Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Vysoký tlak

Obecně

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
10x

Vysoký tlak máme v rodině, moje děti byly proto odmalička sledovány, a starší syn trpí vysokým tlakem od puberty. Bere zatím jen slabé léky, snažíme se dbát na dietu – nesolit, používat rostlinné tuky -, a takhle má tlak většinou v normě. Ale chtěla jsem se zeptat někoho s podobnou zkušeností, kdo sám má vysoký tlak od dětství nebo má stejně nemocné dítě, jak se s tím vypořádává, jestli třeba někdo nepřestal brát léky úplně nebo jestli se to naopak nějak rapidně nezhoršovalo. Děkuju a přeju všem hodně síly.

Lukáš
5x

Sice já sám nemám a ani neměl problém s tlakem ale v mém okolí jich par bylo. Je tu jedna možnost jak se vypořádat s vaším problémem. Jde o tzv alternativní medicínu,která ale funguje mužu Vám dat klidně víc informací jestli Vás to zajimá.

Lukáš Hotový

Jasně že zajímá!

Jiří
2x

Dobrý den. Zaujala mne Vaše odpověď ohledně alternativní medicíny. Lékaři se k této léčbě hypertenze, staví spíše odmítavě. Již 17 let trpím hypertenzí a stav se s přibývajícím věkem pomalu zhoršuje. Rád si nechám poradit, pokud jde o alternativní medicínu. Díky

stanina
3x

Vysoký krevní tlak mám od dětství od cca 12-ti let. od té doby jsem brala už celý seznam léků a vždy mi je průběžně měnili. Nyní je mi 22 a celých 10 let bojuju za to abych mohla být bez léků a být v normě. Několikrát jsem léky sama zcela vysadila a vždy během pár dní se mi tlak dostal na 180/130, což nebyly příjemné stavy a než se člověk zpět stabilizuje trvá několik dní. Tlak jsem pravděpodobně zdědila po své matce, která je jinak zcela zdráva. Jediné s čím mám velmi dobré zkušenosti jsou čaje na snižování krevního tlaku a bylinné kapičky , které se kapou do vody. Žádné jiné možnosti jak snížit trvale krevní tlak mi nejsou známi a zkoušela jsem kde co. Vše bylo beznadějné.

Petra
3x

zdravím všechny co mají problémy s tlakem, moje maminka užívala léta léky na vysoký tlak a díky přírodním produktům je bez léků. Ráda pomůžu, písněte a probereme to tel. 776 756 615 , [email protected]

sabina

dnes jsem si měřila tlak a měla sem 156/90 jw mi 21 let byla sem u lékaře pred mesicem a ta mi naměřila 135/50

Barbora Konečná
2x

Ahoj, ja bych na vysoký krevní tlak doporučila OK Omegu+ - Vám přispěje k ochraně organismu před nádorovým bujením a výrazně také ke snížení rizika vzniku chorob srdce a cév - pomůže upravit hladinu cholesterolu a krevní tlak. Napomůže celkovému zvýšení obranyschopnosti organismu a jeho odolnosti vůči následkům stresu. Koukněte na ht tp://www.okg-fit.cz/VSEPROVA S/ nebo mi napiště na [email protected]

Markéta
2x

Chci jen vzkázat lidem s vysokým tlakem, kterým třeba jejich léky nepomáhají nebo jim je po nich špatně, aby se nevzdávali. Já sama mám spoustu zdravotních problémů, k tlaku ještě astma a musela jsem taky začít brát léky na srdce. Několik kombinací léků mi vyloženě nevyhovovalo, ale nakonec mám léky, který mi opravdu pomáhají a není mi po nich špatně. Je potřeba mít trpělivost a nevyhodit první krabičku s práškama, po kterých je vám zle. Zrovna na tlak existuje několik různých druhů a uvidíte, že se i pro vás najdou ty správné.

JOSEF LAUSMAN
3x

Mám normální tlak ale zjistil jsem že používáním česneku se mi tlak snížil .Cesnek ale používám na cévy a srdce. S pozdravem Josef

Karel
32x

Chci se zeptat na Váš názor, neboť na vyšší krevní tlak užívám Lokren a chtěl bych vědět, jestli mohu pít alkohol (zajít s kamarady na pivo), aniž bych si tím způsobil nějaké problémy.

MODINA
4x

AHOJ LOKREN JSEM BRALA 7LET A NYNI MI HO VYSADILY,JELIKOZ MI ZJISTILY ASTMA A TENTO LEK SE S NIM NESTOTOZNUJE A NAOPAK BRANI SNIZOVANI TLAKU.S KAMARADKAMI Z PRACE JSME SI OBCAS ZASLI POSEDET,ALE NIJAK MI TO NEUBLIZOVALO TAKZE SE NIC NESTANE,JEN NESMIS PIT ALKOHOL VIC NEZ JE TREBA VSAK VIS CO MYSLIM.AHOJ

Stanislava

Stejně jako pan Josef upřednostňuji přírodní léčbu a mimo česneku se mi ještě osvědčil Pangamin s pupalkovým olejem, který je dobrý i na zažívání. Tlak vám to nesíží za den, ale při pravidelném používání je výsledek a to bez chemie.

Lucie
1x

Dobrý den, můj tatínek má velmi dobré zkušenosti s přípravky na snížení krevního tlaku, ale i cholesterolu, od finské firmy. Za vyrábí jen přírodní preparáty, velmi dobře zabírají a zbytečně nazatěžují organismus. Pokud máte zájem vědět více můžete kdykoliv písnout na můj mejl: [email protected], ráda vám o těchto výrobcích napíšu více, jak o účincích, složení, balení, ceně...Přeji všem hodně zdraví. Lucie.

marie
2x

P.Lucie ráda bych se dozvěděla více o Finské přírodní léčbě na vysoký tlak a cholesterol.Již 25let se léčím na tlak a 10let na diabetes melitus 2 typu se zvýšenou hladinou cholesterolu.Proto bych byla vděčná za každou dobrou radu,abych nemusela zatěžovat organismus léky. Díky za odpověd. Marie

Irene Klein
1x

Ahoj, ziju v Nemecku a lekar mi nemuze vystavit rezept na Lokren 20 mg, potrebuju jedno baleni 98 kusu, je mozne si prasky u nejake firmy objednat a nechat zaslat. Lekarny v Nemecku prasky nemaji v sortimentu. Dekuju za typ.

Bunata
2x

V Nemecku existuje lek stejneho slozeni Kerlone mite/10 mg a Kerlone / 20 mg

Ivana
10x

Mému synovci lékařka naměřila při 5-leté prohlídce krevní tlak 120/60. Musí na kontrolní změření, má ho prý moc vysoký. Vůbec nevím, kolik je normální hodnota u dětí v tomto věku. Poradíte mi ?

kovar.policka
1x

Dobrý den Rád bych se zeptal na souvislost hypertenze versus alkohol.Ačkoli téměř nepiju,mám poznatek,že po užití alkoholu(např 4 piva) mi tlak z normálnich 150/105 klesne na 127/72 a tep se zvýší na cca 100t/min,což by mi tak nevadilo,kdyby můj stav po vypití tohoto množství alkoholu nebyl skoro na volání RZP.

agusa1
3x

No jestli si myslíte,že ten Váš tlak je normální tak to určitě ne!!!!!!!!Po alkoholu je samozřejmé,že se cévy roztahují a krev tak proudí klidněji.Ten pulz je po alkoholu také rychlejší,hlavně druhý den ráno.

kovar.policka
1x

mj beru Auronal,Gopten,Egilok,Helicid, Detralex Je mi 32 let,měřím 190cm a vážím 93kg [email protected]

Iriss
1x

Dobrý den, při prohlídce mého 5letého syna mu byl naměřen tlak 120/70 (zjistila jsem to až doma, při nahlédnutí do průkazu), lékařka se nad tím nějak nepozastavila pouze se zeptala na rodinou anamnézu. Já mám spíše nízký(vpodstatě stejný jako syn!) a manžel v normě, prarodiče prý v tomto případě nepadají v úvahu, i když jsem odpověděla, že manželova maminka má vysoký tlak (léčí se). Požádala jsem o přeměření a byl mu naměřen 110/70, prý se ale u takto malých dětí neléčí, pouze sleduje. Tuky používáme výhradně rostlinného původu a se solí to myslím také nepřeháníme. Nevím, zda to nějak souvisí, ale syn se od malička hodně potí, měří 116cm a váží 21kg. Opravdu se takto vysoký tlak u dětí neléčí a čeká co se z toho "vyvrbí", ráda bych znala prosím další názor . Děkuji Irena

DANDA

MÁM TÉŽ 5LETÉHO SYNA.BYL MU NAMĚŘEN TLAK 120/80,JDU NA PŘEMĚRENÍ V PONDĚLÍ,POKUD BUDE OPĚT VYSOKÝ ,POŠLE NÁS PANÍ DOKTORKA DO PORADNY KARDIOVASKULÁRNÍ A NA VYŠETŘENÍ LEDVIN.

msimi
6x

Dobrý den všem! Při čtení některých vašich příspěvků mě jímá hrůza, podívejte se na to taky z jiné strany. Jsou lidé, kteří mají třeba celý život tlok klidně 180/100 a je jim dobře, cítí se skvěle. Pak ale příjde věk, kdy si řeknou, že by se měli hlídat ao sebe starat a jdou k lékaři, kde jim zjistí vysoký tlak. Lékař pak (možná) nasadí léky a započne léčbu vysokého krevního tlaku. Není ojedinělé, když pak takto léčený člověk je postižen například mozkovou mrtvicí, neboť byl zvyklý na vysoký TK a najednou ho měl o poznání nižší. Stejně je to s cholesterolem atp. Lidé vzpamatujte se!

Bůh
2x

Jen naprostý idiot může něco takového napsat! Ignorance, neznalost a hloupost!

Proč si myslíš, že jsi Bůh?

viktorie

Tomu nerozumim je to poradna o vysokem tlaku?Ja si vubec nemyslim ze jsem buh,co na to rict kdo jsi a proc to pises.Jestli veris v Pana Boha to je hezke,tak ver dale

Jan Partel
2x

Ne, on jistě není Bůh, jenom nepřišel o rozum a nenechá se oblbovat těmi, co je do diskusí posílá farmaceutický průmysl, aby zvýšil své zisky ! Zamysli se nad sebou a nad svobodou lidské bytosti .. komu sloužíš ?

David
1x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Chodím pravidelně každý rok na preventivní vyšetření. Včera jsem byl se srdíčkem a doktor mi řekl, že EKG v pořádku, ale tlak 160/80.Znepokojilo mě, že mě pošle ještě na další vyšetření ohledně vysokého tlaku. Můžete mi prosím (odborník) odpovědět, co by mohlo být příčinou... Sportuji od 5 let, je mi 23 a hraju fotbal. Problémy nepociťuji.Cítím se dobře. Děkuji a přeji pěkný den

Pavel Arcus
4x

Dobrý den... Pokuď vám doktor naměřil tlak 160/80 a nebylo to opakovaně, není důvod se znepokojovat. Jde o to ze máte, hraniční hodnoty krevního tlaku. Hraniční hodnoty krevního tlaku jsou 140/90–160/95 mmH. Pokud vám doktor zjistil hodnoty které popisujete, měl by v první řadě měření opakovat, nejméně třikrát. V klidovém stavu ideálně když jste v ordinaci 10 minut v klidu a né, že jste přiběhl od někuď naposlední chvíli napž. :-). Pokuď se hodnoty potvrdí, je pravděpodobnost, že máte sklon k Hypertenzi, vyšší krevní tlak, (zatím pouze při měření). Myslím, že v první fázi budete poslán na echo (rengén srdce) a potom na vysetreni z krve a z moci. Pokuď vás ale můžu uklidnit, tak zkuste při opakovaném měření vypustit obavy z toho co vás čeká :-) Vaše hodnota 160 může být u cloveka "nervově labilnejsiho" dusledek nervozity (takzvany syndrom bílého pláště) obava z lékařů. Opatrnost doktora je spíše z důvodu, že jste sportovec a u sportovců je vysoký tlak nežádoucí, proto nechce nic podcenit. Takže moje doporučení je žádný zbytečný stres z vysetreni a věrte ze i kdyby vám diagnostikoval vyšší krevní tlak (Esenciální) to znamená bez příčiny, že nezjistily disfunkci některého orgánu, budete nadále sportovat bez vážnějších omezení. Znám několik sportovců, a mají problémy s vyšším tlakem. Může být způsoben i nadměrnou produkcí testosteronu... Přeju vám ať vám to dobře dopadne a užívejte svátky v klidu ať si tlak zbytečně nezvysujete :-)

David

Dobrý den pane Arcus, děkuji nejen Vám, ale i panu Prim. Heroldovi za odpověď. Pevně věřím, že to bude tak, jak píšete. Můj optimismus je nyní rozhodně výše :) než doposud... Přeji pěkné a klidné prožití svátků vánočních.

gabka
1x

Dobrý večer chci se zeptat jaký je normální tlak a vysoký tlak u dítěte?

Marie

Dobrý den, prosím Vá dnes ve 13.00 hod. jsem si naměřila tlak 130/95 a pulz 53. Užívám na vysoký krevní tlak lozap, dále léky na sníženou funkci žlázy Euthyroxa nyní po úmrtí maminky i antidepresiva Cipralex. Dnes ráno jsem si léky na tlak nevzala, protože včera jsem večer měla nízký tlak a stále mám nízký pulz. Měla bych jít na nějaké vyšetření? Děkuji za odpověď

Erik

Ahojda. Mam prakticky stejnou kombinaci leku - Lozap+Cipralex (stitnou zlazu mam OK). Delsi dobu jsem mel tep pres 100 v klidu a ted i 56 .... Osobne uz v tom vidim jen nervy. Proste nekdy tlak/tep vylitne a nekdy zase klesne. Pokud ti pri nizkem tepu neni divne/spatne .... neres to a nesleduj to moc.

Katka
5x

Dobrý den všem! Vysoký tlak mám už 10 let a beru Betalog 20 a Agen 10.Někdy se stane,že mi tlak stoupne a je mi špatně.Zrovna před chvíli jsem měla 180/120 a to beru dvoje léky.Potřebovala bych vědět ,co můžu dělat nebo jestli vůbec existuje něco ,čím v dané chvíli tlak alespoň trochu snížit.Bojím se si vzit další lek,ale cítím se špatně a hlava jako by mi chtěla vybouchnout.Předem děkuji za odpověd.

Má matka se potýkala pomalu celý život s vysokým tlakem. Poslední lék na vysoký tlak co bere je Lodoz - preparát proti vysokému tlaku s odvodňovacím efektem. Před 4 měsíci začala brát k tomu InCardio na doporučení kardiochirurga. Je to přírodní produkt a má blahodárný účinek na srdce i cévy. Matka postupně snížila dávkování Lodozu z 10 mg na 2,5 mg, vypadá to na konec, že Lodoz vysadí úplně. Pokud Vám nebude něco jasné, nebo se budete chtít na něco zeptat, neváhejte a pište.

Pája
1x

Mění se mi tlak podle počasí, je to hrozné, když je první den hnusně a tlak ve vzduchu nízký tak mi je špatěn a motá s emi hlava nízkým tlakem,ale jak počásí stoupne a je hned slunce tak opak. Mám vysoký tlak a bušení srdce. Je mi teprv 21 a nevím co mám dělat, je to hrozné, mám strach..Poraďte..

Nick

Zdravím, snažím se snížit vysoký tlak se kterým se léčím, Amprilam 5 mg, a Vasocardim 50 mg denně - pracuji na snížení telěsné hmotnosti. Také sem začal cvičit, jízda na rotopedu, běh na páse. Zajímalo by mě jestli někdo nemá zkušenosti do jaké míry je únosná tepová frekvence během cvičení, tak aby nedšlo k nějakým komplikacím. Díky moc za odpověď

15x

Dobrý den, můj tatínek má velmi dobré zkušenosti s přípravkem na rostlinné bázi, který stabilizuje krevní tlak, ale i snižuje hladinu cholesterolu a homocysteinu. Je od české firmy, velicei dobře zabírá a zbytečně nezatěžuje organismus. Otec má 83, takže žádné experimentování jsme si nemohli dovolit. Přípravek mu doporučil známý pražský kardiolog.

Dana

dobrý den, mohu vědět, jaký přípravek jste tatínkovi podávali:

Olda-střední čechy
1x

Dobrý den. Je mi 54let a dva roky se léčim na vysoký tlak 145/90.Uzívám Betalok100. Mám pouze 1 ledvinu a to od dětství.Chtěl bych poradit,zda je možné,vyhnutí se chemické léčbě? A to přírodnímy produkty!!! Už se mi stalo,že jsem měl slabou aritmii.Jinak jsem zdravý.Zkoušel jsem všechno a tlak se mi nepodařilo snížit! !!! Poradil by mi někdo s podobnýmy problémy??? Chodím také na 1.roční periody a mám obavy z potíží. Děkuji za odpovědi všem ! ! ! Hlavně přeji zdraví !

Dan

To jsem rád,že je taky někdo rozumný a chce své tělo léčit čistě přírodnímy produkty tak má rada je tato nevím jestli jste se už někdy s tímto produktem setkal je to výrobek renomované německé firmy a vyrábějí ho z rostliny známe staletí a sice z Aloe-Barbaris a je to 92procentní gel bez Aloinu což je moc důležitý.Pomáhá totiž čistit kapiláry ,aby mohly bun´ky lépe a hlavně bez problémů procházet do všech míst celého těla.Je to opravdu přírodní zázrak už se o tom přesvědčují i lékaří což je pro nás pacienty moc dobře.Lékař léčí,ale příroda uzdravuje více i na tel.728281387.Je to produkt který dokáže dát tlak opravdu do hladiny jaká má být.Tak o tom přemýšlejte.

Dušan Vala
1x

Dobrý den, od 20 let jsem měl problemy s dvanacternikovymi vředy a kolísavym tlakem které se pravidelně opakovaly. Několikrát jsem musel do nemocnice a bral jsem leky. Když mě bylo 36 jeden známý mě nabídl bylinný nápoj Pyto dr Lenga . Moc jsem tomu nevěřil ale světe div se. Problémy zmizely tlak se upravil. Od té doby nápoj pravidelně užívám a musím říct že mě přestaly bolet také záda a klouby. Pyto nakupuji za VO cenu. Pokud Vás to zaujme rád napíši více informací. Dušan Vala [email protected]

jasovanocni
2x

same kecy a odborne rady nikde:-(

Terka

Já jsem se před rokem seznámila s produkty obsahujícími houbu Reishi. Na první pohled nepříliš zajímavá houba, tedy z pohledu praktického houbaře. Ovšem zdání klame, tato pěkná jakoby nalakovaná houba má fantastické léčivé schopnosti. Posiluje dosti významně imunitní systém, upravuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, léčí revma, velmi účinná je proti migrénám a nespavosti a ocení ji především kardiaci a astmatici. Obsahuje rovněž polysacharidy s protinádorovými účinky, takže je i vhodná jakožto prevence proti rakovině. Plodnice nelze bohužel konzumovat přímo, protože jsou velmi tvrdé a dřevnaté konzistence. V medicíně, zvlášť v té čínské se tato houba využívá v podobě sirupů a tinktur. Vyrůstá z kořenů a pařezů listnáčů, vzácně i jehličnanů. V čínských nemocnicích podávají pacientům extrakt z houby ve formě sirupu jako součást léčby při nerůznějších onemocněních Pocházím z rodiny, jejichž členové trpí vysokým tlakem. Po třech měsích pití kávy s houbou Reishi mi klesl tlak tak , že mi lékař vysadil 1 lék s tím, že se léky, užívané dlouhodobě musí vysazovat postupně. Tlak si denně zapisuji, teď právě mám 110/62, tep 61 , v průměru 130/70.Jsem velmi spokojená, léčí mi to i další neduhy.inf. najdete na http://prinasimezdravi.tym.cz

Lucy

Dobrý den, ráda bych se zeptala na váš názor, je mi 21 let, váhu mám normální, nepiju alkohol, kouřím jen občas. Můj tlak se standartně pohybuje okolo 190/140 (domácí měření), u lékařky se mi tento tlak také potvrdil, ale žádné léky mi nepředepsala. Nevíte co mám dělat, mám jít k jinému lékaři?

frenky

no to su naozaj vysoke hodnoty, sa cudujem , ze ti nepredpisala ziadne lieky...velmi divne !

Luky

Tak bud´jen ráda neber léky je to jen chemie a ty jsi ještě mladá neni čsi zdraví práškama a začni užívat přírodní produkt který ti tlak vyrovná nemohu tady psát o co jde ,ale věř mi vím o co jde múj email [email protected]

Ceky

Jste mladý člověk a vysoký tlak by se neměl podceňovat. Zabývám se zdravím prevenci, regenerací a informace získáváme od lékařů a mohu Vám říci, že vysoky TK je zabiják,který se v dnešní době nevyhýbá ani dětem okolo 16 let. Proto navštivte jiného lékaře Jsem schopna vám vytvořit speciální věc, Vám přímo šitou na míru, když se mi ozvete na email a věřím, že Vám mohu pomoci. dagmarcekanzavinacseznamteckac ezet

Marie

190/140 je hodně. Když podobný tlak naměřili mě, hned mi dali léky. Běžte k jiné lékařce.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce