Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Tyto výrobky dětem raději nekupujte

( Ministerstvo zdravotnictví České Republiky | přečteno: 6609x )

Ministerstvo zdravotnictví s ohledem na riziko pro lidské zdraví informuje veřejnost o riziku látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) obsažené v těchto výrobcích:

MZČR

Panenka Harry Angel, No: 1207

značení dle etikety: IDK 2328, Barbie, EAN: 8145631461324 (kód neexistuje)

Výrobce/ Země původu: neuveden/ Čína

Distributor: Tiny group s.r.o., Slavníkova 2357/9, 169 00 Praha – Břevnov, IČ: 24307351

Prodejce: Thom Pham Thi, Hradecká 9, 380 01 Dačice, IČ: 60854740 (provozovna: P.K.Milan, Palackého nám. 37, 380 01 Dačice)

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. Shora uvedený výrobek obsahuje v hlavičce panenky DEHP v množství 18,2 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Popis výrobku: Plastová panenka typu Barbie vysoká cca 29 cm s dlouhými blond vlasy učesanými do různých účesů, oblečená do různě barevných dlouhých šatů (např. červených, modrých, oranžových, růžových) se zlatými nebo stříbrnými vzory, s různým provedením horního dílu oblečení. Panenka je umístěna v barevné papírové skládačce s plastovým průhledem v čelní straně. Na přední straně skládačky je uveden anglický název výrobku a číselné vymezení výrobku pro děti nad 3 roky (3+). Na zadní straně skládačky se nacházejí anglické informace o výrobku (název, země původu, tvrzení o testování dle mezinárodních standardů, varování před nebezpečím udušení kvůli obsahu malých částí a s tím související nevhodnost výrobku pro děti do 3 let – vyjádřeno také piktogramem), kód výrobku (No.1207), značka shody CE, piktogram Zeleného bodu a recyklační symbol. Je zde také dolepena bílá papírová etiketa s českým názvem výrobku (Barbie), kódem výrobku, neexistujícím čarovým kódem, dovozcem, zemí původu, značkou shody CE a informačním textem ve špatné češtině na hranici srozumitelnosti („obsahuje pro deti od3 let nebezpečí ůrazu“).

Makeup WITCH (Karnevalový make-up s nosem)

značení dle etikety: KARNEVALOVÝ MAKE-UP S NOSEM, Artikl: 903302, RAPPA 14 -15, STJH110/DH9033, Šarže: 903302/062013, EAN: 8590687903302

Výrobce dle etikety/ Země původu:JINHUANG INTERNATIOANL CO., Shang Mao Cheng, 42 Huang He Road, Shantou / Čína

Dovozce dle etikety: RAPPA s.r.o., Za Humny 1082/1, 725 25 Ostrava – Polanka, IČ: 15502236

Prodejce: Marcela Paroubková, Štědrá, ev. č. 5, 357 51 Kynšperk nad Ohří, IČ: 69929921 (prodejna: Drogerie TETA, Staroměstská 848, 357 35 Chodov)

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. Shora uvedený výrobek (nasazovací nos) obsahuje DEHP v množství 6,4 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

makeupPopis výrobku: Karnevalovou sadu tvoří černá paleta s líčidly (bílá, žlutá, červená, zelená a modrá barva), houbičkový aplikátor a nasazovací čarodějnický nos (s červenými vřídky) z měkčeného plastu imitujícího kůži. Sada je uložena v blistru připevněném k fialovému kartonu o rozměrech cca 93 × 213 mm s obrázkem čarodějnice. Na čelní straně kartonu se nachází anglický název výrobku a jeho kód, země původu, značka shody CE, piktogram Zeleného bodu, recyklační symbol, piktogram výrobku nevhodného pro děti do 3 let a další anglické texty. Na zadní straně kartonu se nachází různé anglické texty (název výrobku, pokyny k použití – uvedené i ve španělštině, varování před obsahem malých částic a s tím související upozornění na nevhodnost pro děti do 3 let – vyjádřeno také piktogramem – to je v rozporu s nedoporučením výrobku pro děti do 8 let). Na zadní stranu je dolepena bílá papírová etiketa s českým názvem výrobku, uvedením dovozce, výrobce, země původu, varování a pokynů k použití, čarovým kódem, značkou shody CE, českým a slovenským upozorněním na obsah malých částí, rizikem jejich spolknutí nebo vdechnutí a s tím související nevhodnost výrobku pro děti do 3 let – což je v rozporu s doporučením používat výrobek od 8 let věku.

Sweet PUPPY

značení dle etikety: CZ: Želé, GB: Jelly Beans, Šarže želé: 20/07/2012, EAN: 6966893306789

Výrobce/ Země původu:neuveden / Čína

Dovozce dle etikety: TREBOR Robert Bilkiewicz, ul. Obrońców Wybrzeża 25B/107, 80-398 Gdańsk, Polsko

Distributoři: 1/ Ing. Luboš Václavík, Na Výšině 164/12, 360 04 Karlovy Vary – Bohatice, IČ: 18221149, 2/ Trebor sweets, s.r.o., nám. Svobody 93/22, 602 00 Brno – město, IČ: 02333937, (provozovna: Trebor sweets, s.r.o., Svatoborská 401/85, 679 01 Kyjov 1)

Prodejce: Jana Martínková, Čs. odborářů 933, 357 35 Chodov, IČ: 49165020 (prodejna: Trafika, U porcelánky 1017, 357 35 Chodov)

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. Shora uvedený výrobek (plastový pejsek) obsahuje DEHP v množství 7,6 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Sweet puppyPopis výrobku: Plastová průhledná skládačka o velikosti cca 85 × 66 × 36 mm s papírovou vsadkou obsahuje malého plastového pejska a sáček různobarevných želé bonbonů o hmotnosti 10 g. Bílý pejsek s otáčecí hlavou v poloze na všech čtyřech se zbarveným (např. modře) trupem a oblasti okolo uší a očí, s delším načepýřeným ocáskem ze světlých umělých vláken a na bříšku vyraženou zemí původu (MADE IN CHINA). Papírová vsadka má tvar dvakrát zalomeného písmene L. Vnitřní a pohledová strana vsadky je barevná, evokující, že pejsek stojí v přírodě (stromy, tráva, kopce, nebe) a obsahuje v popředí i v pozadí nápisy „Sweet manja“, „Sweet PUPPY“ (s obrázkem kosti a psí boudy) a „WITH NATURAL COLOURS“. Na vnitřní straně vsadky je mj. anglické varování před obsahem malých částí a s tím související upozornění na nevhodnost výrobku pro děti do 3 let (vyjádřeno také piktogramem), značka shody CE, piktogram Zeleného bodu a další piktogramy. Na zadní bílé straně vsádky je uvedena v 16 jazycích včetně češtiny informace o přibaleném výrobku – název „Želé“, složení cukrovinky a upozornění na nebezpečí vdechnutí a udušení kvůli obsahu malých částí a s tím související nevhodnost výrobku pro děti do 3 let. Na spodní straně vsadky je uveden čarový (EAN) kód.  

 

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=pece-o-zuby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 567 lidí

Mohlo by vás zajímat

Na obracečku můžete mít alergii

Výrobky, které přijdou do styku s potravinami, by neměly obsahovat škodliviny. V této obracečce s kytičkami ale hygienici našli velké množství formaldehydu. Ten by mohl způsobit mimo jiné alergickou reakci.

Afrodisiakum Magic Power Coffee nečekaně snižuje tlak

Původně to mělo být zaručeně účinné přírodní afrodisiakum, ale odborníci prokázali, že to může být zabiják. Ve spojení s některými léky může totiž nečekaně a velmi zásadně snížit krevní tlak.

Z takových misek děti nekrmte!

Krmit děti z podobných misek je nebezpečné - uvolňuje se z nich velmi nebezpečný formaldehyd! Maminky by je měly rozhodně odstranit z dosahu dětí, protože vzhledem k barvám a tvarům je svádějí i k okusování!

Tenhle bryndák ohrožuje vaše dítě

Jestli jste pro své miminko koupili tenhle bryndák, tak ho vraťte do obchodu nebo vyhoďte. Kousátko, které je jeho součástí, uvolňuje do těla dítěte škodlivé ftaláty, které ohrožují funkce ledvin a jater, zvyšují riziko vzniku alergií či astmatu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce