Inzerce https://www.lekarna.cz/chovatelske-potreby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=chovatelske-potreby

Každá plena se počítá!

(13. března 2023, Komerční prezentace | přečteno: 770x )

Správný výběr plenek pro Vaše miminko je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, i když se to možná nezdá, ale Vaše správná volba ovlivní nejen Váš rodinný rozpočet, ale i budoucnost nás všech. Poznejte výhody moderních látkových plen! A hlavně nevěřte předsudkům a mýtům!

bobanek.eu

Každá budoucí maminka se těší na svoje miminko a chce pro něj jen to nejlepší. Plenky jsou samozřejmou součástí dětské výbavičky, ale víte, že při používání jednorázových plen vznikne za dva roky tuna nerecyklovatelného odpadu, který se rozkládá 200 – 400 let. Jednorázové pleny velmi špatně hoří, nelze je recyklovat, ani nijak zpětně zpracovat nebo použít, je to prostě jen odpad, za který navíc Vy pořádně zaplatíte!

Říkáte si, že jste moc líní na praní látkových plen, ale víte, že už to není tak složité? A že Vás praní látkových plen opravdu nijak zvlášť neomezí? Podívejte se, jak jednoduché to ve skutečnosti je v tomto videu.

Více jak dvě staletí na skládce!

Za jedno plenkové období (cca 2 roky), miminko v průměru spotřebuje kolem 5220 jednorázových plen. *

Během dvou let se u nás narodí cca 224 000 miminek1), kdyby každá maminka používala pouze pleny jednorázové, bylo by to neuvěřitelných 1 169 280 000 jednorázových plen v ČR za rok, které teď leží a ještě minimálně 200 let budou ležet na skládce jako nespalitelný a nerecyklovatelný odpad. A to je pouze za jeden rok v jedné malé zemi.

Kdo šetří má za tři!

A není to pouze ekologie, jsou to především i Vaše finance.

Víte, že za 5220 kusů plenek zaplatíte v průměru kolem 30 300 Kč (5,80Kč/ks – průměrná cena jedné plenky)? Pokud chcete být k přírodě o něco šetrnější a chcete používat pleny ekologické nebo pants kalhotky, tak si připravte pořádný balík peněz. Zaplatíte za ně v průměru kolem 40 200 Kč (7,70Kč/ks – průměrná cena jedné plenky).* Tolik peněz za odpad!

pleny

 pleny

Za látkové pleny je tato suma daleko menší cca kolem 15 000 Kč i s praním.1) A to už je pěkná úspora, nemyslíte?

Nehledě na skutečnost, že látkové pleny se dají bez problému používat i dále a jejich služba neskončila po jednom miminku. Můžete je s malou obměnou výbavičky používat i na další miminko...

Jaké jsou další výhody látkových plenek?

Žádná chemie

Látkové pleny neobsahují žádnou chemii, žádné gelotvorné látky, aromata, plasty a igelit.

Pohodlí miminka a zdraví

Miminko se v látkových plenách cítí velmi dobře. Moderní materiály odvádí moč od pokožky, tudíž miminko není v mokru jako u klasických čtvercových plen. To předchází vzniku opruzenin a plenkových dermatitid. V látkových plenkách nedochází k přehřívání šourku u chlapečků. Zároveň látkové pleny umožňují správný vývoji kyčlí a tlumí nárazy při pádu miminka.

Krásný design

plenyJsou nádherné! Látkové pleny jsou krásné a září barvami. Každá maminka si vybere z nepřeberného množství vzorů a designu.

Moderní látkové pleny jsou prodyšnésnadno se udržujínežehlí se a jsou pohodlné pro Vás i pro miminko. 

Už žádné předsudky!

Zdroje:
1) Český statistický úřad [online]. [cit. 2023-02-06]. Dostupné z: https://www.czso.cz/csu/czso/porodnost-a-plodnost-2011-2021
*Uvedená číslo jsou pouze orientační.

Inzerce
Zitenax_banner_500x150.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Péče o miminko
Partner rubriky Péče o miminko

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/chovatelske-potreby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=chovatelske-potreby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 527 lidí

Mohlo by vás zajímat

Zadeček

Každá maminka velice brzy po porodu pochopí, že nejdůležitější partie dětského tělíčka jsou bříško a zadeček. Je-li o ně náležitě postaráno, miminko nepláče a lze je kdykoli bez protestů odložit do postýlky. Pokud se péče o bříško nebo zadeček nedaří, miminko řve a není k utišení celé hodiny.

Pleny

Nedá mi to, abych nerozšířila článek o zadečku statí o plenkách. Dovolte mi tedy, abych vás seznámila s výsledky svého soukromého průzkumu na téma "Látková nebo papírová?".

Maminky, kojte nejen kvůli miminku, ale i kvůli sobě!

Mateřské mléko je ideální stravou pro miminko, kojení je ale prospěšné i pro maminku. Oběma přináší okamžité i dlouhodobé zdravotní výhody a posiluje jejich vzájemný vztah.

První úsměv

Novorozenec přinesený z porodnice je krásný, avšak bez ducha. Neumí ještě ovládat mimické svaly. S nezúčastněným výrazem ve tváři spí, jí a pláče, občas vytvoří různé grimasy.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce