Inzerce

Jak přežít migrénu během cestování

19. července 2017, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 4696x

Neexistuje bohužel způsob, který by zaručil, že nedostanete migrénu při cestování, ale pokud dodržíte některá předběžná opatření snížíte pravděpodobnost, že vás záchvat přepadne.

Dobrá rada
foto: shutterstock.com
 • Nejdůležitějším cílem všech předběžných příprav na cestu je především co nejvíce eliminovat stres, který zpravidla cestování provází. Stres totiž často vede k tomu, že lidé zapomínají na své normální sebezáchovné návyky, což vede k vyvolání záchvatu. Vyhýbejte se tedy stresům. Požádejte rodinu, aby vám pomohli s přípravami na cestu a s řešením potíží během ní.
 • Nespěchejte! Nechte si velkou časovou rezervu v dopravě na letiště nebo nádraží, ale i při řízení vozidla. Pokud je to možné, v řízení se střídejte a dělejte si časté přestávky. Projděte se kolem vozu, napijte se a udělejte si pár cviků na uvolnění. Cestujte pokud možno v klimatizovaném voze. Pokud jste citliví na blikající světla, necestujte v noci. Aby vás neoslňovalo slunce, noste klobouk, čepici nebo sluneční brýle.
 • Dodržujte rozpis léků. Mnoho lidí v rozčilení a stresu zapomíná na léky. Při první známce nastupující bolesti postupujte podle léčebného plánu, nečekejte na to, až se to bude hodit. Za tu dobu může být bolest v silnějším stadiu.
 • Jestliže jsou vaše záchvaty vázány na menstruační cyklus, naplánujte si dovolenou tak, abyste se vyhnuly období menstruace.
 • Dodržujte pokud možno svůj normální režim - zejména obvyklé hodiny pro jídlo a spánek.
 • Buďte opatrní na cestování do horkých a vlhkých oblastí, mnohým migrenikům vyvolává horko, včetně přetopených místností, silné migrény.
 • Některým migrenikům pomáhají prostředky proti nevolnosti, přestože cestovní nevolnost nepociťují. O této možnosti se poraďte se svým lékařem.
 • Vyvarujte se přetěžování krčních a ramenních svalů nošením těžkých batohů nebo spaním ve vzpřímených sedadlech. Používejte nafukovací polštářek, který podpírá krk, a na zavazadla používejte vozík.
 • Pokud máte speciální pokyny od ošetřujícího lékaře, v případě cesty do zahraničí si je nechte přeložit. Na dobu, kterou budete pryč si sebou vemte dvojnásobné množství léků. Polovinu léků si dejte do příručního zavazadla pro případ, že by se vaše velká zavazadla ztratila nebo poškodila.
 • Vezměte si sebou kopie receptů na léky, které berete. Na mezinárodní cesty uložte léky pečlivě do náležitě označených krabiček, pro případ celní kontroly.
 • Při dlouhém letu nebo pobytu v oblasti s vyšší nebo nižší nadmořskou výškou může dojít k ovlivnění účinku léků na vaše tělo. Upozorněte tedy na tuto skutečnost svého lékaře.
 • Někteří lidé předcházejí bolesti hlavy při letu dávkou antihistaminika. Budete-li chtít tuto možnost vyzkoušet, raději se poraďte s lékařem, zda se tyto léky slučují s vaší medikací.
 • Před letem i během něj pijte hodně vody, ztráta tekutin může vyvolat migrénu. Nepijte alkohol! Kromě schopnosti vyvolat migrénu způsobuje také větší ztráty tělesných tekutin.

komerční sdělení 2019_Magniflex_MDC1_Polstare_Banner_OrdinaceCZ.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Partner rubriky Bolesti hlavy
Partner rubriky Bolesti hlavy
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Co považujete za nejvhodnější způsob podpory posílení imunity dítěte?
Zatím hlasovalo 281 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
 • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 21. září 2019, 12:10:36

  Ahoj Eli moc ti preju vnouce. S nima je hned vše lepší. Taky jsem je tu měla na noc s nima… Diskutovat

 • jana (Pravda o endoprotézách: I nejlepší kloubní náhradu dostanete zadarmo ) 23. září 2019, 09:41:48

  Dotaz-je někde uzákoněno, že do 65let smí člověk dostat lepší kyčelní kloub a pak již… Diskutovat

 • Kukuc (cipralex) 23. září 2019, 14:07:51

  Ahoj, mam to podobne, jak to dopadlo u tebe? Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.