Inzerce

Obézním pomáhá zmenšení žaludku

( Markéta Grosmanová | přečteno: 20219x )

Obezita není estetický problém, ale nemoc, na kterou se umírá. Ten kdo je obézní, má totiž zdravotní potíže.

Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Obézním pomáhá zmenšení žaludku

Obezita není estetický problém, ale nemoc, na kterou se umírá. Ten kdo je obézní, má totiž v naprosté většině případů zároveň vysoký tlak, vysokou hladinu cholesterolu a často i cukrovku. Srdce a cévy takovou zátěž nevydrží.

Zhubnout a sportovat – to je nejlepší řešení obezity, ale ne všem se to podaří. Když nepomůžou ani léky, které snižují chuť k jídlu nebo množství vstřebaných tuků, je podle lékařů jedním z řešení zmenšení žaludku. Efekt této léčby je dlouhodobý – pacient nepociťuje hlad ani při minimálním příjmu potravy. V průměru může zhubnout o 40 kg.

V Česku ale tento zákrok podstupuje méně pacientů, než by bylo potřeba. Celkem bylo provedeno asi 5000 operací, přitom by ji potřebovala tak 100 tisíc lidí. V Česku podstoupilo za loňský rok bandáž žaludku 54 pacientů. V sousedním Rakousku s přibližně stejným počtem obyvatel, je to okolo 2000 nemocných,“ říká Martin Fried, přednosta Centra pro léčbu obezity, které sídlí v prostorách kliniky ISCARE. Tento nepoměr lze podle jeho slov zdůvodnit tím, že o obezitě a možnostech její léčby se u nás teprve začíná mluvit.

 Obézním pomáhá zmenšení žaludku

Jak se bandáž žaludku provádí? Laicky ji lze označit jako jeho zmenšení. Kolem žaludku se umístí pásek, který jej stáhne. Člověk pak má při konzumaci i malých porcí pocit nasycení. Vnitřní stranu silikonového pásku, který je umístěn kolem žaludku, tvoří jemný balónek, z něhož vychází trubička vyvedená pod kůži. Když se do komůrky pod kůží vstříkne kapalina, balónek se roztáhne, expanduje dovnitř a stáhne žaludek. Stažení žaludku se tak dá plynule regulovat, takže si na ně lidé postupně zvykají. Pásek zůstává v organismu, v případě potřeby jej lze povolit tak, že nestahuje žaludek. V případě potřeby se ale může

přiškrtit. Navštivte virtuální centrum Léčba obezity a dozví se více!
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Diskuse k článku
zhhkktsqk

f3Th5K awedxzfmsbpz, [url=http://dyscqwhzifbm.com/]dyscqwhzifbm[/url], [link=http://ururakljzesr.com/]ururakljzesr[/link], http://ffsppornsjrv.com/


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Anketní otázka

Jak snášíte vysoké teploty?

Zatím hlasovalo 257 lidí
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Glykemický index

Ve světě již bylo vymyšleno tisíce způsobů jak zhubnout a mnohi zaručených diet, které popírají jedna druhou.

Diabetik: Nechci si píchat inzulín, proto krotím kila

Bohumil Veselý je aktivní muž v důchodu studující univerzitu třetí věku. Jeho diagnóza zní: diabetes 2. typu. Kvůli cukrovce musí zhubnout ať chce, nebo ne. Spoustu let se snažil svoje kila zkrotit, podařilo se mu to až pod pohrůžkou inzulínu.

Muže obezita obvykle trápí až s nástupem zdravotních potíží

Většina žen je se svou váhou nespokojená a je jedno zda, váží padesát, šedesát nebo sedmdesát kilogramů. Stručně řečeno, i když je jejich váha vzhledem k výšce přiměřená, vždy by chtěly mít o pět kilogramů méně.

Když hubnout, tak jedině s odborníky

Rozhodli jste se zhubnout, ale v současné přemíře informací o potravinách si nejste jistí, čemu nebo komu vlastně věřit. Smršť dobrých a zaručených rad si často protiřečí, a tak je nejlépe se obrátit na odborníka. Poradíme vám, jak jej poznat.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.