Inzerce

Nebezpečné hračky

20. června 2015, Ministerstvo zdravotnictví České Republiky   |   přečteno: 5735x

Ministerstvo zdravotnictví s ohledem na riziko pro lidské zdraví informuje veřejnost o riziku látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené ve výrobcích:

foto: MZČR

Dětská policejní sada POLICE WAGON 

Výrobce/ Země původu: neuveden/ Čína

Prodejce:  Xuan Huong Doan, Loubská 35/24, Děčín – Děčín XIII - Loubí, IČ: 62005111, (prodejní adresa: Nám. Míru 113, Svitavy)

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. V přísavkách šípů byl zjištěn obsah DEHP v  množství 1,12 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Popis výrobku: Dětská policejní sada obsahující 3 šípové přísavky, pistoli, pouta, vysílačku, dalekohled, dva granáty. Všechny součásti výrobku jsou černé, mimo oranžovočervených přísavek a šedých pout. Rozměry balení jsou 40 × 25 cm. Součásti sady jsou umístěny v blistru připevněném na barevný karton. Na přední straně kartonu je uveden anglický název výrobku, kód výrobku (NO.5899-B), země původu, značka shody CE, piktogram Zeleného bodu, slovní (AGES UP 3+) a grafické upozornění (piktogramem) na nevhodnost výrobku pro děti do 3 let a další informace v několika cizích jazycích. Na zadní straně výrobku se nachází bílá etiketa s neexistujícím čarovým kódem (EAN), piktogramem Zeleného bodu, uvedením země původu a neexistující firmy jako dovozce, upozorněním na nevhodnost výrobku pro děti do 3 let (některé informace, jako např. tato jsou uvedeny tak špatnou češtinou, že nemusejí být srozumitelné: „Hrà cka nen: vhodna pro deti do 3 lethra“), piktogramem nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let, symbolem nabádajícím k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“) a symbolem použitého materiálu.

Dětská sada pistolek EQUIP, SUPER POWER 

Výrobce/ Země původu: neuveden/ Čína

Prodejce:  Van Tieu Phan, Kotykova alej 187, 507 81 Lázně Bělohrad, IČ: 27525236 (prodejna: Centrum levného nákupu, Kotíkova 287, 509 01 Nová Paka)

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. V přísavkách šípů byl zjištěn obsah DEHP v  množství 3,7 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

sada pistolekPopis výrobku: Dětská sada dvou stříbrných revolverů z tvrdého plastu s černou rukojetí, na hlavních je vyražen nápis „PYTHON HUNTER“. Součástí balení jsou 4 ks nábojů se zářivě růžovými přísavkami z měkčeného plastu. Součásti sady jsou umístěny v blistru připevněném na žlutý karton, uzpůsobený k zavěšení na stojan. Na přední straně kartonu je uveden anglický název výrobku, kód výrobku (NO.3238), země původu, značka shody CE, piktogram Zeleného bodu, anglické varování před obsahem malých částic a s tím související upozornění na nevhodnost výrobku pro děti do 3 let slovní (také vyjádřeno textem „AGES 3+“ a grafickým upozorněním - piktogramem) a další informace v několika cizích jazycích. Dále se na této straně obalu nachází anglická informace, že vlastnosti a obsah balení se může lišit od ilustrace. Na zadní straně výrobku se nachází dolepená etiketa s neexistujícím čarovým kódem (EAN), piktogramem Zeleného bodu, uvedením země původu a neexistující firmy jako dovozce, informacemi pro spotřebitele (tyto informace jsou podány tak špatnou češtinou, že nemusejí být srozumitelné: „Hrà cka neni vhodna pro deti do 3 lethra; Obsahuje zmuéčásti“), piktogramem nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let, symbolem nabádajícím k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“) a symbolem použitého materiálu.

Plastový poník s bonbony Fantasy Pony Sweet´n Fun

Výrobce / Země původu: neuveden / Čína

Prodejce: VERNER POTRAVINY s.r.o., K Bělidlu 1060, 549 01 Nové Město nad Metují, IČ: 25279882 (prodejna: Potraviny Verner, Kostelecká 1204, Náchod)

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. Shora uvedený výrobek obsahuje DEHP v množství 5,51 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

poníciPopis výrobku: Různě barevný (např. fialový, růžový, zelený či žlutý) poník s barevnou hřívou (např. růžovou či fialovou) a s kytičkami na bocích (např. růžovými, žlutými či červenými). Výrobek může být také v podobě jednorožce. Součástí výrobku jsou samostatně balené cukrovinky, samolepky a růžový kartáč. Výrobek je balen v průhledné plastové skládačce, uvnitř je papírová etiketa. Na přední straně papírové etikety je uveden anglický název výrobku (FANTASY PONY Sweet´n Fun) a obrázek zámku a poníků. Na zadní bílé straně etikety je uveden v různých jazycích název výrobku (v češtině „komprimát“, ve slovenštině „cukríky s ovocnou príchuťou a hračka“), hmotnost cukrovinky (8 g) a složení cukrovinky. Dále je zde uvedena šarže cukrovinky (LOT: 140322), min. trvanlivost do 15/03/2018, další číselný kód (19102), země původu, dovozce (ve zkratce jako MSI) a varování před nebezpečím udušení kvůli obsahu malých částí a s tím související určení výrobku pro děti nad 3 roky věku (vyjádřeno také piktogramem). Na etiketě je také čarový (EAN) kód, piktogram Zeleného bodu a značka shody CE.

 
 

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?
Zatím hlasovalo 22 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Dada (Obsedantní neuróza) 14. listopadu 2019, 07:35:58

    Reaguji na Vas prispevek, protoze syn ma stejne ritualy OCD. Nyni, po 15 letech, kdy mu bylo toto… Diskutovat

  • Kokoska (Kvalitní kontaktní čočky) 14. listopadu 2019, 08:14:58

    Objednávám si barevné čočky přes internet pouze na nějaké akce. Využiju, vyhodím. Diskutovat

  • Jana (Liposukce) 14. listopadu 2019, 12:34:10

    Dobrý den, kdy ji doporučujete? Používám krémy na celulitidu a vůbec nepomáhají.  Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.