Inzerce
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Operace hemoroidů

Mám jít na operaci s hemoroidy.Je to snesitelné, či nikoliv.Můžete mi kdokoliv říci své zkušenosti. děkuji

Inzerce
Odpovědi
Pacos 33 let

Ahoj, tak snad poslední zpráva než mě pustí. Dnes ráno opět stolice, stejná bolest jak včera..... par sprostejch slov lítalo.... ale jinak pak 10 min v ledový sprše a proces hotov a už je to zase klidnější. No, počítal jsem, že po 5 dnech se vrátím do práce, ale reď už to tak růžově nevidím. Doufám, že pár let nebudu muset něco podobného absolvovat znovu. Ještě, že tu jsou skvělé sesřičky, bez toho bych to nedal.

Lia

Ahoj Pacos to že chodíš častějš na WC je po operaci normální.Já trpěla bolestí asi 10 dní když jsem šla.Mně pomohli prášky na bolest Nimesil.Já jsem přesně měsíc po operaci.Nemám už bolesti jen to občas štípne, ale pořád krvácím.Máš už docela z toho depku, jelikož si mě nechali podruhé i v nemocnici.Dostala jsem kapky na sraženiny.Je to 13 dní a je to pořád stejné, někdy tý krve je i víc než když jsem měla samotné hemeroidy.Taky mám otoky tak prej to do 2-3 měsíců zmizí.

Pacos 33 let

Ahoj Lia, používáš něco na řidší stolici? V nem. mi dávali po každém jídle žlíci parafinového oleje, doma mám laktulosu, ale ten olej mi přišel lepší, laktuloáze mi hrozně rozhejbe střeva. Jinak krev mám taky a někdy dost a někdy méně. Ale pořád si říkám lepší krev, že se to čistí rána uvnitř, než zánět. Tak uvidíme jak to bude probíhat. Dneska 4. poopeerační den a jsem doma, tak uvidíme, za chvilku mě čeká další stolice, ale přijde mi, že každá další je lepší. Nebo už si člověk na bolest i trošku zvyknul. Držím ti pěsti ať jsi brzo fit. To už máš krásný měsíc po. V práci už funguješ?

Lia

Pacos měla jsem brát týden tu laktulosu.Je to dva dny co to začínám zas brát tak uvidím.Mně říkala doktorka, že ta krev je po operaci tak 10 dní.Ale já jí mám i po měsíci a to pokaždé jak jdu na wc.Jinak bolesti už mám minimální.Já začla pracovat asi po 20 tém dnu po operaci.Ono taky záleží jak kdo má náročnou práci.Každopádně jsem ráda, že jsem na operaci byla a snad brzy se vše srovná do normálu.Ještě co mně říkala doktorka tak úplné uzdravení trvá 3-4 měsíce.Ale asi je to individuální.Já měla všechno jak vnitří, tak i vnější + trhlina :D Taky držím pěsti a napiš jak se cítíš zase někdy :)

Pacos 33 let

Ahoj, dneska 5. den po. Hele je to lepší, stolice normální, lactulozu jsem vyměnil za parafinový olej a je to lepší, nemám křeše ve střevech. Bolest ustupuje, krev tak do čajové lžičky. Jinak rozsah operace - snesení všech vnitřních uzlů a odstranění včetně sliznice. Vnější nebylo. Op dle Morgana v modif Morinaga. Dneska pojedu cca 300 km autem tak uvidíme co to se mnou vyvede. Léky na bolest jsem vysadil abych mohl řídit a dal jsem bez nich i stolici. Tak snad to bude jen a jen lepší. Zase dám vědět, jak to pokračuje.

Pacos 33 let

Ahoj od 10. dne funguji normálně pracovně. WC ještě není žádná hitparáda, ale na ten zákrok myslím, že paráda, když sem četl některé příběhy tady.

Jean

operace neodstrní původce nemoci :-)

Pacos 33 let
2x

není to nemoc... vždy se řeší jen projevy... jinak pokud víte jak odstranit příčinu, která spočívá z velké části v dědičností, budu rád, když se podělíte Je mi 33 let, sportovní postavy, dostatek pohybu, životospráva ok, až na to že jsem kuřák, dopřávám si tu nejkvalitnější stravu. Znám dost lidí co má problémy ve věku do 25 let....včetně aktivních sportovců, takže pokud máte recept jak se vyhnout tomu, aby měl člověk problémy sem s tím. Bude vám vděčna více jak polovina populace a já s ní. Jen prosím nepište, vyhnout se stresu :-)))

Jean

je to složité, je potřeba vyčistit tělo od mikroparazitů, nikde se tomu nevěnuje pozornost a přitom jsou původcem všech nemocí, např. chlamydie , mykalasmata a další, používat antibiotika , lichořeřišnici , konzumovat čistící potraviny(rajčatové pyré, kefír a pod.) právě stres a podobné nervové potíže mikroparaziti vyvolávají, poškozují CNS a také toxiny které produkují, vyčistit tělo je vždycky na prvním místě, nekouřit a nepít alkohol, podívat se na kyselost těla, je toho mnohem víc co pro sebe můžete udělat.

Jamie

Ahoj všem spolubojovníkům. Chtěl bych se s Vámi podělit o svoje zkušenosti. 10.11. jsem podstoupil excizi anální fisury spolu s odstraněním geniálních bradavic (většího rozsahu a velkých), původně měla být součástí i klasická operace hemoroidů, ale kvůli možnému zúžení konečníku nakonec neprovedena. Nástup den predtim, hladovka, klystýr (salinicke klysma). Spinální anestezie + něco na oblbnuti, protože jsem nechtěl vědět vše, co se děje. Nakonec jsem spal jako miminko a probudil se až na pokoji. Vzhledem ke spinální anestezii jsem musel 24 ležet, takže močení do bažanta, v zadku dren, ale bez výraznějších bolesti. Nechal jsem si dát pro jistotu morfin v injekci. Druhý den vytažení drenu, strach, ale dalo se, jen taková prudká rychlá bolest. A už hlásím sestře, že bych si rád zašel na cigaretu. Jako schrbeny stařík se sunu po chodbě, výtahem, schody...nakonec jsem došel. Večer opět injekce na bolest, jinak se to celkem dalo zvládnout. Přichází první strava - první dva dny jen presnidavky, čaje, voda, vyvary. Třetí den jogurt, pečivo, bramborová kaše. Čekal jsem už jen na stolici, ať můžu jít domů. Čtvrtý den rano se hlásí. Plný obav se sunu na wc. Celkem rychle, plno krve, bolest jako tisice jehliček, sprcha a začínám mazat dle doporučení lékaře dermazulenem na gazove čtverečky. Přišla sestra a hlásím stolici. Za hodinu jsem odeslán domu s balíčkem novalginu.

Jamie

Domů jedu taxíkem, bože to asi nepřežiju. Konečně doma - plán tekutá strava, mazání dermazulenem a 5x denně sprchovat. Po hodině doma se hlásí další stolice, takovou bolest nepřeju ani největšímu nepříteli. Mam pocit, že mě to roztrha. Klepu se na záchodě a sunu se do koupelny pod sprchu. Lehce to pomaha ale bolesti přes den přetrvávají, novalgin vůbec nepomáhá. Přežívám další dny a 16.11. kontrola u operujiciho lékaře. Operace byla poměrně rozsáhlá, nic nesešíváno, vše ponecháno k samovolnému zhojení. Pohledově to vypadá velmi dobře, jak říká doktor, ale objevuje se lehký otok. Předepisuje detralex, stále mazat dermazulenem, střídat s gelem z dubové kůry a plus na bolest zaldiar (opiáty tramal). Vše poctivě dodržují a mám začít jíst normálně a užívat pravidelne lactulosu. Stolice docela měkká, ale při konzumaci normální stravy hodně objemná, bolest stále obrovská, ani opiáty neúčinkují, resp. Se zpožděním. Naštěstí jen 1x denně, prvni dny i 2x. Ale taková bolest, že něco udělám do mísy a pak pod sprchu na uklidnění a přiznám se, že v kleče to na mě přijde znovu a z vany už se nedokážu bolesti zvednout, tak to prostě udelam do vany a je mi to v tu chvíli úplně jedno, hlavně, že je všechno venku.

Jamie
1x

Dnes 14 dní po operaci. Bolesti při stolici dost silné, dám si zaldiar, ale úleva přichází až tak po 2-3 hodinách, co se zadeček uklidni. Pak už se dá dělat cokoliv, o zadečku téměř nevím. Stát, chodit, sedět, uklízet, přát, zehlit, jít na procházku. Ale to dopoledne je prostě utrpení. Pravidelné sprchují, mazu, beru lactulosu a modlim se, aby to už přestalo. Otok na jedné straně přetrvává, spinim takovým světlým vazkym hlenem, ale nezapacha. Občas to svědí jako čert, asi projevy hojení. Doufám, že přijde den, kdy si v klidu dojdu na velkou bez bolesti. Příští týden mám nastoupit do práce, ale asi jen odpolední (cisnik). Mate někdo podobné zkušenosti - po operaci (tvrdé řezání skalpelem bez šití). Jak ještě dlouho budu trpět? Vim, že všude píšou 4-6 týdnů, ale to špinění hlenem, otok. Asi vyražím na předčasnou kontrolu - další mám až 20.prosince. Díky a brzké uzdravení všem

Pacos 33 let

Ahoj, já jsem 14 dní dneska po op hemorodiů, skalpel bez šítí vytětí všech uzlů. Vše je ok, léky na bolest už 4 dny neberu, stolice jde v klidu přežít a po týdnu jsem šel do práce. Asi fakt záleží u každého. Místo laktulózy doporučuji parafinový olej, laktulóza mi moc rozpohybovala střeva a musel jsem chodit častějí, což nebylo úplně žádoucí. Novalgin jinak vůbec nepomáhal... Sprchu doporučuju klidně každou hodinu, mě to zásadně pomáhalo a fakt delší klidně 5 min vždy. Jinak denně piju i heřmánkový čaj, rozhodně to neublíží a vnitřně pomáhá jak na hojení, tak proti případnému zánětu.

Jamie

Díky, asi fakt záleží člověk od cloveka. Ja tam hemoroidy ještě mám, protože se to nedalo udělat vše najednou. Ale nedovedu si představit, že jdu na operaci znovu. Pokud jo, tak jedině na Longa. Jojo je fakt, že lactulosa mě pak nuti jít dopo 3x na wc po hodině,coz je fakt na prd. Ještě mám psylium, tak jsem si říkal, že bych to začal používat místo lactulosy. Rezali taky hodně přímo u řitního otvoru a to podle mě bolí teď nejvíc. Tam je těch nervových zakončení hafo. No na kontrolu ve středu pro jistotu zajdu a pak šup do práce. Je fakt, že na záchod se už dá jít, jako štípe to a pálí, ale oproti tomu, co bylo je to teď zázrak. Ja mám prostě nízký prah bolesti, s tím jsem měl problém vždycky :-)

Pacos 33 let

psylium rozhodně zatím neužívej, teď rozhodně jíst jen bezezbytkové jídlo, takže paradoxně žádná vláknina, dokud nebude zahojeno. Protože cokoliv s vláninou o psylium už vůbec nemluvě zvětšuje objem stolice, což zase si není teď úplně žádoucí. Jinak jak píšeš Longa, to je ten stappler? Nebylo mi doporučeno, sice to vypadá pohodově, ale pokud dojde ke komplikaci, mohla by být zásadní. Ale zase asi příklad od příkladu. Vybíral jsem si dost zařízení, než jsem podstoupil, a od Longa se postupně ustupuje co mě teda aspoň říkali. Jinak jak píšeš, čím níže k venku se řeže tím více bolest, více nervů...:-( drž se. Rozhodně nelituju, že jsem zavčas řešil. Má to spousta lidí a neřeší o to pak bolestivější to může být.

Jamie

No já mám tu stolici stejně hrozně objemnou porad. A to se snažím toho zase tolik nejíst. Dnes přišel z ničeho nic průjem - jen teda jednou, ale je to možná tím, že jsem včera měl jen jogurty a mandarinky (nějak jsem neměl chuť nic vařit). Tak psylium dávat nebudu a dnes jsem tedy nedal ani lactulosu. Tak uvidíme zitra. No long je stappler no. Ja zase na něj četl všude chválu, tak nevím. Mě operoval Mudr. Král v Nemocnici na Františku. Docela kapacita, co jsem o něm slyšel, ale je fakt, že kdykoliv mluvil o operaci hemoroidů, tak mluvil jen o klasice. Jak se mi dole hrabali. Tak mi právě ještě na jedné straně teď jeden hemoroid otekl, tak je to dost nepříjemné ještě k tomu. Nedovedu si ale představit, že půjdu na klasiku a budu zase skoro měsíc off z práce. To abych šel potom žrát trávu :-). Bolesti jsou každý den snesitelnější a lepsi - už spíš jen nepříjemné štípání a tahání během a nějakou dobu po, než se to zklidní, ale už mě to obtezuje. Můžu vědět, kde to dělali tobě?

Jamie

Zítra zkusím v lékárně koupit parafínový olej ;)

Pacos 33 let

jojo a po každým jídle jsem si dal pol. lžíci jak mi řekli doktoři a bylo to ok.

Pacos 33 let
2x

Mě to delali v Havlíčkově Brodě. A fakt maximální spokojenost. Tejden doma a normálně funguju, jen si hlídám stravu, aby byla kompletně stravitelná. Jasný, že to ještě cejtím při stolici, ale není to nic šílenýho jak 2 dny po operaci. Jinak stpler chvalí celkem všichni co jsem viděl, že rychlejší regen. Ale asi je to fakt případ od případu. Čím hlouběji se to asi dělá, tím méně bolestivé potom, což snad byl můj případ, protože jsem řešil včas při II. stupni hem.

Kateřina

Dobrý den, přítel jde do Havlíčkova Brodu taky na operaci 6.10.a bojím se jak to bude potom. Smím vědět jméno pana doktora co vám to dělal? A jak to cítíte teď?

Lia

Člověk tu nebyl pár dní a taková rozsáhlá diskuze :D No proč píšu? Jsem konečně týden bez krve.Mám po operaci asi ted měsíc a půl a musím říct, že jsem momentálně štastný člověk.V květnu mě akorát bude čekat ještě plastika konečníku,jelikož mě tam zůstal otok který se nezmenšuje.No kdo ví třeba to zmizí.Jinak já byla na longově metodě.Ale já měla i vnější takže jsem to měla i chirurgicky.Mě děsila akorát ta krev.Jo pro Jamiho je to normální že máš tyhle problémy se stolicí, průjem a že chodíš častějš.Tu lactulosu ale ber!Já jsem dost týdnů po a mám jí brát pořád.I když občas zapomenu no.Na otoky si kup AESCIN-TEVA a ber to ráno a večer. Pacos tebe taky zdravím :) Jsem ráda, že se ti daří :)

Lenka

Ahoj, jsem mesic po operaci, skalpelem venkovni, vnitrni, trhliny. Prvnich 14dni po operaci bylo peklo, ale hojilo se to celkem rychle. Zkraje jsem jela bezezbytkovou stravu a lactulosu. Stolice byla i nekolikrat denne, spis tekuta. Pak jsem sla do prace a zacala jist vcelku normalne. Kdyz uz to vypadalo ze by to mohlo jakztakz byt dobry, zacala jsem mit problemy dostat stolici ven. Mam strasne nutkani, dobehnu na posledni chvili (mi to tak prijde) a nic. Jako by bobek odcestoval az do konecniku a tam se nejak zasekl a nejde to ven. Neskutecne to boli, tlaci, dam si 20min krouceni a snazeni se a v mise je mini kapicka. To probehne treba 5x, 6x denne. Takhle uz to mam asi tyden, zadek celej rozbolavenej a pocit porad ze bych jako sla ale nic. Strasne bych se chtela poradne vyprazdnit :-)) myslite ze mam zvysit davku lactulosy? beru jen kalisek rano po snidani. Dik za rady ;-)

Lia

Ahoj Leni, zkus to brát ráno a pak kolem oběda.Já tohle občas měla taky co ty.Sice né až v takovým rozsahu, ale znám ten pocit, že potřebuju nutně na wc a pak nic.Já jí přestala brát úplně a asi to byla chyba.Ted jí beru jednou nebo 2 krát denně a je to docela dobré.Měla bych 2 krát, ale já na tyhle věci zapomínám :(

Miriam
1x

Ahoj Leni, s odstupem par let, co ti nakonec pomohlo? Mam uplne to samé, beru lactulozu, libam na záchod každou chvíli ale stolice nikde!:) M

Jamie
2x

30.11. Jsem byl na kontrole - zatim jen zvenku, dovnitř se ještě nedalo koukat. Vse se prý hoji krásné, až se doktor divil, že prý to tam vypadalo jak na bitevním poli. Mam střídat dubovou kůru v gelu s hermankovou masti. Do práce už týden chodím a hlavne už to téměř neboli ani při stolici, ani nekrvaci. Lactulosu mi zakazal, že si na to tělo zvyká a mám brát psylium, takže jsem to výměníl. Ted už chodím jednou denně jako vždy předtím. Jim vše, kromě paliveho. Psylium pomaha a je to lepší než lactulosa. Jen tam mám trošku otekly jeden hemoroid, tak prej az splaskne, tak v lednu ho podvazeme jen gumičkou. Výtoky ještě trochu mám, ale taky je to prý normální, že se tvoří nová sliznice, kterou tak že 60% poškodil při operaci. Tak furt taham mezi pulkama ty gazovy ctverecky. No to je asi zatím vše.

Jana

Ahoj, jsem 8-mý den po operaci longovou metodou..chci se vás zeptat zda máte někdo stejně špatnou zkušenost s lactulosou .. jen plynatost a bolesti..mám ji už 7 dní po 3 lžičkách a po celou dobu mám jen tuhou stolici..teď se k tomu přidala i zácpa ..takže nemůžu jít už vůbec na velkou..co s tím? Vyměnili jste lactulosu za něco jiného?

Pacos 33 let

Ahoj, mám 4 týdny po operaci vnitřních hemoroidů (klasická operace), a objevil jsem v oblasti konečníku asi steh, resp. uzlík. Všechny stehy by měly být vstřebatelné. Je možné, že to vstřebání trvá tak dlouho? Lehce to tahá, jinak to nic nedělá.

Pacos 33 let

Tak už to vypadlo .-)

Jakub 27 let

Ahoj. Na klas. operaci hemeroidů jdu za necelý měsíc. Po přečtení některých zkušeností po operaci mám strach, ale i se těším na to, až mě nebudou h. otravovat život. Zase si říkám, lepší týden nebo 14 dní bolesti, než skoro každodenního nepříjemného pocitu a bolení dalších několik let. Po přečtení příspěvků začnu s trošku dietní stravou asi pomalu už teď, aby si na to tělo zvyklo a vyprazňování bude po operaci snad lepší. Držte mi palce. :-)

Kokos
1x

Snad tady to ještě někdo sleduje. Chci pomoct, nejspíš mám už delší dobu hemoroidy někdy je musím zatlačit zpátky a někdy ne záleží jakou silou zatlačím. Co jsem četl tak i bolí břicho ale mě nic nebolí jenom někdy něco na pravé straně jak by elektriku někdo pouštěl ale takou menší. Jinak nic necítím. Dnes jsem si koupil mast sudocrem, čípky a dubou kůru večer to poprvé požiju. Myslíte že mi to pomůže? Nebo bude muset být operace?

Jana

Ahoj, takhle jsem to vydržela asi 9 let, pak se přidalo krvácení a teď jsem musela stejně podstoupit operaci..co bych k tomu chtěla říct, že kdybych šla dřív a neodkládala ji, bolelo by mě to asi mnohem méně než teď ; -) nejlepší bude stavit se u doktora a poradit se..

Ladis

Naprosto souhlasím, nadávám si každý den proč jsem nešel dřív :-)

Ladis

No myslím že bude nejlepší zajít za lékařem a poradit se. Já jsem trpěl na hemoroidy dlouho, potom jsem se objednal na Vsetíně do digestivní poradny, paní doktorka mě vyšetřila, vysvětlila rozsah, doporučila postup a řekla mi všechno co bude následovat. Taky jsem se to snažil řešit dubovou kůrou, mastmi, Baronovou ligaturou a nakonec jsem stejně musel na operaci. Neodkládejte to, je lepší se poradit s chirurgem a zjistit stav než to léčit jen doma..

Jana

Ahoj, jsem 8-mý den od operace longovou metodou a chci se zeptat: měl někdo stejnou zkušenost s lactulosou? Po požítí (beru ji už 7 dní po 3 lžičkách ) bolesti a plynatost a stejně máte tvrdou stolici? Vůbec mi nejde změkčit..co s tím? Kdybych neměla tak špatnou stolici nemusela bych brát ani žádné léky na tlumení bolesti :-(

Ladis

Já beru lactulosu od operace každý den ráno a večer ( 15 a 10 ml ) a je pravda že mi to pomáhá. První dny po operaci spoustu zeleniny, ovoce a přesnídávky, jogurty...Zatím v pohodě...zkuste hodně zeleniny...okurky, rajčata a moc pít!!! laktulosa na sebe váže vodu,tím změkčuje stolici.Doporučuje se 2-2,5 litru tekutin denně

Jana
1x

Bohužel jsem už měla vytvořenou zácpu díky stravě v nemocnici...dostala jsem nakonec laxativa....dnes je to přesně měsíc co jsem po operaci a už se to srovnalo..jím hodně zeleniny a ovoce hlavně kompoty a lactulosu jsem vyměnila za saratici, dávám si ji občas jen ráno..jinak už začínám jíst občas maso a uzeniny..ráno jdu na wc tak 2x a pak mám celý den klid..

Ladis
1x

Zdravím všechny, jsem 5 den po operaci Longem v komb. s klasickým výřezem po velkých předchozích problémech s krvácením, vnitřní hem. 4 stupně a vnější taky. Měl jsem epidurální anestezii ( prý je to pro tělo po operaci lepší než klas.anestezie ), v pondělí jsem šel v 10 na sál, odpoledne přišly k sobě nohy a začalo to bolet. Dostal jsem injekci od bolesti, potom na noc další, v úterý ráno ještě jednu a od té doby už jen prášky a musím říct že jsem čekal větší hrůzu....Bolest snesitelná, hned v úterý ráno jsem si dal sirup Duphalac ( laktóza) a odpoledne už jsem letěl....no nic příjemného ale dá se to přežít. Stolice jsou nejhorší ale není to tak že by to bylo na skákání z okna...Ve čtvrtek propuštěn domů hodně si to sprchuju, mažu krémem Proktis M a jím kašovitou stravu. Laktózu beru každé ráno a večer a je to čím dál lepší. Trošku to bolí protože jsou tam ještě stehy ale den ode dne je poznat rozdíl. Lidi neodkládejte to, jak mi to řekla doktorka....nemáte na co čekat,lepší už to nebude.....Přeju všem hodně štěstí, seberte odvahu a do toho !!! Držím palce :-)

boh
1x

kde jste se dal operovat?

Ladis

Nemocnice Vsetín, naprostá spokojenost. Přístup lékařů i sester naprosto skvělý, vysvětlení co mě čeká a možné komplikace...

Jean
2x

operace neřeší příčinu, uvidíme !

Anna

Snad to není neaktuální. Ale mám naplánovanou operaci o které ani nic nevím. Nejprve mi bylo řečeno, že je to zákrok a při objednávání se dozvím, že půjdu na operaci v celkové anestezii a dál nic. Bohužel jako hodně žen beru hormonální antikoncepci, kterou musím měsíc před operací vysadit. Jenže to pak hrozí menstruace během operace konečníku. HA se mi vysazovat nechce, beru ji právě kvůli tomu, že jsem i po x letech měla nepravidelnou a nepředvídatelnou menstruaci. Má některá z vás s podobným problém zkušenost a poradila mi?

Jana
1x

Ahoj..jsem 21 den po operaci longovou metodou..operovali mě v nemocnici v Hořovicích..měla jsem vnitřní i vnější hemeroidy 3-tího stupně, které dost krvácely..První den v nemocnici yal a druhý den hned ráno operace..po operaci jsem měla bolesti, ale dalo se to..třetí den jsem šla domů..v ruce léky na bolest Novalgin a lactulosu..další den stolice a bolesti šílený seděla jsem na wc asi 2 hodiny. .trochu jsem si poplakala. .nejvíce mě bolely prdy..hrůza..4 den horečky a chřipka..znova jsem byla hospitalizována, aby vyloučili zánět. .po 2 dnech mě pustili domů..Další problém nastal se stolicí..lactulosa mi skoro vůbec nepomohla, takže se dostavila zácpa..po 4 dnech co už jsem měla fakt bolesti mi napsali laxativum. .bohužel už bylo pozdě..ještě než jsem si ji stačila vzít přišla stolice a s ní se mi vytvořil prolab sliznice..takže mě vylezla malá boule ven, která už nepůjde zpět..jsem z toho dost smutná, protože se to prý už nevrátí dovnitř..jinak se cítím už mnohem lépe..jím jen celozrnný chléb, zeleninu, ovoce - hlavně švestky, ty pomáhají nejvíce při vyprazdňování..polévky..nejím žádné maso..už se cítím mnohem lépe..za měsíc mě čeká kontrola a tam se dozvím co s tím prolabem. .doufám, že se to zmenší a nebudu muset na další operaci..teď to mažu nějakou mastí, tak uvidíme..čekám ještě, až ze mě budou padat svorky, prý jich tam je hodně..stolici mám stále tvrdou, prý to bude chronické . lactulosu jsem včera vysadila, protože jsem po ní měla jen bolesti a efekt žádný..doporučení:běžte na operaci a neodkládejte to, protože pak to bude ještě horší..takže hodně zdaru všem spolutrpitelům 😉 ta bolest po operaci se dá vydržet

Jean
2x

operace nepomůže, hlaní je léčit chlamydii a užívat bylinky , banány a pod.

Ladis

Asi Vám budu oponovat, mě operace pomohla. Už teď 13 den po mi to zkrátilo dobu strávenou na wc z půlhodiny až hodiny tak na 3 - 5 minut. Bez krvácení jak tomu bylo dřív, jsem naprosto spokojený.

Jakub 27let

Ahoj. Byl jsem na operaci v úterý 7. ve 14 hod. Domů jsem šel druhý den v 10, takže ani ne 24 hod. v nemocnici. Operace hemeridů, odstranění polypů a svráštité kůže. Hemeroidy jsem měl prý velké. Jinak teda pocity: po operaci bolest samozřejmě, dostal jsem injekci proti bolesti (prej driák), ale nepomohlo vůbec a první noc jsem nespal ani minutu. Druhý den sanitkou v sedě domů. Doma hned na záchod, kde ze mne šla jen krev a taky jsem se alespoň vyčůral, protože normálně mi to moc nešlo. Dneska sobota a musím říct, že den ode dne lepší. Když ležím na boku a po prášku na bolest (brufen 400) je bolest úplně minimální, skoro žádná. Záchodu jsem se bál hodně, taky mám pořád nutkání jít na velkou, ale nic ze mne nejde, krom krve. Poprvé, kdy ze mne vyšel miniaturní kousíček bylo asi druhý den po operaci a trochu víc jsem byl den poté. Velmi překvapivě skoro bez bolesti (po wc sprcha, lehnutí na bok a za chvilku je docela fajn). Dnes jsem si koupil nějaký sirup, který by měl pomoct s vyprazdňováním. Jinak taky jsem měl párkrát horečku a občas je mi na zvracení, ale nicméně si nemůžu vůbec stěžovat, ještě zlepšit akorat tu stolici. Už se nemůžu dočkat až večer půjdu někam ven a budu moct jít ten den v klidu na wc bez toho, aby mi následné svěděni ten večer kazilo. Všem, koho čeká operace přeji brzké uzdravení. :-)

Hanka

Ahoj, tak já jsem měsíc po operaci hemeroidů. průběh velice podobný jak tady píšete. Nyní stolice bez bolesti, jím už vše, ALE , když už to vypadá , že jdu na záchod tak to trvá něž se vyprázdním a pak to začne, každou hodinu musím znova, tlačí mi i úplně malý bobek. A to chodím někdy 3, ale spíše třeba 6x po hodině. Snažím se to rozchodit, myslet na něco jiného, ale nejde to. Samozřejmě po 2 až 3 stolici to bolí. Jsem nešťastná. Nemáte s tím taky někdo zkušenost?

Jean
3x

léčit chlamydie, lichořeřišnici, banány

boh

Hanko, zkuste si ráno dát 1 čajovou lžičku psyllia (jitrocel indický) - rozmícháte to do 200 ml vody a pak vypijete ještě jednu skleničku. Musíte tu stolici dodržovat vlhkou a celistivou. Další věc - kupte si nějaký plytký lavor a při vyprazdňování si dřepnete...Já vím, zní to odporně, ale hrozně to vám všechno usnadní, i když nevyléčí. Nedoporočuji pro lidi s nadváhou. A nebojte se, vaše kolena a vaše svalstvo si časem zvyknou (mně to trvalo 2 týdny), pak se k vyprazdňování v sedě nikdy nevrátíte.

iva

Hani,já mám to samé,akorát pomáhá tepla sprcha.Ja jsem akorát 10den.Snad konzultace s lékařem.

moni

dobrý den, rozhodla jsem se také přispět na tuto stránku mé zkušenosti s operací hemoroidů. když jsem si před operací pročítala některé příspěvky, nadávala jsem si, že vůbec někam lezu a že to nepřežiju. byla jsem na operaci v Plzni na Lochotíně-operoval dr. Novák, která se na tuto problematiku specializuje. musím ale pro ostatní říct, že u mě to vůbec tak hrozné nebylo. prášky na bolest pouze 2 dny, potom už nic, hned druhý den jsem se měla sprchovat. třetí den mě pustili domů, měla jsem hrozné obavy ze stolice. ale žádný problém jsem neměla, jen ta první je trošku nepříjemná,ale to nic nebylo. samozřejmě jsem si trošku zatím upravila jídelníček a jím kašovitou a mletou stravu. tak doufám, že to v pohodě zůstaně. a nebojte se toho tolik, není to na umření.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Projevila se u vás někdy spánková paralýza?

54%
46%
Zatím hlasovalo 57 lidí

Mohlo by vás zajímat

Příspěvky zdravotních pojišťoven na bezlepkovou dietu 2021

Máte v rodině celiaka nebo dodržujete sami kvůli této nemoci bezlepkovou dietu? Pak možná víte, že některé zdravotní pojišťovny přispívají na vaši dietu. U kterých pojišťoven a v jaké výši můžete v letošním roce žádat o příspěvky?

Jak si užít Velikonoce a nepřibrat

Během kalendářního roku se naskytne hned několik příležitostí, které nás přímo vybízejí ke zvýšené konzumaci jídla. A Velikonoce patří se svými beránky, mazanci a svátečními obědy mezi ně.

Zvětšená prsa dokážou muže potrápit

Gynekomastie je jedním z důvodů, pro které muži vyhledávají plastického chirurga. Zvětšená prsa nevypadají mužně a znamenají pro muže mnohdy ostych nebo dokonce snížené sebevědomí. Přestože se jedná z velké části o kosmetický problém, lékaři nabádají k obezřetnosti.

Má vaše dítě zdravé nohy? Případné odchylky odhalí podoskop

Většina dětí se narodí se zdravýma nožičkama, přesto často může dojít k jejich postupnému poškození a deformitám. Podoskop je přístroj, který dokáže celou řadu potíží s chodidly u dětí odhalit. Včasná diagnostika a léčba pomůže tyto obtíže napravit a předejít tak případným problémům s pohybovým aparátem v dospělosti.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.