Inzerce

Hit roku ve wellness: thajská masáž a čokoládové zábaly

( Markéta Grosmanová | přečteno: 13162x )

Ještě před 15 lety se v Česku cvičilo výhradně v sokolovnách a na masáže chodili pouze sportovci.

shutterstock.com

Ještě před 15 lety se v Česku cvičilo výhradně v sokolovnách, na masáže chodili pouze sportovci a saunu si zasloužili jen ti, kdo si ji postavili v akci „Z“. Dnes si můžete vybrat z nepřeberné nabídky služeb. Jak se ale zvláště v posledním roce ukazuje, přibývá lidí, kteří po sportování vyhledávají relaxaci. To potvrzuje například i marketingový ředitel společnost Faktory Pro Petr Hermann. „Stále rozšiřujeme nabídku wellness služeb a oproti minulému roku jsme zaznamenali téměř 80 procentní nárůst poptávky,“ říká.

Wellness znamená psychikou a fyzickou relaxaci, možnost regenerace těla bez nějaké velké fyzické aktivity. Do jisté míry jej lze přirovnat k lázeňským službám. Liší se ale v tom, že není třeba jezdit na tři týdny do Mariánských lázní, užít si jej lze během několika hodin po práci i třeba v hlavním městě. Je určen pro lidi, kteří se nechtějí potit při sportu či pro ty, kteří si chtějí po fyzické aktivitě odpočinout. Wellness sice zní velmi honosně, ale v podstatě je to vedle masáží třeba i plavání či sauna.

Wellness služby mají své módní vlny. Před třemi lety to byla lymfatická masáž, při kterém se zjednodušeně řečeno upravuje lymfatický systém, jenž důležitou součástí obranyschopnosti organismu. V posledním roce zažívají svůj boom nejrůznější druhy masáží. Největším hitem jsou thajské.

Pokud si ale představujete, že thajská masáž bude mít nějaký erotický kontext nebo se naopak bojíte, že vám „budou šlapat po zádech a praskat v kloubech“, tak na to zapomeňte. Jak jsem vyzkoušela, thajská masáž se od té, kterou známe sice liší, ale především v tom, že zatím co český masér používá výhradně ruce, Thajky si pomáhají nohami. Žádné klouby mi nepraskaly, ale druhý den rozhodně byly rozhodně ohebnější.

Zatímco thajskou masáž vyhledávají lidé bez rozdílu pohlaví, další hit posledního roku – masáž čokoládou - si oblíbily zejména ženy. Masér při ní pomalu roztírá teplou rozpuštěnou čokoládu po celém těle a tváři, klient pak odpočívá v zábalu z čokolády. Čokoláda obsahuje vitamíny A a E, které zajišťují obnovu a regeneraci kůže.

Stejně populární je i masáž lávovými kameny. Při ní se pomocí horkých kamenů zahřívají různé energetické dráhy v těle. Stejně tak jako při ostatních masážích je dobré po ní odpočívat. Já jsem to neudělala a měla jsem týden rýmu. Nicméně byla jediná za posledních pět měsíců…

Komerční sdělení
magniflex_KS.jpg
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce
Partner rubriky Bolesti zad a kloubů
Partner rubriky Bolesti zad a kloubů

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 454 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolest zad může signalizovat rakovinu prostaty

Celá řada lidí nebere bolesti zad zcela vážně, protože je považují za běžné. Bolesti zad patří mezi tzv. civilizační choroby a setká se s nimi až 80 % lidí alespoň jednou v životě. Asi čtvrtina bolestí zad je však spojena se závažnými onemocněními. Jednu z těchto vážných příčin představují i metastázy v kostech, které jsou výrazně častější než samotná rakovina kostí. Lze těmto komplikacím včas zabránit?

Dornova metoda odstraní bolest

Dornova metoda je jemná manuální terapie, která vrací klouby a obratle na původní místo a to za pohybu pacienta v dynamice. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit.

Co vás čeká na vyšetření CT

Na vyšetření CT se dostanete většinou po úrazech hlavy, kostí lebky nebo páteře. Díky němu může lékař nahlédnout i do dutiny břišní a všech orgánů v ní. Je vodítkem při ověřování nádorů, ale kromě onkologa vás na něj může poslat i ortoped, neurolog nebo chirurg. Co vás čeká, pokud na tohle vyšetření půjdete, to vám podrobně vysvětlíme.

Revmatoidní artritida

Revmatoidní artritida je chronické zánětlivé onemocnění postihující hlavně klouby.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.