Jak na zklidnění žaludku po zvracení?
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
- Na tento nežádoucí účinek léku by vás měl upozornit lékař. Pokud si necháte předepisovat lék, není na škodu lékaře informovat o tom, že se chystáte na cestování autem a zeptat se, jestli při užívání předepsaného léku, případně kombinace léků, je pro vás řízení vozu bezpečné.
- Při samoléčitelských postupech je dobré totéž prokonzultovat s lékárníkem v lékárně, kde budete lék kupovat.
- Pokud se dostanete k již odloženému přípravku z vaší lékárničky, nebo se z nejrůznějších příčin s odborníkem neporadíte, je vaší povinností si přečíst příbalový leták, kde je informace o ovlivnění schopnosti řídit motorové vozidlo vždy vyznačena. Některé léky jsou označeny na krabičce výstražnou značkou, ale na to nelze spoléhat. Prostudování letáku vám poskytne více informací.
- Je třeba vždy dodržet předepsané dávkování i intervaly mezi jednotlivými dávkami.
- Za žádných okolností nekombinovat léky s alkoholem.
- Je dobré myslet i na to, že účinek léku může být dlouhodobý. Chcete-li se například před cestou dobře vyspat a vezmete si prášek na spaní, musíte si uvědomit, že sedativní působení přetrvává i v době, když už za ranního kuropění vyjíždíte z garáže.
- V zásadě lze říci, že nebezpečí nehrozí u léčivých přípravků ve formě mastí a krémů, a dalších, které se aplikují místně. Riziko vstřebání a celkového ovlivnění organismu je minimální.
- Na druhé straně injekce, infuze a rentgenová diagnostika aplikovaná lékařem, téměř vždy z nejrůznějších příčin vylučují řízení motorového vozidla.
- Po bezprostředním užití léku na spaní (hypnotikum) a silného utišujícího prostředku proti bolesti (analgetikum anodynum) si nesmíte sednout za volant.
- Je třeba se mít na pozoru u těchto skupin léků:
- antidepresiva (léky proti depresím)
- anxiolytika (léky proti strachu a úzkosti)
- neuroleptika (léky používané v terapii různých psychických a nervových chorob)
- antialergika, antihistaminika (léky používané v prevenci nebo při propuknutí alergie)
- analgetika (léky proti bolesti)
- myorelaxancia (léky zmírňující svalové napětí a křeče)
- antitusika a expektorancia (léky proti kašli)
- antihypertenziva (léky ke snižování zvýšeného krevného tlaku)
Pokud je vliv léku a řízení motorového vozidla zmíněn, měla by platit jednoduchá zásada: Buď podezřelý lék užít, ale neřídit, nebo se bez léku obejít. Nenechte si nezodpovědným chováním zkazit prázdninové cestování.
Přidat nový komentář