Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

chronická pankreatitida

Už poněkolikáté zkouším (zatím naprosto neúspěšně) zjistit cokoliv o stravě při chronické pankreatitidě. Příteli byla diagnostikována před vánoci, nejedná se o vleklou záležitost, ale čtyři talíře prdelačky najednou stačily zadělat na malér. Svátky strávil na JIPu, odkud si odnesl bouhužel jen pár letáku o výživě, ze kterých se sice dozvíme podstatné, ale podrobnější info k jídelníčku (kromě ŽÁDNÝ TUK + SYROVÁ ZELENINA).Pokud by mi mohl poskytnout radu, byla bych šťastná jak blecha, díky Káča

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
1x

Ahoj Kaco, Tvuj prispevek je z ledna 2007, takze jiste jiz dobre vis, co svemu priteli varit. A mozna je jiz OK a bez diety. Kdybys preci jen jeste potrebovala radu, napis znovu prispevek na tuto stranku , a ja Ti napisi vse, co se mi osvedcilo. Me zkusenosti jsou dlouholete. Zdravi Jana

Alena
1x

Ahoj Janka.Chcela by som ta poprosit či by si aj mne nenapisala nejaké tie rady . Bola by som ti vďačná .Alena

Dobry den, moc prosím o radu o diete pri chronicke pankreatitide, manzelu stanovili diagnozu v breznu a porad nevime si rady co muze jist co ne. Ma porad bolesti bricha a pocit na zvraceni. Dekuji moc, Novotna

Eva
1x

Víte někdo jaké se dělají funkční testy na slinivku?Nemám zánět slinivky ale dysfunkci slinivky a je to hrozné.Beru pangrol ,ale ani ten mi moc nepomáhá.Mám bolesti a průjmy.Nevím ,co jíst.Díky za rady.Eva

Růženka

Jsem diabetik na prášcách.Také já mám delší dobu pocit,že mne zlobí slinivka.Většinou po jídle.Snažím se vyhýbat jídlu,které mi prostě nesedí.Když jsem si stěžovala u lékaře,poslali mně na vyšetření žlučníku ultrazvukem,kde se lékařka vyjádřila,že žlučník je normálně naplněn a na slinivku,protože mám velké břicho nevidí.Při běžné návštěvě v poradně diabetické jsem lékaři řekla o problému,který mám,když sním zelenou papriku(kapie)protože se snažím shazovat kila,tak jím hodně zeleninu.Když usnu na levém boku,tak se také probudím bolestí.Jak jinak mám přesvědčit lékaře,aby mne poslali na jiné vyšetření.Copak žádné jiné neexistuje.Možná odpověd i na [email protected]

Růženka

Jsem z Brna je mi 58 let nevíte někdo kam za odborníkem na slinivku? Praktická lékařka mne nikam neposílá a vlastně nijak neléčí dietu držím a slinivka stejně bolí.Je to otázka dlouhodobější? děkuji za každou radu

dobry den prosim o radu!moji matka ma potize se slinivkou a lekari ji rekli ze ji ma v hroznem stavu ze ji slinivka prestava pracovat.Nepomaha dieta ani caje take ma problemy se zlucovymy cestamy i kdyz zlucnik uz nema prosim o radu co by ji mohlo pomoct nemuzu uz skoro nic jist casto ma slinivkove zachvaty

Zdravím všetkých, mám len 25 rokov a už problémy s pankreasom. Mám ale dosť veľký problém vytvoriť si pestrú diétu. Vždy som bola hrozne veľký maškrtník a teraz som v období, kedy netolerujem ani mlieko. Aj by som si spravila nejaký koláč len nemám žiadny receptík. A mám aj hrozne veľa nejasností, napr. keď si chcem spraviť paradajkovú omáčku, či môžem použiť pretlak, al. nie, či si môžem dať aj nejaké sladkosti z obchodu... a tak. Za každú radu budem vďačná.

cookie

ahoj:) to si na tom este dobre ja mam 20 rokov a diagnostikovanu tu prekliatu chorobu:S presne ta chapem, vzdy som jedla co som chcela a zrazu sa bojim jest:S dali mi ten papier s tymi zakazanymi a povolenymi potravinami a uz som totalne v koncoch z toho:D takze ked si objavila nejake recepty daj vediet:) a co sa tyka sladkosti ja si zvyknem kupovat dia keksy a nereagujem na nich az tak zle tak vyskusaj:) zatial fungujem tak ze skusam a zapisujem si z coho mi je zle a z coho nie:D inac to asi ani nepojde si myslim:) a s tym mliekom to je dost tazke aj u mna..takze som ho uplne vynechala co zacinaju pocitovat kosti takze neviem co s tym.... a kolac ja si robim jedine obycajne piskotove cesto potrete dzemom, sem tam doplnene nejakym ovocim, ked mozes cokoladu tak si to polej aj cokoladou, mne dobre nerobi tak to vynechavam...a este jedz vela jablk som to citala niekde ze to prospieva:)

Dana

Ahoj, jsou tady sice staré příspěvky, ale žádná odpověď na četné dotazy. Já mám stejný problém - problém se slinivkou, zejména po tučnějším jídle. Stačí mi i jen velmi málo tuku a je to tady. Ale už vím, jak jíst. Zkuste si na internetu do vyhledávače zadat "dieta č. 4" a máte odpověď na to, jak jíst. Co ano, co ne. Jde o žlučníkovou dietu, která je ale v podstatě naprosto shodná s dietou na slinivku. Takže omezit tuky na minimum, zeleninu pokud možno jen vařenou, vyhýbat se zelenině a ovoci, které mají malá semínka (např. jahody, rajčata, papriky, angrešt apod. - mohou ucpat žlučovody). Také není dobré pít kávu turka - opět stejný důvod, tj. drobné částečky kávy v turkovi mohou ucpat kanálky. Když už kávu, tak nejjemnější k tělu je presso nebo překapávaná či instantní káva. Zbytečně také slinivku nezatěžovat nadměrným příjmem cukrů. Však si to zkuste "vygúglovat". Dieta č. 4 :-) Hodně zdaru a pevné zdraví!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce