Inzerce

Zánět slepého střeva

aktualizováno 4. dubna 2007, Redakce   |   přečteno: 473955x

Někteří pacienti o něm mluví jako o časované bombě, která je překvapila za plného zdraví. U jiných byl příčinou spíše dlouhodobých proměnlivých bolestí tedy spíše doutnání než náhlé exploze.

ORDINACE.cz DOPORUČUJE

V nemocnici

Pokud u Vás lékař vysloví podezření na zánět slepého střeva, zůstáváte v nemocnici na chirurgickém oddělení a podrobujete se dalším vyšetřením. Lékař se Vás nejdříve zeptá na podrobnosti průběhu Vašich obtíží a období před jejich vznikem. Potom Vám vyšetří břicho. Vyzkouší reakci na pohmat a citlivost pobřišnice vyšetřením prstem přes konečník.

Po přijetí na lůžkové oddělení chirurgie se podrobíte dalším vyšetřením. Je vám odebrána krev a moč, dostanete zpravidla infuzi a zakáží Vám příjem potravy a tekutin.

Další průběh závisí na výsledcích vyšetření a vývoji Vašich obtíží. Často je doplněno vyšetření břicha ultrazvukem a počítačovým tomografem (CT). Obě vyšetření jsou nebolestivá, a nijak Vás nemohou poškodit.

Pokud Vaše bolesti ustupují zpravidla se dále vyčkává. Často není operace nutná. Bolesti mohou ustoupit, ať už proto, že zánět pominul, nebo měly jinou příčinu.

Pokud se rozhodne lékař pro operaci, seznámí Vás s jejími riziky a nutností chirurgického zákroku. Operace probíhá v celkové narkóze. Operace může být laparoskopická, kdy se do břicha zavádí malá kamera a tenké nástroje z malých vpichů. Většinou se však probudíte z narkózy s náplastí na pravém podbřišku, pod kterou se skrývá několikacentimetrová ranka.

Po náročnější operaci můžete mít ránu uloženu svisle pod pupkem nebo vedle pupku. Pokud již došlo k prasknutí apendixu, budete mít pravděpodobně v břiše zavedeny drény, které se nejčastěji do třetího dne po operaci odstraní.

Po operaci pociťujete většinou rychlou úlevu. Postupně dostáváte vydatnější stravu. Pokud probíhá vše bez komplikací, většinou jste do týdne zase doma.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
FAJD8 poděkování

Velice Vám děkuji za popis akutního onemocnění "apendix". V některém případě je nutná okamžitá lékařské péče - operace. I po 3 hodinách velké bolesti břicha a zvracení dochází k projevu akutního zánětu "apendix" před proděravěním. Díky odbornému zásahu (operaci) a následné péči byl zachráněn mladý život mého syna. Velice děkujeme pracovníkům CH 2-M.N. v Ústí nad labem za záchranu života našeho syna.

Reagovatpoděkovatnahlásit

3. listopadu 2006, 02:16:25

rarisa.673 poděkování

Prosím o zaslání vašeho popisu "apendicitis" na chirurgii prostějovské nemocnice, kde po dvojí hospitalizaci mojí matky( 67 let) nerozpoznali akutní zánět slepého střeva. K operaci přistoupili až po perforaci přívěsku a následnému těžkému zánětu pobřišnice.Ležela v bolestech " 4 " dny než se lékaři rozhoupali. A bylo pozdě. Váš popis snad uchrání další pacienty od podobných zlých situací! Děkuji ! rarisa

Reagovatpoděkovatnahlásit

20. prosince 2006, 22:56:25

nika4 poděkování

moc vám děkuji po předčení tohoto článku jsem navšívila lékařé a ten mi zistil apendix to co semnou dělali j epřesně popsáno v článku ještě jednou děkuji vaše nika

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. února 2007, 17:43:04


Celkový počet příspěvků v diskusi: 89. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 221 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Tina (Kvalitní kontaktní čočky) 17. října 2019, 10:47:57

    Já bych jim znova peníze neposílala. Nebyla si spokojená jednou, tak proč to riskovat. Zkus… Diskutovat

  • Magda (Jizvy po akné) 17. října 2019, 17:24:59

    Pomohlo vám něco z obchodu?  Diskutovat

  • Magda (Konopná mast) 17. října 2019, 17:29:07

    Jak a na co ji nejvíce používáte?  Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.