Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Jak přežít migrénu během cestování

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 7145x )

Neexistuje bohužel způsob, který by zaručil, že nedostanete migrénu při cestování, ale pokud dodržíte některá předběžná opatření snížíte pravděpodobnost, že vás záchvat přepadne.

Dobrá rada
shutterstock.com
 • Nejdůležitějším cílem všech předběžných příprav na cestu je především co nejvíce eliminovat stres, který zpravidla cestování provází. Stres totiž často vede k tomu, že lidé zapomínají na své normální sebezáchovné návyky, což vede k vyvolání záchvatu. Vyhýbejte se tedy stresům. Požádejte rodinu, aby vám pomohli s přípravami na cestu a s řešením potíží během ní.
 • Nespěchejte! Nechte si velkou časovou rezervu v dopravě na letiště nebo nádraží, ale i při řízení vozidla. Pokud je to možné, v řízení se střídejte a dělejte si časté přestávky. Projděte se kolem vozu, napijte se a udělejte si pár cviků na uvolnění. Cestujte pokud možno v klimatizovaném voze. Pokud jste citliví na blikající světla, necestujte v noci. Aby vás neoslňovalo slunce, noste klobouk, čepici nebo sluneční brýle.
 • Dodržujte rozpis léků. Mnoho lidí v rozčilení a stresu zapomíná na léky. Při první známce nastupující bolesti postupujte podle léčebného plánu, nečekejte na to, až se to bude hodit. Za tu dobu může být bolest v silnějším stadiu.
 • Jestliže jsou vaše záchvaty vázány na menstruační cyklus, naplánujte si dovolenou tak, abyste se vyhnuly období menstruace.
 • Dodržujte pokud možno svůj normální režim - zejména obvyklé hodiny pro jídlo a spánek.
 • Buďte opatrní na cestování do horkých a vlhkých oblastí, mnohým migrenikům vyvolává horko, včetně přetopených místností, silné migrény.
 • Některým migrenikům pomáhají prostředky proti nevolnosti, přestože cestovní nevolnost nepociťují. O této možnosti se poraďte se svým lékařem.
 • Vyvarujte se přetěžování krčních a ramenních svalů nošením těžkých batohů nebo spaním ve vzpřímených sedadlech. Používejte nafukovací polštářek, který podpírá krk, a na zavazadla používejte vozík.
 • Pokud máte speciální pokyny od ošetřujícího lékaře, v případě cesty do zahraničí si je nechte přeložit. Na dobu, kterou budete pryč si sebou vemte dvojnásobné množství léků. Polovinu léků si dejte do příručního zavazadla pro případ, že by se vaše velká zavazadla ztratila nebo poškodila.
 • Vezměte si sebou kopie receptů na léky, které berete. Na mezinárodní cesty uložte léky pečlivě do náležitě označených krabiček, pro případ celní kontroly.
 • Při dlouhém letu nebo pobytu v oblasti s vyšší nebo nižší nadmořskou výškou může dojít k ovlivnění účinku léků na vaše tělo. Upozorněte tedy na tuto skutečnost svého lékaře.
 • Někteří lidé předcházejí bolesti hlavy při letu dávkou antihistaminika. Budete-li chtít tuto možnost vyzkoušet, raději se poraďte s lékařem, zda se tyto léky slučují s vaší medikací.
 • Před letem i během něj pijte hodně vody, ztráta tekutin může vyvolat migrénu. Nepijte alkohol! Kromě schopnosti vyvolat migrénu způsobuje také větší ztráty tělesných tekutin.
Komerční sdělení
2022_Magniflex_Ordinace_Bannery_1900x500px_Bolesti hlavy.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Bolesti hlavy
Partner rubriky Bolesti hlavy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 52 lidí

Mohlo by vás zajímat

Migréna

Nevolnost, zvracení, světloplaschost, větší citlivost na zvuky, zápachy - to může proovázet migrénu.

Pomoc při migréně

Záchvaty migrény jsem úspěšně zvládala včasným užitím Ergofeinu, později v kombinaci s Alnagonem. Ergofein se nedodává a Alnagon je přísně dokladovaný receptem. Jakou pro mne můžete mít radu? Migrénu mívám v posledních letech velmi často (každý týden). Jitka

Dotaz na migrénu

Mám žaludeční neurózu spojenou s migrénou a potící se nohy. Poraďte! Vendula

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce