Opar - Herpes

(MUDr. MBA Kateřina Klauzová | přečteno: 604295x )

Jde o celosvětový problém s narůstající frekvencí výskytu. Jenom v USA je nakaženo virem přes 30 milionů lidí.

shutterstock.com

V ordinaci lékaře

Při typickém postižení většinou postačí lékaři podrobná anamnéza, kterou získá rozhovorem s vámi a pohled na ložisko. K potvrzení diagnózy může provést stěr vatovou štětičkou z ložiska a odběry krve na vyšetření protilátek proti viru. K vyloučení možných komplikací vás může odeslat na neurologické vyšetření, oční vyšetření nebo provede celkové vyšetření z krve. Zejména při postižení genitálu Vás lékař pravděpodobně pošle na venerologické vyšetření. Při tomto vyšetření se pomocí úzkých štětiček provede stěr z močové trubice a u žen ještě z děložního čípku. Vyšetření není bolestivé, je však trochu nepříjemné.

http://www.ordinace.cz/clanek/prohlaseni-a-ochrana-osobnich-udaju/

Proti virům existují léky nazývané virostatika. Je to obdoba antibiotik, které jsou účinné v boji proti bakteriím. Virostatika bojují proti virům a omezují jejich množení. Existují jak v podobě mastí pro místní použití, tak v podobě tablet i infuzí. Nevýhodou je poměrně vysoká cena. Efekt léčby je příznivý pouze je-li zahájena včas. Léčba tabletami a infuzemi je vyhrazena na komplikované a rozsáhlé postižení případně postižení u osob s sníženou imunitou.

Pro zlepšení hojení a k ochraně před infekcí bakteriemi můžete dostat masti nebo roztoky. K urychlení hojení poškozené kůže se na mnoha pracovištích využívá biostimulační laser. Na bolest nebo jsou účinná analgetika (léky proti bolesti) nebo při výraznější bolestivosti se může provést opich bolestivého nervu anestetikem. Existuje vakcína posilující imunitní systém k obraně proti opakujícím se oparům. Při bakteriálních komplikacích většinou pomohou antibiotika a to ve formě mastí nebo tablet. Vhodná je aplikace vitaminu B12 a E.

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Diskuse k článku
www.cemrfree.cz
7x

Při urgentní aplikaci ozónu do oblasti herpetickch výsevů,/do týdne od začátku/předejdeme postherpetickým neuralgiim. Léčba starých afekcí s typickými neuralgiemi /zkušenosti s 3-6 let starými problémy / mají jen minimální efekt. Ozónotherapie je regenerační a revitalizační therapie.Léčba je založená na aplikaci směsi ozónu a kyslíku/O3+O2/ do postižených oblastí. viz www.cemrfree.cz

ina
19x

Mám opar v puse na jazyku i v krku ,oteklý jazyk nemůžu už skoro mluvit.Co s tím

Albertinka
2x

Možná to není opar. Navštiv lékaře.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 86. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se nákazy koronavirem?

64%
36%
Zatím hlasovalo 347 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Změna pigmentace kolem úst a opary

Mám změnu pigmentace kolem úst a na tvářích " fleky", které se velmi zvýrazní na prvním jarním slunci. Často se mi také, hlavně v zimním období dělají opary i mimo rtů.Poraďte prosím, co dělat.

Včelí produkty si poradí s opary, záněty močových cest a tlumí příznaky menopauzy

V podzimních měsících většina z nás hojně využívá vlastností medu při nachlazení a bolestech v krku. Známý je také jeho pozitivní vliv na trávení či využití propolisu v kosmetice. Med a další včelí produkty si však umějí poradit s daleko závažnějšími a nepříjemnějšími zdravotními problémy, jakými jsou například opary, záněty močových cest, bolestivá menstruace nebo menopauza. Podívejte se na tipy, s jakými dalšími zdravotními neduhy vám mohou včelí produkty pomoci.

Co je to virus

Virus je nebuněčný živý organismus, drobná částice tvořená pouze bílkovinným obalem, pouzdrem, uvnitř kterého se skrývá dědičná informace ve formě nukleové kyseliny ...

Pásový opar: virus planých neštovic dokáže bolestivě potrápit i dospělé

Při pásovém oparu způsobuje virus planých neštovic zánět nervu, který se projevuje i velice silnou bolestí. Viditelným příznakem je vyrážka, která na kůži kopíruje průběh napadeného nervu. Pokud se bolest a vyrážka objeví v okolí oka, může pásový opar způsobit i nevratnou slepotu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.