Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Operace hemoroidů

Mám jít na operaci s hemoroidy.Je to snesitelné, či nikoliv.Můžete mi kdokoliv říci své zkušenosti. děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
.

Nepodceňujte chlamydii Bohužel v případě chlamydie se často setkáváme s jejím podceněním. Je to dáno tím, že v první fázi nejsou příznaky nijak závažné a člověku spíše obecně není dobře, což zase po čase přejde. Bakterie však z těla nezmizí a po čase může udeřit mnohem větší silou. Pacient je přitom pro své okolí velmi nakažlivý a nemoc – třeba nevědomky – šíří dál.

Pavel

Co s chlamýdiií dělat. Jak se jí zbavit. Děkuji

iva

Zdravim,jaem uz po 3 longu.Az po posledni operaci mam problem se zachodem.Musim jit hned,nelze odkladat.Pred op.jsem nemela,po,me bylo receno,ze normalni,pak ze je to psychicke.Nezda se mi,musim hned i kdyz jsem doma.Nemate nekdo takovy problem?Uz je to rok,stale resim tento problem.Stejne mam vnejsi,tudiz po caste stolici mam otoky,boleni vse co tohle prinasi.

Michal

Dobrý den, mohl bych se zeptat kolik vám je a po jak dlouhé době jste prodělala 3 operace ? pujdu na longo, ale jestli tam budu chodit každý 2 rok tak to nemá cenu, děkuji

iva
2x

Mam 3 longa pred 7lety,ted pred rokem 1 a za 6mes.dalsi.Jde o to,ze longo resi vnitrni,castecne vnejsi. jde o to,ze je treba asi odstranit venkovni.Chvili po oper.splaskle,ted po roce opet otoky,zvetseni.Posl.oper.dost bolestiva,ale kazdy to snasi jinak.Asi me ceka klasika,ale jestli to ma pomoct pujdu.Navic ten probl.hned jit na wc a nesmim odkladat,pred op.jsem to nemela.

Jenda

Dobrý den, před operací hemeroidu jsem četl zde vaše příspěvky a rád bych se podělil s mojí zkušenosti. Před operací sem měl jako každý strach co bude a nebude. Po přečtení spousty článku a reakci lidí, jsem si říkal do čeho sem se to pustil ale opak je pravdou. Jsem po zákroku čtrnáct dní a musím říct že jsem naprosto spokojen, nic nebolí a konečně se můžu vyprazdnovat bez použití Lactulozi a vše bez bolesti. Ano první týden jsem zažíval peklo 😀 ale teď už si piskam. Zákrok proběhl v plné narkoze a byl mi udělán Longovou metodou. Teď jsem velice rád že to mám za sebou a můžu jen doporučit, ničeho se nebojte, věřím že všichni co se na to chystají budou ve finále spokojený stejně jako já. Držím palce a rychle uzdravení.

Michal

Nebyl jste náhodou operován v Praze na Františku ? Děkuji

anonym

(N)

iva

Mela jsem 3longapred 6lety,ted pred rokem 1 a za 6mes znova.Po op.se zda dobry i ddyz zustatky tam jsou.Longo neresi uplne odstraneni,je spise na vnitrni.Ted opet zustale hemor.natykaj,,pali,boli a opet se zvetsuji.Asi zrejme klasika,ale zatim vyckavam,take se me vecne nechce resit tento problem.Jen ten problem s toaletou pretrvava.Je me 48let

anonym

Hemeroidy tvioří bakterie, je potřeba léčit celé tělo, koupele dubová kůra, antibiotika tetracyklinové řady, změna životosprávy, bylinky lichořeřišnice a pod. !

Ivana

Tak to jste úplně mimo...

Ja

Ahoj.Jdu se s vami podelit.Diky vasi diskusi sem redy a nejsem nervozni ze je neco spatne.Dnes sem 9 den po normalni operaci hemeroidu pod narkozou.Po probuzeni az do druheho.dne horor citit v konecniku nakou vec.Druhy den mi byla vyndana a mensi uleva,od sestricek glukoza a prujem jako blazen a paleni.tak sem vzala dvakrat a prestala brat.Doma sem nasadila opet ale po 5 dnech opet vysazeno,byla sem i 15 krat na wc za den a to uz se nedalo.7 den po operaci se mi uvilnila nejaka snurka ktera mi tam porad prekazi ale nechci s ni nic delat.Od te doby lepsi chozeni na wc.od 9 dne na wc po 4-5'hodinach.osetriji optuzeniny,protoze mi jikdo nepovedel co a jak.jen prasky na otok a brufen.Mam dve deti a nebejt opory tak si to nedokazu predstavit.....jak dlouho muzu jeste cekat?nez bude lip?nez si troufnu na prochazku nebo nakoupit?a kdy mazat dubovou kurou? Na kontrolu jdu po mesici od operace.dekuji

M.

Ja: ta snurka je asi uvolneny steh, ale to nicemu nevadi, hlavne to tam nech, to vypadne samo, az bude cas. Dubovou kuru jsem nedavala, palilo me to. Na opruzeniny jsem si dala Canesten a pomohlo to. Zlepseni urcite prijde, vydrz!

Iva

Zdravim vsechny,mam pocit,ze se jich nikdy nezbavim.Jsem po 3 operaci a po dvouch letech se objevi.Uz mam,hruzu zase jit k doktoru,ze me bude cekat dalsi oper.Mate nekdo taky takovy problem?Uz bych chtela mit konecne pokoj.

K.
1x

Tak i já se přidám se zkušenostmi s touto operací. Do nemocnice jsem jela s trombotizovaným hemeroidem, zkoušela jsem samoléčbu (detralex, faktu mast, čípky, nic nepomáhalo), ortel zněl skalpel a to hned druhý den. Operace proběhla v celkové anestézii a řezali ten jeden, plus dva menší nějak upravili. Měla jsem pouze vnější. Když mě přivezli na pokoj, nastalo peklo, opiátové injekce, novalgin a příšerná bolest. Vygradovalo to vyndáním longety ze zadku - to jsem ječela na celý oddělení (jsem ale docela hysterka :) ), pak jsem šla domů s pokyny novalgin + koupele v černém čaji (5 pytlíku na litr, fakt to pomáhalo). Zhruba 5 dní pekla, kdy jsem brečela na záchodě, jak tu bylo zmíněno - pomohla vana, nahřát konečník a konat. Humus, ale jinak bych rozkousala dlaždice na záchodě. Bolest začala postupně ustupovat, že jsem cca 5. den místo 4 novalginů brala jen jeden. Začalo se blýskat na lepší časy, ale pak jsem zjistila, že se mi tam vyvalil již zmiňovaný květák. Bolel a já brečela celý den, že operace byla k ničemu. Volala jsem do nemocnice, prý se nemám stresovat, pokud to nebolí a mám zahájit domácí samoléčbu. Detralex, sedací koupele z dubové kůry, faktu. Každým dnem se to ale začalo zlepšovat, stolice teda laktulozou rozhozená, to jsem vysadila a naordinovala si ovesné kaše, kompoty, jogurty a hodně pít, obědy a večeře normál (maso s kaší, ryby, semínkový chleba s pomazánkou a hodně zeleniny). 8. den jsem se vzbudila a poprvé bez bolesti - štěstím jsem málem sežrala tabulku čokolády!!!! Květák menší o polovinu, vypadly stehy. záchod teda pálí pořád, to bych bez sprchy potom nedala. Zítra je to 13. den od operace, jdu do práce, květák je miniaturní a nebolí, ranní záchod podporuji kafem a cigárem, pak není čas přemýšlet nad bolestí :) Jídlo si stále hlídám - každý den kompot, něco z vloček, jogurt a vypít alespoň 2 litry. A budu se modlit, aby mi to dalo pokoj. Do budoucna budu přemýšlet nad ošetřením hemeronem a nenechám to zajít tak daleko. Hodně štěstí všem, zatněte zuby a vydržte! Po operaci už musí být jen líp!!

M.
1x

K. asi jsme spolu ležely na pokoji, ten výkřik u longety nebyl na celé oddělení 😁 Na operaci jsem už byla jednou, po druhém porodu. Bohužel po třetím porodu a sedavým jsem si vypěstovala vnitřní i vnější hemeroidy s krvácením. Na operaci jsem byla v úterý, předtím vyčištění klystyrem. Operace byla klasická, vyřezali vše, co šlo. Po třech porodech mám asi vyšší práh bolesti, ale nechala jsem dávat všechny léky na bolest, co sestry nabídly. Ve středu mi vyndala sestřička longetu (to je ta ucpavka, aby se zašité území neslepilo), dostala jsem pokyny ohledně sprchy po každé návštěvě wc a koupání v čaji (jako výše K.). Ta sprcha fakt pomáhá, taky tekutější strava. Hodně pomohla rada vzít si 1-2 denně lžičku až lžíci olivového oleje, to pomohlo v prvních dnech nejvíc. Po operaci odrezane a zasite části vypadaly jako nové velké vyhřezlé hemoroidy, ale každý den se postupně zmenšovaly. Sedět jsem tedy mohla hned v úterý po operaci, po vytažení longety ve středu to bylo o dost lepší, i jsem se sama odvezla domů. Nejhorší jsou zadržené větry, kdy máte na wc pocit, že vytlačíte půlku střev a vyjde pfff. Ale pohybem a olejem se to lepší. Ted jsem po operaci měsíc, stehy stále cítím (jo, tu šňůrku, jak psal někdo v předchozích komentářích, jsem ve sprše opatrně vytáhla, občas až druhý den pi objevení). Stále čekám na úplné splasknutí, abych se mohla vrátit zpátky ke svému sedavému zaměstnání. Na období po operaci jsem si nakoupila - olivový olej (perfekt), pohankovy sedací kruh (asi budu používat v práci, na pooperační čas jsem ho nestihla použít, přišel dlouho), ovesné kaše a jiné vlákniny. Jestli bych šla znovu na operaci, to ukáže čas.

iva

Zdravim vsechny.Muzete me prosim poradit kdo je z Prahy dobreho proktologa?Po 2 longo operacich nam dost velke rasy,ktere me zpusobuji zanet,mokry konecnik a bolesti,ze si nemohu nekdy ani sednout.Dr.me rekl,ze je to kosmeticka zalezitost a nemuze me pomoct.Jsem uz zoufala,potrebovala bych konzultaci.Nechci tohle mit,trochu to zmirnim,pak zase dokola.Chtela bych uz mit pokoj.Dekuji vsem.

M.

Ahoj, nějaké kožní řasy mám po operaci taky, naštěstí nebolestivé, nicméně ztěžují hygienu. Doktor řekl, že odoperovat to by bylo velice bolestivé a že mi to nedoporučuje.

Jana

Jsem týden po odřezánk kožní řasy, samovstřebávací stehy. Květák již je menši a muzu aspon chodit, ale...furt mi z toho zašiteho mista neco vyteka- zlutohnede a strasne to smrdi uaaa! To je to rozkladani stehu nebo co ? Musim mit furt tenklu vlozku a smrdi to i normalne pres obleceni. Nic me nesvedi, skoro to neboli- jen to misto odkud to vyteka zrenme trochu řeže jakoby. Nechci mit furt ,,mokro" a smradlavo. Je toto normalni postup hojeni ? Nebo je to nejaka infekce ? Sprchuji si to tam tak 5x denne minimalne. Dekuji kazdemu za uklidneni, ze toto prestane !

Eva

Zdravím, dnes jsem 6. po operaci hemeroidů, vitřních i vnějších, klasickou metodou. Po probrání z narkoze zvracení a krutá bolest. Setřička mi píchla dvakrát narkotika, podobné drogám, a až po druhé se mi ulevilo. Ráno v 5.30.h krutá bolest. Po aplikaci analgetik do žíly, úleva. Doktor mi sdělil, že mám na bolesti nárok, že to bylo velké. Po trech dnech, nepočítám operační den, mě propustili. Doma peklo, bolest, na kterou léky zabírají jen 30%. První stolice doma, jsem myslela , že mě ze záchoda vynesou nohama napřed. Stále mě to bolí, pálí štípe, přiznám se, že brečím nahlas. Jsem povoláním zdravotní sestřička na zubní chirurgii. Ale takhle si pacienti nestěžují ani u nás. Zítra jdu na kontrolu,ale myslím, že mě tam nepomůžou. Ani nevím, jak tam s tou bolestí dojdu a jak budu čekat nařadě. Opravdu bez přehánění , je to kruté a vyčerpávající. Celá se bolestí třesu. Ráno zas na záchod, pokud mě to nepošle ještě dneska několikrát. Přeji všem brzké a hlávně stálé uzdravení.

anonym

Není to konečné řešení, opakuje se to, léčit dlouhodobě alternativně !

Jarda
3x

Jdi se vycpat ty vědátore! Mám za sebou chirurgický klasický zákrok hemeroidy 4 stupně- je to horror ,ale je to konečné a nejlepší řešení!Nestraš tady lidi svými fantasmagoriemi!

Josef

Ahoj mam taky hemeroidy vnitrni byl sem na rezani trombozovanyho to bylo neco strasnyho jak kdyby to delali zaziva Ted marodim snazim se jist pohanku v zari mam jin na barona podvazani ale kdyz to tu slysim ma to vubec smysl?? Podvazovat Kamarad mel problemy a zacal jist respektive pit zeleny jecmen a chlorelu Tak nevim dekuji za nazor

anonym

Je to tady napsáno, že potíže tvoří složitá bakterie, je potřeba ji likvidovat, užívat lichořeřišnici a další bylunky.

Jarda

Hemeroidy nezpůsobuje bakterie ale mimo dědičnosi zejména špatná strava způsobující tuhou dtolici a tím při tlačení křečové uzliny podobně jsko v žilách na nohou, proto tímto trpí i mnoho žen po tezsim potodu!!Anonyme pišeš nesmysly!!!

Jarda

Omlouvám se ta překlepy! Píšu v posteli ,týden po operaci hem 4 stupně -trombozinovaného i vnějšího. Prosím všechny neodkládejte to jako já, operace v CA nebolí, jen je pak horor jít na velkou, pomáhá teplá sprcha, nebát se v nejhorsim i ve sprse, netlacit jen prirozene grvitací, jíst zpočátku jen vývary, jigurty, pudinky, predem si brat Nivalgin, matat bud fubova kura gel stridat s mastí Proktis M- ověřeno mnou. Boli to, zejmena než odejdou stehy, byl jsem pred 10 lety v Proctoclinic- vyhozené peníze, v nemicnici vám pomohou komplexně a daleko lépe!! Nebokte se!!Držím všem kolegům a kolegyním palce!!

Ivana

V žádném případě se nejedná o bakterii jak popisujete Takže žádná antibiotika na to nepomohou

M.

Josef: ano Barronova ligatura má určitě smysl, nebudou pak vylézat ven (pokud to už není nějaké pokročilé stadium). Řezání trombotizovaného je hnus a bolest jako prase, můžu potvrdit.

David

Byk jsem operovan Francii metodou Milligan a Morgan.3 den po operaci,zadna bolest.Na velke jsem jeste nebyl tak nevim.Prasky na bolest beru preventivne.Tramadol 50 mg a Dolipran 1000 mg.Dale pak parafinovy olej a Movikol,pro zjemneni stolice.

David

Dobry den,4 den stale zadna bolest ale i zadna stolice.

David
1x

11 den po operaci,stolice pravidelna a bolest skoro zadna,po kontrole jeste edem ale to je pry normalni,pristi kontrola 22.01.

Jana

Kde jste sehnal parafínový olej? Jsem po stejné operaci. Už týden, celkem to jde..

Ivo
4x

Zdravím lidičky po operaci hemeroidů. Jsem lékař gastroenterolog a jsem 9 dní po Longově operaci. I vzhledem ke znalostem z profese mohu poradit: používání Lepicolu (vláknina, která učiní stolici jemnou, slizovitou a snadno vyprazdnitelnou,-jde o vylepšené psyllium) a ne Lactulozy (což je projímadlo). Ze 2x denně po 3 vrchovatych kávových lžičkách ve sklenici vody nebo čaje. Nutno požívat hojně tekutin. Alkohol žádný, tuku skoro nic zvlášť ne prepaleneho. Vyloučit hrubou vlákninu jako syrové ovoce a zeleninu, možno menší množství vařené zeleniny a ovocných presnidavek. Brambor minimálně, z příloh rýže, těstoviny, knedlíky. Masa dle libosti ale liboveho. Mléko žádné, zakysané ml. výrobky zpočátku minimálně. Obtíže by pak měly být minimální. Počítám, že tento režim bude třeba dodržovat tak 5-6 týdnů, a mělo by být zhojeno. Přeju minimum obtíží.

Ivo
1x

Zdravím lidičky po operaci hemeroidů. Jsem lékař gastroenterolog a jsem 9 dní po Longově operaci. I vzhledem ke znalostem z profese mohu poradit: používání Lepicolu (vláknina, která učiní stolici jemnou, slizovitou a snadno vyprazdnitelnou,-jde o vylepšené psyllium) a ne Lactulozy (což je projímadlo). Ze 2x denně po 3 vrchovatych kávových lžičkách ve sklenici vody nebo čaje. Nutno požívat hojně tekutin. Alkohol žádný, tuku skoro nic zvlášť ne prepaleneho. Vyloučit hrubou vlákninu jako syrové ovoce a zeleninu, možno menší množství vařené zeleniny a ovocných presnidavek. Brambor minimálně, z příloh rýže, těstoviny, knedlíky. Masa dle libosti ale liboveho. Mléko žádné, zakysané ml. výrobky zpočátku minimálně. Obtíže by pak měly být minimální. Počítám, že tento režim bude třeba dodržovat tak 5-6 týdnů, a mělo by být zhojeno. Přeju minimum obtíží.

Klaruska

Myslíte, že po operaci můžu mít anální styk jako před tím?

Monika Mimi Kral
2x

Ahoj vsichni Marodi.Musim jse s Vami podelit,protoze tady v U S A je to uplne jinak. Jsem 6 den po operaci a vnitrima hemorrhoids a musim podekovat vsem co jse podelili se bolestivymi zazitky,ponevac jsem klidnejsi ze jse to netyka jenin mne. Dopredu jse omlouvam za pravopis,of bolesti mi to uz ani nemysli. Tu v USA Vas nedrzi v nemocnici,po 2- 3 hodinach jdete pekne domu.Pred operaci jsem trpela 2 mesice v bolestech, ze jsem jse rozhodla pro renting zakrok a verila jsem ze po operaci to nemozem but horsi. Mylila jsem se. Nikdo mi o tom nic nerek ,jenom doktor rek ze to bude bolte 2 tydny. Lidicky moji ta bolest sa ani neda popsat,dobry je ze mi tu name k dostani Miralax a milk magnesium a to pomahac myt jemnou stolici. Na druhy den jse to povedlo,myslela jsem ze me rezu za ziva a omdlela jsem. Ja vydrzim hodne ale toto jsem nezvladla. Stravuji jse normalne,beru narcotics na bolesti,sprchuji he minimalne 6 krat denne,prvni 3 dni som mala accident kdy z khem si kejchla nebo plyny billy velice aktivne. Zitra to bude tyden ale porad to boli. Nemuzu signs delay sedaci koupele protoze mam nadvahu a ja by jse z tell vanya nezvedla. Sediment na plavacim kruhu,pomaha to. Uz man ask 8,protoze pod mojim velkym zadkem casem praskne. Jeste asi 10 dni a jdu do prace I s bolestami,protoze tady je to normalne. Tu I po operaci srdca pousteji za 2 dni domu. Ja Vam vsem Co maji bolave zadecky preki brze uzdraveni a vydrzte to.

LUKYNOS
2x

Jdu se taky podělit o skvělé zážitky. Mám třetí den po longove metodě s celkovým uspanim. Ležím ještě v nemocnici po domluvě s operačním doktorem, ti ostatní už mě vyhazuji :D. Mě se odsud nechce, to morfium je podle mě jedinej boj proti ty ukrutny bolesti. Budu psát upřímně a pokusím se mluvit pozitivně pro ty co do toho mají jít v plánu taky. Je mi skoro 30 za hemoroidy si můžu sám (pc, PC a písí). Nechal jsem to zajít tk daleko že jsem si musel vracet střeva po stolici zpět a měl jsem problém si lehce uprdnout. Na to vám stačí 4 roky ignorování. Tak teď teda o pooperační fázi. Krátce po operaci: jste na fetech a cítíte tlak dole, první seznámení s bolestí. Musíte si vybrecet morfium, pak až do večera jen lezite a jde to celkem v pohodě. Druhý den hned ráno dren co máte v zadeli v rychlosti vyskubnut ven, au dopiiii.... Jak se tady píše o ulevach tak u mě neproběhla. Zase jsem si vymodlil morfium. Dostanete laktulozu a kasovitou stravu, na ty jejich chlebíčky se vyserte, protože to vy se chcete vysrat. Raději presnidavky a obyc bram. Kase. Druhý den jsem začal chodit s potřebou na záchod ale jen se vyprdet. Studeny pot a mdloby. Asi to morfium. Po každým krvavým vypršení do sprchy project díru sprchacem a jak všichni rikaji mast na zadnicu. Díky ní jsem se třetí den dokázal po asi 30 pokusech na záchodě pořádně vykaknout. No a to mě donutilo psát tady. Bolí to jako první den, takže proto jsem řekl že domu nechci namísto toho jsem dostal dvojitý morfium XD smutný je, ze mi přijde že to nefunguje :(. Ted pozitivně lidi. Už třetí den chci věřit že to stalo za to. Vypadá to že budu krvácet ještě měsíc a sednout si zvládnu až tak za dva týdny (takže ani nevím jak se dostanu domu) ale stojí to za ten novej začátek. Doufám, že doma bez morfia nepůjdu všechno sem přepsat. Těm co zvažuji šanci jít na gumičky... Dohajzlu už ať si tam, ti co mohou jít laser šup, jděte. Ti kterým se začínají tvořit teprve, nebuď debil a dodržují vše na sto procent ať to rychle zmizí. A těm co jim pomůže leda operace, dá se to přežít, jen takový zlomený žebra jsou proti tomu chabej odvárek :D. Chce to jít do toho s bojovnosti a silou, nenechte se oklamat, že je to bezbolestny nebo dokonce šetrný. Dám sem za pár dnů update.

Jan

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s odstraněním vnitřních hemoroidů metodou - Ošetření hemoroidální choroby laserem s Dopplerovskou navigací metodou Help-HALO. DĚKUJI

Pavel

Zdravím všechny, kteří chtějí vyřešit problém s hemoroidy! Máte prosím někdo zkušenost, praxi s dilatátorem. Roztahováním, análním strečinkem pomocí této pomůcky a zmírnění příznaků. Pomoci si jen touto léčbou.? Děkuji Pavel

Anna

Dobrý den mám s tím zkušenosti a můžu doporučit pokud máte anální trhlinu nebo pokud cítíte že váš konečník je sevřený. Opravdu to pomáhá tenhle trénink na to aby se svěrač uvolnil. Ale na hemeroidy to fungovat myslím nebude

Heduš
2x

Ahojte všichni, tak i mě(34let) prdeloví nepřátelé dostihli. Po dvou porodech letos v létě časté krvácení. Po několika vyšetřeních verdikt operace. Metoda HAL/RAR v Ostravě-Fifejdy. V pondělí nástup na lačno, žíznivá jak velbloud. V 10.00 odjezd na operační sál, ta celková narkóza labůžo, vypne vás na lusknutí prstu. Kolem jedné už přicházím k sobě...co jste se mnou udělali?Sestřička však přichází a perou do mě oblbováky a znovu si schrupnu. Kolem páté jsem na pokoji, musím nutně čůrat, ale kam. No do lavoru?To nedám. V šest se rozhodnu proplížit kolem sesterny s motákem a záchodem na konci chodby. Nic, zvládla jsem to. Ponaučení no.1, pokud možno chtějte pokoj s vlastním wc (na fifkách nemožné). A pak to začlo, ty bolesti?!Panebože proč?!Ten tlak v zadku, to řezání, pálení, píchání je neskutečné. Další oblbovák pomáhá a já si to šmáruju na záchod tam a zpátky, pořád dokola několik hodin, páč ty tlaky jsou neskutečné. V noci dvě labužo injekce,tak jsem si i chvilku dáchla. Úterý ráno vizita. "Chcete domů dnes nebo zítra, nám je to jedno." Při představě hajzlu na konci chodby a mytí se v umyvadle(sprcha je luxus), dnes. A je to, dostávám lejstro, recept na Novalgin, který platí až od středy(to fakt nechceš) a hybaj domů. A teď k nemocnici. Sestřičky zlaté, hodné, chápavé, ale o co si neřeknete, to nemáte. Čaj?Musime uvařit, spálená huba. Sestři prosim bolí to, hned (rozuměj tak půlhodiny) vám něco píchnu. Zelenou jak sedmu mě manžel dotáhl domu, v autě na ležáka...co čert nechtěl, chybějící tekutiny si vyžádaly zánět močáku. Večer jde krev od prdele, kdy mám pocit, že rodím už několik hodin a krev při močení. Umírám. Modlim se ať už je ráno a přijde spása ve formě receptu na atb. Noc ukrutná, Novalgin žeru jak lentilky. A máme tu středu. Na záchodků stále co deset minut. Řvu jak při porodu, brečím bolestí. Středa se zhoupne a je tu čtvrtek. Večerní nálož gutalaxu způsobuje pouze ukrutné křeče. Končím, vzdávám to,chci umřít. Celý den cesta záchod, sprcha, postel. Miluju léky od bolesti. Za mohutného halekání, pláče a skučení se večer dostavuje malilinkatý bobíček, který mi za odměnu do zadku vrazí tisíc rotujících žiletek. Jooooo a ještě hořícího ježka. Jo a krásného malého hemáčka.Panebože, skončí to někdy??!!A je tu čtvrtek, opět celý den stejná trasa ale s tím rozdílem, že bobánků přibývá. Moje smrt. Po pár akcích vždy vyčerpáním usnu, než mě opět vzbudí ten tlak, kdy se se zatnutýma půlkama belhám na záchod. Aha, ještě něco k jídlu chybí. V úterý jsem v nemocnici dostala rohlik s marmeládou,což od nedělního hladovění bylo nebe v hubě. Doma jen vývar, pak jogurt a rozmixované polévky. Děkuji ti maminko za záchranu. Pokud máte děti, tak je to v hajzlu. Umírám, natož se o ně postarat. Můj muž je anděl a s hlídáním pomáhá celá rodina. Moc vám všem dokola děkuji!!!No a je tu pátek, bobiky se zvětšují, a interval se prodlužuje. Bolesti ubývají!!Je mi lépe. O moc lépe!!Zvládla jsem lehké domácí práce a na odpoledne se chystám vyrazit s odpadem.Jsem zvědavá, jestli se u toho neposeru...nicméně všem držím palce, bolest u mě ukrutná, ale děkuji za všechny příspěvky tady, protože mi jejich čtení pomáhalo překonat ta muka pekelná. Snad můj komentář pomůže i někomu dalšímu a trochu ho na mučednické cestě rozptýlí. Světlo na konci tunelu začíná vykukovat. V pondělí razím k dr na kontrolu, tak jsem sama zvědavá. Mějte se fajn všichni spolutrpitelé a hemáčům smrt.

Hana

Ahoj, úplně mi mluvite z duše. Jsem 5.den po Hal RAR. Tlaky, řezání, štípání děs, stolice tuhá a to se snažím hodně vlákniny a vody. Zakázali mi tlačit kulí stehnům. Jenže tuhý Boban jinak ven nedostaneš. Trochu pomohl glycerinovy čípek, který mě pomohl odspuntovat a na pětkrát jsem se vyprázdnila. Bála jsem se ho zavést,ale nad mé očekávání to šlo poměrně hladce. Na bolest střídám paralen a Brufen. Nic jiného mi nezabírá. Mohu se Vás zeptat,jak jste na tom teď po zákroku? Mohu čekat zlepšení? A máte při stolici krev? Co stehy? Co otok?Jsem fyzicky i psychicky u samého dna. Doma dvě malinké děti. Muž a rodina jsou andělé. Musím se vzchopit a začít fungovat, jenže ta bolest. Děkuji

Helca

Už je vše v pořádku?já začala úplně normálně fungovat bez omezení asi po 14dnech...do té doby jsem se i snažila šetřit ;)

Hana

Dobrý den, tak to vám trochu závidím. Už to budou téměř tři měsíce a komplikace,ačkoli již malé,jsou. Čeká mě rovněž další operace a nevím,zda dobrovolně chci tuto operaci podstoupit. Ať se vám daři

Marie

Vím o čem mluvíte, právě to samé prožívám.

Jaroslava

Dobrý večer, myslíte, že se díky ní, zbavím studu z análního styku.. Nemám jinak větší problémy, ale strach, že mě odmítne partner, znáte lubrikant, který mě pomůže ten strach překonat úplně?

JANA
2x

Zdravím, jsem tu zpět. Podruhé jsem podstoupila operaci konečníku. Před 4 mi lety Longo, kdy jsem si díky špatné stravě v nemocnici, vytlačila 3 prolapsy ven. No teď začali hodně zlobit a natékat a tak musí pryč, svědí a bolí. Takže nyní odstranění odříznutím skalpelem. Prý nic jiného není. Noo, není to žádná procházka růžovým sadem, operace rychlá, v úplné narkóze., propuštění hned druhý den ráno. Vybavily se mi všechny vzpomínky. Takže z lékárny odcházím s léky na bolest Novalgin, šaraticí (ta se prokázala jako přínosnější než lactuloza, která vůbec nezabrala) a antibiotiky + clexane. První stolice zase peklo, ale tentokrát jsem vychytala stravu, takže je měkčí, ale častější než bych chtěla. Zase jím švestky, lňená semínka v jogurtu, spousty zeleniny, vývary. Dnes trochu kuřecího masa. Tak snad to dobře projde tělem :-) Nyní 5 tý den jdu už celkem v pohodě. Pomáhá mi po toaletě teplá sprcha a gel z dubové kůry. Zatím trochu špíním, ale snad to bude brzy dobré. Přeji všem pevné nervy a celoživotní uzdravení.

Lenka
1x

Mam4den po operaci hemeroidů metodou HALL RAR a je to peklo!!! třetí den me pousteli domů a jídelníček úplně normalni,zadna úleva.nejde mě jít na wc.bricho mam tvrde jak balon,zle me je, spát to nejde jsem na Valetolu.nic tak hroznyho jsem doteď nepodstoupila a doufam že se to nebude opakovat.jen nechapu jak můžou psát, že PN max 3dny😭😡

Jeremy
1x

Jsem 3. den po metodě HAL-RAR. Měl jsem 5 hemoroidů = 1 vnější a 4 poměrně velké vnitřní (II. až. IV. stupeň). Ten vnější byl vyříznut, ty vnitřní ošetřeny HAL a prolabující vnitřní hemorhoidy navráceny do konečníku pomocí RAR. Po probuzení z narkózy + následující celou noc v nemocnici jsem musel být na opiátech, abych vydržel bolesti. Ráno po vytažení jakéhosi speciálního obvazu z konečníku nastala úleva. Druhý den jen nepříjemný tlak v konečníku. Hned druhý den můžu chodit, sedět... bolí mě trošku zadek, ale to bude tím řezáním vnějšího hemorhoidu. Takže HAL-RAR rozhodně doporučuji, pokud nemáte hemorhoidy v tak pokročilém stádiu jako jsem měl já, tak s největší pravděpodobností Vás nečekají žádné obrovské bolesti... Není to sice vůbec příjemné, ale řekl bych, že to utrpení je ze všech metod nejmenší a vyplatí se ...

Alena

Ve které nemocnici jste byl,prosím?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce