Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Dárce plazmy

Může dárce krve začít darovat zároveň krevní plazmu? Jestli ano jak často?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
sidy

Dobry den chci se zeptat jestli mužu darovat plazmu kdyš bych užival nějake vitaminy do posylovny na potporu svalstva ? Děkiji .

bobr
1x

Možná když se naučíš česky :)

Joliii

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je onemocnění hydrocefalus a zaléčená epilepsie překážkou v pravidelném darování krevní plazmy. V jednom centru jsem byla odmítnuta, avšak důvod mi přesně nebyl objasněn - "to si netroufnu" "buďte ráda..." byly argumenty paní doktorky :-(

Misa

Joli, nebylo to na Chodove? Totalne neschopna doktorka nebyla schopna rict proc? Ja to zazila dneska..

Joliii

Miso, ne, tohle bylo v Ústí... tak koukam, že takových doktorů je víc... no prima :-(

Ančí

Zaléčená epilepeie je problém. minimálně v Brně. Nevzali mě kvůli tomu, i když jsem již cca 7 let vyléčená! Prý ten odběr může vyvolat znovu záchvat. Je zajímavé, že když jsem darovala krev, nikomu to nevadilo... Ale hydrocephalus nevím. Byla jsem tenkrát docela nakrknutá, protože ta doktorka ještě byla protivná... Hlavně, že když má někdo nízký tlak, tak ho nechají vyběhnout schody a pak mu ho změří, aby mohli ho napsat. Kamarádce to tak udělali a když tam byla poprvé, tak jí ho měřili natřikrát a potřetí už byla tak vystresovaná, že jí nevezmou, že už měla tlak normální. Přitom, ač má normálně nízký tlak, tak jí špatně nikdy není. Jen jí praskla podruhé žíla na levé ruce, tak jim dala pravou. A taky žádný problém. Ale se zaléčenou epilpsií mají problém.. :-!

zelitschko

Byla jsem prvně na darování krve a od té době (už téměř dva týdny) jsem nastydlá, k čemuž se přidal kvasinkový zánět. Mohl mi odběr narušit imunitu?

zet

Nevíte jestli odběry plazmy maj nějaký vliv na imunitu?

jarda

Jaja jsem pred vice nez 20 lety daval plazmu a imunitu mi to nezhorsilo,porad plavu ve Vltave

Jana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je nutné předem se objednat, pokud bych chtěla darovat krev v Opavě? Děkuji

radek

ano mněla bys

sindyy

Kdo chce získat více informací oheldně darování krve a vše, co s tím souvisí, tak doporučuji navštivit tyto stránky http://www.vzp.cz/klienti/programy-prevence/daruj-krev-s-vzp

Tom

Dobrý den, má darování plazmy nějaký vliv na svalstvo. např ubýtek apod.

Radek

Dobrý den, Má dárcovství plazmy nějaký vliv na svalstvo? Např úbytek, delší únava apod? Jde mi o to abych neztrácel svalovou tkáň nevědomky...

Ančí
1x

Dobrý den, myslím, že by to nemělo mít vliv. Samozřejmě byste měl asi jíst hodně bílkovin a jídla s obsahem různých minerálů, vitaminů, protože když tělu něco chybí, tak si tu energii bere spíš ze svalů než z tuku, ale to je jiný případ. Každopádně chybějící plazma se obnoví, i to množství látek v ní obsažených. Samozřejmě, pokud někdo chodí na plasmu pravidelně a nejí nic, co by připomínalo výživu (pouze hmotu na zaplácnutí žaludku), pak to asi nějaký vliv mít bude ;) ale vzhledem k tomu, že se bojíte o svaly, pak asi máte i nějak upravený jídelníček.

eva

ahoj chtela bych se zeptat jake vitaminy bych mela brat po odberu plazmy,dekuji

radek
1x

nazdar lidi chtěl jsem se pouze zeptal jestli musím do práce kdys daru ju plazmu

Štěpka

Dobrý den. V budoucnu bych chtěla darovat plazmu, ale četla jsem, že musím vážit minimálně 60 kg a já vážím jen 47 kg. Mohu tedy plazmu darovat? Děkuji ( odpovídejte prosím na email [email protected])

Klára

Ahoj, musíš mít min. 50 kg, někde dokonce 55 kg.

Mirka
1x

Dobrý den, můj manžel chodí darovat jak krev tak plazmu, dodržuje dietu 48 hodin, ale dnes mu u odběru řekli, že krevní plazma je kalná, že nedodržoval určitě dietu, jedl jen ovoce a zeleninu, udělala jsem mu špagety s kečupovou omáčkou, česnekem a majoránkou, bez oleje, nikde žádný tuk, pije buď vodu nebo kofolu,, ale já a dcera jsme nemocné, má nemoc ostatních v rodině vliv na krevní plazmu? nebo že by ten kečup? budu ráda za odpověď. Děkuji

Gabby

12 hodin před odběrem jen suché pečivo, piškoty, ráno případně rohlík, chleba s marmeládou bez másla! Mě včera dostalo když jsem se objednávala na první dárcovství že mi řekla že si klidně můžu ráno dát máslo.. Skoro jsem jí seřvala, taťka, pravidelný dárce plazmy, mi řekl že bůh ví kdo tam seděl u toho telefonu, že prostě suché pečivo a hlavně hodně pít, a kofolu před dárcovstvím krve taky není dobrý nápad. Minerálku ( Hanácká, Magnesia)

Iva
1x

zdravím, jako dítě jsem se léčila s epilepsii již neberu léky můžu darovat plazmu děkuji.

Petr

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li mohu darovat plasmu, když jsem před půl rokem užíval kortikoidy, jsem lehký alergik na seno a na pyl a mám chronický zánět slinných žláz. Velice rád bych daroval alespoň tu plasmu. Předem děkuji za odpověď.

Petra

Prosím, má odběr plazmy vliv na antikoncepci?

Jana

Zdravím, chci se zeptat, jestli můžu jít na další odběry plazmy, když beru léky na syndrom karpálního tunelu? Má to nějaký vliv nebo ne? Díky za odpověď.

jarda

letos 28.rijna byl vyznamenan i darce krve s vice nez 500 odbery

Mirda

Přemýšlel jsem o darování plazmy. Dřív se na každou nemoc pouštělo žilou, takže jsem si myslel, že se tím nemůže nic zkazit... Ale když to tady čtu, tak asi nepůjdu.

Andrea

jak dlouho nesmim datovat, po ockovani na tetanus?

Pavlína

Dobrý den, chtěla jsme se zeptat, kam se mám obrátit, když bych chtěla darovat plazmu v Brně?

Renek

Dobry den,chci se zeptat,proc nemuzu darovat krevni plazmu,po vytrzeni zubu??co by se stalo,kdyby darce darovalplazmu,i kdyz mel treba pred dvema hodiny vytrhnuty zub

Zorka

Ahoj, chodíte někdo do Cara Plasmy ve Zlíně? A jak jste tam spokojený?

Irena

Chodím do Cara, ne do Zlína, ale na plazmu do Brna do Olympie a jsem moc spoko. Super věrnostní program a ta péče, se vším poradí, neměnila bych, chodím pravidelně už roky.

Hanula

Taky tam chodím a je super, že je tam wi-fi, možnost pustit si něco na netflixu, návštěva trvá tak do hodinky, první je delší cca necelou hodinu a půl. Takže je krásě čas zrelaxovat :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce