Inzerce

Speciální klinická výživa ProSure zvyšuje šanci onkologických pacientů na kvalitní život

2. října 2012, Komerční prezentace   |   přečteno: 12325x

Správná výživa je pro pacienty s nádorovým onemocněním stejně důležitá jako léčba nemoci. A platí pro ni totéž jako pro léčbu – je zapotřebí začít včas. Na podvýživu a z ní plynoucí zdravotní komplikace totiž umírá alarmujících až čtyřicet procent onkologických pacientů.

foto: Abbott

Důležitost výživy u pacientů s onkologickými onemocněními prokazují klinické studie. Z těch také vyplývá, že až 75 procent onkologických pacientů je podvyživených již při stanovení diagnózy. Příčinou může být jak nádor, který je sám velice metabolicky aktivní, tak následně vedlejší účinky léčby - chirurgický zákrok, chemoterapie, radioterapie. Nežádoucí hubnutí je způsobeno především úbytkem svalů, tedy aktivní tělesné hmoty, což je velký rozdíl od hubnutí zdravého jedince, kde se primárně odbourává tuk. I proto je výsledkem hubnutí při nádorovém onemocnění celková slabost, která vede ke snížení odolnosti organismu vůči infekcím a může zkomplikovat podstupovanou léčbu či zpomalit rekonvalescenci.

Už pouhý pětiprocentní pokles tělesné hmotnosti může významně snížit odpověď na onkologickou léčbu a dobu přežití. Úbytek hmotnosti vyvolaný nádorem vede v konečném stádiu k tzv. nádorové kachexii, tedy patologickému zhubnutí. Proto je potřeba věnovat maximální pozornost  stavu výživy onkologického pacienta již od okamžiku stanovení diagnózy a pečlivě hodnotit jeho vývoj. Nezbytná je nejen informovat samotných pacientů, ale i jejich okolí, proč je sledování vývoje tělesné hmotnosti tak důležité. K tomu samozřejmě patří i rada, jak mohou zařazením speciální klinické výživy s imunomodulačním účinkem svůj nutriční stav zlepšovat. Pacienti sami často nemají energii ani chuť věnovat se své stravě, její význam podceňují. „Pro zlepšení stavu výživy při nádorovém onemocnění nestačí pouze zvyšovat příjem energie samotnou potravou – cesta tedy není začít jen „víc jíst“. To nemůže ovlivnit metabolické změny, které provázejí onkologické onemocnění. Prokazatelně ale pomáhá zařazení speciální enterální výživy určené pro onkologické pacienty,“ vysvětluje specializovaná nutriční terapeutka Jana Šternová. „Speciální výživa ProSure pro onkologické pacienty se liší od standardních výživových doplňků tím, že obsahuje vysoké množství omega-3 mastných kyselin (EPA) získaných z oleje hlubokomořských olejnatých ryb a vysoký obsah energie a kvalitních bílkovin. Jak potvrzují klinické studie, zařazení dvou balení klinické výživy navíc k běžné denní stravě vede ke zlepšení chuti k jídlu a příjmu potravy, nárůstu hmotnosti, napomáhá tvorbě svalů, zvýšení fyzické kondice a v konečném důsledku ke zlepšení kvality života,“ dodává Jana Šternová.

Právě na základě těchto poznatků vyvinula společnost Abbott speciální klinickou výživu  ProSure, která příznivě ovlivňuje imunitu – má imunomodulační efekt. Účinky této výživy jsou ověřeny klinickými studiemi. ProSure tlumí zánět způsobený nádorem a tím posiluje imunitu (obranyschopnost organismu), podporuje chuť k jídlu a růst tělesné hmotnosti, zvyšuje sílu a fyzickou aktivitu, zlepšuje kvalitu života. Nové internetové stránky www.prosure.cz poskytují informace pro pacienty a jejich blízké i lékaře týkající se výživy při nádorovém onemocnění. Můžete využít i možnost in individuální konzultace se specializovanou nutriční terapeutkou.

ProSure®

Speciální výživa pro pacienty s onkologickým onemocněním ProSureProSure je speciální enterální výživa s ověřeným imunomodulačním účinkem (upravuje odezvu imunity) pro onkologické pacienty. Má jedinečné složení; vysoký obsah energie, plnohodnotné bílkoviny, nízký obsah tuku, vlákninu, a především kyselinu EPA (omega 3 mastnou kyselinu eikosapentaenovou), která pozitivně ovlivňuje průběh onkologické léčby. Doporučuje se zařadit dvě balení ProSure denně k běžné stravě, aby byl zajištěn příjem 2,2 g EPA, do té doby, kdy pacientovi nehrozí nechtěné hubnutí. Výsledky jsou viditelné obvykle už po 3 týdnech. Více informací o správné výživě pro pacienty s onkologickým onemocněním naleznete na www.prosure.cz.

Inzerce
loading...
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
F

Zaujimalo by ma ci Prosure vie na co sa stiepi sacharoza, ako sa travi fruktoza, s akym mnozstvom fruktozy sa dokaze pecen vysporiadat v 1 davke a za cely den... Lekari nutia Prosure aj pacientom s rakovinou pecene - to je asi pre silnejsie povahy ...

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. října 2012, 18:37:00

P

Chcem sa Vás opýtať v čom vidíte riziko práve u diagnózy, o ktorej píšete. Nie som lekár, som pacient, ktorý má o Prosure zaujem. Ďakujem pekne za odpoveď.

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. ledna 2016, 17:09:41


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Máte problémy se spánkem?
Zatím hlasovalo 311 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Petruska (Liposukce) 23. dubna 2019, 10:15:46

    Dobrý den, je to už konečný zákrok, nepomůže nějaký krém nebo sérum? Diskutovat

  • Petruska (Náhlý nárůst hmotnosti) 23. dubna 2019, 10:17:31

    Možná jde o velkou míru hormonů, také se s tím potýkám a ještě výraznou celulitidou.… Diskutovat

  • Lucie (Rivotril) 23. dubna 2019, 10:59:22

    no jak jinak Michale bude argumentovat než, že je to nenávykový lék a že se ještě s… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.