Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Operace hemoroidů

Mám jít na operaci s hemoroidy.Je to snesitelné, či nikoliv.Můžete mi kdokoliv říci své zkušenosti. děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
vašek
21x

Napřed je třeba položit přesnou diagnozu... Je několik možností jak odstranit problém s Hemeroidy např. Hemeron - pájkou zastavení přítoku krve do žilek (hradí VZP aj.), Longova metoda - operováno PPH Staplerem - hradí pouze OZP a VZP, nebo klasická operace z výhřezem celých Hemeroidů - tato operace je pro člověka nepřijatelná pro dlouhou recidívu... atd.

Toli
34x

Jsem 5.den po operaci a teprv to začíná být snesitelné. Jinak jsem si dost nadával, že jsem operaci podstoupil a neléčil do dál ambulantně. Snad za měsíc až se to zahojí změním názor. První dny po operaci- hrůza srovnatelná s bolestí zubů kdy i prdnutí je tak obrovská bolest co si zažije jen ten kdo to podstoupil. Třetí den bolesti začly ustupovat, ale už se začla hlásit stolice. Opravdové peklo, kdy jsem se jeste 15 minut po třásl na záchodě a nebyl schopen vstát a prdel se znova rozbolaví jak po zákroku. Tak budoucím absolventům přeji hodně štěstí a pevné nervy.

Toli
29x

Tak je to necelých 5 týdnů po operaci a jsem spokojen. Sice to ještě neni stoprocentně zahojené, ale proti stavu řed operací neskutečný komfort. Jít na toaletu už se taky dá i když příjemné to pořád neni. Již jsem řekl, že kdyby bylo třeba podstoupil bych operaci znovu, stálo to za to. Takže se nenechte odradit hrůznýma zážitkama, vydržet se to musí když už je po operaci a po zahonení to oceníte.

Jakub
12x

Ahoj. Mam týden po operaci a už je to snesitelné i když stolice stále bolí . Jim kasovitou stravu a používám 3x denně laktózu a spokojenost maximální den o dne je to lepší jestli už se hemeroidy nikdy neukážou tak ta bolest stala za to .

Ladislav

Musím plně a ve všem souhlasit.

Ecogan
12x

Ahoj, vím že je tato diskuse je stará ale chci se taky podělit o zkušenosti s operací hemoroidů. Byl jsem operovat klasickou metodou s lokální anestezii. Jsem po operaci 4 den a 3 den mi pustili do osobní péče. Bolí to jako čert ale s práškama proti bolesti se to nechá vydržet akorát mám problémy se stolicí byl jsem naposled v nemocnici ale jak tady čtu tak to je normální. Jim normální stravu a koupím si laktuozu na změkčení stolice. 4X denně se sprchuji a měním jsi takové ty čtverečky.

Jarmila
9x

Je mi 48 a vážím 68 kg, takže žádná nadváha. Asi 25 let (po porodu) se o mě hemeroidy pokoušely, až se to tedy vyvalilo ven a už to fakt nešlo neřešit. Zhoršovalo se to velmi často u menstruace. Masti, Detralex, ničím to nechtělo splasknout a zalézt. Takže odhoďte stud, zajdete k obvoďákovi, ten vás pošle na proktologii, a pak žádejte co nejrychlejší termín, ať už máte klid. Jsem po operaci v lokální anestezi rok a bohužel se můj vnější hemeroid nyní vrátil (asi mu nesedlo intenzívní lyžování a jízda na pomě). Je fakt, že provozuji rekreačně totéž co předtím (kolo, lyže, badminton), žádnou velkou úpravu stravy jsem taky nedělala a bohužel tu sedavou práci u pc neumím změnit. Nicméně bych operační zákrok opětovně absolvovala. Buď týden nemocenské nebo dovolené je obětovat lepší, než být neustále s nějakým auvajs ... Po operaci to bolí asi dva týdny, ale den ode dne to bylo lepší a lepší. Z počátku se špatně sedí na židli (spíše tedy jezení na stojáka), krátký čas jsem nejezdila jako řidič, než se to fakt zhojilo. Doporučuji pravidelně Psyllium za pár kaček, po tom se snadněji kaká. Nicméně jak je vidět, zmetek jeden (resp. oslabené místo na střevu) se zase ukázal.

Jean
6x

všichni jste naivní, operace je k ničemu, příčina je chlamydie trachomatis, operace stav jen zhoršuje :-)

sandokan
12x

Ty si myslím jedna velka chlamydie trachomatis

Filip

Ahoj sandokane. Tvoje odpověď tomu blbečkovi mně tak pobavila, že se směju ještě teď i když to bolí jako magor protože sem po operaci. Každopádně si mně fakt rozesmál a dík za to. Pic

Tomáš
1x

Pohlavní nemoc? Ty seš blázen. Asi čteš spoustu konspiračních teorií

.
1x

Nepodceňujte chlamydii Bohužel v případě chlamydie se často setkáváme s jejím podceněním. Je to dáno tím, že v první fázi nejsou příznaky nijak závažné a člověku spíše obecně není dobře, což zase po čase přejde. Bakterie však z těla nezmizí a po čase může udeřit mnohem větší silou. Pacient je přitom pro své okolí velmi nakažlivý a nemoc – třeba nevědomky – šíří dál.

Tomáš
2x

Ahoj. Mnoho mých známých má po operaci hemeroidů a úspěšně, všichni mi ji doporučovali, i když s dodatkem, že se tři měsíce pořádně nevyprázdím. Nicméně, je mi 36 let a s hemeroidy jsem si zažil své. I když moc vylezlé nikdy nebyly, míval jsem častý problém s krvácením dost velkým a bez čípků a detralexu jsem se vůbec neobešel. Gumičky, asi 12x, už neměli smysl a tak jsem se rozhodl pro operaci. Dnes mám 10 dní po operaci, která byla v narkoze a trvala cca 2 hodiny. Musím říct, že po operaci jsem měl konečník nateklí jak ořech, a tři dny jsem se nedostal z postele, ta bolest byla příšerná, celý týden. Z nemocnice jsem se dostal až po týdnu. Přemýšlím, jestli to za to vůbec stálo. Jak to tady čtu, tak mám uplně stejné příznaky jako všichni. Problém s močením, obrovský problém se stolicí, tlaky v konečníku jak na zacpání záchodu a vyjde z vás malinký bobek. Jsem z toho taky psychicky docela špatně, zhubnul jsem 8 kilo, nemám na jídlo vůbec pomyšlení.Tak doufám že bude lépe

Tereza
2x

Úplně s Vámi soucítím, já jsem po operaci 3 dny. Je to příšerný, když jdu na záchod doslova brečím bolestí hodně mi pomáhá vlažná voda a jestli můžu doporučit, tak máchat si zadek ve vylouhovaném řepíku, jinak na noc se bez prášků proti bolesti neobejdu a jak říkáte, na jídlo ani pomyšlení. Uvidíme jak se to bude vyvíjet, jen si přeju aby to bylo co nejdřív za mnou.

Tomáš

Ahoj, mám dotaz, je mi 36 a byl jsem na odstranění polypů, zákrok trval cca 15min., celková anestezie 20min, po 2 hodinách mě pustili domu. Zažívám to co to většinou popisujete, mám 3.po operaci a je to masakr, Ibalgin samozřejmě moc nezabírá, můžete mi prosím poradit nějaká analgetika, co alespoň trochu uleví a jak cca dlouho budu moct jenom ležet? Mám doma 2 děti a potřebuji začít nějak fungovat. Děkuji za odpověď

Zdeňka
2x

jsem po operaci týden, je to horor,ale už se to lepší. Před tím jsem měla zácpu, teď po každém jídle či pití fofr na WC a několikrát V nemocnici mi dávali Novalgin a ten od bolesti zabírá,ale max 3 tablety denně.Hlavně jsem 100x denně rozkročená nad vanou a cladím studenou vodou, otok už téměř zmizel

Andrea
3x

Přidam sem aktuální zkušenost.Je mi 41, váha 60kg při výšce 176cm, nadváhu nemam, ovšem od porodu /malý mel 4kg, porod 14hodin a i v sedu/ mi potize s hemeroidy spustil. Nejsem fňukna, ale boli to jako čert, jsem 4dny po zákroku, raději nejím, abych nemusela kadit.Doktor mi řekl, že mohu do prace, ovšem sezení nebo sedani za volant je temer utrpeni.Často sprchuji chladnou vodou, poťupkavam řepikem a sehnala jsem si mast Mesocain-ta chladi a trochu místo znecitliví. Všem nam, co tyto potíze mame, preji malo bolesti a recidivy onemocneni, a pevne nervy!

Andrea
2x

Muzu vás uklidnit, je to jen otázka 1, max 2 měsíců a všechno bude v pořádku. V čem vás bohužel neuklidnim je to, ze se to vrací. Takže je nutné dodržovat všechna lékařská doporučení (nesedet, nejezdit na kole, hodně vlákniny, atd atd)

Sisi
1x

Zdravím Tomáši, čtu si váš příspěvek, zajímalo by mě, jak to u vás vše pokračovalo? Sama jsem po operaci 11. den a přijde mi, že se to vůbec nelepší

Milan

Ahoj. Mám po operací 9 dnů a stále příznaky, které popisuješ. Mě vyhnali z Nemocnice druhý den po operaci. Přežil jsi to vůbec? Co si s tím dělal?

Jana Kučabová
8x

Dibrý den,musím říci,že mě dlouhou dobu trápily hemeroidy ,tak vnitřní,tak vnější.Nakonec jsem začala krvácet i při vyprazdňování,a tak mi nic jiného nezbylo,než se obrátit až na FN-BRno BOHUNICE-kde mi při prohlídce lékař řekl,že je nutné nastoupit na operační léčbu.A tak ažze Zruče nad Sázavou jsem jela na operaci nejen vnitřních hemerodidů.ale při operaci mi zjistili,zánět tlustého střeva-nemoc "ulcezórní kolitidu",polipy.Vše dopbře dopadlo a sneska po 2-letech operace v brně/kde mi zachránili"i život,jsem absolutně bez problému jak vnějších hemoroidů,tak vnitřních.Proto radím každému "člověku"-řeš včas své problémy včas,hned.Všechny.Můžete si jen tím zachránit život.Jana Kučabová,Zruč nad Sázavou

Nebolestín
18x

Po tech komentarich tady jsem byl vystrašenej jak cikán na pracáku! ALE!! Zas takova hruza to nebyla. Bolest je z tech, ktere se daji vydrzet. Byl jsem na klasice - vnitřní masakr i venkovní ořez "psích uší" v celkové narkoze. Po probuzení to byla celkem slušná tupá bolest ale v nemocnici vam daji kapacky a injekce po kterych je to celkem mejdan a zapomenete na vsechny bolesti. I ty duševní. :) Druhý den vám vytáhnou z kukátka dren což je značná úleva. Ten tam tlačí. Ostatne jako vsechno ostatni co se kdy snazilo dostat dovnitř nebo ven. :) 3ti den po operaci domu a tady prichazi prvni obavane setkání obsahu strev se svetem. To je teda solidni porod. Zase to ale netrva tak dlouho. Ale jako zazrakem kazda dalsi navsteva hajzlcimry uz je relativne v pohode. I kdyz neříkám jsou opravdu lepsi zážitky. Proste se to da vydrzet, kdyz nejste úplná bačkora. Bolest je opravdu z tech snesitelnych a nejhorší chvilky si užijte v prvních 3. dnech. Po nich máte nejhorší za sebou. Následujici tydny to bude jeste trochu zlobit. Bezne jsou problemy s mocenim pocit špuntovky řitní menstruatismus a podobný lahoďárny. Kazdopadne ty 4 tydny si opravdu nechte na rekonvalescenci a zapomente na pracovni procesy. Vzdyt doma je fajn. Tak hodne štěstí a žádný strachy! :)

Anna
1x

Dobrý den, mám jednu otazku, jestli jste měl nejaký problem s udržením, omlouvám se, prdění? Bojim se, že potom nebudi moct to v sobě udržet po operaci.

Jakub
2x

Jsem zhruba 15h po operaci a musím říct že je to peklo. Byl jsem v lokální anestezii, byl řezán jeden uzel a zasita jedna trhlina. Problémy s čůrání a prakticky vše co je tu psáno. Jsem zvedavej jak se při tomto dá třeba usnout... to snad jen čekat až mě skolí únava. Za záchodu se vyloženě bojím

Jakub
1x

Den druhý od operace. Bolesti jsou stále stejné, zatím jsem nic nesnědl. Jediná chvilková úleva od bolesti jsou sedavé koupele v heřmánku. Byl jsem na první menší stolici a řeknu že je to peklo. Hold ale přečkat se to musí

Jakub
1x

Teď jsem 3 den po operaci. Sám cítím že to nejhorší mám za sebou. Zadek mám sice opuchlej jak pomeranč, hold to k tomu patří. Dávám velky pozor na stravu, zatím jsem měl jen 2 mističky vývaru bez masa, a zatím jdou že mě jen prdíky a malinko kasičky. Vždy se ale celý před potrebou svleknu páč venku je 30°C a ze záchoda vstávám úplně splavenej 😁.

Jakub
1x

Je 3 den večer po op. Přišlo to na mě, říkám si zase prdíky. Místo prdiku cítím větší tlak a bolest, zatlačím a pak to bylo. Kašovitá+voda+vzduch.. no myslel jsem že omdlym z té bolesti. Po výkonu tak 20 minut ve sprše to rozdejchavat a teď šup na gauč a film abych zapomněl na bolest. Jednou mě dost brutálně pokousal pes do ruky a stehna .. proti tomuto to byla lambáda. Držte se všichni

Jakub
1x

Den po operaci č.4. Je to den o dedne lepší. Jsou to ale opravdu malinkate krůčky. Je to stále nepříjemné a bolavé, sedět bez bolesti stále nepřipadá v úvahu, natož nějaké delší procházky, furt couram jak kdybych měl ehm v kalhotách. Doporučuji všem co to hodlají podstoupit, tak pokud li to půjde tak ať na to nejste sami. Držte se a držím palce všem

Jakub
1x

5 den po operaci. Začala mi z konečníku lehce téct taková žluto-hneda voda nebo hlen nevím. Zítra jdu na první prohlídku. Už ležím prakticky bez bolesti když jsem v klidu. Mám to dole ještě opuchle tak při sezení to bolí. Malé krůčky no. Držím palce všem novým absolventům a držte se.

Jakub
2x

Zdravím. Je to přesně týden od operace. Dneska ačkoliv nevím proč jsem měl tuhou stolici. Jako bych měl v zadku petardy... Jinak se to celkový stav zlepšuje ale opravdu pomalu. Chodit je pro mě stále bolestivé... můj den se skládá z postele a sprchy... držte se všichni co tím procházejí také

Jakub
1x

Je to 8 den po operaci. Začal mi z té mé sopky čouhat provázek čím to zašívali. 😁 je to divné, ale za pár dnů to odpadne samo. Zatím jen ležím, ležím a ležím.... co každou chvíli to chodím sprchnout. Bolesti už jsou vcelku v pohodě, jen teda když je stolice stojí to furt za pár výkřiků do sprostých slov. Pak stačí to cca 2 hoďky nechat ať se to uklidní. Mám teď spousty času když si vezmu že mě ještě čekaji 3-4 týdny doma. Zatím jsem se rozhodl obdivovat různé žánry kinematografie .

Jakub
5x

Zdravím. Mám přesně 23 dní od operace. Řeknu cesta to byla dlouhá. Začátky jsou opravdu nepříjemné.Pak ale den za dnem je to o kousíček lepší. Teď už můžu bez bolesti chodit i sedět delší dobu. Velká potřeba je už v pohodě, stále to ale lehce cítím. Pan doktor mě stále nechce uschopnit ale chápu to. Jsem za toho doktora opravdu vděčný. Byl jsem na soukromé klinice v Praze a suma sumárum mě celý ten zákrok a vyšetření před ní 1300kc. Jeho péče mě opravdu oslnila. Kdykoliv jsem měl problém, otázku vždy jsem mu mohl zavolat do ordinace on buď poradil i přes celou republiku nebo mě požádal abych se u něj zastavil i když jsem nebyl objednán a kouknul se na to. Péče sestřiček byla až nadstandardní. Všichni, kteří třeba čeká tento zákrok držte se a kdyby jste chtěli napište mi na email [email protected] a mužem pokecat. Je to hold zákrok pro člověka né příliš na dobrém místě 😁

Martina

Dobrý den jsem.po operaci třetí týden a jít na velkou je pořád dost horor pro mě. Často mám pocit že musím jít pak jen křeč a uvnitř jako bych měla.kouli. Existuje něco na ten otok?používám mast a čípky faktu a léky na bolest. Kdybych věděla co dělat...jist normálně nebo kašičky...

Patricie

Dobrý den, na které klinice jste, prosím, byl? Děkuji moc za info.

Petra

Dobrý den, platil jste jen 1300, nebo to je překlep? Kde jste, prosím, byl? Ja jsem 5den po klasické operaci a je to děs, mám vylezly jak jeden hemoroid, co pry nešel odstranit, abych nemusel mít vyvod..tak i zbytek..vypadám jako natekly vlašský ořech a netuším, jestli to splaskne mam strach! Sedět opravdu nehrozi:( velká nespokojenost s nemocnicí, kde jsem byla..proto me zajímá, koho že to tak chvalite..predem dekuji za odpověď! Petra

Ecler Stanislav
13x

Na operaci hemoroidů jsem byl loni v řijnu.Protože jsem je měl ve skupině 2,byla provedena operace podvázáním asi výřezem.Do dneška mám potíže a jsem horší jak před operací.Nyní se mi stáhl svěrač a musím znovu jít na operaci,kde mi bude provedeno povolení svěrače.Operaci mi dělali v Šumperku a dle slov odborníků byla operace provedena špatně.Navrhoval bych Vám,abyste operaci dle potřeby odložil a nebo šel na přístroj,který prý hemeroid odstraní bezbolestně.Ec

Mirka
14x

Prosím napiš, byl jsi v Šumperku na tom roztahování konečníku? Jdu na to za 14 dnů, velmi se bojím i když to bude v narkóze. Díky fisurám a hemeroidům mám kvůli bolesti svěrač tak stažený, že nelze jít na stolici. A to jsem od roku 2002 v rukou chirurga, který mi průběžně řeší odstraňování hemeroidů pomoc gumiček. Jestli můžeš, napiš prosím vše o tom roztahování a bolestech po něm. Děkuji Mirka

anežka
6x

3 roky se lečim s vnitřnimy hemeroidy ,problemy mam pořad 3krat jsem byla lečena hemoronem ale problemy mam pořad preventivně beru detralex už jsem vyzkoušela několik masti ale nic moc , poradte nekdo co mam dělat,

tlatka
7x

jestli trpite na heroidy a nepomaha vam zadne masticki tak vam doporucuji udelat si teplou lazen a dat do vody pas seminek hipermanganu a cvachat se v tom 2dene 5minuta pomaha taki teplo sette na teplim skuste to dik

tony
15x

jsem tyden po operaci vnitrnich hemoroidu zatim o.k je to jeste brzy hodnotit ale je to lepsi co tady ctu neni zadna pravda neni to na umreni jo kdyz hemoroidy boli treba cely rok v kuse a nic nepomaha to je na ureni taky jsem mnel strach diky tady te strance ale ted to mam za sebou a sem stastny koho by to zajimalo kde mne to delali tak v malem BILOVCI U NJ tony

Vasa
3x

Hemeron mi taky nezabral na vnitrní hemeroidy, tak jsem podstoupil normalní chirurgické odstranění a trpím jak pes :/

verka
4x

trpím jak pes, jsem po operaci 5. den. A jít na velkou - to nedam, to je tak hrozná bolest. Co Vám pomohlo to dostat ven??? Prosím!!!

Stavros
7x

Pomohla mi laktulosa a kola...I když procházka růžovým sadem to nebude..Mám 8 den po operaci,již sedím bez kruhu a 3 pevná ...Nicméně jsem se naučil i modlit pozpátku..Držím palce všem kdo jdou na operaci...

Iva
6x

Jsem po operaci 4. den,, snažím se mít co nejřidší stolici, tak piji šaratici a stravu se snažím jíst co možná nejvíc tekutou. Stejně je to strašný , když už se zdá, že se to na chvíli zlepšilo, musím na velkou a je to zas děs... Před cca půl rokem na odstranění ambulantně , to nebolelo vůbec a i potom to bylo celkem bez bolesti až na krvácení. Kdyby to šlo vzít zpátky, přestala bych jezdit na kole, pít kafe, vyhodila všechny tanga , koupala se v dubové kůře , nesedala na studený a na žádnou operaci mě nikdo nedostal

Alice
3x

Lactulosa 10-20 ml nalačno zapít 3 dl vlažné vody, hodně tekutin, nic dráždivého, kompoty.

Romana
9x

Mi hrozně pomohlo, když jsem začala jíst více ovoce a zeleniny a užívala hemostop - gel a tobolky z lékárny. Poradil mi ho lékárník a za pár týdnů bylo po problémech, bez bolestí a operace.

Lukas
5x

Pokud tam mate vyrustky ve vnitr tak zadne maste a uz vubec ne detralex nepomuzou aby to splasklo viz muj prispevek lukas

Jana
11x

chtela jsem se zeptat, jak operace probiha, v jake poloze se lezi atd..dost se stydim, budou mi rezat v teto oblasti absces a hemoroidy, dekuji

Pavlina
6x

Dobrý den, tady čtu samé katastrofické příběhy. Strašně jsem se bála když jsem si ty diskuse přečetla.Jsem dva dny po operaci longovou metodou hned povzbuzení z narkózy to byla katastrofa klepala se mnou zimnice bolest jako čert Dostala jsem kapák a pak usnula. Spala jsem celou noc úplně bez problémů a druhý den v pohodě pustili mě domů Nemám žádný problém sedět jen zatím pořád nebyla stolice pouze unikají větry a na WC ze mě vypadl tampon, ale bezbolestně.Když to shrnu klidně bych mohla jít hned do práce. Mám lehkou práci Pracuji jako recepční Vůbec nelituji, že jsem na operaci šla Protože předtím to bylo šílené bolesti neskutečné výhřez venku takový že jsem vůbec nemohla sedět skoro ani chodit a krvácela jsem každý den. Také jsem dostala tabletky od bolesti ale nepotřebuji nesnědla jsem ani jednu.

Petra

a kde jste byla?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce