Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu
Návštěva lékaře v pracovní době. Kdy máte nárok na placené volno?
Kdy máte nárok na volno s náhradou mzdy kvůli vyšetření u lékaře?
( Redakce | přečteno: 8479x )
Usazené zbytky jídla v mezizubních prostorách znamenají i vyšší koncentraci bakterií. Ty působí nepříznivě nejen na zdraví zubů a dásní, ale i na svěží dech. Právě proto je dobré čistit si zuby velmi pečlivě a včetně těchto hůře přístupných míst.
Jakou "výbavu" si je tedy dobré na čištění zubů pořídit? Zeptali jsme se MUDr. Jana Jeřábka, odborníka z poradny na www.profimed.cz. "Při čištění zubů je ideální používat zubní kartáček, mezizubní kartáček a zubní nit. Jednosvazkový kartáček můžete samozřejmě pro dočištění hůře přístupných míst použít také. Kartáček by měl být měkký a s malou hlavičkou, vlákna rovně střižená, při pohledu zpředu také rovně, nebo do obloučku. Nit záleží na těsnosti kontaktu mezi sousedními zuby, při výrazném stěsnání je snazší manipulace se zubní páskou. Velikost mezizubních kartáčků zvolte takovou, aby šly hladce zavést, ale mezizubí beze zbytku vyplnily. Pasty je nejlepší střídat - vybírejte ry proti parodontitidě, zánětům dásní, krvácení dásní, či citlivým zubním krčkům. Nejdůležitější ze všeho je ale správné zvládnutí techniky použití všech výše uvedených pomůcek a jejich každodenní pravidelné používání."
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi