Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Vysoký tlak - chcete se zbavit doživotního polykání léků ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jindřich Kec
37x

Jaká je účinnost(efekt) těchto produktů při léčbě hypertenze ?Lze jimi nahradit chemické s vedlejšími účinky ?Pokud ano,tak bych je ,,polykal´´ doživotně.

Hana
34x

Prosim laskave o sdeleni,jak lecit vysoky tlak bez leku. Dekuji Lastovickova

zdeněk sýkora
32x

beru lusopress 2x denně tlak 130-145/85-90 lze léčit bez prášků? děkuji.

Mia
30x

Moje vlastní zkušenost: Betaloc jsem si vysloužila kombinací práce, studia a péče o rodiče. Srdíčko utíkalo tam kam nemělo, tachykardie a vysoký tlak se mnou náhle zacvičil, Betaloc zabral a mohla jsem fungovat, ale po pěti letech se objevili nežádoucí účinky..únava, pokles tlaku pod hranici normálu, bradykardie, potíže s usínáním a rozsáhlý ekzém na hřbetu ruky, který nešel vyhojit. I když jsem změnila životní styl, začala jsem cvičit, změnila životosprávu, trochu se mi zlepšilo usínání, zhubla jsem pár kilo, které jsem nabrala, ale ostatní příznaky zůstaly. Po dohodě s mým rozumným kardiologem jsme již zvažovali vysazení do příští návštěvy za 2 roky. Na vlastní riziko jsem Betaloc postupně vysadila, nasadila Tibetskou česnekovou kůru, kterou ještě dobírám a následně po ní nasadím tinkturu hlohu. Přestala jsem se stresovat, nebo se alespoň o to snažím a hodnoty tlaku i pulsu jsou v normálu. Cvičit a změnu stravy si ponechávám, je mi tak lépe. Všechno jde, ale nechci už být otrokem Zentivy.

Mia
19x

Vážení, dovolte mi pokračovat a sdělit Vám velmi příjemnou novinu. Moje horní hranice tlaku se dlouhodobě pohybuje v rozmezí 100-110 torrů. Je to neuvěřitelné, ale je to tak a já za to moc děkuji. Po čem konkrétně se tlak ustálil nevím, ale k výše uvedenému doplním..pila jsem čaj z čínského hlohu(na žízeň, velmi osvěžující) chroupala chlorellu a pila ječmen. Od jara, co se zazelenala zahrada, sním asi tak 5 lupen čerstvé pampelišky denně na očistu jater. Pravda je, že tak nízký tlak mne občas utlumuje, tak mu pomohu matchou nebo dobrou zrnkovou kávou ;-)

Mia
6x

...doplním jen, že s ekzémem stále bojuji...

Martin Borman
3x

Ahoj, ten ekzém se dá odstranit hlavně detoxem jater, ledvin a vysazením cukru (izolované glukózy a fruktózy a bílého cukru)! Pozor na dráždidla, jako pepř, čokoláda, atd. Držím palce. Mimochodem, taky jsem se zbavil po 6 letech Egiloku na tlak.

J.P.
46x

Asi před rokem mi lékařka náhodou zjistila, že mám vysoký tlak (190/90). Předepsala mi Stadapres. Přestaly mi bolesti hlavy a šumění v uších. Tlak se docela snížil, ale kašlal jsem po něm. Kašle jsem se snažil zbavit asi půl roku, než mi doktorka řekla, že je to vedlejší produkt toho stadapresu. Potom mi předepsala lék, po kterém jsem se po několikadenním užívání hladce vyzvracel. Další "lék" byl Amlozek. Během týdne jsem měl nohy oteklé tak, že jsem nemohl chodit a přibral jsem asi 3 kg (tekutin). Dalším lékem byl Lozap. Po něm mi začaly postupně bolet svaly (nebo možná svalové úpony) na nohou a v zádech, o kterých jsem doposud nevěděl, že je vůbec mám. Za tyto léky jsem (komě poplatků) nic zatím nedoplácel. Poslední co mi bylo předepsáno je Valsacor+Tenaxum - doplatek a poplatky asi 150,- Kč. Po přečtení příbalových letáků ale nemám odvahu je požít. Už při tom Lozapu jsem intenzivně hledal pomoc na internetu a začal jsem pít čaj z hlohu. Nic moc to ale nepomohlo. Podařilo se mi zjistit, že účinné látky se lépe než ve vodě rozpouštějí v lihu (zdroj: Zentrych). Udělal jsem si tinkturu z hlohu a užívám ji podle léčitele Zentrycha. 10 dkg sušeného nebo 25 dkg čerstvého hlohu macerovat v 1lihu. Já jsem použil 54% meruňkovici. Každý den protřepat. Po 14 dnech zcedit. Užívat 80 kapek za den rozdělených do několika dávek. K tomu piji ještě 3x denně čaj z vilcacory na vyčistění organizmu. Ten ale ne každý den, jen občas. Po tomto přírodním léčení se mi snížil tlak na 135-140/75-80. Žádné vedlejší účinky zatím nepozoruji.

Jana
6x

Dobrý den, nevím jestli to k Vám dojde, ale mám podobné problémy. Tlak asi 3 měsíce mám zvýšený na průměr 160/120. Lékaři mi nyní napsali léky. Jsem z nich úplně zničená, je mi stále zle, točí se mi hlava, jsem jak po nějaké droze, tlak klesá velmi pomalu spíše neviditelně. Když jsem přemýšlela z čeho tlak můžu mít zvýšený..před asi 4 měsíci jsem po dohodě s lékařkou vysadila 1/3 dávky antidepresiv. (Beru je na bipolární poruchu už cca 18 let) A v tomto období mi tlak vyskakuje i na 190/135. Vím, že určitě nechci tyto "léky" na tlak brát, je mi po nich strašně zle, celé dny proležím a motá se mi i jazyk-špatně hovořím. Dočetla jsem se, že antidepresiva a léky na tlak se nesmí brát současně a přesto mi je lékaři dávají. Jinak se mnou ani nebudou mluvit... Neexistuje něco jiného na snížení tlaku?

Miroslava
1x

Sušené listí z olivy. Prodávají se i výluhy. Stará léčba na vysoký tlak.

Malory

Caj z ibisku

Jana
21x

Já brala léky od tlaku 23 let, držel se mi v horní hranici normálu. V lednu jsem začala pít první kávu, čaj a čokoládu s houbou Reishi, během dvou měsíců jsem pro nízký tlak vysadila léky(3) a od té doby mám tlak v průměru 140/70 a jsm bez léků.

Alena
20x

Jen si zahrávejte. Kdo má vysoký tlak a bez léků? Vy jste asi chytřejší než všichni doktoři. Jen si zahrávejte, chytráci.

Kolemjdoucí
29x

Pro Alenu - ono se to kecá, ale ty vedlejší účinky léků jsou horší než vysoký tlak (Betaloc - za rok jsem přibrala 8 kg, břicho jak balon, kotníky nateklé, poničený žaludek, denně pálení žáhy, chuť k jídlu nulová, a nikoho nenapadlo, že by to mohlo souviset s Betalocem, až když jsem ho sama vysadila, všechno toto odeznělo a je mi dobře.

Olda
2x

Já ten betaloc užívám 2 roky a zatím v pohodě,

Věrka 77 let
4x

Užívám Betaloc 50m g ráno a večer a nepřibrala jsem ani deko, takže po Betalocu se nepřibírá, to je nesmysl, prostě víc jíte a to mám i cukrovku a jím všechno ale malé porce, nesladím, málo solím, jím jen malé porce kuřecího a mleté vepřové, a bych lépe trávila, tak popřemýšlejte co a kolik toho jíte a pozor na brambory a výrobky z nich v brambory obsahují hodně cukru, dále výrobky z mouky po těch se moc přibírá, řenete co mám jíst jako přílohu, vařenou 5 dkg rýže, 1ks brambor, celozrnné pečivo žitné rohlíky, ovšem jen jeden ks,vše se dočtete na webu, stačí jen hledat.....

Jarka
14x

Já užívám Betaloc asi čtvrtým rokem a bohužel jsem taky začala uvažovat o tom, že ho postupně vysadím. Jen se bojím, že mi doktorka nebude chtít vyhovět. Trpěla jsem tachykardií, srdce se mi opravdu zpomalilo a je to ok, ale zato se objevily jiné problémy - zadýchám se i při minimální fyzické námaze, častá dušnost, nafouklé břicho, občas oteklá lýtka i kotníky, časté pálení žáhy a žaludeční nevolnost... mimochodem právě betablokátory prý snižují přirozené napětí jícnového svěrače, tím vzniká nepříjemné onemocnění reflux. To se mi bohužel stalo a už jsem z toho zoufalá. A omeprazol, který mi byl na tohle předepsán, pomůže vždycky jenom trochu a dočasně. Fakt lituju, že jsem si vůbec s nějakými prášky začínala, měla jsem prvně zkusit cokoliv jinýho a tohle dát jen jako tu poslední možnost.

Jarka
12x

Jo a v příbalovým letáku samozřejmě nebývá všechno, pokud jde o ty vedlejší účinky... Pak věřit lékařům a lékařské vědě... :-(

petr
4x

Leky a pribalove letacky/informace/vedlejsi ucinky, to je kapitola sama pro sebe. Kdyz se podivate na stanky sukl.cz, tak tam jsou u leku nejen pribalove letaky, ale take dokumenty nazvane informace pro lekare a tam se doctete veci. Tohle vam doktori nereknou, casto ani to sami nectou. Jedine, co jsem od doktoru na potize s vedlejsimi ucinky slysel, bylo: "Vydrzte to." Takhle me vysetrovali na roztrousenou sklerozu a nakonec to byly zbytky po jednom ockovani a musel jsem si na to prijit sam. Kdyz jsem jim to rekl, tak na me koukali jako na blazna. Hlavne se tech doktoru ptejte a nenechte se odbyt! Nemaji patent na rozum a jen Vy vite, jak se citite!

Dada
5x

Ja mám tie isté ťažkosti z Betaloc Zoc. Mám 50 a liekom som sa vyhýbala celý život. Pred 2 mesiacmi po chrípke som dostala komorové extrasystoly, ktoré trvali pol dňa a stredne sa mi zvýšil krvný tlak( bola som vydesená). Lekári usúdili, že to bolo z vysokého krvného tlaku a ten treba liečiť, na vyšetrenia na holter a echo čakám 2 mesiace, na Slovensku je to tak. Predpísali mi však lieky Betaloc Zoc a Gopten. Po týchto dávkach mi doma klesol tlak na 90/60 tep 50, pri pohybe kŕče v srdci. Dušnosť, záchvaty kašľa, nemožnosť sa normálne pohybovať. Lieky sú jednoznačne škodlivá záležitosť. Po dvoch mesiacoch slávnej liečby je zo mňa troska. A ešte som zistila, že lekárov absolutne nezaujíma ako sa cítite, a aké negatívne účinky na Vás tie lieky majú.

Anna
2x

svatá pravda

i.holousova
4x

Paní Jarko,řeknete si své lékařce o výměnu léku na tlak....a na žaludek vám pomůže více jíst zakysaných produktů a doplněk stravy lactobacilus bifidus, na rozdíl od omeprazolu je přírodní......a zkuste i nějaký čaj, více pohybu...já ač tedy nejsem zrovna sportovní nadšenec, ale sednu si na rotoped a před televizí, s pohledem na hodiny si denně 10-15 minut zašlapu na kole......udělám 10 dřepů a 10 vzpěrů o kuchynskou linku....je mi už ....sát....a je to o tom se donuti.....v zimě tak 1x za týden, v létě častěji se jdu projít.......aspon 15 minut....hezký den a hodně zdraví

Jana
2x

Dobrý den, beru Blessin plus na vysoký tlak, měla jsem 130/90, a pak s chřipkou 150/100. Po 14 dnech braní léku mě neustále pálí žáha a je mi tak nějak divně, pořád bych spala, občas mám pocit jako před omdlením... zítra zavolám doktorce, aby mi dala něco jiného nebo to přestanu brát. Já vím že musím shodit minimálně deset kilo, to bude taky ta příčina - nadváha. Ale je mi hůř než jsem začla Blessin brát.

David
7x

130/90 je jen lehce zvýšený tlak, nebo ne? Je určitě potřeba na to brát prášky? Nestačila by nějaká úprava životního stylu? Ale nejsem odborník, jen by třeba stálo za to zeptat se na to doktora...

Mary
2x

to je mierne zvyseny tlak u mladych ludi,u starsich akurat, na to netreba lieky,len spravna zivotosprava, nefajcit a pohyb na cerstvom vzduchu :)

Hanka

pro Davida, paní tam vzápětí psala jiné hodnoty TK

Ivana
7x

Hraniční hodnoty tlaku jsou 140/90. Co je přes, je vysoký tlak, pokud trvá dlouhodobě. Některé další léky mohou tlak zvyšovat (například hormony na štítnou žlázu, ale jen vysoké dávky hormonů). Takže pokud jste měla tlak dlouhodobě nad tyto hodnoty, je nasazení léků na místě. Nejsem sice lékař, ale studuji medicínské minimum a homeopatii. Sama trpím vysokým tlakem, ovšem zapříčiněným autoimunitním onemocněním štítné žlázy. Homeopatická léčba mi pomohla ke snížení dávkování léků, místo dvou - Lokren a Lorista jsem se dostala jen na udržující dávku Loristy 50 denně ráno. Co se týče onemocnění štítné žlázy asi to bude běh na dlouhou trať, ale po roce léčby se mi stabilizovala činnost příštitných tělísek, upravily se hodnoty parathormonu a přestal se mi vyplavovat vápník z kostí, takže z mého pohledu úspěch.

Ivet
2x

Přesně ty stejné potíže jsem měla i já. Říkala jsem to i lékaři, prej to přejde. Tři roky užívání Betaloc a nic nepršelo. Stále jsem byla unavená, zcela bez života, energie. Přibrala jsem 9kg, protože jsem udělala jen to nejnutnější a to s velkým vypětím a únavou. Léky jsem přestala brát. Po měsíci se mi vrátila energie, piju čaje a cítím se čím dál líp. Asi ani nebudu lékaři říkat, že je neberu. A to jsem vyzkoušela i jiné dva léky. Všechno k utlumení organizmu. Když na mě přijde bušení srdce, vím háky dechový tryk mám udělat a všechno ok, ale pro jistotu kdyby to nepomohlo tak prášky nosím všude po kabelkách a kapsách. Zatím nebylo třeba. 🙂

Můžete mi prosím prozradit ten dechový trik,při bušení srdce, strašně mě to obtěžuje,beru Betaloc,na vysoký tlak,a to bušení by mělo přestat,podle PL,ale nepřestalo,a už to trvá 5 měsíců, hlavně, když jdu spát,tak to bušení vadí tak, že nemůžu usnout. Díky Mrázková

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli jste se dozvěděla ten dechový trik od paní?? A pokud ano,mohla by jste mi ho také prozradit?? Děkuji moc. Tihelková.

Beli

Měla jsem bušení několik let nejdříve několikrát za měsíc potom se to opakovalo častěji. Trvalo to roky než jsem změnila doktorku, když se mi to řekla tak mi jednoduše a řekla vám chybí minerály, dala mi magnesium v prášku a od té doby mám pokoj.

Pavla

Můžu Vás poprosit o radu ohledně toho dechu při bušení srdce. Děkuji

frk
4x

Lékaři jsou dnes především dealeři výrobců léků a mají z toho profit, zatímco odpovědnost za možné vedlejší účinky s úspěchem přenáší na tyto výrobce a ti je právnicky ustojí, zvlášť když to mají v návodu tak, že je to obecně platné vždy.

Iris
3x

Souhlasím s přesvědčením, že lékaři více záleží, aby uplatnil při léčbě lék, ze kterého on osobně bude profitovat úplatky od výrobce. Co ale dělat? Jak se bránit? Stále nemohu uvěřit, že by mi pomohla vedle diety nějaká " čínská houba". A podle výzkumů, které se teď dostaly na světlo světa není vůbec zdravé nesolit při vysokém tlaku. Má se spíše solit méně.....Zde však radu nečekám, spíš jsem velmi skeptická.

nejsem doktor
5x

No doktoři z tebe udělají doživotního pacienta mají za to love jináč by to nedělali :-))

i.holousova
14x

Když už člověk jednou začne brát nějakou chemii, já totiž nevím proč se nazývají chem. preparáta na vys. tlak -léky.Když se "léky" musí brát doživotně a nevyléčí ho po dobrání 1 balení....Určitě na snížení tlaku přispívá pohyb, spánek , odbourání stresu a snížení váhy.A vhodné bylinné čaje také mohou pomoci!Spoustu léků na snížení vysokého tlaku jsou nekvalitní, také jsem jich asi 10 vyzkoušela! Užívala jsem BETALOK a Lokren na ty je sice velký doplatek, ale jsou dobré....Od lékaře jsem dostala zdarma Canacord a Amlessu...hrůza, děs.....točení hlavy, návaly, motolice, otékání nohou, bolest zad.....Prestarium.......no to byl můj nejhorší zážitek.....hučení v uších, vůbec jsem nemohla 3 dny vstát z postele, jak sem se motala a bylo mi zle od žaludku! Lékaři jsou podle mě málo proškoleni.......člověk by měl začínat čtvrtkou prášku a počkat, na reakci organizmu a pomalu navyšovat...Dále jsem vyzkoušela Kapidin...taky "lék", který má spoustu vedlejších účinků, bylo mi zle od žaludku, velká kyselost, hořkost....

i.holousova
11x

Hloh nebo jiné čaje na snížení krevního tlaku se dají sehnat i v lékárně, s hlohem nemám žádný problém, dá se kombinovat i s léky na tlak, kterých pak mohu brát nižší dávky, čímž si šetřím organizmus, zejména ledviny a játra....Naopak třezalka je problematická, ta rozhodí metabolismus!A hlavně to chce hodně draslíku....přírodní je v banánech, jablkách, merunkách i bramborách, jinak i v tabletách...

Dušan
11x

Mám tlak do 140/90 a přesto hned léky po kterých to šlo na 120/80 dnes je neberu tlak se vrátil ale je pořád stejný Taktéž cukr něco přes 5 a to samé -léky neberu kolega má i 20 a při poklesu pod13 na doporučení lékaře vysazuje tak kde je pravda Alenko já jsem jak u lékaře jak v říši divů a když ti lékař řekne že jde hlavně o konference v zajímavých destinacích za spotřebované léky tak je jasné proč se říká bílé svině

Ivana
1x

Nevím, proč si někteří lidé myslí, že nemusí brát léky na tlak? A přitom vysoký krevní tlak je velmi zrádný...

Tomáš Fuk
3x

Jsem bývalý sportovec. Po krátké viroze mi najednou tlak vyskočil a držel okolo 190 na 90. MuDr vyzkoušel skoro všechny léky, které jsou na této stránce popsány a bohužel musím být v opozici k vědě a potvrdit že všechny uváděné /asi i jiné léky na tlak mají opravdu velké, někdy až hrozné vedlejší účinky. Zdravím všechny hypertoniky.Držte se!

Mia
1x

pro Alenu - chytrákem možná pro pasivního konzumenta...

Hanka

pro Alenu - myslím, že mají ti lidé doma stroj- tonometr, kterým se měří a dále užívají houbu Reishi nobo tinkturu z hlohu a čaj z Vilcacory, atd., to o jim pomáhá. Jinak kdyby TK rostl jako mě na 207/118, tak by museli volat záchranku / i po prášku/ to takhle bylo.

Zdeni
10x

Je mi 63 let a beru tyto prášky Prenessa4, Tenaxum, Lusopress, Micardis plus, Piracetam, Anopyrin, Micardis 80, Triglyx a chci se zeptat jestli to není nějak moc. Dost často mě bolí hlava, mívám i dosti nízský tlak a to se celý život léčím na vysoký. Má praktická doktorka tvrdí, že mi to snížit nemůže.

Jirka
2x

Zajděte za kardiologem...

evam
2x

ještě žijete

Alex
2x

To je neuvěřitelné, že tolik léků berete, pěkně se to mezi sebou bije, jednou vás to opravdu zabije. Vyměnit lékaře jediné řešení. Nejhorší felčaři jsou v Mojeambulance, kde se po 2-3 měsících střídají. Samí mladí, plno atestací,a na 2 věci:( jeden z nich mi předepisoval léky, které mi úplně rozhodily krevní obraz. A nechtěl mi je změnit. Totální de-bi-l! Nejlepší je opravdu vyměnit doktora. Což mi došlo rychle, když při objednání týden dopředu musíte čekat ještě další 2 hodiny v přeplněné čekárně, je něco špatně!!!! At žije Agel! Chrenku, tys tomu dal! Dost velký odliv pacientů z Mojeambulance, a neustálé stížnosti na ČLK a u ministra zdravotnictví, které se tam hromadí od pacientů, snad přiměje ministra zdr. k nějaké akci! Po výměně lékaře, tedy felčaře za doktora, který je skvělý, a okamžitě mi udělal odběry krve, změnil léky, a je to neporovnatelná změna! Vyměňte doktora, jiné řešení totiž není!

Martin
22x

Je mi 23 let a od 18 let užívám léky na tlak.Vysoký tlak jsem zjistil náhodně,když mi bylo hodně nevolno.Bolela mě hlava,tak jsem šel k obvodní doktorce a ta mi naměřila tlak 210/110!!!!Nechápala jak je to možné.A od tý doby se to táhne.Přitom jsem štíhlí jinak zdravý člověk.Nemám mít sebe menší důvod mít hypertenzi.Všechny vyšetření v pořádku.Užívám teďka 1 denně - ráno Verogalid ER 240mg a Gopten 2mg.Tlak už mám normalizovaný cca 120 - 130/70.Doktor mi ale nechce léky snížit. Nemáte někdo nějakou radu nebo doporučení jak by se dalo tlak udržet v normální hranici bez léků?

Lejla38
11x

Martine,jsem na tom podobně,hypertenzi mám od svých 17let-dlouho jsem ji neřešila,mívala jsem i 160/100,nejvíc i 200/120 při hormon.léčbě před IVF,ale můj normální TK s léky je 140/90,130/90,mám to dědičně po otci,z jeho strany-co léky nebrali: strýc ve 45letech těžký infarkt s bezvědomím,otec v 50letech mozk.mrtvice(kdysi se zamlada léčil,a po 30ti mu nějaký "dobrák" léky vysadil!!!) -naštěstí včasná léčba takže bez následků,a můj bratranec vloni zemřel se špatně,resp.nedostatečně léč.vysokým tlakem,takže na následek několikanásobně zvětšeného srdce-a to,prosím ročník 1977!!!!-tichá smrt ve spánku...-:(((Nezahrávejte si s NELÉČENÍM a PODCEŇOVÁNÍM hypertenze.S tou dědičnou nic neuděláte,musíte ji včas řešit,jinak skončíte blbě.Sama jsem brala až od 29let Dopegyt, v těhotenství i 2denně,postupně mi přestal stačit,mívala jsem vysoký tlak i po něm,ale je mi už taky o 9let víc-:),takže po konzultaci s PL jsem přešla k internistovi,a změnili mi Dopegyt na Kapidin zatím 10mg 1-0-0,který mírně rozšiřuje cévy,a po prvních 4dnech bolestí hlavy je mi fajn,a to mám prý už "doživotně"taky problémy se žaludkem, občas nauzea+bolesti po 2x prodělané gastritidě(nesmím nic kyselého),ale zvládám to zatím bez léků ,a skutečně doživotně taky substituci hormonů štítnice kvůli jejímu odnětí .Kapidin mi tedy zatím vyhovuje,jsem ráda,že jsem to konečně začala řešit víc,přece jen obv.lékař není totéž co internista,a tak mě ještě kvůli občasným extrasystolám a mé rodinné anamnéze čekají TK Holter,ekg Holter,a UZ srdce- pro ověření,zda je můj TK léčen správně,a zda nedošlo ke zvětšení levé komory(vysvětlil mi správně můj internista= mj.JIP lékař)..abych jednou neskončila jako můj bratranec..-:((NEPODCEŇUJTE,A ŘEŠTE TO,neléčená hypertenze JE TO SKUTEČNĚ ČASOVANÁ BOMBA,a ne jen strašák od lékařů,a není to jen o životním stylu a obezitě,ale často o dědičnosti,zvláš't hypertenze v ranném věku! PS:Vždy se zamyslete, co je menší zlo?-brát 1-2 léky denně, nebo skončit svůj život předčasně???

Věrka 77 let
3x

Pro Lejlu 38, ANO, ANO má úplnou pravdu, není co dodat.........

Alex
1x

V tak mladém věku brát tolik prášků? To se ani nedožijete 50tky! Hlavně že se věk dožití zvyšuje. Jo, v tabulkách a statistikách, ale v reálu umírají 40-50tníci na provozech za plného pracovního nasazení. Jako u nás ve fabrice. Paní v kantýně,42 let, se vyvrátila, a rovnou umřela. Infakrt. Tak a pak si platte důchodové pojištění. Shrábne to někdo jiný! No a k těm lékům, pokud nesedí, žádejte změnu. Když je doktor fakt tak blbejk, jako v Mojeambulance (nejmenuji raději město) tak změňte doktora a zařízení nejraději úplně!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce