Syndrom "kancelářského" oka.

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 27604x )

Problém, který trápí třetinu populace vyspělých zemí.

shutterstock.com

Úleva je na cestě


Vedle terapie základní příčiny (pokud je známa) stojí i lokální léčba, která spočívá v opakované a dlouhodobé aplikaci co možná nejkvalitnějších očních roztoků, které funkci slz do určité míry nahrazují a zesilují nebo podporují narušený slzný film. Až dosud se ke zmírnění příznaků SSO používaly různé přípravky, které ale měly jedno společné – pokoušely se pouze nahrazovat funkci slzného filmu. K mechanizmu jejich účinku se nabízí zajímavá paralela: představte si naplněné vědro, ze kterého permanentně uniká voda, a my se pokoušíme dosáhnout nápravy tím, že do něj budeme vodu stále doplňovat…Každého jistě napadne, že by bylo prospěšnější pokusit se proděravělé vědro raději opravit. Objevila se metoda, která toto „děravé vědro“ už skutečně vyspravit umí. Nedávno byl i na náš trh uveden přípravek , který ovlivňuje lipidovou vrstvu slzného filmu. Jedná se o lipozomální oční sprej s vitamíny A a E. Lidem s problémy SSO přináší nejen úlevu, ale i praktickou možnost použití – vstřikuje se přes zavřená víčka, aplikace je nenápadná (u žen nenarušuje líčení), s rychlým nástupem účinku a nedráždí oko. Jedná se o zatím první úspěšné řešení problémů lipidové vrstvy. Při použití spreje dochází totiž ke stabilizaci slzného filmu i udržení jeho správné funkce (doporučená dávka – 3 až 4x denně). Klíčovou složkou přípravku je fosfatidyicholin (chemický název pro lecitin důležitý pro stavbu buněčných membrán).

banner_ks_poradna.jpg
kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Diskuse k článku
psnmkir
1x

4hy4Kt bikkvkkrbwpd, [url=http://bxckwbghejbm.com/]bxckwbghejbm[/url], [link=http://wxcxjcbsttkk.com/]wxcxjcbsttkk[/link], http://pamuurqsxzwu.com/

Maruška

Jo,jo, znám, taky pracuju denodenně s počítačem a oči mě kolikrát pálí úplně nesnesitelně. Hodně mi pomohly oční kapky Ocutein Sensitive, vždycky jak cítím, že mě oči začínají štípat kapnu a je po problému, okamžitě se mi uleví.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

43%
48%
Zatím hlasovalo 565 lidí
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Odborníci varují: Nenechávejte šedý zákal „dozrát“, je to nebezpečný nesmysl!

Šedý zákal je nejčastější příčinou oslepnutí na světě. Postihne každého druhého člověka ve věku nad 75 let. Jeho operace je dnes naprosto rutinní záležitostí, zákrok trvá pár minut, je zcela bezbolestný a jen v ČR je ročně odoperováno více než 100 tisíc očí. Přesto o této nemoci a o jejím odstranění koluje řada mýtů a polopravd, které mnohdy pacienty vyděsí či od zákroku odradí. Ti pak zcela zbytečně riskují trvalé zrakové komplikace a hlavně sami sebe připravují o plnohodnotný a kvalitní život.

Operace očí a těhotenství? Jde to dohromady!

Máte naplánovanou operaci očí, ale zjistila jste, že jste těhotná? Žádnou paniku, ani jiný stav nemusí být překážkou pro to, abyste zákrok podstoupila. Vše záleží na vašem zdravotním stavu a na konzultaci s lékařem.

Umíte správně pečovat o své kontaktní čočky?

Mnoho lidí jim dnes dává přednost před klasickými brýlemi. Na rozdíl od nich nikde fyzicky nepřekážejí, neomezují vás při sportu a nemusíte ztrácet čas jejich věčným hledáním – sedí vám totiž přímo na očích. Víte ale, jak se o ně starat, aby dobře sloužily, a zároveň jste si nepřivodili nepříjemné zdravotní komplikace?

Šilhavé oči srovnají nastavitelné stehy

Každý třetí obyvatel ČR šilhá. Šilhání (strabismus) je velice rozšířenou oční vadou a má mnoho podob. Strabismus je porucha senzomotorické spolupráce očí. Je to stav, kdy jedno oko sleduje a druhé se uchyluje mimo rovnovážné postavení.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.