Inzerce

Homeopatická pomoc při odvykání kouření

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 5620x )

Rozhodli jste se, že přestanete kouřit? Homeopatie vám pomůže odvykání kouření lépe zvládnout.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Pokud jste se rozhodli, že přestanete kouřit, máme pro vás malá doporučení, která vám mohou vaši cestu usnadnit.

Homeopatické léky mohou zmírnit chuť a touhu po cigaretě, ovlivnit abstinenční příznaky a pomoci v detoxikaci.

Příprava na proces odvykání

Přípravu je vhodné zahájit lékem NUX VOMICA 15 C- 2x denně 5 granulí. Využívejte celou tubu. V této fázi je ještě možné kouřit, ale snažte se snížit počet vykouřených cigaret alespoň o polovinu.

Další kroky již musí být čistě bez cigarety v ruce!!!

Snížení touhy po cigaretě 

TABACUM 30 C - 2x denně 5 granulí, první dávku podejte co nejdříve ráno po probuzení, využívejte dvě balení. Pokud je chuť na cigaretu menší, ale začal vám „ kuřácký“ kašel, závratě nebo nevolnost, dejte přednost léku LOBELIA 9 C - 2 krát denně denně 5 granulí.

CALADIUM SEQUINUM 5C je lék dostupný jen na lékařský předpis, ale velmi důležitý. Je to hlavní přípravek proti tzv. bažení po cigaretě. Jeho užívání napomáhá ke znechucení tabáku až k nevolnosti či zvracení při pokusu zapálit si. Pomáhá lidem přecitlivělým, které sužuje zapomnětlivost, ale i sexuální dysfunkce. Ta je u mužů kuřáků velmi častá.

Abstinenční příznaky

STAPHYSAGRIA 15 C při pocitech hněvu, potlačení svých potřeb a touhy, pocit ztráty a nízké sebevědomíztráty či přecitlivělosti. Dávkování: 1-2 denně 5 granulí

NUX VOMICA 15 C - pokud trpíte abstinenčními příznaky jako jsou hněv, agrese, smyslová přecitlivělost, zimomřivost, toužíte-li po stimulantech, trpíte nespavostí a stavy přepracování, případně zácpou užívejte tento homeopatický lék v dávkování 1-2 denně 5 granulí.

IGNATIA AMARA 15 C - při pocitech stesku, lítosti a proměnlivé náladě, nesnášenlivosti zakouřených prostor. Dávkování 1-2 denně 5 granulí

Další problémy, které vás mohou při odvykání trápit:

  • přejídáte se – vezměte si Anacardium orientale 15 C
  • máte neklidné ruce – pomůže vám Kalium bromatum 30 C
  • pokud vás trápí afty - Borax 15 C
  • máte-li nepříjemné pocity v hrdle - Homeogéne tablety 15 C
  • zácpu a neklid řeší Nux vomica 15 C.

Všechny tyto léky užívejte 2-3x denně 5 granulí.

Detoxikace organismu

Po odvykání kouření je vhodné projít detoxikací. V rámci její účinnosti užívejte homeopatický lék NUX VOMICA 9 C - 2xdenně 5 granulí a NATRUM SULFURICUM 15 C - 1x denně 5 gr.

Nejste-li schopni přestat kouřit, je možné použít metodu postupného snižování počtu cigaret za pomoci léku PLANTAGO MAJOR 5 C, který vyvolává odpor k cigaretě. Před vykouřením každé cigarety nechte rozpustit 5 granulí léku ve 2 dcl vody a po dobu 1 minuty si pak tímto roztokem vyplachujte ústa.

Další doporučení

Je vhodné se vyhýbat společnosti kuřáků a zakouřeným prostředím a nahradit pravidelnou porci kávy dobrým, silným čajem. Z jídla vyřadit vše, co je příliš kořeněné nebo slané, každá výraznější chuť volá po neutralizaci, a tou je pro kuřáka cigareta. Je třeba jíst často, ale menší porce jídla, vyhýbat se přesycení.

Tím, že se nenahrazují cigarety sladkostmi nebo alkoholem zabráníme, aby jedna závislost nahradila jinou.

Účinnost homeopatického léčivého přípravku může být snížena stálejší přítomností výrazně aromatické látky v ústech - především mentolu. Žvýkačky, bonbony - to může být dobrá pomůcka pro bývalé kuřáky, aby snížili potřebu něčím zaměstnat ústa - je však vhodné vybírat tyto výrobky bez mentolu!

Zdroj: Světhomeopatie.cz

Chcete přestat s kouřením? Víme, že to není jednoduché a my vám s tím pomůžeme. Nabízíme velké množství přípravků, které vám odvykání usnadní. Nakupte online na Lékárna.cz.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 56 lidí

Mohlo by vás zajímat

Co se stane s tělem, když přestanete kouřit?

Pokud už nějakou dobu kouříte a rozhodli jste se přestat, můžete si položit otázku, jestli to odvykání stojí za to. Možná vás napadne, že vaše tělo je již kouřením poškozené a zda se tedy opravdu něco změní, když přestanete.

Hypnoterapie: účinná pomoc v osobním i profesním životě

Špatné soustředění, fobie, úzkostné i depresivní stavy, poruchy spánku, alergie, intimní problémy, nemožnost otěhotnět, potíže s učením nebo pamětí – to je jen zlomek problémů, se kterými může pomoci hypnoterapie. Tu v poslední době vyhledává stále větší množství Čechů. Ze dvou třetin se jedná o ženy.

Nemocí způsobených kouřením přibývá

Na jedenáctém místě v žebříčku příčin úmrtí je nyní chronická obstrukční plicní nemoc, kterou trpí zejména kuřáci. V roce 2030 bude zřejmě na první místě.

Cigaretu nahradí náplast nebo žvýkačka

Odhodlání přestat kouřit mnohdy nestačí. Jestli právě hledáte metodu, která vám pomůže stát se nekuřákem, nabízíme vám jejich přehled, i s komentářem primářky plicního oddělení Nemocnice v České Lípě MUDr. Magdaleny Popelkové.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.