Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Příprava na dovolenou

(PharmDr. Hana Šindelářová | přečteno: 8222x )

Také se nemůžete dočkat odjezdu na dovolenou? Pokud už máte nové plavky, moderní opalovací prostředky i cestovní pojištění, zbývá si jen přibalit pár maličkostí z lékárny.

Dobrá rada
shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Co si nesmíme zapomenout přibalit do zavazadla....

Také se nemůžete dočkat odjezdu na dovolenou? Pokud už máte nové plavky, moderní opalovací prostředky i cestovní pojištění, zbývá si jen přibalit pár maličkostí z lékárny.

Univerzální návod na dokonale vybavenou cestovní lékárničku neexistuje. Vždy si ji vybavujeme na míru podle místa, délky pobytu a typu aktivit.

Bez odborné rady se asi neobejdete při cestě za exotikou. Jedete-li mimo Evropu, Severní Ameriku a Japonsko, měli byste se poradit s lékařem z centra cestovní medicíny nebo hygienické stanice. Ten může posoudit vhodnost cesty vzhledem ke zdravotnímu stavu, doporučit a provést potřebná očkování, vybavit vás třeba i antimalariky Tento odborná sestaví doporučení speciálně pro vás a váš zdravotní stav Tuto návštěvu byste měli plánovat alespoň 6 týdnů před začátkem cesty.

Ale i v Evropě nebo v Čechách můžete kromě slunných pláží anebo přívětivých hospůdek potkat "letní chřipku", bodavý hmyz nebo po ochutnávce krajových specialit trpět zažívacími potížemi.

Následující přípravky vám pomohou překonat nebo předejít nejčastějším zdravotním obtížím spojeným s cestováním:

  • Nikdy nesmíte zapomenout všechny léky, které trvale užíváte v dostatečném množství.
  • Vyplatí se zabalit si alespoň jednu krabičku léků proti bolesti, které zároveň snižují teplotu (tzv. analgetika-antipyretika). Nejrozšířenější jsou ta na bázi paracetamolu - na trhu je jich celá řada včetně dětských sirupových forem.
  • V létě budou užitečné i dezinfekční oční kapky pro akutní nehnisavé záněty očí. Pro delší cesty v dopravních prostředcích a zvláště do letadel jsou vhodné zvlhčující oční kapky, tzv. umělé, slzy.
  • Určitě nezapomeňte na dezinfekční prostředky, včas si vydezinfikujte všechna drobná poranění a určitě tím předejděte mnoha nepříjemnostem.
  • A když jsme u drobných poranění - do zavazadla patří jedno balení polštářkové náplasti, doporučujeme i gázu a obinadlo, jedete-li za sportem pak i obinadlo elastické.
  • Problémům s pálením žáhy, nadýmáním a překyselením žaludku, častým problémům provázejícím změnu jídelníčku se vyhnete, nezapomenete-li na léky proti překyselení žaludku.
  • Trpíte-li při změně místa pobytu zácpou, vybavte se léky proti zácpě.
  • Časté jsou i letní průjmy, způsobené změnou stravy nebo změnou podnebí. S většinou z nich si poradíte sami pomocí střevních dezinfekčních prostředků.
  • Bodnutí hmyzu provázená bolestí a svěděním zmírníme mastí nebo krémem s obsahem antihistaminika - látky bránící rozvoji alergické reakce.

Nejen výbava vám na dovolené zajistí, že se nemusíte bát komplikací. Vyplatí se znát i zásady stravování v teplém klimatu. Vše o jeho zákonitostech se dočtete zde.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Užívání probiotik před cestou do Egypta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.

Praktičtí lékaři mohou nově předepisovat další tisícovku léků

Dříve museli pacienti s chronickým onemocněním žádat o recept svého specialistu. To se nyní mění. U některých diagnóz mohou tyto léky v ČR od 1. července předepisovat i praktičtí lékaři. Jedná se třeba o léky na astma, cukrovku nebo třeba kardiovaskulární nemoci.

Jak ošetřit puchýře?

Dobrý den. Jak ošetřit puchýř v případě vzniku?

Infekce močových cest: Jak je poznat a léčit

Zánět močových cest je typickou letní infekcí, která též postihuje zejména ženy. Mezi její příznaky patří především bolest v podbřišku, časté nutkání k močení či bolest při močení, někdy se v moči může objevit i malé množství krve. Způsobují ho bakterie, které se dostávají z vnějšího okolí až do močového měchýře, kde se usazují a množí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce