Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Překvapující příznaky deprese

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 15633x )

Deprese se může projevovat na chování, myšlení i na tělesném zdraví dotyčného.

shutterstock.com

Nadměrné nakupování

Ztrácíte kontrolu nad svým nakupováním? Zakrýváte své výdaje? Pro některé lidi v depresi, může nakupování v obchodech nebo na internetu sloužit jako rozptýlení nebo posílení sebedůvěry. "Nákupní terapie" však většinou pomáhá jen na krátkou dobu a deprese se záhy vracejí.

Čtěte také: Kdo může předepsat antidepresiva

Pití alkoholu

Téměř třetina lidí s těžkou depresí se upíná k alkoholu. Pokud máte pocit, že musíte pít, abyste se vyrovnali s úzkostí a depresí, můžete být jedním z nich. I když se může zdát, že alkohol vylepšuje náladu, pokud trpíte depresí, alkohol působí naopak - deprese přicházejí častěji a prohlubují se.

Zapomnětlivost

Deprese může být jedním z důvodů pro zapomínání. Studie ukazují, že dlouhodobá deprese nebo stres může snížit hladinu kortizolu v těle. To může zmenšit nebo oslabit části mozku, které jsou spojené s pamětí a učením. Dobrá zpráva: Léčba deprese může zlepšit i s ní spojené problémy s pamětí.

Nadměrné užívání internetu

Preferujete virtuální sociální interakce nad reálným životem? Trávíte nadměrné množství času na internetu? Může to být známkou deprese. Studie prokázaly souvislost mezi vysokou úrovní deprese a nadměrným používáním internetu. Lidé, kteří nadužívají internet, mají tendenci trávit svůj čas na pornografii, v online komunitách a herních stránkách.

Čtěte také: Deprese? Věc životního stylu

Přejídání a obezita

Studie University of Alabama zjistila, že mladí lidé, kteří uvádějí, že jsou v depresi, mají větší tendenci k přibírání kolem pasu - to zvyšuje riziko onemocnění srdce. Jiné studie spojují depresi se záchvatovitým přejídáním, a to zejména u lidí středního věku. Léčba deprese může pomoci zvládnout i tyto problémy.

Krádeže v obchodech

Asi třetina zlodějů trpí depresí. Pro některé lidi, kteří se cítí bezmocní a bezvýznamní, poskytují krádeže v obchodech pocit síly a důležitosti. Pro lidi, kteří kradou v obchodě, protože jsou v depresi, jsou tyto pocity důležitější než věci, které kradou.

Bolesti zad

Trpíte bolestí zad, která stále nemizí? Studie ukazují, že deprese mohou být rizikovým faktorem pro chronické bolesti spodní části zad. Jedna studie ukázala, že až 42% lidí s chronickou bolestí dolní části zad mělo zkušenost s depresí před tím, než jejich bolesti zad začaly. Později se deprese může často ignorovat nebo nediagnostikovat, protože si s ní lidé bolesti zad nespojují. Na druhou stranu, u lidí trpících chronickou bolestí, hrozí riziko vzniku depresí.

Riskantní sexuální chování

Deprese bývají častěji spojené se ztrátou libida, než se zvýšeným zájmem o sex. Někteří lidé však používají sex k tomu, aby se vyrovnali s depresí nebo stresem. Zvýšená promiskuita, nevěra, sexuální posedlost, a vysoce rizikové chování, jako je nechráněný sex, mohou být příznaky deprese. Ty mohou mít vážný negativní vliv na zdraví a osobní život.

Přehnané emoce

Lidé, kteří jsou v depresi, často mění svůj emocionální výraz. Mohou být náhle podráždění nebo výbušní, vyjadřovat přehnané pocity smutku, beznaděje, obav či strachu. Klíčem je náhlá změna v chování. Pokud osoba, která obvykle nevyjadřuje své pocity, začne být hyperemotivní, deprese může být příčinou.

Hraní hazardních her

Při hraní hazardních her můžete cítit vzrušení a adrenalin. Ale hrajete-li více než rekreačně, může to být známka závislosti nebo deprese. Problémoví hráči mají mnohem větší pravděpodobnost k depresím a nadměrnému užívání alkoholu než ostatní lidé. Mnozí říkají, že byli v úzkostech a depresích, než začali s hazardem. Bez ohledu na to, jaké jsou příčiny nadměrného hazardu, ten nikdy nepřinese kýženou výhru - úlevu od deprese.

Kouření

Máte potíže s odvykáním kouření? Být v depresi zdvojnásobuje riziko kouření. Těžcí kuřáci - víc než krabičku denně - a nutnost zapálit si cigaretu do 5 minut po probuzení, to jsou běžné návyky kuřáků, kteří jsou v depresi.

Zanedbávání péče o sebe

Pokud najednou začnete zanedbávat základní péči o sebe sama, může se jednat o příznak deprese a nízkého sebevědomí. Příznaky mohou být tak malé jako je nečištění zubů, nebo velké, které se projeví tím, že se přestanete zajímat o svůj zdravotní stav.

Zdroj: www.webmd.com

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Depresivní příznaky mohou předpovědět rozvoj Alzheimerovy nemoci

Příznaky deprese jsou pozorovány ve zvýšené míře u pacientů, u kterých se později projevila Alzeheimerova nemoc. To vede na základě výsledků populační studie k domněnce, že deprese může být preklinickou fází Alzheimerovy nemoci.

Duševní choroby

MUDr. Pavel DoubekPsychiatrická klinika VFN, 6. června 2001

Deprese - co to je a u koho se vyskytuje?

Deprese (dříve nazývaná melancholie) je onemocněním duše, ale také celého těla. Jde o závažnou psychickou poruchu, která postihuje až 10 % obyvatelstva. Ve své nejtěžší formě se projevuje smutnou a sklíčenou náladou, která způsobuje nemocnému duševní trýzeň a bolest.

Deprese

Až deset procent obyvatel trpí depresemi, které se projevují smutkem, sklíčeností a ve výsledku i dušení bolestí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce