Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

K preparátům proti kocovině jsou lékaři skeptičtí

( Markéta Grosmanová | přečteno: 14890x )

Jak pít a nepřehnat, co dělat, když se to přežene. Tuto otázku řeší poslední den v roce spousta lidí.

Jak pít a nepřehnat to a co dělat, pokud to přeženete. Tuto otázku řeší poslední den v roce více lidí než obvykle. Řešení je poměrně jednoduché. Pít s mírou. To však dokáže jen málokdo. Pak už nezbývá než vyzkoušet všechny postupy, které se při kocovině doporučují.

K preparátům proti kocovině jsou lékaři skeptičtí

V posledních dvou letech se na českém trhu objevilo několik preparátů, které mají pomáhat odbourávat alkohol. I na konci letošního roku nelze přehlédnout reklamní kampaně, které slibují, že pít lze téměř beztrestně. Preparátů je několik, první z nich byl Anti Ethanol 07. Obsahuje látky z vinné révy, smutně, datlovníku a čekanky. Má do jisté míry chránit játra a snižovat hladinu zbytkového alkoholu.

Další preparát - Antip RU-21 byl podle internetových stránek informujících o výrobku vyvinut pro účely KGB, tak aby její členové hravě „přepili“ své protivníky a zdroje. Kromě těchto dvou „nejslavnějších“ preparát existují ještě další. Jejich efekt je podobný, stejně jako cena, která se pohybuje od 150 korun za 10 tablet do 175 za 10 tablet u Anti Ethanolu 07.

Stejně tak jako u jiných preparátů, které patří mezi potravní doplňky (například vitamíny) lze jen velice těžko posuzovat jejich účinnost, protože žádný z výrobků neprošel tak složitými testy jako léky. Každopádně platí: někteří lidé tvrdí, že jim tyto „pilulky“, které se mimochodem většinou polykají již před konzumací alkoholu, pomáhají.

Lékaři – zvláště odborníci na alkohol jsou ale skeptičtí. „Nikde jsem nečetl studii, které by jejich účinek, potvrdil. Podle něj mohou preparáty vyvolávat v lidech falešný pocit, že mohou pít více než snesou. Nebezpečné to pak může být ve chvíli, kdy s třeba ráno rozhodují, zda již mohou řídit,“ říká Petr Popov, odborník na závislosti ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Kocovina je každopádně podle něj jedním z ochranných mechanismů před alkoholismem. Proto někteří lékaři by ani opravdu účinný preparát, který by zajistil „bezpečné“ pití alkoholu, neuvítali.,Ten, komu je špatně si prostě spíše rozmyslí, zda příště sáhne po další lahvi.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Tibor

No nevím, podle mě co člověk to názor, možná to není prokázané, ale já to mám osvědčené. Vždycky, než jdu pít si beru Alcostop, ten je super, a není to o tom, že si člověk myslí, že pak víc snese, ale o tom jak se na druhý den cítí, u mě žádný bolehlav, žádná kocovina, můžu normálně fungovat a ne jen ležet a léčit se z toho.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Užívání probiotik před cestou do Egypta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.

Praktičtí lékaři mohou nově předepisovat další tisícovku léků

Dříve museli pacienti s chronickým onemocněním žádat o recept svého specialistu. To se nyní mění. U některých diagnóz mohou tyto léky v ČR od 1. července předepisovat i praktičtí lékaři. Jedná se třeba o léky na astma, cukrovku nebo třeba kardiovaskulární nemoci.

Jak ošetřit puchýře?

Dobrý den. Jak ošetřit puchýř v případě vzniku?

Infekce močových cest: Jak je poznat a léčit

Zánět močových cest je typickou letní infekcí, která též postihuje zejména ženy. Mezi její příznaky patří především bolest v podbřišku, časté nutkání k močení či bolest při močení, někdy se v moči může objevit i malé množství krve. Způsobují ho bakterie, které se dostávají z vnějšího okolí až do močového měchýře, kde se usazují a množí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce