Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Bolest kolenních kloubů

(MUDr. Pavel Poštulka | přečteno: 34844x )

Je mi 22 let a již delší dobu mě pobolívají kolenní klouby. V lékárně mně poradili "želatinu". Existuje několik různých léků, které ji obsahuji. Nevim, podle čeho si vybírat a jak dlouho je potřeba ji užívat. Dalším problémem je její cena. Hradí na ni něco pojišťovna, nebo existuje i něco levnějšího? Eva

Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Dívky a mladé ženy často trpí přetížením čéšek kolenou. Jmenovitě přetížením chrupavek na čéškách. Nejde ani tak o přímé přetížení sportem nebo námahou, spíše nepoměrem mezi velikostí čéšek a jejich zatížením v dospívání a v období těsně po dospívání. Tyto obtíže jsou dokonce tak časté a typické, že si v ortopedické obci vysloužily název "dívčí koleno". Před jakoukoliv léčbou by mělo předcházet odborné ortopedické vyšetření. Při zjištění výše uvedených skutečností velmi pomáhá laserová léčba cílená přímo na chrupavky. Jako doplněk je možné užívat léky podporující regeneraci chrupavky. Tyto přípravky dělíme v zásadě na potravní doplňky (Geladrink, Želatina +, Gelmodel Biosol aj.), k jejichž účinku se nemohu vyjádřit, neexistují odborné podklady. Další skupinou jsou léky vyzkoušené podle tradiční metodologie, schválené k užívání. V ČR a v celé Evropě (i na americkém kontinentu) prosluly dva léky: Condrosulf a DONA. Oba jsou na předpis a oba částečně hradí pojišťovna, pokud je předepíše odborný lékař ve smlouvě se zdrav. pojišťovnou. Délka užívání je nejméně 2 měsíce a při plné úhradě pacientem představují měsíční náklady asi 600 Kč. Někdy bývá problém dosáhnout předpisu na celé min. léčebné období (tj. 2 měsíce. Léky jsou drahé a může být tendence předepsat je na kratší dobu. Při takovémto postupu jde o zbytečně vydané peníze a efekt bývá malý nebo žádný. Proto je snad lépe před začátkem léčby mít doma léky na celé 2-3 měsíce a event. si je i uhradit. Znovu opakuji, nutná je předchozí návštěva u odborného ortopeda.

Komerční sdělení
Magniflex_Ordinace_Bannery_1900x500px_Bolesti zad a kloubu.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
LENKA

Hezky den,co by jste prosim radili na bolestive natekle koleno pri namaze se to vzdy zhorsi,v lednu mi zjistili ledvinove kameny nemuze to byt od ledvin??prasky od bolesti moc nechci protoze jsem kojici matka. Lenka 30let dekuji

Lucka

A nechce zkusit nějaké kloubní výživy, protože si nemyslím, že by to mělo být od ledvin i když možný to je. zkus třeba colavital na internetu.

Martina
1x

Já, bych doporučila doplněk stravy Colafit. Dodává kloubům potřebný kolagen, který po čase kloubům chybí. Já ho užívám, jako prevenci, hodně závodím a klouby opravdu dostávají zabrat. Tak se aspoň trochu vyvarovávám bolestem.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 6. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Bolesti zad a kloubů
Partner rubriky Bolesti zad a kloubů

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Chiropraxe II.

Existuje poměrně účinný systém léčby, za našimi hranicemi značně rozšířený, který dokáže odpomoci od bolesti. Jde o chiropraxi, která se v našich podmínkách nazývá manuální nebo myoskeletální medicínou.

Bolest kolenních kloubů

Je mi 22 let a již delší dobu mě pobolívají kolenní klouby. V lékárně mně poradili "želatinu". Existuje několik různých léků, které ji obsahuji. Nevim, podle čeho si vybírat a jak dlouho je potřeba ji užívat. Dalším problémem je její cena. Hradí na ni něco pojišťovna, nebo existuje i něco levnějšího? Eva

Co můžete očekávat od rehabilitace?

Upravený a zkrácený záznam živé diskuse (chatu) s panem doc. MUDr. Jiřím Votavou, CSc. z Kliniky rehabilitačního lékařství VFN, která proběhla ve čtvrtek 18. dubna 2002 mezi 10. a 12. hodinou na www.ordinace.cz.

Bolesti v zádech a chiropraxe

Podle světových statistik 8 z 10 mužů a žen ve věku 40 let trpí trvalou bolestí v zádech anebo po nějaký čas touto bolestí trpělo. Později se číslo ještě zvětšuje. V ordinacích praktických lékařů si každý čtvrtý pacient stěžuje na bolesti v zádech. Navíc řada jiných si již na bolesti zvykla natolik, že si už ani nestěžují.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce