Meruňky zpomalují stárnutí

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 6211x )

Meruňky patří mezi nejen velmi chutné, ale i mezi nejzdravější ovoce. Jsou bohatým zdrojem beta karotenu, posilují proto zrak a imunitní systém, předchází nádorovému onemocnění a snižují hladinu cholesterolu. Konzumují se buď v čerstvém stavu, zavařené, v podobě marmelády, a své místo mají i sušené.

shutterstock.com

Meruňky obsahují provitamin A (beta karoten), vitaminy skupiny B, vitamin C a z minerálních látek pak železo, hořčík, vápník, draslík, fosfor nebo křemík. Meruňky jsou dobrým zdrojem vlákniny, která vykazuje celou řadu pozitivních účinků na zdraví včetně prevence zácpy. Sladká dužina meruněk přispívá k plnému zdraví, a tím také k pomalému stárnutí, například tím, že zabraňuje vzniku chudokrevnosti, a zpomaluje stárnutí buněk. V oblastech, kde se meruňky pěstují a pravidelně konzumují se lidé dožívají vysokého věku. Proč bychom tedy měli meruňky jíst?

Konzumace meruněk pomáhá udržovat dobrý stav zraku

Tento účinek ale není dán jen obsahem provitaminu A, nýbrž i přítomností dalších vitaminů a minerálů, jež zvyšují jeho působení. Meruňky se doporučují v případě suchých spojivek, při jejich chronickém podráždění nebo svědění, ztrátě ostrosti vidění v důsledku atrofie čoček a při šerosleposti.

Čtěte také: Rakoviny očí přibývá. Na vině je sluneční záření.

Posilují imunitu

Díky obsahu provitaminu A meruňky zvyšují odolnost proti infekcím. Doporučují se při chronickém zánětu sliznice hltanu, zánětu vedlejších dutin nosních a ekzémech.

Mají pozitivní vliv na nervový systém

Vitamíny ze skupiny B, které v tomto ovoci můžeme najít, mají na člověka pozitivní vliv. Pomáhají nás uklidňovat, léčí nespavost a jsou výborným pomocníkem při boji s každodenními stresy. Meruňky jsou bohaté také na draslík, který přispívá ke správné funkci svalů a nervů. Kyselina listová, kterou meruňky obsahují, snižuje riziko demence a má vliv na vznik Alzheimerovy choroby.

Čtěte také: Překvapující příznaky deprese

Chrání srdce

Mnohé studie dokazují i jejich zázračný vliv na srdce. Snižují škodlivý LDL cholesterol, tím fungují jako prevence před vznikem kardiovaskulárních onemocnění. Draslík, který je v meruňkách vysoce zastoupen reguluje srdeční tep a tlak a udržuje množství tekutin v buňkách. Také dokáže přeměňovat krevní cukr na glykogen. Kyselina listová se uplatňuje při prevenci vysokého tlaku. Vitamin C, který zvyšuje fyzickou výkonnost u pacientů po kardioverzi (odstranění arytmii) snižuje riziko návratu fibrilace síní.

Prevence nádorových chorob

Oranžová barva signalizuje značné množství beta-karotenu, tedy antioxidantu velmi účinného například také v prevenci nádorových chorob. Podle mnoha průzkumů může omezovat vznik rakoviny a brzdit její rozvoj (zvláště pokud jde o rakovinu dutiny ústní).

Pomáhají při léčbě chudokrevnosti

Meruňky jsou bohaté na železo, zlepšují tedy krevní obraz, léčí srdce a podporují krvetvorbu.

Meruňky a krása

Meruňky jsou využívány také kosmetickým průmyslem. Meruňkový olej je častou součástí mnoha krémů a balzámů, protože pomáhá regenerovat a navlhčovat pokožku, má omlazovací efekt. Rozdrcená jadérka jsou přidávána do prostředků  na mastnou pleť a do peelingů. Kráse můžeme pomoci i pouhou konzumací tohoto ovoce. Meruňky posilují vlasy, nehty a pokožku, chrání naši kůži při opalování.

Ovoce pro kuřáky

Toto ovoce by se mělo často objevovat na jídelníčku kuřáků, protože meruňky pozitivně ovlivňují sliznici plic.

Konzumace meruněk je vhodná pro budoucí maminky

Pro svůj obsah mědi a kyseliny listové jsou meruňky prospěšné pro ženy v období těhotenství.

Podporují dobré trávení

I přesto, že jsou meruňky velmi sladké a chutné, obsahují pouze 9 g sacharidů a jejich energetická hodnota je jen 188 kJ (pro srovnání: banán má cca 2x tolik energie ve stejném množství). Podílí se na odbourávání tuků. Díky obsahu vlákniny působí proti zácpě a podporují dobré trávení. Často zklidňují různé střevní koliky a celkově pročistí trávicí trakt. V sušené podobě jsou skvělou prevencí i lékem na zácpu. Postarají se o překyselený organismus. Pokud vás trápí chronické potíže se zažíváním a pálení žáhy, určitě byste je měli přidat na jídelníček.

Čtěte také: Trávicí potíže - střevní záněty a rakovina střev

Sušené na kvalitě neztrácí

Výše zmíněné léčivé účinky ale nepřinášejí jen meruňky čerstvé. V sušených plodech jsou živiny v koncentrovanější formě. Pokud je sušená meruňka bez přidaného cukru, má o něco nižší energetickou hodnotu (odpovídající hodnotám dle druhu ovoce) než ovoce doslazené. Je i nutričně vhodnější. Ovoce lyofilizované je sušené mrazem, díky tomuto rychlému šetrnému zpracování mohou obsahovat více vitamínů, které jsou citlivé na teplotu (termolabilní). Sušené meruňky mají obzvláště pozitivní vliv na fungování našeho nervového systému.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 957 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Odborník radí: Ve zralém věku se dietám raději vyhněte

Po vánočním klidu a svátečním hodování volí mnoho lidí v prvních měsících nového roku raději půst s vidinou rychlého shození přebytečných kil. Těch se často zbavují nezdravou cestou bez ohledu na vlastní organismus.

Češi snídají, ale sami a nezdravě

Snídani si denně dopřeje většina Čechů. Vynechává ji jen zhruba 14 % lidí. Ranní rodinná idylka je však Čechům vzdálená. Ve všední dny snídají nejčastěji doma o samotě. Průzkum ukázal, že teoreticky víme, jaké potraviny k snídani nejlépe servírovat. Realita je však jiná.

Mléko, nebo náhražka?

Koncentrát zdraví a síly – to je mléko, dokonalý a nejpřirozenější nápoj, se kterým se lidský jedinec setkává bezprostředně po narození. Je neopominutelnou součástí naší výživy a působí jako prevence proti osteoporóze.

Kysané zelí podporuje naši obranyschopnost

V zimě vyžaduje lidský organismus zvýšenou potřebu vitamínů, které se zpravidla snažíme doplňovat exotickým ovocem a zapomínáme při tom na vynikající domácí zdroj vitamínů, jakým je zelí a to zejména to kysané. Mléčné kvašení totiž ještě zvyšuje léčivé účinky hlávkového zelí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.