aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

MUDr. Václava Kunová: Teprve díky genetice se stravuji optimálně

( Komerční prezentace | přečteno: 8147x )

Dietoložka a odbornice na hubnutí, autorka mnoha publikací a jedna z předních českých odbornic na výživu se stala hlavní lékařkou a odborným garantem programu založeném na genetickém testu v oblasti metabolismu, zpracování energie a cvičení.

ValensFit.cz

V čem je program založený na genetickém testu odlišný od jiných způsobů hubnutí?

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo může sníst cokoliv a je pořád hubený. A vy zatím bojujete s každým zákuskem. Každý má totiž odlišnou DNA, genetickou informaci, která ovlivňuje ze cca 40 - 70 % naši hmotnost a metabolismus. Proto stejné jídlo zpracujete jinak vy, jinak vaše sestra a zcela odlišně kolegyně z práce.

Je tedy možné, že mám tloušťku „v genech“ a nic s tím udělat nemůžu?

Můžete mít geneticky daný sklon k obezitě, a přesto být hubená. A naopak, záleží totiž na tom, zda jsou geny aktivované. A to je právě hlavní přínos programu: pomocí genetického testu zjistíme, jaké je vaše genetické nastavení, a vymyslíme, jak v souladu s ním zhubnout, pomocí genotypově správného jídla a pohybu.

Takže neexistuje univerzální recept na hubnutí?

Ve smyslu: Dejte si tři rajčata, dvě vejce a hodinu běžte, takhle zhubnete? Každý z nás potřebuje jiný typ stravy a jiný pohyb. Pokud se vám podaří zhubnout díky nějaké dietě, je to vlastně náhoda. Já samotná, když jsem si udělala genetický test, jsem byla překvapená. Po dvaceti letech v oboru dietetiky a zdravé výživy jsem teprve díky genetickému testu a jeho výsledkům začala jíst zdravě, jak to potřebuje moje tělo.

Vy sama jste byla výsledky překvapená? Čekali bychom, že právě vy žijete naprosto příkladně.

Chyběly mi důležité informace, které bych jinak asi těžko získala. Že mám predispozici k nedostatku vitamínu B12, že ideální jídelníček pro mě má 50 % sacharidů. Stačilo pak upravit můj stávající, ve kterém bylo sacharidů o něco méně, a cítím se výrazně lépe. Po většinu života jsem se snažila jíst sacharidů málo. Stejně tak jsem myslela, že budu hubnout díky vytrvalostnímu sportu. Omyl, právě pro mě se hodí silové cvičení.

Našel se vůbec někdo, kdo intuitivně žije podle svého optimálního nastavení?

Někteří klienti třeba vybrali správný sport, někteří zase třeba věděli, že mají sklon k uzobávání. Ale pro všechny představily výsledky genetického testu naprosto unikátní vhled do jejich metabolismu a fungování těla. Ale kromě samotného testu je zásadní i uvedení těchto informací v život. A od toho jsem já, pro sestavení jídelníčku a kolega pro vytvoření cvičebního plánu.

A co všechno je podmíněno geny?

Je to optimální jídelníček, reakce na potraviny, typ sportu, nutriční potřeby, metabolické zdraví. Sklon k obezitě, alergie na laktózu, sklon k přejídání nebo efekt vytrvalostního tréninku. Zajímavé je, že moje dcera má 28 ze 40 výsledků shodných se mnou. A pro mě samotnou bylo velmi důležité se dozvědět, jestli mám sklony k metabolickým chorobám – cukrovce nebo vysokému cholesterolu. Když víte přesně, co na vás geny nachystaly – i když to jsou třeba sklon k obezitě a cukrovce - můžete s tím něco dělat a předejít těmto problémům. Proto je tento test zajímavý i pro hubené jedince, kteří chtějí lépe a zdravěji žít.

Jaký byl nejlepší výsledek, kterého klienti na základě vašeho programu dosáhli?

Klientky zhubly a hubené zůstaly. Získaly více energie a chuti do života, zbavily se cukrovky, omezily počet léků, které braly na metabolické choroby. Ale nejkrásnější je pro mě případ malé holčičky, která se přejídala a ukázal se u ní problém s pocitem nasycení. Po třech měsících výrazně zhubla a cítí se lépe, dokáže se daleko lépe ovládat.


Další informace o programu najdete na stránkách www.valensfit.cz nebo na www.rozumnehubnuti.cz, nebo na telefonním čísle: 608 204 354.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 237 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Zdravou výživou ke zdravé hmotnosti

V našem dnešním článku začneme hovořit o základních zásadách zdravé výživy a o tom, jakým způsobem si může každý vytvořit zdravý jídelniček podle svých jídelních zvyků. K lepšímu porozumění tohoto tématu se však musíme nejprve seznámit s důležitou pomůckou - potravinovou pyramidou.

Dieta - co vše se skrývá pod tímto slovem?

Řecké slovo původně znamenalo životní styl, vše, co lze ovlivnit. Dnes jím rozumíme přechodnou nebo trvalou odchylku od obvyklého stravování nebo způsob stravování vůbec.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce