Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

ProctoClinic a zkušenosti s ní

Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenosti s touto klinikou. Já mám hemoroidy už asi 3 roky, za poslední měsíce se to zhoršilo tak, že při vytírání cítím takovou bulku a ta se pomalu zvětšuje. Byl jsem na vyšetření, nic příjemného to není, hlavně poloha (klečí se při tom na s loktama opřenýma o stůl) a i samotné vyšetření. Myslím, že to vyřeší jen operace, ale nechce se mi do nemocnice. Tato klinika to operuje ambulantně a bez hospitalizace. Byl bych rád, kdybyste napsali, kolik takový zákrok bude stát, jelokož to není hrazeno pojišťovnou. Díky za odpoveď. Honza

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Olga
4x

ja tomu neverim,to asi sami ti lidicky z proktoclinik pisou reklamu na sebe,ztratite tam penize a cas,a hemoroidy tam nevylecite

Olga
1x

ja uz hodne krat byla ve proctoclinik ve praze,estli mate opravdu velky hemoroidy,ti gumove prouzky nepomuzou,ja ztratila tam cas a spoustu penez,voni nevyresili muj problem,cekam na operace longovou metodou

Petr
1x

Byl jsme na Procto klinik před 8 měsíci vstupní vyšetření k tomu 3x zákrok a teď mám ještě horší stav než před tím tak nevím co k tomu říci. Nicméně teď raději půjdu do nemocnice

Olga
3x

uz mam za sebou operace Longovou metodou v nemocnici Na Frantisku,jsem stastna,konecne hemoroidy nemam,zmizelo to.A nestalo mi to ani korunu!!!!!!!!!!!

Mirek

Olgo,jak je to s bolestí po Longově metodě a jak dlouho je asi člověk v neschopnosti? Děkuji.

Anavi

Tak si pročítám komentáře a nejsem z nich vůbec moudrá. S hemoroidy mám problémy léta. Zkoušela jsem kdeco: gumičky (bolely), hemoron (nejméně bolestivý, ale problém přes opakování nevyřešil). Snažila jsem se vyhnout operaci. Nakonec mi nic jiného nezbylo, protože krvácení už bylo hrozné a začala jsem být chudokrevná. Podstoupila jsem operaci Longovou metodou v nemocnici. Pooperační bolesti dost děsivé, trvalo dva měsíce, než jsem se dala dohromady. Po roce je vše zpátky: masivní krvácení a navíc bolesti (kterými jsem před operací příliš netrpěla). Tak jsem z toho všeho velmi, velmi špatná - všechna bolest byla k ničemu. A jak se zdá z komentářů, moc šance na vyřešení problému není. Uvažovala jsem o Proctoclinic, ale bohužel nejsem přesvědčena, že by to (kromě pořádné díry v kapse) k něčemu bylo. Je mi jen záhadou, že moderní medicína umí někdy nemožné a s těmi potvorami v zadku si nedokáže poradit!

Iveta
2x

Pročetla jsem též hodně komentářů a většinou jsem nenarazila na pozitivní hodnocení nemocnic a státních zařízení. Hemoroidy mám už přes deset let, aktivně se s nimi léčím poslední tři roky na ProctoClinic v Praze a s léčbou i přístupem lékařů jsem spokojená. Ano, stojí to nemalé peníze, ale po mých předcházejících zkušenostech z nemocnice, praktického lékaře a lékaře, kde byli všude nepříjemní a neosobní, jsem zvolila tuto metodu. Ze začátku to bylo bolestivější, protože jsem měla již pokročilejší stav, ale v současné době chodím na kontroly zhruba po půl roce až roce když se objeví krvácení. Poslední vyšetření byla poměrně nebolestivá a rychle se ranky hojily. Záleží to také na psychickém rozpoložení a odpočinutí po zákroku. Osobně si myslím, že hemoroidy jsou problém na celý život, je také důležité dodržovat vhodné stravování, pitný režim, dostatek pohybu, zvýšenou hygienu, vyhýbat se zácpám a případně brát léky na posilování žilních stěn. Jediné z čeho mám respekt jsou hemoroidy a těhotenství. To se obávám, že budu prožívat hůře. Nicméně ProctoClinic mohu doporučit.

Roma
1x

Prosim, muzete mi dat informaci, jak probiha vysetreni? Mam totiz prisernou,zkusenost, kdyz mi "tam" chtel doktor narvat jakesi okynko....nic desivejsiho jsem nezazila. Tudiz mam hruzu kamkoliv jit. Dekuji.

oli
3x

Byla jsem na této klinice v Brně asi před čtyřmi lety kvůli vnějšímu hemoroidu. Vstupní vyšetření stálo cca 1500 (zrovna byla akce:)) Lékař dost arogantní, navíc trval na udání rodného čísla, což nechápu proč, když je vše hrazeno pacientem. Ale k samotnému postupu - vyšetřil a zřejmě ošetřil laserem něco uvnitř. Těžko říct přesně, orotože nějakým vysvětlováním se neobtěžoval:) Sestřička mě vybavila na zpáteční cestu ibalginem, za který jsem byla vděčná, protože jak odeznívalo umrtvení, dost to bolelo. Za pár týdnů jsem měla přijít znova, tak jsem přišla a postup se opakoval, akorát už nebyla akce, tak jsem dala myslím přes 2 000. Bolest po zákroku opět ukrutná, ale druhý den už v pohodě. A bylo mi doporučeno opět přijít. Vzhledem k tomu, že jsem nesledovala žádné zlepšení ani jsem nevěděla, co vlastně dr. řeší, zeptala jsem se na ten vnější hemoroid, kvůli kterému jsem hlavně přišla. Dr. mě odbyl, že na to si mám koupit mastičku. Anebo pak dojít na operaci. Tak se ptám jestli tam i operují, a on mě usadil jak malou hodlku, že tam ne, že přece myslí k nim jako k Milosrdným bratrům. Takže bych tak tipla, že doktor, co přes den dělá u Miloušů, si po večerech přivydělává na soukromé klinice, ale bohužel se stejným přístupem jako ve státní nemocnici. Takže za sebe bych nedoporučila. Možná by serie ošetření (za pár tisíc) k něčemu ve finále vedla, ale to se jaksi nikdo neobtěžoval vysvětlit. Navíc problém, který jsem chtěla řešit především, se neřešil. A v kombinaci s arogantním přístupem opravdu nechápu, proč a za co bych měla platit takové peníze.

Tamara

Mě lékař informoval, že se musí hemoroidy odstraňovat postupně od nejvrchnějších vnitřních k těm spodnějším a ty vnější se odstraňují jako poslední, téměř bezbolestným naříznutím tkáně vnějšího hemoroidu.

Nikola

Dnes jsem absolvovala vstupní vyšetření v Proctoclinic u pana MUDr. Adama. Stálo mě to 1980 Kč (měla jsem slevu z akce) a peněz absolutně nelituji! Milá recepční, skvělý pan doktor, že jsem se ani nestihla stydět :) Před samotným vyšetření Vás důkladně vyzpovídá a při vyšetření všechno vysvětlí a ukáže na monitoru a hlavně mě nic nebolelo. Dostala jsem nějaké mastičky a prášky a budu muset absolvovat laser. Ale teď už se vůbec nebojím tam jít a doufám, že moje problémy se vyřeší :) Takže pokud chcete profesionální a jemný přístup tak neváhejte... já bych po téhle zkušenosti do nemocnice teda nešla... hlavně jděte včas to je to nejdůležitější!

Petr

Nevím proč mi všechny pozitivní komentářen na On clinic připadají jako reklamní spoty, uhlazené a perfektní. Byl jsem tam a přítup mi nepřišel zrovna ideální. Doktor se neobtěžoval cokoliv vysvětlovat. Za 15 minut jsem byl venku chudší o 4280Kč. Provedl nějaký zákrok, po kterém to bolelo asi den. Otázka je zda to pomohlo nebo ne ale každopádně mi dopředu řekl, že tam budu muset ještě asi tak šestkrát nebo víc a pokaždé to bude stát 2300,. takže se lehce dostanu nad 18 tisíc, bez záruky, že to bude opravdu fungovat. Tak opravdu nevím, jestli tam ještě šestkrát přinesu svých těžce vydělaných 2300Kč

Tamara
2x

Zřejmě asi proto, že to "skryté" reklamní spoty budou :)

Ondrej
1x

Dobrý den,před měsícem jsem podstoupil zákrok ma léčbu hemoroidů na Proctoclinic,a nikdy bych jiz nepodstoupil,okrádají o tisíce,toto vyšetření ke klasicky hrazeno pojišťovnou a ma větší efekt nez zde.

Tamara
1x

Mě osobně gumičky pomáhají, ale je to dlouhodobé řešení a není to bezbolestné řešení. Hemoroidy jsem neléčila (nebo přesněji pouze mastmi, čípky, dubovou kůrou, heřmánkem, atp.) mnoho let, nekontrolovala jsem ani to co jím, došlo to tak daleko, že jsem denně při stolici prudce krvácela a stala se anemickou, existovala pouze dvě stádia, buď prudké krvácení nebo nesnesitelná bolest. To mě donutilo problém řešit. Zkusila jsem gumičky, tedy Barronovu ligaturu. Zákrok není bezbolestný, ale pokud si vezmu 1 apo ibuprofen před a 1 apo ibuprofen po dá se zákrok a cesta domů přetrpět. Bolesti mám po stolici ještě několik dní, dokud tkán nepraskne a neodloučí se. Po osprchování místa horkou vodou, zatlačení vyhřeznutého hemoroidu a po několikaminutové lázni v horké vodě dojde k úlevě. Po aplikaci gumiček došlo k razantnímu omezení krvácení a postupně se začala ztrácet bolest. Hlavní je ale dodržovat životosprávu, každý den alespoň jednu hodinu chodím, snažím se vyhnout cukrům, tukům, bílé mouce a tmavým masům. Jakmile se zapomenu a dám si třeba těstoviny (a to i celozrnné) přijde na 1-2 dni bolest, to samé když si dám limonádu, kafe, maté, tmavý čaj, uzeninu, bílé nebo jiné necelozrnné pečivo, něco kyselého, víno .... když ale jím pohanku, jáhly, vegetariánská jídla, ryby, drůbež, .... když piji vodu, roibos je vše v pohodě.

Pavulka

Mě v lékárně doporučili HemoStop Gel v kombinaci s prášky. Mám sedavé zaměstnání, takže aplikace 3x denně pro mě byla vyloučena. Ale očividně stačilo jen ráno a večer po sprše. Po 2 týdnech užívání se mi hemoroidy téměř ztratily.

Jean
1x

je to většinou reklama, hemeroidy jsou příznak chlamydiozy , musí se léčit celé tělo, operce není konečné řešení, bude se to opakovat :-)

Marek

Jsem řidič kamionu a sedím prakticky skoro celý den. V tv jsem viděl reklamu na Hemostop gel. Svědění se ztratilo prakticky hned. Bojoval jsem s něma skoro neustále. Teď po užívání Hemostopu se objeví tak 2x ročně.

Švára

caute. tez sem pouzival hemostop a supr.

Dan
2x

Zdravím,obrovské problémy mně donutily se objednat kdysi na Proctoclinic. Jel jsem sám autem až z Trutnova.Pro mně nejhorší bylo si tam hrcnout na tu lavici,stálo 4500,- a po zákroku se mi udělalo trochu nevolno,jsem asi háklivý když se mi někdo vrtá ve výfuku. :D. Po zákroku jsem odjel normálně zpátky domů. Další 2-3 dny problém na WC ale snesitelné,byl jsem na to upozorněn. Pak svatý klid ale vrátilo se to po letech.Myslím si že je to jeden z nejšetrnějších zákroků.Je to hlavně o životosprávě.

Pavel

Byl jsem v Brně ,odstranění hemeroidů a trhlina,přístup velmi chladný,ani pořádně neposlechnou možné příčiny. Léčba byla ukončena po čtyřech měsících,ale problémy stále přetrvávali,možná mám zánět,poněvadž jsem bral 3x před léčbou antibiotika.Mám pocit,že jim jde jenom o prachy.

ilona

Jsem po ligaci už třetího hem.mám strašné bolesti.....krvácím..jsem na PN..pracuji jako ošetřovatelka na LDN.Po prvním zakroku jsem pracovala měsíc...ukrutné bolesti při chuzi...už nevím co si mám vzít za prášek......poradte prosím.....dávám si je algifen

michaela
3x

Dobrý den, Ilono. Jak dlouho jste po ligaci? Já třetí den a mám stejný problém - bolesti hlavně při chůzi, nateklý konečník...Bolesti se dají přežít, ale je to nepříjemné. Včera jsem našla ve sprše gumičku, takže hem.už zřejmě odpadl. Čekala jsem úlevu, ale nevím, jestli se to takto hojí a je zatím vše jen podrážděné. Taky krvácím (slabě), tak netuším, jestli je vše v pořádku. Ještě Vás tyto potíže trápí nebo to odeznělo?

Milan

Byl jsem na operaci v nemocnici Na Františku (nebo tak nějak) a již nikdy, to radši dám poslední peníze na soukromé klinice (kterou jsem nicméně zatím nezkoušel, ale bohužel mě to nemine, protože se mi bolestivé hemoroidy vrátily). Ohledně zkušenosti z oné nemocnice - pan doktor na otázku, jak dlouho budu potřebovat po zákroku dovolenou v práci odpověděl, že maximálně týden. A chirurgicky prý odstraňovat hemoroidy nebude, že stačí kroužek. Fajn, tak jsem se nechal uspat a po probuzení neskutečná bolest, musel jsem být na opiátech, potom to relativně šlo, jenže bohužel kvůli následnému omdlévání museli nasadit slabší roztok proti bolesti a to bylo vážně hrozné, zhruba 3 dny jsem nemohl bolestí spát. Od doktora jsem se dozvěděl, že se teda chirurgicky řezalo, prý mu to přišlo v tu chvíli vhodné (wtf). Shrnu to - nebyl jsem schopný práce 4 týdny (a to dělám v kanceláři a myslím že práh bolesti mám relativně vysoký) a byl to suveréně nejhorší zážitek v mém životě. Sice to bylo zdarma a pomohlo to, ale první 3 týdny jsem myslel, že skočím z okna a byl neustále v depresích z konstantní silné bolesti při sebemenším pohybu. Na internetu jsem se dočetl podobné zkušenosti tady i v jiných nemocnicích na světě. Pokud to soukromá klinika dokáže udělat bezbolestně (nebo alespoň s bolestí kratší než měsíc), tak je můj výběr jasný.

MasterMajkl
1x

Do takových zařízení proboha nechoďte. Jděte klasicky k lékaři.buď chirurgovi nebo proktologovi. Léčbu hradí pojišťovna. Budete zbytečně platit nějaké soukromé klinice

ivan
1x

čípky jmenovala pani Faktu,ale mě nepomohly

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce