Inzerce https://www.lekarna.cz/drogerie-a-uklid/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=drogerie-a-uklid

Brožura MZ ČR - I. Jak důležité je naše zdraví?

Každá koruna, která se změnou chování pacientů ušetří, zůstane ve zdravotnictví a ve svém důsledku tedy půjde ve prospěch buď léčby vážně nemocných lidí a drahých život zachraňujících lékařských výkonů, nebo na zlepšení kvality poskytovaných služeb.Brožura NÁVOD NA POUŽITÍ ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ V ROCE 2008 je zveřejněna se souhlasem Ministerstva zdravotnictví ČR. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Aleš

Je dobré si uvědomit, kolik stojí opravdu závažné zdravotní problémy. Proč, ale už sami lékaři nás nenutili do prevence a místo toho složitě léčí nemoci, ke kterým nemuselo dojít. Pozdě bycha honit ...

Karel60

Jak úsměvné je sdělení ministerstva, kolik lidé prosázejí, propijí a prokouří. Ti, jichž se poplatky u lékaře a v lékárně nejvíce dotknou, děti a důchodci, do této skupiny nepatří. Pánové Julínek a Cikrt tyto sociálně nejslabší a současně nejnemocnější zřejmě posuzují podle sebe. Léčba Napoleonského syndromu pana Cikrta v arogantních odpovědích na dotazy pacientů je toho důkazem.

Vladka

...ze vlastne vsechno je jen obchod. Lekar je motivovan obchodnimi zastupci, kteri dodavaji leky, lekarnici to same...Vse je jen o penezich a pokud je vlada rozhazi, musi je ziskat jinde..Proc ma platit nemocnici rodicka? Vzdyt statu porodila dalsiho zivitele (to neni muj osobni problem, rodit uz se nechystam, ale pripada mi to absurdni)...Proc mam v pristim roce platit u zubare, u ktereho jsem nechala uz asi 2.000 a zub po roce nemam jeste hotovy?...

átéčko

Máš pravdu, ale učí nás to vážit si svého zdraví, abychom je potřebovali co nejmíň!!!!

átéčko

vyhazují léky. Chodí k lékaři a myslí si, že dělají lékaři radost, když mu řeknou že polykají prášky. Každý má mít starost o své zdraví. Ty poplatky nejsou tak vysoké. Můj názor je, že léky do dvou set Kč si můžu dovolit koupit. I když nemám příjem. Moje zdraví je pro mě důležité.

Jana

Máme 3 děti. K lékaři jdeme jen když nezabírá samoléčba. Léky rozhodně neplýtváme,užíváme je jen tehdy,když jsou skutečně potřeba. U lékařky si vždy musím říct o výtěr např. z krku,pokud mám podezření na angínu. Jinak by "experimentovala" s léky,které kolikrát nezabírají. Vyměnit lékaře - to by byla možnost,jak se tomuto vyhnout,ale dojíždět 30 km s nemocnými dětmi se mi také nezdá příliš vhodné. Děti jsou malé (5,3 a 1,5),často nemocné. Poslední 3 týdny jsme docházeli každý den (postupně se všemi dětmi) na injekce Penicilinu. Z toho jsme 4x byli na pohotovosti. Z příštího roku mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě! Zvládneme to vůbec? Neskončí to tak jako to bylo kdysi - kdo neměl na lékaře,zemřel... Navíc musím na kontroly sama se sebou - mám diabetes I.typu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/drogerie-a-uklid/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=drogerie-a-uklid

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 97 lidí

Mohlo by vás zajímat

Vrácení přeplatku na doplatcích za léky

Kupujete léky na předpis, na které musíte doplácet? Pokud utratíte více, než určuje zákonný limit, zdravotní pojišťovny vám peníze pošlou zpátky. Přeplatky za léky vrací zdravotní pojišťovny čtyřikrát do roka. Výplatu si klienti hlídat nemusí, pojišťovny to dělají automaticky. Přesto by si lidé měli zkontrolovat, jestli má pojišťovna k dispozici aktuální údaje, včetně adresy a bankovního účtu.

Lékový záznam: seznam všech léků, které vám lékaři předepisují

Přehledem všech vystavených eReceptů a vydaných léčivých přípravků konkrétnímu pacientovi je tzv. lékový záznam pacienta. Lékový záznam funguje na principu opt – out, tzn. automatického sdílení s lékaři a lékárníky, s cílem chránit zdraví pacienta před poškozením špatnou kombinací léků.

Kojenecká kolika dokáže potrápit. Jak můžete děťátku ulevit?

Projevy dětské koliky přicházejí náhle, z plného zdraví. Miminko je spokojené a klidné a najednou se spustí křik a neutišitelný pláč. Napíná se, přitahuje nožičky k bříšku, zrudne v obličeji. Kojenecké koliky se objevují typicky kolem 2. – 3. měsíce života, některé děti ale kolika potrápí i dříve.

Alzheimerova nemoc začíná pozvolna

Alzheimerova choroba je onemocnění, při kterém postupně dochází k poruše vnímání, uvažování a paměti. Jeho finální fází je pak Alzheimerova demence. Nemoc se vyznačuje tím, že se rozvíjí plíživě a její první příznaky často unikají pozornosti. Jak poznat prvotní signály?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce