Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Aurorix Roche 300mg (antidepesivum)

Začínám brát toto AD. Ráda bych se dozvěděla něco o vašich osobních zkušenostech s tímto lékem, zda vám zabralo, jak rychle a co nežádoudoucí účinky. Po prvním dni užívání musím říct, že v pohodě(zatím). První tři hodiny po podání první dávky mi bylo divně-neschopnost koncentrace, tlak v hlavě, ospalost a (téměř) neschopnost číst. Pak se to ztratilo. takže uvidíme, co dál. Pište své zkušenosti a názory na aurorix(moclobemid), budu moc ráda a snad tím pomůžeme i ostatním návštěvníkům této diskuzi. Díky, zdravím. Agáta

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
ebels
1x

ahoj Agáto chtěla bych se zeptat zda ti aurorix pomohl či nikoli.,mě ho lékař nyní předepsal a prvotní příznaky mám stejné. Tak mi prosím napiš tvé zkušenosti

Maja
2x

Syn začal brát také Aurorix, trpí pravděpodobně Agorafobií. Po několika dnech mu bylo až včera nedobře. Na nějaké zlepšení je pravděpodobně příliš brzy. Maja

Marie
4x

Již 3 měsíce užívám Aurorix. Asi po 14 dnech jsem se cítila poněkud lepší, ale opět se dostavily stavy strašné únavy, úzkosti, a hlavně nezájmu o cokoli, co jsem dříve měla ráda. Domácí práce mě nebaví, jsem bez zájmu, ztěží uvařím. Brala jsem 150 mg ráno a 150 mg odpoledně. Lékařka mě 150 mg ještě přidala. Cítím se mnohem unavenější než dříve. tak nic moc. Příští týden jdu na kontrolu, tak nevím zda mi léky nezmění.

Agáta
3x

Bohužel po půl roce vysazuji, přestal účinkovat. Předtím jsem byla spokojená, snad jen usínání se mi zhoršilo. Po čase bohužel přestal pomáhat. Jinak myslím je to dobrý lék, netloustne se po něm, aktivizuje. Přeji vám ostatním více štěstí, než jsem s aurorixem měla já. A.

Ondra
1x

Bral jsem Aurorix několik měsíců a účinku jsem se nedočkal. Leda, když jsem si ho vzal večer, měl jsem problém usnout. Nejdřív dávka 300mg, opozději 450.

wedd
9x

já brala aurorix asi dva roky, a to po Lexaurinu, Neurolu, Dogmatilu, Rivotrilu, Remeronu a Zyprexe, které měly více vedlejších účinků, než pozitivních a léčebných. aurorix byl oproti nim zázrak, bez jakýchkoliv silných negativních efektů fungoval-až tak, že jsem mohla po čase vysadit všechny psycholéky-to je už rok a půl a vše je v pořádku dál. mám tedy s a. velmi pozitivní zkušenosti

Ivana
4x

ahoj,beru ho nyní 10 dní,divný stavy-místama v pohodě,ale najednou z ničeho nic-zimnice,nevolnost,trochu hlava v kleštích a pak zase v pohodě,věřím,že se to upraví,ale kdy?Má stím někdo zkušenosti?dík Ivana

Míla
2x

Vydržte,do 14 dnů od nasazení léku vám bude dobře...

alka
1x

hlava se mi točila, div se mi nerozskočila, okamžitě s tím pryč!

sandra
1x

I já po všech vyzkoušených AD jsem dostala Aurorix, vůbec na mně nijak neučinkoval, nic se nezlepšilo, akorát mi několikrát zkolabovalo srdce, měla jsem tlak 70/30. Později se zjistilo, že to je těmito léky. Nyní beru Rivotril a taky nic moc, přežívám.

Aurora
7x

Na mě to prakticky vůbec nepůsobilo. I přesto jsem to bral jsem to skoro 9 měsíců. Jen pozor - Kombinace drogy extáze s inhibitory MAO (psychofarmaka – Aurorix, Jumex…) je smrtelná! Tohle jsem třeba vůbec nevěděl. Extázi sice neberu a ani nehodlám, ale jen mě napadlo, kdyby třeba někdo kdo bere aurorix, měl úlet a někde na párty vzal extázi, tak to má za pár. Je to vůbec uvedený na tom letáku? To by snad mělo, protože smrt je docela nepříjemnej nežádoucí účinek, nebo ne? :-)

GS
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

taile
1x

zacinam brat aurorix, beru ho tyden. a chtela bych vedet, jestli je znama naka reakce pokud beru aurorix a zakourim si travu?.. nehodlam to v nejblizsi dobe zkouset, rozhodne pockam az se vsechno zlepsi. ale casem urcite.. vite o tom neco, mate nejake zkusenosti?

Michal
1x

Já si právě rád dávám kombinaci aurorix a extaze, stačí 150mg + čtvrtka extaze, samozřejmě to nezkuseneho nejspíš zabije, serotoninovy syndrom. Ale z mého pohledu je to šetrnější, než si soupnout 3 koule. Stejně tak to hodně zesiluje účinky perníku, aurorix inhibuje i vychytavani dopaminu. V každém případě je dobrý být znalec chémie a farmacie, ale i tak to může zabít a případně mít sebou třeba hypnotika u pervitinu je to "protijed". Mimo jiné, každý kdo bere psychofarmaka je legální fetak a je spíš potřeba řešit život, sportovat, meditovat, najít jinou práci, partnera, hobby, než žrát pilule.

Michal

Občas kombinuju drogy a psychofarmaka, človek hodně ušetří, ale párkrát mě to skoro zabilo, třeba tlak přes 200 a teplota nad 40... hold to je riziko fetování... Mimo jiné, každý kdo bere psychofarmaka je legální fetak a je spíš potřeba řešit život, sportovat, meditovat, najít jinou práci, partnera, hobby, než žrát pilule.

samotar

nejak sem nepostřehl že bych to vůbec bral, akorát když sem si ho nevzal cca 2 hodiny před spaním nemohl sem usnůt

PetraL

Dobrý den,Aurorix beru přes rok a myslím že díky němu se cítím fajn,i když někdy se deprese stejně dostaví :-(,chtěla jsem se zeptat jestli někdo z Vás,nemá zkušenosti s Aurorixem v těhotenství??

Nelly
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jaja
1x

Ahoj, taky mi bylo řečeno že více ohrožující pro miminko je muj stav bez prášků než samotné látky co jsou v lécích. Samozřejmě že žádná nejsme happy z toho že je berem.. znám lidi bez končetin od narození jejichž matky žádné léky nebrali.. je to prostě náhoda, osud..

slunce

Vzala jsem si dnes první prášek, protože jsem pocitovala chvílema to, co Jasek, jen jsem to neuměla pojmenovat, ano, nutkavé pocity (příklad: ted musim vystoupit z toho autobusu, ted musim jit rychle na ulici, nebo musim rychle na vzduch, apod. Samozřejmě úzkost a jak to tak už známe asi všichni, co jsme se zde vyjádřili... je to peknej humus ty deprese, ale musim říct, že se mi po tom, zatím, jednom prášku dost ulevilo, tak snad to tak bude i nadále... musíte věřit, znáte to...Věř a víra tvá Tě uzdraví... to přeji všem s podobnými problémy

anulka
7x

Ahoj všem, tak otázka diagnózy F 410 je jednoznačná. Úzkosti, panická porucha, tlak v halvě, kolapsy, třes, poruchy srdečního rytmu, to vše tato diagnóza zahrnuje. Mám tyto pocity už od mládí, jsou to určité ataky úzkosti, které mi provází několik let. Léčili mi na srdce a jiné choroby, ale vězte, že to způsobuje právě panická porucha, na kterou lze Aurorix doporučit s kombinací Lexaurinu (na uklidnění). Nepřehánět dávky, jen opatrně a budete svoji chorobu znát a umět ji ovládat, což u deprese nelze!!!!

Petr

Souhlasím

Kate
1x

Mám stejné problémy. Vyzkoušela jsem už opravdu vše a tak mi lékařka zkusila nasadit Aurorix jako poslední řešení, ale bohužel. Po půl roce musím přiznat, že bez účinku. Mám doma 4 krabičky tohoto léku zbytečně.

xXx
1x

Nevim proc to lidi berete,radsi se poradne nazerte a bude vam taky DOBRE!!!!!!!

Jaja
3x

Ráda bych, ale bojím se lidí tolik, že si pro to jídlo nedokážu ani dojít =D

Bublinka
6x

Ahojik, beru Aurorix měsíc a cítím se uplně skvěle.Žádné vedlejší účinky,podstatně méně depresivních myšlenek.Začínám se opět radovat ze života. Přeji všem také tak dobré zkušenosti :o)

Jasek
1x

Beru aurorix uz 5 let a myslím že v počátku mi moc pomohl.300 ráno a 150 odpol.Měla jsem nutkavé pocity a ty odezněly,přesto uzkosti nepomíjejí,ale myslím že povahu člověku nikdo nezmění,tak s tím žiju.Záleží na dobrém psychyatrovi ale těch je moc málo.

sdfa

zkus změnit antidepresivum, jestli máš úzkosti, tak na ty je dobrej třeba seropram v kapkách, nebo trittico, no prostě to řekni doktorovi, aurorix budeš muset vysadit a začít s jinými léky. hlavně nic nevzdávej!

Cona
1x

Užívám Aurorix asi 3 měsíce, 300+75+300mg, předtím jsem brala Citalec a Welbutrin. Prakticky jsem nepocítila žádný výrazný účinek, ale ohlédnu-li se zpět, můj stav je lepší, než když jsem s AD začala. Přesto se stále cítím naprosto vyčerpaná, bez energie a se silnými bolestmi, které se stěhjí ze svalů do kloubů a do kostí. Má diagnoza zní farmakoresistentní deprese. Máte někdo podobnou zkušenost?

sunnylady

prosim nemohol by mi niekto predat aurorix?kedysi som ho brala a pomahal mi lenze teraz z osobnych dovodov k tomu doktorovi ist nemozem..a ineho psychologa v meste nemame...prosim velmi by stemi pomohli,zije sa mi velmi tazko...

abc

Doporučil bych v takovém případě najít si soukromého psychiatra, vezme tě bez ohledu na to z jakého jsi města a máš nárok na jisté nadstandardní služby :o)

Liliana
2x

Ahojte, můžete mi prosím doporučit dobrého psychologa či psychiatra v Olomouci či ve Zlíně nebo někde poblíž? Děkuji

danny

moje skusenosti su uplne v pohode, beriem 150 rano 150 vecer, najhorsi bol prvy mesiac treba to jednoducho vydrzat, nechutna bolest zaludka, mierne bolesti hlavy, a trochu prve dni zvlastny spanok, ale ked to clovek vydrzi potom je to uplne ok, berim cca pol roka a je to v pohode, pozor vsak lebo mi po polroku vyskocili pecenove testy...

Denisa

Mě tahle skupina pomáhá fakt dobře, ale způsobuje mi sexuální poruchy a to že mi snižuje chuť na sex. Má někdo podobný zkušenosti?

Simča
8x

Ahoj lidičky. Aurorix beru již 6 měsíců a musím říci, že mi tento lék pomohl, vlastně stále pomáhá. Když jsem jej začala brát, byla jsem na tom dost zle, od hospitalizace mě dělil jen krůček. Někteří uvádějí drobné nevolnosti, problémy s hlavou apod., já jsem žádné takovéto příznaky nepociťovala, a to ani když beru léky ráno nalačno (nestačím se nasnídat). Nechápu jak někomu mohl Aurorix "zabrat hned", neboť nástupní doba účinku u tohoto AD je min. několik dní. U mě se nic nedělo skoro tři týdny a pak jsem najednou cítila "hupanec", jako by mi do těla někdo dolil energii a zvedl náladu. Další můj postřeh se týká spánku. Beru 300 ráno ( v 8 hod) a odpoledne také 300 (v 15 hod). Ráno to je pohoda, ale odpoledne mi občas uteče čas a když jsem si vzala dávku okolo 18 hod, tak jsem měla problémy se spánkem. Nemohla jsem usnout, a když se mi to povedlo, spala jsem velmi lehce, často jsem se probouzela... Takže beru ve tři, max. ještě v 5 hod, ale později již radši ne. Někdo se ptal jak Aurorix a těhotenství-v žádném případě bych tohle nekombinovala, neboť jakékoliv léky v těh. jsou špatně. Navíc pokud se léčím na D, do těh.bych nešla, neboť těh.nerovnováha hormonů zamává se zdravými, natož potom s námi depresisty! Na to pozor! Také čekám, až se léky vysadí, abych mohla přijít do jiného stavu. Poslední postřeh-byla mi k ranní dávce předepsána ještě půlka navíc (tedy 450 mg) ob den... a to mé tělo již nezvládalo - byla jsem jak papiňák... výbuchy vzteku, neovladatelnost, hned na to obrovská lítost, pláč, vyčerpanost... po několika málo dávkách jsem od půlky ustoupila a potíže zmizely. Přeji všem depresářům skvělé zázemí doma a od partnera, věřte, že jednou bude líp a hodně optimismu! Sim

fejgele

Simča mi odpověděla na otázky, které mi momentálně nemůže zodpovědět žádná z mých opor, protože i psycholog i psychiatr, který mi předepsal AURORIX, jsou na dovolené. Brala jsem 4 roky CITALEC 20 mg, nejen kvůli depresím, které jsem zaháněla hektickou prací ale také kvůli syndromu vyhoření jako následku (jedno získáš-úspěch v práci, druhé ztratíš-duši). Jednou jsem CITALEC svévolně vysadila, potom jsem jej brala ještě témeř tři roky. Poslední rok už jsem pociťovala, že "to není ono", a po relapsu jsem vyhledala psychiatra. Napsal mi AURORIX, podotýkám že po prvním víc než hodinovém a velmi příjemném sezení. Po dohodě, že ještě nějakou dobu neopustím práci, která mne emocionálně velmi vyčerpává ale na druhou stranu mi přimáší radost, kontakty s kolegy, které mám ráda, jsme začali snižovat CITALEC, teď už jsem druhý týden "bez ničeho", na neschopence, totálně dole, za 4-5 týdnů jsem zhubla 8 kg. Takže na sobotu 27.7.2008 a první tabletu AURORIXU čekám jako na dar z nebes. Pokud do čtvrtka nepřiberu a nezlepším se, tak mne čeká interna. Nesedím teď v koutku s PC a nebrečím, jen se divím, co se to se mnou, byť za pomoci antidepresiv, silnou ženskou, stalo..Jinak ztráta libida je, bohužel, daň za dobré dny a noci bez propocených prostěradel. Simčo, díky Ti za optimistický příspěvek, bojuj a i miminko bude. Všem depresářům co nejméně chmur a určitě se ozvu, jak jsem s AURORIXEM dopadla.Hodně sil všem.

Simča
4x

Ještě poznatek ohl. sexu - během užívání jsem nezaznamela žádné negativní zkušenosti . Naopak v době bez léků jsem -a to sex mám hoooodně ráda-na sex neměla ani pomyšlení a pokud byl, byl bez prožitku,bylo mi to všechno jedno... po nasazení léků zájem stoupl... až partner přede mnou někdy utíká :-) Aurorix a sex-funguje to.

Katka55

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Janinka

Katy ,ale pozor co to tady nabízíš!Lexaurin je vysoce návykový!A nic neléčí,je to jen podpůrný prostředek,který ti momentálně uleví,ale neléčí!Léta jsem ho brala a potom neurol a nepřej si zažít co to s člověkem dělá když ho chceš vysadit.Je to droga,ne nadneseně,opravdu organismus je na ní rychle navyklý a potom se závislosti zbavuješ jako normální feťák,beze srandy.Tuto cestu rozhodně nedoporučuji!

Vlasta

Přesně tak Lexaurin je silně návykový a s vysazováním Neurolu (Xanaxu) jsem měla také velké potíže

Jiriks
2x

Ahojte. Tak dnes beru Aurorix 300 (1tabletu ráno) 14 dní, po téhle době by se měl podle mého psychiatra i obvodní lékařky dostavit postupný efekt. Zatím jsem pozoroval lepší náladu včera, kdy jsem, když na to vzpomínám, byl řečný, veselý, vtipný(což bylo naposled ani nepamatuju), zato dneska je to pravý opak...nemám zájem o nic, když jsem byl doma, vše jsem dělal jen s největším odporem a už jsem chtěl být sám....snad už to bude pomáhat a ty pocity, jaké jsem měl včera, se dostaví v hojnější míře...přeju všem, ať mají taky takové štěstí.....

Janinka
7x

Mám už bohaté zkušennosti z léčbou deprese.Léky už si ani nepamatuji jaké jsem všechny brala,většinou to byly všechno SSRI, a věčná únava,neskutečně spavá přibrala jsem 45kg!!! Můj lékař nehodlal slyšet že tahle to nejde,ale protože už k němu chodím tolik let,nechtěla jsem začínat znovu nějakými pokusy. Abych se dostala k Aurorixu,je to pro mě zázrak!Začala jsem fungovat jako normální :-) člověk,bez pocitů únavy,zvýšilo se mi sebevědomí,největší pozitivum je že nepřibírám už jsem se vážně nemohla unést.Prostě prosvícený život!A někdo tady psal i o intimním životě,ten jsem léta odmítala z velkou nechutí a najednou mi chutná:-) Tento lék mi opravdu zabral,nevím na jak dlouho ale říkám tomu čas probuzení i přes počáteční nežádoucí účinky. A pro ty co léky podobného rázu začínáte brát!Já jsem na první AD začala reagovat až po dvou měsících užívání!Není to jako aspirin,musí se vytvořit určitá hladina a i proto se nesmí taky vysadit najednou,ale postupně snižovat dávky! Aurorix můžu jen doporučit! Janinka

Lenka

Prosím môžte mi napísať ss na mail [email protected] Ďakujem pekne

Petr Montrealer
1x

především jsem byl z léku hodně zmaten. navíc se přidaly silné úzkosti. proto jsem jej vysadil a čekám, až se vyplaví

Radka

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenost s lékem Esoprex ? Užívala jsem asi 9 dnů Aurorix, ale měla jsem šílené vedlejší účinky jako bušení srdce, hrozný tlak v hlavě a uších, byla jsem úplně mimo, jako za sklem. Nemohla jsem dát dohromady souvislu větu. Lékařka mi změnila lék na Esoprex, ale už se bojím cokoliv brát, že zase budu mít tyhle stavy. Prosím jaké máte zkušenosti s Esoprexem Vy. Díky

Jarda

Ahoj Radko, Esoprex beru přes půl roku a jsem úplně v poho, žádné vedlejšáky. Ale je to strašně individuální - např. masově oblíbené Trittico mě hned v 1. minidávce skoro zabilo, zatímco např. megadávky Tisercinu mě měly zabít, ale vůbec nic... Takže moje zásada je "nebát se a nekrást" ;o) - a hlavně začínat s "homeodávkami"!! ;-)

vera
2x

Ahojky všichni, já brala AD v minimálních dávkách i v těhotenstv í, vsadila jsem je jen 2 měsíce před porodem kvůli kojení a malý má rok a půl a je naprosto v pohodě. Rok jsem vydržela bez ničeho, kojení mě ale totálně za ten rok vyčerpalo tak jsem brala 3 měsíce Dogmatil 1-0-0 a k tomu Rivotril 1/4-0-1/2, ale změnila mi ho dnes na Aurorix 300 1/2-0-1/2, kvůli tomu že jsem totálně ztratila chuť na sex a manžel z toho šílí. Ba k němu mám až odpor. A to jsem dříve před Dogmatilem manžela uháněla já. K tomu beru stále ten Rivotril. Moje diagnoza je neurogenní tetanie už asi 6 let. Brala jsem už spoustu léků a vysazování Rivotrilu před těhotenstvím bylo nejhorší, šílená malátnost, třesy atd. Bylo to fakt hnusné, ale je mi 28 let mám už dvě děti tak teď už mi nezáleží na tom, že něco beru, když budu muset, budu to brát do konce života abych měla klid.

zuzka
2x

Aurorix jsem brala pouze měsíc, protože mě přivodil stavy jako dejavu, které se mi drží ještě občas po několika letech od užívání. Tento lék už nikdy, stavy jsou opravdu velmi nepříjemné. Léčila jsem se na neurastenii a paniku. Nyní již neberu žádné léky, snažím se bez, ale není to snadné.

Petr

dneska jsem byl u svého lékaře a ten mi předepsal Aurorix 150mg,mohl by mi někdo říct něco víc jak tyto léky působí,něco jsem si přečetl ale moc mi toho neřeklo mnoho.

ket
1x

Začala jsem brát aurorix nevíte jak se snáší s alkoholem?V létě mám ráda pivko díky.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce