Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Zubní kartáčky pro péči o zoubky v předškolním věku

( Komerční prezentace | přečteno: 9913x )

Předškolní věk je nejdůležitějším obdobím dítěte pro vytvoření jeho návyku na pravidelnou ústní hygienu. Rodiče by se měli zaměřit na pravidelné čištění zubů dítěte. První zoubky čistí sami rodiče, v předškolní věku je vhodné přejít ke společnému čištění. Dítě si tak osvojí nejen správnou techniku čištění, ale začne brát čištění jako samozřejmou pravidelnou aktivitu.

Postupně by měl rodič nechávat dítě čistit si zoubky samostatně, ale pod dohledem a kontrolou, zda si je čistí správně a případně by je měl dítěti dočistit. V předškolním věku jsou důležité také pravidelné preventivní prohlídky u zubního lékaře, kam je třeba docházet 2x ročně stejně jako u dospělého člověka. I mléčné zoubky musí být kontrolovány! Je třeba sledovat, zda dobře rostou a zda se nekazí.

Jaký zvolit typ kartáčku?

Pro čištění dětských mléčných zoubků lze vybrat ze široké nabídky dentálních pomůcek. Pro čištění zoubků v předškolním věku doporučujeme vybrat některý z dětských kartáčků nejdříve pro společné čištění, v pokročilejším věku se můžete rozhodovat mezi dětským manuálním kartáčkem nebo od čtyř let i elektrickým.

Pro společné čištění dětských zoubků můžeme doporučit kartáček japonské společnosti GUM. Kartáček GUM Parents má speciální prodloužené protiskluzové držátko, které umožňuje snadný společný úchop pro rodiče i dítě. Malá hlavice má gumové polstrování, které chrání před úrazem. Ultra jemná vlákna kartáčku byla vybrána speciálně pro první zoubky. Tato vlákna zajistí efektivní a přesto jemné čištění. Kartáček je vhodný pro děti ve věku 6 - 24 měsíců.

K samostatnému čištění malou dětskou ručkou jsou určené například klasické zubní kartáčky dánského výrobce Tandex. Menší kartáček Tandex Baby byl vyvinutý speciálně pro děti ve věku od 0 do 3 let. Má pouze 14 mm dlouhou hlavici a velmi jemná vlákna, šetrná k dětským dásním. Snadnou manipulaci s kartáčkem zajišťuje dlouhé ploché perleťové držátko s medvídkem.

Pro předškoláky ve věku od 4 do 7 let je určený kartáček Tandex Kids, profesionální kartáček s malou hlavicí a speciálními soft vlákny, který je vhodný i pro malé školáky.

Můžete také zvolit zubní kartáček GUM Technique se speciálním čtyřhranným držátkem. Vede ruku tak, aby správně přiložila kartáček k dásním v 45° úhlu a díky tomu mohla čistit tzv. Bassovou stírací technikou.

Bassova technika je současnou nejdoporučovanější metodou čištění zubů. Při této technice se kartáček jemně přiloží k dásním v požadovaném sklonu, zavibruje se, aby se narušil zubní plak a poté se plak jemně stáhne směrem ke korunce zubu, tzv. od růžového k bílému. Protože jsou vlákna zastřižena do oblouku umožňují lepší rozrušování plaku i v okraji dásní než je tomu u plochých kartáčků. Kartáček má opět malou hlavici vyvinutou speciálně pro malé děti, předškoláky i malé školáky. Kartáček GUM Technique má ještě jednu výhodu, a to výběr speciálního plastu pro rukojeť, který pohlcuje přebytečný tlak ruky při čištění.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Lze oddálit vznik zubního kazu?

Maminka i ostatní členové rodiny, by si měli účinně čistit zuby.

Novorozenci dostávají zubní průkaz

Se zdravotním a očkovacím průkazem získávají nově narozené děti také zubní průkaz.

Trendem moderní stomatologie je zubní hygiena

Parodontóza a "špatný dech" nebolí, i zubní kaz začíná bez bolesti...

Jak vzniká zubní kaz?

Zubní kaz je v určitém smyslu infekční onemocnění. Vzniká činností bakterií, streptokoků a laktobacilů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce