bolesti postoupili i do oblasti tlustého střeva, zkus změnit jídelníček, nejíst smažená jídla, zeleninu,prostě všechno co nadýma nejlepší třeba místo nadýmací zeleniny a ovoce je dobré dát si zavařené švestky,místo normálního rohlíku si dát celozrný, můj lékař mi to poradil a bolesti ustali.

marta
4x

Katko a Sylvo, jsem rada, ze v tom nejsem sama...trpim bolestmi bricha vic nez rok, podstoupila jsem take vsechna mozna vysetreni, na gynekologie opakovane a uz se tam opravdu nehodlam ztrapnovat, ultrazvuk bricha, gastroskopie, urologie a uz opravdu nevim, vsichni doktori se na me divaji skrz prsty a muj prakticky lekar mi napsal nejake prasky na nervy a hypochondricke priznaky, coz uz me odradilo uplne!!! pres den na to tak nemyslim, ale cele noci se budim ... kdyz jsem zminila slepe strevo, tak to bylo brano na lehkou vahu, takze zatim ty bolesti stale trpim...

katy
3x

měla jsem stejné problémy několik let bolest vždy na nějakou dobu ustoupila vyšetření krve ani ultrazvuk nepotvrdil zánět slepého střeva stále jsem měla bolesti.špatně od žaludku byla jsem zoufalá každý týden na pohotovosti byla jsem poslaná na chirurgii tam mi nic nenašli ale protože jsem měla potíže chtěli mi odstranit žlučník naštěstí jsem v tu dobu kojila tak jsem na operaci nešla a asi za měsíc jsem už bolestí ani nechodila a muj ošetřující lékař mě poslal na operaci slepého střeva operaci jsem podstoupila do 2hodin bylo to akutní,ale před tím se na vyšetření nikdy zánět slepého střeva neprokázal!!!

Markéta

Zkuste zajít na vyšetření na gastroenterologii, měla jsem tyhle bolesti každé ráno, doktoři tvrdili, že je to z nervů. Poté co jsem dostala cukrovku, tak mi dělali i testy na gastroenterologii. Od té doby dodržuji bezlepkovou dietu a bolesti už nemám.

Johny
5x

dobry den chtel bych vam odpovedet na to slepe strevo zkuste si nechat vysetrit zlucnik bolest bricha nemusi zpusobovat jen slepe strevo ale zlucnik uder do bricha prujem a teploty !!!

BaRuShKa
5x

Dobrý den,chci se zeptat jestli je mozné ze bolest u zanetu slepeho streva se nevyskytuje v pravém podbrisku ale v levém?

Ester
2x

tak to mas spis zarazeny prdy:D

akcuL15

taky mám stejný problém :( ale k tomu etě horečku

Dana

také mám stejné problémy už přes 1 rok bolí mě v levém podbřišku bez teplot, na gynekologii mi sdělili - to leda že by se vám vaječníky posunuly někam dolů, při další kontrole a stěžování se mě doktorka zeptala jestli jsem neměla někdy problém se slepým střevem, ale nikdy jsem neměla problém takže jsem to sdělila svému obvoďákovi a ten mě posílá na kolonoskopii, při objednávání mi chirurg sdělil, že si spíš myslí že mám cystu na vaječníku, uvidíme co se ukáže na kolonoskpopii a přehazování z oddělení na oddělení mě nebaví.

deliska
4x

Už tři dny mě trápí bolest v obl. slepého střeva. bolest je slabá, ale přervávající. nemám horečky ani nechut´ k jídlu. prosím o diagnozu. s pozdavem deliska

zahy
1x

to samý uplně přesně to samý mám ted já sem z toho v haji je mi 14 a bojim se jit spat aby me to v noci nechytlo :(((

denisa
6x

dobry den už mesit me bolí bricho mam zacpu pak mam prujem boli me bricho mata se mi hlava nevíte co mi je prosím je to k nevidržení

pravo
2x

dobry de uz 2 dny me boli brycho na pravi strane kousek od boku jakoby v podbrisku

neřeknu
4x

dobrý den trošku mě bolí pod pupkem a měl jsem teploty,prosím o radu jak zjistit že máte slepé střevo.pište na email:[email protected] děkuji.

cigi

Dobrý den už 5 dní mě bolí břicho tam kde uvádíte ale nezvracím, nemám průjem ale bolí mě to a mám to tam tvrdé, může to být slepé střevo??

peeeet
2x

já potřebuju taky radu bolí mě přesně kde tebe už je to asi 7 dní nevím jestli mám jít k doktorovi na vyšetření

Květa
2x

Už třetí týden mě bolí na pravé straně,jde to od boku do břicha a do nohy,lékařka mě léčila na zánět močáku,ale i když jsem brala antibiotika bolest je stále stejná,teploty ani nechutenství nemám,už vážně nevím co by to mohlo být,prosím poraďte-PROSÍM

katy
3x

Taky mě tři týdny bolí v pravo v podbříšku a podle toho co jsem se dočetla na netu může jít také o kýlu..Jak něco zvednu bolest je větší..Píchá mě to až do zad a do prostřed břicha..Nejsem doktor a taky mám obavy...Katka

Lukas
2x

Chci se zeptat, zalačo mě bolet na prave straně , jde to od boku, jsou to dost intenzivni rany, je to něco se slepym střevem, nebo to nic neni?

Lukas
4x

reagujete vubec na ty přizpěvky, myslim že by tady dřiv člověk chcipl než by jste mu pomohli, jste jak ordinace v ružově zahradě, plno kecu a žedne činy, žebraci jste, stranka na hovno a na nic

Anonym
2x

Milý Lukáši, než začnete nadávat, uvědomte si jaký je rozdíl mezi diskusí a poradnou. Tohle je diskuse, kde přispívají jen uživatelé - návštěvníci stránek - a tudíž si radit mohou maximálně navzájem. Pokud čekáte radu od odborníka, pak použijte poradnu v rámci nějakého virtuálního centra, které tady mají. Třeba Zacpa nebo třeba tady Hemoroidy Franta

co je ti po tom
2x

zdravim.. mam take priznaky.. ale na co mi je kdyz mi bude radit nekdo kdo ma stejny problem a vi o tom vi o tom asi tolik jak vycpanej leguan... ja rikam ze tato stranka je v tomto pripade uplne zbytecna a je zrala na smazani.. vy si jen v klidu sedite u pc a u kafe si ctete jak lidi prosi o radu... a co stim udelate? doslova "uplny hovno" muj nazor znate.. stranky sou v tom pripade uplne na picu .... s pozdravem Helmut Fon Polikač.....

zdravím a rozumím vám,napište mi já vám ráda nabídnu řešení

DJ.smoking
6x

dobrý den ,když mě bolí v levém podbříšku znamená to něco ???... jako přízak slepého střeva nebo se jedná jen o přechodnou nemoc která brzy ustane???.. a bude to zase dobré?... a zánět slepého střeva musí boletjen v pravo nebo muže i v levo nevítěe někdo?.. předem dík

Roman
5x

Dobrý den, již od včera mě pobolívá v pravé podbřišku, po přečtení, jak se zánět slepého střeva pozná, jsem si změřil teplotu a byla 36,9. Nechuť k jídlu necítím, ale od včera jsem již nic nejedl, protože by měla být doporučena dieta.Nevolnosta a nadýmání, také nepociťuji, mám sedavé zaměstnání a trochu prodším pohybu, cítím trobné píchnutí, ale po prohmatání žádná bolest velké intenzity v této části není, při drobném zakašlání, také drobné píchnutí. Děkuji za rychlou odpověď.

Kitiara
3x

Ahoj všem, jak to tu čtu, tak ve vás vidím sama sebe, měla jsem několikaleté bolesti břicha, většinou napravo, ve vyšetřeních slepák nezjištěn, ale operace slepáku se naplánovala, jenže jsem tenkrát otěhotněla, takže nic :-) Až 9měsíců po porodu znovu, takže znovu vyšetření, opět nic nezjištěno, až mě poslali na angiogram-večer předtím se musí pít prášek zředěný vodou, až tam se "cosi" ukázalo, že je slepák trochu zaplněnej, tak už konečně na operaci, pak mi přišel primář, který operoval, říct, že jsem měla slepák tlustej jak jeho palec (byl to pořádnej chlap) a ještě k tomu zánět místních uzlin... Ale bohužel občasných bolestí jsem se úplně nezbavila, to už ale nejpíš zase srůsty a taky od páteře to bývá horší.. Takže doporučení všem - trvejte na podrobnějším vyšetření, jmenuje se ANGIOGRAM !

jan hanzlik

prosim vas picha me v pravem boku dole je to zanet slepeho streva pište prosim [email protected]

werunkka
1x

dobrý den,už 14dní lítám po doktorech a pořad nevědi co mi je akorád mi předepsaly nějaké prášky(chodim po doktorech kuli bolesti břicha)...ale předevčirem mě začlo píchat pod pupíkem na pravé straně...muže to mít společného něco ze slepékem?děkuji

Petra
9x

Dobrý den,už asi 3 týdny mě bolí v pravém podbříšku,je to spíše hodně dole asi 3cm od třísel.V posledních dnech mě to píchá čím dál víc.Chtěla bych se zeptat jestli by to nemohlo být slepé střevo nebo zánět vaječníků.Děkuji za odpověď

xxx
4x

No asi takhle vám všem to řeknu.Každý tady píšete...prosím poraďte mi...nemám slepák???Řekla bych,že nejlepší je zajít si k doktorovi.TADY,ty rady a porady...jsou k ničemu,TADY,to za vás nikdo nevyřeší!!!!!!!!!!Krásný den všem.

Filip
2x

Dobrý den. Je mi 20 let a již 2 roky a občas mi pobolívá v pravém podbřišku. Byl jsem na chirurgické ambulanci, kde mi nejdříve řekli, že je to citlivá střevní sliznice a asi po půl roce, kdy se problémy opakovaly mě poslali na gastroenterologii, kde mi udělali SONO a důkladné vyšetření. Vše bylo negativní a v pořádku. Nicméně už 3.den ležím doma v posteli. Na začátku mi bolela hlava, celé tělo, měl jsem teploty.Má ošetřující lékařka ( dříve pracující na chirurgii) mě prohlédla a řekla, že to je nějaká viroza. Šel jsem domu a druhý den jsem dostal průjem. Celý den jsem měl průjem. Lékařka mi poradila, abych si bral Endiaron. Teploty zásluhou paralenu ustaly. Ale začalo mě bolet celé břicho, jako když máte větry. Druhý den jsem se opět vydal k lékařce, jelikož mě bolelo břicho stále. Opět mi prohmátla a udělala mi vyšetření konečníku prstem. Bál jsem se aby to nebyl slepák.A řekla, že si myslí, že to slepák není. Šel jsem domu.. a cca v poledne mi vyskočila opět teplota a začalo mě pobolívat v pravém podbřišku.Po ibalginu mě teplota klesla a i bolest trochu ustoupila.A teď se ptám.. co mám dělat? Může to být slepák? Poraďte prosím....Díky moc... Kdyžtak napište na [email protected]íky moc:)

Péťa
1x

Dobrý den mam strasne bolecti bricha uz sem byla na vselijakym vysetrenim bolesti vsak pretrvavaj pořád me boli v pravem podbrisku mám svišenou teplotu mám 37,5 nejvíce chuť k jídlu nemám je mi špatně nevím co mam delat mam strach ze mam slepe strevo a uz se bojim jet i na pohotovost je mi to trapny furt obtezovat doktory dokola ze mam bolesti do bricha mužete mi prosim poradit? dekuju predem za odpoved naschledanou Petra

CHITA2
1x

Ahojky všem,mám stejné problémy jako vy zvíšenou teplotu pobolívá mně na pravé straně někdy i na levé mívala jsem to dost často i při sexu pocituji bolest na té straně, ale před týdnem jsem byla přítelem přímo dokopaná na pohotovost týden jsem tam jezdili brali mi neustále krev, dělali sono atd.! Pokaždé tvrdili něco jiného a v pondělí si mně vzal do parádi pan primář Čuba v Roudnici a ve čtvrtek jdu na laparoskopii aje to psané jako revize a odeberou mě slepák jelikož pan doktor řekl když jsem si ho dlouho zalečovala sama mužou tam být srůsty a ty na sonu neviděj!!! Moc se toho bojim jak to dopadne! Lidičky nedejte se odradit od toho tam jsou doktoři aby nám pomohli!! Pa pa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce