Inzerce

Na poraněnou chrupavku jsou nejlepší vlastní buňky

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 9970x )

Poraněné kloubní chrupavky může úspěšně léčit unikátní léčivý přípravek z lidských buněk, jediný takový na trhu v České republice. Zatím je dostupný pouze pacientům v Brně a Praze.

shutterstock.com

NTC chondrograftTM je unikátní a vysoce účinný léčivý přípravek, kde hlavní složkou jsou vlastní buňky chrupavky pacienta. Užívá se při léčbě poškozené chrupavky v kloubech, především kolene a kotníku. Jde o léčbu poškození kloubů, při kterých dohází především při úrazech. Nejčastějšími pacienty jsou tedy profesionální i rekreační sportovci.

Přípravek patří do tzv. skupiny léčivých přípravků Moderní terapie a vznikl v Národním Tkáňovém Centru, a.s. Od prosince je nositelem prestižního ocenění  Inovace roku 2012.

Léčbu NTC chondrograftTM ale zatím aplikují pouze lékaři z vybraných smluvních pracovišť, kterými jsou Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. V příštím roce Národní Tkáňové Centrum, a.s., předpokládá významné rozšíření smluvních center po celé České republice. Teprve poté bude tato unikátní léčba vlastními buňkami dostupná širší veřejnosti.

Léčivý přípravek NTC chondrograftTM byl úspěšně aplikován více než 200 pacientům v České republice, kteří utrpěli poškození chrupavky kloubu. Dosahuje špičkových klinických výsledků a za celé období nebyly hlášeny ani zjištěny žádné nežádoucí účinky, pooperační komplikace nebo selhání implantátu.

O Národním Tkáňovém Centru, a.s.

Společnost Národní Tkáňové Centrum a.s., český lídr v oblasti bioimplantologie se sídlem v Brně, je vysoce inovativní společnost zaměřená na vývoj a výrobu léčivých přípravků Moderní terapie a zpracování lidských tkání a buněk v systému Správné výrobní praxe. Vyvíjí nové druhy léčby a zdravotnické materiály, které jsou založeny na mikro a nanotechnologii. Posláním Národního Tkáňového Centra je pomoci lékařům vrátit nemocné do aktivního plnohodnotného života. Národní Tkáňové Centrum je společným podnikem Ministerstva zdravotnictví České republiky a privátní společností PrimeCell a.s.

Více čtěte na www.natic.cz

 

Inzerce

Související články

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Míra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 410 lidí

Mohlo by vás zajímat

Klíšťová encefalitida byla objevena v České republice

Souvislost mezi klíšťovou encefalitidou a přisátím klíštěte byla prokázána až ve druhé polovině 40. let minulého století. Poprvé byl virus klíšťové meningoencefalitidy popsán na území Čech a Moravy. I proto se nemoci nejprve říkalo československá klíšťová meningoencefalitida.

Zimní sporty pro radost, ne pro 155

Loňská zimní sezóna na horách – záchranáři vyrážejí k 6 537 případům, v 10 % se jedná o těžké úrazy, 15 lidí svým zraněním podlehne. Nepřeceňovat se, sledovat, co se děje kolem, a přemýšlet i za ostatní – pravidla, která musíme vzít za své jak na silnici, tak na sjezdovce nebo kluzišti. Jedině tak můžeme snížit riziko, že se staneme součástí smutných čísel.

Video: Jak zabránit vzniku atopického ekzému u dětí

V Evropě trpí atopickým ekzémem už každé páté dítě. Správnou prevencí lze jeho rozvoji zabránit. V rozhovoru s britským dermatologem prof. M. J. Corkem se dozvíte mnoho zajímavých a překvapivých informací o péči o dětskou pokožku.

Mobilní aplikace budou hlídat zdraví

Češi nechtějí být tlustí, líní a nemocní. Jen potřebují pomoci na cestě ke zdraví a změně životního stylu. Tuto pomoc nyní nově očekávají od internetu a mobilních aplikací, protože lékaři na jejich problémy nemají tolik času, kolik by si představovali. Vyplynulo to z průzkumu názorů mezi lidmi zajímajícími se zdraví, který v září 2013 realizoval portál o zdraví Ordinace.cz.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.