Inzerce

Co je v projektu "Početí online!" nového? - část první

( | přečteno: 7171x )


Tento týden Vám celý projekt podrobně přestavíme.Nový projekt Ordinace.cz o otěhotnění a těhotenství - Početí online!


Ve středu 21. října 2009 odstartoval projekt "Početí online! Ordinace.cz řeší porodnost v Česku." V rámci tohoto internetového projektu můžete sledovat příběhy lidí, kteří se snaží o miminko, a jejich cestu k němu již od plánování otěhotnění. Do projektu se můžete zapojit i vy sami!

O čem je projekt "Početí online!"

Vytvořili jsme v rámci našeho webu prostor, kde si můžete sdělovat vaše zkušenosti o tom, jak se vám podařilo přivést na svět potomka, co všechno jste pro to udělali, zda jste se potýkali s nějakými komplikacemi a jakým způsobem jste případné komplikace řešili. Projekt "Početí online!" je zaměřen na všechny, pro které je důležité přivést na svět v pořádku zdravé miminko, a chtějí se dozvědět něco o tom, co a jak lze na cestě od otěhotnění až k porodu ovlivnit.

Díky projektu "Početí online!" máte šanci sdílet své zkušenosti s lidmi, kteří jsou v podobné životní situaci jako vy, vyměňovat si informace a vyjadřovat si navzájem podporu. V hlavních rolích jsou Pavlína Š. a Luboš D. - tito mladí lidé se stali ústředním párem projektu a budou se na stránce projektu "Početí online!" s ostatními dělit o své prožitky na cestě k miminku, což zrovna v jejich případě není cesta právě jednoduchá – o tom se dozvíte více příští týden.

Co naleznete na stránce projektu?

Denně bude pár psát v Každodeníku krátké zápisy o tom, co ten den prožili. V Týdeníku bude jednou za týden uveřejněn delší text popisující podstoupená vyšetření, pocity, změny v jídelníčku, cvičení, relaxační techniky, vitamíny atd. Jednou měsíčně natočíme s Lubošem a Pavlínou videorozhovor. Oba také budou průběžně diskutovat s ostatními uživateli v diskusích.

Do projektu budou přispívat i odborníci

Cílem tohoto projektu je na jednom místě shromáždit ucelené a ověřené informace o otěhotnění, těhotenství a porodu. Tento cíl však nelze naplnit bez toho, aniž bychom spolupracovali s týmem odborníků, kteří budou jednou týdně uveřejňovat své články týkající se témat projektu "Početí online!". Na stránce projektu tedy budete mít možnost číst v části Odborníci pomáhají články od lékařů a dalších odborníků v těchto oborech: gynekologie, psychologie, výživa, imunologie a porodnictví.


Garantem tématu "Početí online!" je doc. MUDr. Tonko Mardešić, CSc. ze Sanatoria Pronatal. "Poruchy plodnosti se dnes dotýkají patnácti procent párů v plodném věku v populaci. Mnozí to vnímají jako svoje selhání, trpí psychickými potížemi. Často ani nemají dost informací, kam se obrátit s žádostí o pomoc. Vítám tedy každou aktivitu, která těmto lidem dává informace," říká o projektu doc. Mardešić.

Témata, kterých se projekt bude týkat

Otěhotnění, těhotenství a vůbec cesta k tomu, jak se stát rodičem, obsahuje mnoho velmi zajímavých, mnohdy široce diskutovaných a palčivých témat. Tady je seznam alespoň některých z nich, o nichž se bude v rámci projektu diskutovat a psát:

  • Vyšetření plodnosti
  • Dítě a genetika
  • Psychika, otěhotnění a těhotenství
  • Sport, kondice, otěhotnění a těhotenství
  • Průběh těhotenství
  • Porod

Budou následovat i další projekty

Představili jsme vám první z řady interaktivních a multimediálních projektů, které realizační tým Ordinace.cz plánuje. Po projektu, který se týká těhotenství, budou následovat další, ve kterých se zaměříme na jiné zdravotní problémy. I tato další zdravotnická témata budou nahlížena skrze konkrétní lidi, kteří se s danou nemocí musí vyrovnávat v každodenním životě.


Sledujte Ordinaci.cz a užívejte ji alespoň 1x denně online!


Jakékoliv náměty a připomínky k projektu uvítáme na mailové adrese vytvořené speciálně pro tento projekt - poceti-online@ordinace.cz.
Ovulační test LH MAX věnovala společnost Pears Health Cyber, výhradní distributor těhotenských a ovulačních testů Seratec®.
Stanovte si své PLODNÉ DNY!
Co je v projektu

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Marie Kučerová
2x

Dobry den muj dotaz muzu byt neobvykli presto se snim setkavame chci se zeptat jestli lze otehotnet v dobe kdy ma zene menstruaci?dekuji


Celkový počet příspěvků v diskusi: 253. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 293 lidí

Mohlo by vás zajímat

K úspěšné léčbě neplodnosti pomůže i filmová technika

„Marně se pokoušíme o dítě.“ Tuhle větu říká stále víc párů. Podle lékařů má tento trend za svědomí také životní styl, kvůli kterému oddalujeme rodičovství na dobu po třicítce.

Chtěli bychom miminko, ale ...

Pokud jste se právě v těchto slovech nebo myšlenkách poznali, jste těmi pravými, pro koho jsme připravili následující téma.

Kdy je lepší adopce než umělé oplodnění?

Paušální odpověď na tuto otázku neexistuje. Do hry zde vstupují nejen možnosti medicíny, psychické i fyzické limity partnerů pokud jde o ochotu a schopnost zvládat dlouhodobé léčení,ale rovněž finanční možnosti...

Zhubnutí - snazší cesta k těhotenství?

Pokud trpíte nadváhou, je zdravé a přiměřené! zhubnutí skutečně jednou z cest, jak zvýšit svou šanci na úspěšné otěhotnění. Stejně jako přiměřená tělesná hmotnost, i zdravý životní styl může mít zásadní vliv na otěhotnění i průběh těhotenství. A opravdu nestačí změnit životosprávu až ve chvíli, kdy zjistíte, že jste těhotná.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.