Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Žvýkací tabák

Můj patnáctiletý syn hraje hokej.vzhledem k tomu že působí v extraligovém týmu,je tento sport velice fyzicky náročný.V poslední dobé se rozšířilo mezi kluky žvýkání tabáku tzv."moist snuff".Mezi mládeží jde trend,že tento druh tabáku je zcela neškodný.Pouze jim pomáhá při náročném a vypjatém zápase-necítí se prý unaveni,mají pocit uvolněnosti zkrátka jsou víc v pohodě.Ráda bych aby bylo někde možné si přečíst od odborníků jaké látky tento tabák obsahuje a jak negativně či pozitivně působí.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
rudl
18x

tak ten ja žvykam pravidelně a nikod mi vtom nezabrani

mamlas
4x

mozna vas to prekvapi, ale zvykani tabaku je tez velice nebezpecne. nevim, jake vsechny nebezpecne latky obsahuje, ale poproste syna, at vam krabicku s tabakem ukaze - dozvite se, ze tento druh tabaku zpusobuje rakovinu ustni dutiny (na krabicce to bude pravdepodobne v anglictine - mouth cancer).

Petr
1x

Nadměrné žvýkání tabáku způsobuje paradontózu a celkově potlačuje regeneraci buněk organizmu. Je to minimálně stejná zátěž pro organizmus jako kouření.

profi
9x

Snus je supr věc. A ten kdo říká že je to stejně škodlivé jako kouření, má pravdu ale pouze když se snus bere extrémně často a se silnou dávkou nikotinu. Takže schrnuto- můžete být ráda že nekouří, nebo nejede něco horšího. Pokud mu i přesto chcete něco říct, řekněte mu ať to bere s mírou. Sám jsem vrcholový sportovec na špičkové úrovni a také beru snus, beru ho také kvůli tomu že obsah nikotinu v těle nikoho nezajímá, ale pokud bych hulil tak THC už ne trestné a nesměl bych dále závodit. Takže ještě jednou budte ráda že bere jenom snus

Gejzič
1x

Mam doma hafec krabiček od snusu a ani najedné sem to nevyčetl(na krabičce od cigaret je to samý akorát s plícema)

:)
1x

Myslím, že to bude spíš švédsky :D :D

Hlavas
3x

je to mene nakazlive nez cigara ŽVEJKANÍ JE LEPŠÍ

Kuba
3x

Dobrý den, raád bych vás upozornil na to, že karcinogenní látky vznikají nedokonalým spalovaním tabáku v cigaretách, dýmká h a doutnících. Tabák sám o sobě není karcinogenní.

?
2x

To je sice pravda, ale je prokázané že způsobuje rakovinu dutiny ústní, paradontozu, ztratu zubů atd. Radioaktivní záření také způsobuje rakovinu a nemusím ho nejdříve vykouřit.

Filip
1x

No tak to pozor. Radiace funguje na úplně jiný bázi. Když pominu to, že existuje docela dost druhů radiace, jen řeknu že minimálně polovina nemůže žádným způsobem způsobit rakovinu. (tj. neionizující záření). A o tý půlce co může zapříčinit rakovinu: samotná částice která tvoří onu radiaci (např. rychle letící neutron) není karcinogenní. Rakovinu způsobuje u radiace náhodný střet onoho neutronu a buněčného jádra. Konkrétně srážka s nějakou důležitou částí DNA. Pak se ona požkozená informace kopíruje a kopíruje, funguje to na úplně jiné bázi. Radiace není zdaleka jediná věc která způsobuje rakovinu. Můžeme diskutovat i o tom, že oný tabák je radioaktivní, ale tato radiace nedokáže za normálních podmínek způsobit rakovinu. Rozhodně nejsem expert na stomatologii, ale řekl bych, že u kouření je důvod jasný. Nedokonalý spalování přináší spoustu špatných věcí; oxid uhelnatý, který je jedovatý a na krev se váže lépe než kyslík, dehet, a mohl bych pokračovat dál. U žvýkacího tabáku jde spíše o tlouhý kontakt agresivního tabáku se sliznicí.

Snus man
4x

Žvýkací tabák neboli snus je jeden z nejbezpečnějších příjmů nikotinu. Možnost vzniku rakoviny a to i ústní dutiny je sto krát né-li 1000 krát menší než u kouření nebo šňupání tabáku. Možnost vzniku rakoviny ( všeho druhu) je 0,01 %. Také je potřeba rozeznat rozdíl mezi nikopody(nikotinovími sáčky ) ž. Tabákem. U nikopidů je možnost vzniku rakoviny MIZIVÁ. Je tak pravděpodobná jako při užívání nikotinu vnitrožilně. Než budete něco psát zjistěte si prosím podrobnosti.

mamlas
3x

Jeste jen dodam, ze u nas je zvykaci tabak bezne nedostupny, myslim, ze jeho prodej je zakazan.

Ricii
1x

tak zakázaný není ani omylem, koupíte ho v každým tabaku, prodaj to každýmu, no dyť dnešní dobu znáte, je to tak s cigaretama, alkoholem atd. a ještě by jsem chtěl reagovat, že ani na jednom něco jako složení nenajdete!

Mateškvára

Zakázaný jsou u nás některý druhy (Skruf, Grizzly...) Ale dají se sehnat.

Marduk Hownomrd

proč je unás Grizzly zakázanej ,,

mmm
2x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

matla

1 legalni ;)

yosi
1x

není zakázán, jen ho neprodavaj protože na něj není kolek

Čermi
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

dip
1x

doporucuji SKOAL!!ma hodne prichuti a druhu hrubosti.nejlepsi je LONG CUT.nejsilnejsi je asi copenhagen.taky se u nas da koupit neco,co se jmenuje macla a je to snad s alziru.hrozne to smrdi,ale ma to zajimavy najezd:-)to co jsi vyzkousel je asi nejaky dovoz ze svedska.neni to nic moc.nevim jestli se skoal u nas normalne prodava,ja ho mam z usa.

pelé

Tak zakázaný jo?? :-D tak to bych neřek když ho už rok kupuju nad školou na vinohradský. Dip normálně se skoal prodává a jenom macla. jo a prosim tě z jaký stránky si necháváš tabák posílat z usa?? a kolik tě to stojí?? díky za odpověď

zvykac
2x

jo zakazany je napr skruf coz je tabak pro prave zvykace a ne nake male deti co chteji jenom prichut ovoce a mint

Mici

Jj.skoal je fakt moc dobrej ;-)Mimo to jsou zmiňovaný Copenhageny,Wolfy,Skruffy,pak tady je dostupný jeden v takový černý krabičce ale ten nedoporučuju protože to je solidní bláto(myslím že Geneva se to jmenuje) :-DNo a výborný jsou taky Red Many (buď sypané,pytlíkové nebo klasické trhané velké listy) a Lancastery ;-)

Nym
2x

neni to macla ale makla a neni to alžírský, ale belgický.. nesmrdí, jen třeba nevoní jako ty skoaly, ale zatím co jsem měl tak nejsilnější.. někdy mě to tak zničí, že si musim lehnout.. ale to bylo tak před půl rokem, žvejkám tak 10x deně a nic mi to většinou už nedělá :/ asi budu muset změnit značku xD chci skoal ale nemam ho kde sehnat =(

traitorcz

Skoal Long cut Berry Blend! Nejlepší žvýkací tabák imo. Bohužel u nás se prodává pouze ten ze švédska a ty jsou skutečně nechutný. Nech si něco dovést z ameriky.

pepa

zkus treba general nebo skruf , a nebo mas pak spis na chut a to je s prichutema treba rozinky a tak,

tabák
1x

čus zkus red man listy. Má to chuť rozinek je fakt good z ameriky..

bobr

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

curii.
1x

nejlepsí je SKOAL,doporucuji boruvku(berry blend) nebo vanilku ( vanilla blend) jsou to moc dobry tabacky,ktere jsou i na chut a krasne vas uvolni. a taky neni k zahozeni RED MAN ten ma taky dost prichuti,me od nej chutna skoro kazdy,je fakt dobrej,tyhle dve znacky jsou nej... Doporucuju...:) jinak taky hraju hokej a je to bezny,teda nesmi to zvejkat kazdej den trikrat,kdyz si da parkrat do tydne nic by se stat nemelo.!

Pošuk23

Jo taky hraju hokej,občas si taky dám nějakej ten tabáček a nemůžu si stěžovat, prosim nevíte nějakou stranku na netu kde si ho můžu objednat? u nás ve městě ho nemají!díky moc lidi cusec

skruf
2x

no tak určitě je nejlepši skruf . už žvikam 2 rok a ještě se mi nic nestalo dodava mi to potencial

snus
3x

druhu tabaku je ted uz i u nas pomerne hodne... a taky ruzny velikosti pytlicku. asi nejlepsim, ale taky nejsilnějším je SKRUF ( težko se shání ), SKOAL je vybornej s jablecnou prichuti, pak je tady dal SNUS a třeba GUSTAVUS, kterej ma fakt velkej a kvalitni pytliček... neco se da sehnat v praze, ale spis se vyplati si to obednat ve velkym množství z usa nebo svedska... pak se na tom da i pri prodeji u nas vydelat :o)

Skruf

Skruf je nejlepsi ale tezko schani kdyz nebydlite v sraze nebo v brne RED MANA koupite skoro vsude... nebo drceny general je u nas myslim uz bezne k dostani...zvykaci tabak je lahudka:-* Jinak taky hraji hokej...

gargamel

nevíte kde se dá sehnat skruf v Praze ??? díky

Proti
2x

Zdravim vsedhny tabakovy priznivce helejtese ja zvikam kazdy den v praze to je k sehnani uplne bez problemu v jednom kramne takze mi tady nerikejte ze se to kupuje jenom ve svedsku!!!!!!!!!!!

Wong

SKOAL je nejlepší,Skruf nic moc a švédáky nebrat,je to bahno.Red mana jsem viděl i long cut a je luxusní.

Rachták
2x

Žvýkací tabák je nebezpečný - viz smrt 19-letého sportovce z USA jménem Sean Marsee.

motocrosar

nejlepsi je skruf...a je dostupny v jednom obchode v brne a pak pres jednoho typka z opavi...

KOVEC

Nedal by jsi mi adresu?? zatím dávám etan, ale už je to slabota. skruf nemůžu sehnat. Dikec

marky

kterého týpka z opavy? to by me fakt zajímalo :)

jira
2x

V opave je totiz trafika kde maji skoro vsechny druhy tabaku jinak nej ¨je skruf pekne me na lede uklidni:D

Murph

Favorit je stoprocentne SKOAL

Jo že

Presněěěěěěě

ottava

prave sem se vratil s ottavy a kluci me tam naucili zvykat lahoda doporucu ju americky tabaky taky hraju hokej

bulit

A kde ho koupim v praze prosím odpovezte

Palo

Pětadvacet roku robim na šachtě,kde se tabák běžně hryže.NejlépeNová směs,která se zapálí,profoukne dýmem a pak skropí vodou a zalije slivovicí,nebo rumem.Vím,že to zní divně,ale kdo nevyzkoušel,tak tomu asi neuvěří :-)

myška

Taky zbožňuju tabáček, ten slastnej pocit, co mě zaplaví, když si ho vezmu...., ale teď mám mimčo, tak už mám dlouhou dobu smůlu :((. Mě nejvíc chutná WOLF s příchutěma a nebo listový, který má chuť jako sušený švestky.. SKOAL je na mě dost drsnej.. A divím se, že ho v Praze mají, myslela jsem, že je u nás zakázaný.. Jak to, že ho teda nemají všude??

player

zdar, taky bych to zkusil. Hraju hokej a tak bych si trosku zvyknul - ake to je? a kdy to brat? dik a napiste nekdo - cau:)

jkl

ted budu hrát extraligu dorostu ,, a nic lepšího než bago neni ,,, vemeš si před záppasem a to tě suprově naladí ,,, při zápasi si uvolněnej a agresivnější ,,nevnímáš unavu ,,, je to výborný

Proti

zdar ja te zdravim hele za co budes ted hrat extraligu dorostu aj ted taky budu hrat extraligu dorostu???? a zvykam hodne pls ozvise!!! dik moc

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce