Vši zabije chemie, ale prý i slivovice
Se žáčky se do škol příští týden mnohdy vrátí i vši. Rodičům tedy začíná pravidelný hon za přípravky, které na tyto parazity zaberou a vyhubí je spolehlivě. Je dobré vsadit na moderní chemii, nebo fígle našich babiček? [ více ]
Když jsem byla malá měla jsem několikrát vši,musím podorknout, že je to jž více než 60 let,maminka mi vždycky potřela hlavu petrolejem zakryla vatou přes ní šátek a nechala do druhého dne. Zabíralo to stoprocentně na to se můžete spolehnout. vata byla vždycky plná černých teček a hnidy se musely vyčesávat. Ale ty uši a za ušima byly úplně spálené a pak se celé oloupaly a dost to bolelo. Nikomu nedoporučuji. Bímová.
Reagovatpoděkovatnahlásit2. září 2010, 05:18:53
Jako malá jsem vši měla několikrát. Petrolejová léčba byla asi účinná, ale bolestivá a páchnoucí. Petrolej byl cítit z vlasů i přes následné umytí. Svému dítěti bych tohle nikdy neudělala. Nicméně i moje děti vši ze školy nosí. Náš boj je většinou úspěšný. V první řadě je potřeba aby se rodiče domluvily a jednotně začaly bojovat - např. vyhlásit odvšivovací víkend. Nepomůže když odvšiví jedna rodina. Musí všichni. Druhým krokem je kvalitní odvšivovací přípravek - dáme na lékarnici v obci, která se vždy s začátkem školního roku vybaví potřebným. A následně nezbytné vytahování hnid, denní kontroly hlavy. Synovi se to líbí a já se u toho dozvím spoustu věcí, které by jinak neřekl. Hodně pomáhá nějakou dobu mytí hlavy šamponem s tree tree olejem. To máme vyzkoušeno. Touhle technikou je do vánoc po vších a máme celý zbytek školního roku klid :)
Reagovatpoděkovatnahlásit5. září 2010, 11:22:12
Máte pravdu, bylo to děsné, ale babička na tom trvala. Je fakt, že to ale zabralo vždycky, což se o některých současných voňavých přípravcích nedá říct. Za tip, co použít, dám všechno, protože děti je nosí ze školy tak tříkrát ročně ! Díky předem!
Reagovatpoděkovatnahlásit3. listopadu 2010, 01:28:12
Zdravím, děti mi domů přinesou bohužel vši každou chvíli. No nechci to moc přehánět, ale protože mám děti 4 a 6,5 roku, tak se vším prostě nevyhneme. Poté, co jsme si prošli neskutečným martiriem a vykoupili snad všechno, co české lékárny nabízely (petrolej jsem ale nezkoušela, to se přiznám!), jsme se postupně propracovali až k Hedrinu. Je to nejspolehlivější věc, kterou jsem zatím objevila. Navíc jsem zjistila, že když dětem tímhle šamponem umyju hlavu, tak si toho ani nevšimnou a tudíž neprotestují. Spreje je vždycky stresovaly a nechtěly mi chvíli posedět. Přípravek prostě funguje, je spolehlivý a dětem jeho aplikace nevadí. No a to je pro mě to nejdůležitější.
Reagovatpoděkovatnahlásit14. září 2011, 12:32:37
Chtěla bych napsat své zkušenosti se slivovicí. Používal ji už náš dědeček. Do vlasů vetřeme slivovici a necháme působit. Je dobré zabalit do sáčku na 15 minut , bez sáčku i déle. Potom vlasy vyčešeme velmi jemným hřebínkem. Většinou se divíme, kolik se tam toho objeví. Vlasy umyjeme a je dobré přidat do šamponu Tea trea oil - odpuzuje vši. Když nebyly k dostání šampony na vši, používali jsme šampon pro zvířata Orthosan - nikdy se nic nestalo.
Reagovatpoděkovatnahlásit12. března 2012, 05:18:19
- Domácí lékař
-
Živě s lékařem
Archiv živých diskusí zde
Na vaše dotazy odpovídají na Ordinace.cz lékaři z různých odborů při pravidelných chatech, zde si můžete přečíst položené otázky i odpovědi odborníků.
-
Rada lékařeRada lékaře
Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi
- Katalog odkazů
- Poradny
-
Novinky emailem
Chcete-li mít přehled o nových článcích na Ordinace.cz, objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.
- Seriál: Nejnovější trendy v léčbě lupénky – fototerapie a balneoterapie (2. díl) (7051 čtenářů)
- Bradavice: nemoc, za kterou byste měli poděkovat (5441 čtenářů)
- Seriál: Nejnovější trendy v léčbě lupénky – Alternativní metody (3. díl) (3629 čtenářů)
- Plicní hypertenze bere dech i život (3086 čtenářů)
- Moderní vyšetření střev: virtuální 3D kolonoskopie (2409 čtenářů)
- Chci se rozejít s manželem, který má lupénku (2207 čtenářů)
- Arteriovenózní malformace: časovaná bomba (2050 čtenářů)
- Od bolestí zad a kloubů vám pomůže cvičení v autě a v kuchyni (1925 čtenářů)
- Meningitida: nemoc malých dětí i jejich babiček (1554 čtenářů)
- Snídejte čokoládový koláč, zhubnete (1484 čtenářů)
- Rosta (Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou (e-cigartou)) 23. května 2012, 08:46:47
Ja uz skusil hodne ale nej asi pro me je www.ecigarety-sinca.eu koupim jen jednou a pak mam vse… Diskutovat
- Ivča (Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?) 21. května 2012, 08:13:35
Vlasti, též se přidávám k řadě gratulantů. Dnes to máš za 325! Krásný číslo a když… Diskutovat
- Monika (Bolest hlavy) 21. května 2012, 05:12:42
dobrý den,trpím 2 roky latentní tetanii. Záchvaty v těhotenství sem mívala obden. Nyní mám… Diskutovat
- Ne, mám už dlouhou dobu jednoho stálého partnera, tak mi nic nehrozí. [75%]
- Ano, nemám stálého partnera. Proto si dávám pozor - sex bez ochrany nepřichází v úvahu. [6%]
- Spoléhám na štěstí, ale občas strach mám, protože praktikuji sex bez ochrany. [19%]





