Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Vysoký tlak - chcete se zbavit doživotního polykání léků ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
František
4x

Dobrý den, je mi 27 a s vysokým tlakem se léčím od 18 let. Byly mi tenkrát naměřovány morbidní hodnoty 200/130, 190/110, a podobně. Podstoupil jsem vyšetření naprosto všeho, co si lze přestavit (včetně invazivní polooperace měření průtočnosti tepen). Výsledek? Příčina neznámá. No a od té doby baštím léky. Posledních cca 6 let Prestarium Neo Forte & Betaloc ZOC. Je mi dobře, vše OK. Ale děsí mě ta představa, že tělo není zdravé. Neřeší se příčina, ale pouze následek. Je to jako řešit rozbitou věc lepící páskou. Jak dlouho to může vydržet? Ach jo... Jsem (a vždy jsem byl) štíhlý člověk, co jí relativně zdravě, nikdy jsem nekouřil a nijak drasticky nepiju, sportuju několikrát týdně... Štve mě to.

dakin
1x

Příčinu řeší např. čínská medicína .. pokud jste nezkusil, chyba.

Alex

Jo, ale kde sehnat lék "uvolnění napjaté tětivy" vy chytrej????

Rr
1x

V Ostravě léčí vysoký tlak operaci nadledvinek. Pak již s minimální či věž medikace

Irča
2x

100% PRAVDA

Irča
3x

ano všechny na tlak mají strašně moc vedlejších účinků...,prosím čtěte létáčky k těmto lékům....

Dědek
3x

jmelí a další bylinky

Mara
5x

Mám alergidi na laktozu, ale většina léků tuto látku obsahuje jako pojivo. Na hypertenzi užívám Losaratio Plus 50/12,5 a jsem spokojena. Lékař mi lék změnil a budu užívat Telmisartan Sandoz - ten opět ovbsahuje laktozu. Mohu lékaře požádat o konzultaci a změnu léku?

Libuše
4x

Plody hlohu nebo květy?

Jiřa
8x

Moje maminka brala dlouhodobě Betaloc ZOK a neměla žádné problémy naopak,dožila se 84 let a kdyby ji v nemocnici v Bohunicích na Geriatrii schválně nezavodňovali a ona se mě před očima udusila,mohla tu být dodnes.Tak spíš pozor když se dostanete na toto oddělení v Brně

Dědek
3x

hloh je problematický !

Petr
3x

Co je na hlohu špatného?

Janča
13x

Nejserioznější je kombinace hloch,srdečník,meduňka.Hloch komory,srdešník osrdí síně aorta chlopně,meduňka nervový tonus srdce. Obecně jde vždy o zúžení cévy pravé ledviny-buď skleropláty margarínu ve směsi s mikroby nebo parazity loaloa,dirofilárie,schistosomy,motolice,urocleidus,dětské roupy. Clostridie,TBC ledviny ,listerie.

Janča
3x

Jehlice,svízel,komonice,medvědice,vřes. 5 dílů nastejno s navyšováním zlatobýlu celíku komonice .Nadrtit medvědici před užitím a vřes jako prvý převařit.

Ludmila
8x

Dobrý den mám 63.let a trpím vysokým tlakem 170/110.V roce 2012 mi dělali katetrizaci a katetr se zaklínil do chlopně a roztrhl mi ji,tak mne museli operovat a mám mitrální chlopňu biologickou .Užívam LozopH,Lozap50mg,Rilmenidin,Betalok 200mgsr,aspirin protekt,Kapidin,je mi špatně po všech lécich a tlak mi vůbec nejde dole.Mám artrózu,osteoporozu,chondrozu,spondylozu.Bolí mne žaludek,točí se mi hlava,otoky kotníku ,závratě.Teď mne čeká operace hiatové hernie,vybočení žaludku.Mám obavu jak budu žít dál ,starám jse o nevidomého syna.Nevím jak dál.

Marie
1x

To už snad zkuste IKEM v Praze.

pro Ludmilu

co takhle zkusit think M ?

Blue lagoon
2x

Pomatený výkřik bez jakéhokoliv zdůvodnění? Pokud máte potřebu hloh zpochybnit, tak logicky očekávám, že napíšete důvod. Takto váš příspěvek jen zavazí... (výstižnější by spíše bylo uvést, že je naprosto k ho..u)

Věra
3x

Ahoj, máte někdo zkušenosti s lékem Valsacor? Užvám jej na vysoký tlak rok a začaly mne nesnesitelně bolet kyčle(nikdy mě nebolely).Mohly by s tím mít tyto léky souvislost?

i.holousova
4x

Pakliže máte vedlejší účinky, tak to oznamte lékaři a on vám lék přeci vymění! léků na tlak je spoustu, není důvod vsadit na jeden, který vám očividně nevyhovuje!

Dada
5x

Tiež som ho brala , po zmene už troch liekov, brala som ho 2 mesiace a mala som bolesti kolien, normálne som mala problém chodiť po schodoch. Už som rezignovala z liečby a týždeň neberiem nič. No začína kríza rýchly tep srdca, dnes sa už zvyšuje aj tlak, som však odhodlaná vydržať. Pred liečbou som mala tlak pravidelne 140/80 tep okolo 60 v pokoji. Po slávnej liečbe u lekára tlak aj 190/90, to však už mám paniku keď mi idú merať tlak. :(

MarunaS

Brala jsem Valsacor a pak Valsacombi, bolesti kolenou a zvýšená kyselina močová. U lékařky jsem si stěžovala a napsala mi Toluru, kyselinu močovou mám nyní v normě. Člověk se musí ozvat, jde o jeho zdraví................

pro Věru

vypadá to tak, že Vám to způsobuje tento prášek /léky to nejsou/, vyměnit za jiné, jsou jich stovky

Petr
3x

Máte zkušenost s LUSOPRESEM nebo PRESTARIUM NEO FORTE?

hedus62
1x

po Lusopressu mi natékaly nohy

hedus62
1x

Moxostad ,Cynt , únava po vysazení pohoda

Petr
2x

Přečtěte si knížku "Zkorumpovaná farmacie" od Bena Goldacrea a už se nebudete divit, proč Vám léky škodí a nepomáhají.

Helena
5x

Před dvěma měsíci jsem dostala na snížení tlaku Prestarium neo 5 mg. Tlak se snížil, ale zpomaluje se mi tep, i na 42. Také mám pocity, že omdlím. Lékaři na to nic. Prý by to mohla být psychika. Chápu, mohla by to být. Nicméně od té doby, co užívám Prestarium mám potíže, které jsem předtím neměla. Máte někdo podobné zkušenosti?

Marcela
1x

Mně zase snižoval tep hodně Locren, jinak byl OK, ted mám Prestarium a pohoda. Je to asi hodně individuální, někdo po něm zase kašle, to je jeho vedlejší účinek.

Jirka
8x

Po téměř ročním užívání Prestaria neo mne začal velice silně svědit zátylek, ale příšerně. Trápil jsem se asi 2 měsíce, než jsem přišel na to, že je to z léků a vysadil je. Poté nasazen Hypotylin. Po cca dvou letech zjištěn zvýšený obsah kyseliny močové v krvi (Dna). Já se na ty léky vy...

pro Helenu

Prestarium je ACE inhibitor, zkuste prášky / léky to nejsou/ z jiné skupiny, B blokátory také snižují TF, tak na výběr jsou diuretika, sartany

Lukáš

Dobrý den, mám podobný problém při užívání léků prestarium nebo. Tlak se mi snížil na 118/65 ale tep před spaním mám někdy i 42. Může být problém v tomto léků? Děkuji Lukáš

Jitka

Pretarium beru cca 3mesice ted jen pulku a mam take potize nizky tlak jsem malatna buseni srdce dostala jsem loristu tak uvidim

Blanka
2x

také mám problémy.Začala jsem užívat léky na tlak,nejprve Ramipril,teď Toluru a hrozně se mi zhoršily komorové extrasystoly. Předtím jsem je měla ojedinělé.Teď mám záchvaty,kdy běží jedna za druhou.Je možné,že by to dělaly ty léky?

Janča
1x

Jejich ACE-I inhibitory nerozšiřují pravou ledvinovou cévu ale zužují ji.

Janča
4x

biolaboratoře se nenamáhají s mikrobiálním růstem,vyhledáváním analýzou.

Janča
3x

Raději přemýšlejte o měšťácké sadistické libůstce sousedské výpomoci kdy vám Váš vodovodní řád napouštějí pod tlakem odfiltrovanými fekáliemi svými nebo kanálním odpadním potrubím nad vámi.Pak docela rychle pochopíte v čem je vysoký tlak krve civilizační chorobou.Má úcta ke všem týraným.

Alfonz
2x

Já už jsem z těch lekařů a lekáren tak vylekaný,že se bojím nějaký ten lek polknout,protože si připadám jako pokusný králík ! Myslím,nebo spíše vím,že do uzdravení to má tak daleko jako já do Nobelovy ceny a jedná se pouze o nekonečné lekaní....... :-((

Saskia
5x

Jaký máte zkušenosti s Lusopresem? Když se mi tlak již upravil, můžu ho vysadit?

pro Saskii

NEE !!!!! / je to na doživotí/ - bohužel, taky jsem na to naštvaná

ive
1x

Máte někdo zkušenosti s Piramilem?

mara

...mně chtěla doktorka napsat léky na tlak už třikrát, dvakrát jsem je odmítla a potřetí se to nějak zamluvilo a já odešla šťastně bez receptu :-)...hodnoty jsem měla okolo 140/90...žádná tragédie :-)...myslím, že vedl. účinky léků na tlak člověka zhuntujou dřív než samotný vysoký tlak

pro Maru

Taky jsem to měla jen při návštěvě " nepříjemných doktorů" a najednou jsem si musela zavolat záchranku 207/118. Noční děs - o půlnoci 160/100, neusnula jsem , ve dvě hod. v noci 183/114 , neusnula jsem , za půl hod 193/118 - volám záchranku , přijeli - 207/118, hned mě sbalili a já už byla po prášku , další mi přidali - pak 170/105 mě vypustili o půl čtvrté ven. Jo žádná sanita se dnes už nekoná.

miluše
8x

Léčím se s vysokým tlakem a všechny léky mi působily zle.Prestarium dráždivý kašel a ostatní otoky, křeče a svalové bolesti.Nyní už pro bolest svalů nemohu normálně sejít ze schodů a jet na kole.Vystřídala jsem Tenaxum Betaloc ,Amilzid,Micardis-hrozné křeče,Bisoprolol,Acebutol,nejhorší byla kombinace Indap Nebilet-hrozné bolesti dolních končetin.Pak to byl Carzap a nyní na radu až ze SÚKLU Ebrantil.Také špatně,velké svalové bolesti a ucpávání nosu.Ještě mi nenašli lék,který by mě doslovně netýral vedlejšími účinky.Jsem zoufalá.Poradte mi.Mám esseciální typ vysokého tlaku.Nyní beru 2x denně Ebrantil 30mg.Miluše.

Zlata
2x

Brala som cca 4 roky Carzap 16, posledný týždeň my bolo zle, skončila som v nemocnici s tlakom 200/118 , týždeň mi dávali infúzie magnézia na tretá deň to bolo ako tak v poriadku 135/80 a potom mi pridali ebrantil 30, všetko sa začalo znova, tvrdili mi že som precitlivená a že mám ísť k psychológovi , prepustili ma s tým že ebrantil mi nechali, hoci ma noc pred prepustením zachraňovali po užití kombinácie 2xebrantil 30, vrátila som sa k originálnemu lieku Atacand, ktorý som prestala brať lebo bol veľký doplatok, po dvoch dňoch som v pohode aj bez psychológa, berte radšej všetci originál lieky a nie náhrady/generiká, na tlak sú 3 druhy liekov- betablokátory, sartány a ACC, ja môžem len sartány a každý lekár by mal svojho pacienta preskúšať ktorá skupina mu sadne a nestrieľať od boku, pomáha mi aj pravidelný šport a poobede spánok (som na dôchodku :-))) veľa zdravia všetkým držím palce

pro Miluši

Také jsem nesnášela žádný lék, ale vcelku dobře se snáší diuretika, např. Amicloton, Moduretik, já beru Tenoloc, sice na něj doplácím kolem 140,- Kč za 30 tbl, je to beta blokátor, ale když je člověku blbě? Ani Tezeo všemi doporučované a vychvalované - mi blokovalo svaly na hrudi - svíravý hrudník. Také nepíšete jaké máte jiné problémy, jestli otoky, žíly / vazodilatační/ prášky atd. Hanka

Jiří
6x

Bráním se lékům co to jde. Trpím kolísavým tlakem 140/85 - 95 dokud jsem to řešil pohybem tak OK ale na podzim přestávám jezdit na kole a tlak leze ke 100. Začal jsem užívat Toluru nejdřív 40mg pak 80.. a přišlo bušení srdce, arytmie - sanitka.. v nemocnici se to srovnalo.. nasazen Egilok, k tomu Tolura - tlak stále stejný, bez účinku.. necítím se vůbec dobře, tep 50.. Tolura změměna na Rilmenidin - v příbalovém letáku upozornění že neužívat spolu s beta-blokátory=Egilok který užívám!! Doktorům je to šuma fuk.. takže končím, snižuji dávku a všechno vysadím a budu pokračovat redukcí váhy, pohybem, zeleninové šťávy(hlavně celer) srdeční čaj.. uvidím co se bude dít. A půsty.. mám zkušenost že dvoudenní půst o vodě mně snížil tlak na 130/75.. prášky jsou jako poslední možnost když už to člověk vzdá..

lubomír
1x

arginin, koenzim q10, hořčik,,liposomalní vitamin c

Lift
1x

Zarazilo mne, že s podzimem přestáváte jezdit na kole. Proč. Jistě víte, že existuje zařízení s názvem rotoped. Nemusíte za něj dát mailant, můžete koupit starší třeba za 500. V pokoji zabere místo cca metr x půl metro (možná ani ne tolik). Při šlapání se můžete koukat na TV, nebo poslouchat hudbu, aby vát doba po kterou šlapete líp uběhla. Vím,, že to není stejné, jako jezdit v přírodě na čerstvém vzduchu, ale zase vás nemůže srazit bezohledný řidič. Jinak na vysoký tlak se hodně doporučuje česnek, nebo šťáva z červené řepy.

pro Jiřího

Také jsem o tom četla, na youtube, že pomáhá půst. Kdysi jsem půst vydržela bez problému kvůli krční uzlině 3 dny, ale teď mi to nějak nejde,snad se přemůžu, protože teď už ten vys. TK mám taky, vážím 60 kg, Hanka

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce