Inzerce

Na poraněnou chrupavku jsou nejlepší vlastní buňky

22. prosince 2012, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 8748x

Poraněné kloubní chrupavky může úspěšně léčit unikátní léčivý přípravek z lidských buněk, jediný takový na trhu v České republice. Zatím je dostupný pouze pacientům v Brně a Praze.

foto: shutterstock.com

NTC chondrograftTM je unikátní a vysoce účinný léčivý přípravek, kde hlavní složkou jsou vlastní buňky chrupavky pacienta. Užívá se při léčbě poškozené chrupavky v kloubech, především kolene a kotníku. Jde o léčbu poškození kloubů, při kterých dohází především při úrazech. Nejčastějšími pacienty jsou tedy profesionální i rekreační sportovci.

Přípravek patří do tzv. skupiny léčivých přípravků Moderní terapie a vznikl v Národním Tkáňovém Centru, a.s. Od prosince je nositelem prestižního ocenění  Inovace roku 2012.

Léčbu NTC chondrograftTM ale zatím aplikují pouze lékaři z vybraných smluvních pracovišť, kterými jsou Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. V příštím roce Národní Tkáňové Centrum, a.s., předpokládá významné rozšíření smluvních center po celé České republice. Teprve poté bude tato unikátní léčba vlastními buňkami dostupná širší veřejnosti.

Léčivý přípravek NTC chondrograftTM byl úspěšně aplikován více než 200 pacientům v České republice, kteří utrpěli poškození chrupavky kloubu. Dosahuje špičkových klinických výsledků a za celé období nebyly hlášeny ani zjištěny žádné nežádoucí účinky, pooperační komplikace nebo selhání implantátu.

O Národním Tkáňovém Centru, a.s.

Společnost Národní Tkáňové Centrum a.s., český lídr v oblasti bioimplantologie se sídlem v Brně, je vysoce inovativní společnost zaměřená na vývoj a výrobu léčivých přípravků Moderní terapie a zpracování lidských tkání a buněk v systému Správné výrobní praxe. Vyvíjí nové druhy léčby a zdravotnické materiály, které jsou založeny na mikro a nanotechnologii. Posláním Národního Tkáňového Centra je pomoci lékařům vrátit nemocné do aktivního plnohodnotného života. Národní Tkáňové Centrum je společným podnikem Ministerstva zdravotnictví České republiky a privátní společností PrimeCell a.s.

Více čtěte na www.natic.cz

 

Inzerce
Související články
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
Míra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. ledna 2013, 21:57:31


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Přecházíte chřipku?
Zatím hlasovalo 247 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Amalka (nehty) 19. února 2019, 09:22:23

    Třepí se a třepí, používám tabletky zinku a ozdravovací olejíček, ale furt je mám… Diskutovat

  • Michala (Bolesti kloubů) 19. února 2019, 10:21:51

    Pumpička? a to potom vůbec nebolí? a jak to funguje? na jak dlouho se ta pumpička aplikuje? Diskutovat

  • Hajdy (Křivice - vitamín D) 19. února 2019, 00:18:36

    Romano od kolika let je vhodný? Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.