Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Plíseň nehtů neboli onychomykóza

V letním počasí si většina z nás s radostí nazuje sandály, žabky nebo vietnamky, aby dopřála svým nohám trochu svobody. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Berta

Nemá prosím někdo zkušenost s lékem Terfimed 250 a požíváním alkoholu? V příbalovém letáku jsem nic o tom nenašla, nejsem alkoholička, ale během dvouměsíčního užívání tohoto léku proběhlo několik rodinných oslav a mám trošku obavy o svá játra.... Díky

Bretislav
5x

Dobry den, ja tento lek pouzivam a musel jsem kvuli tomu uplne vysadit alkohol. Doktor mi vylozene zakazal uzivat alkohol, protoze terfimed 250 dost zatezuje jatra. To stejne mi rekli i v lekarne. Takze asi tak. Ale myslim si, ze jednou za cas to tak moc neublizi, jatra se umi regenerovat...to by na to clovek musel pit kazdy den, aby to jatrum nejak moc ublizilo. Zkuste se dokrota, nebo v lekarne zeptat na Ostropestrec, ten je na regeneraci jater dobry.

Hana
19x

Trpěla jsem plísní na palcích u nohou 12 let, léčba na kožním nezabírala, brala jsem nějaké silné léky, mazala masti a natírala tinktury,co mi předepsala kožařka a nic. Zkoušela jsem chytrou houbu a vůbec nezabrala akorát to stálo vše spoustu peněz. Až jsem se v nějaké diskuzi dočetla od jedné paní, co vyzkoušela taky vše možné,že jí zabral až Clotrimazol Al sprej 1%. Koupila jsem si k tomu i stejný krém a opravdu pravidelně stříkala nebo potírala a výsledek se dostavil asi po půl roce. Nehty se uzdravily. Přitom přípravky jsou daleko levnější, do 100 Kč. Vděčím za to té paní, myslela jsem, že už to budu mít do konce života a v létě se za ně styděla. Snad pomohu zas někomu dalšímu.

Jitka
3x

Mam plisen jen na jednom nehtu uz nekolik let.Vyzkousela jsem kde co a nic mi nezabralo.Ted mi postizena cast nehtu odumrela.Kolegyne v praci mi doporucila Batrafen roztok.Neverila jsem tomu ani za mak. Ale presto jsem to zkusila.Pouzivam ho tyden a konecne vidim vysledky.Musim rict,ze zlepseni za tech par dni je tak 40% a to je co rict.Navic je už na nehtu patrne zdrave luzko.V lecbe budu pokracovat a pak ji hned vyzkousim na dalsich clenech rodiny :-).

Majka
3x

Mě pomohla chytrá houba. Koupila jsem v lékárně a stačily dva zábaly. Špatný nehet začal krásně odrůstat.

Vlastimil
1x

Ahoj, poraďte prosím kde mi odstraní plíseň z palce? Už mě to opravdu nebaví mazat mastičkama, který stejně nezaberou. Cheb a okolí. Klidně si někam dojedu, hlavně ať už je to pryč.Děkuju

Sandra
3x

Zkus to v Amaryllis Beauty. Manžel tam chodil taky, Měl to na obouch palcích . Na jednom už to má pryč a stím druhým tam pravidelně dochází. Chce to trpělivost. Ale mastičky mu už vubec nezabíraly.

Vlastimil
1x

Moc děkuju za typ. Pátral jsem na netu a už jsem tam volal a objednal se. Po telefonu moc příjemná paní, tak doufám, že tam budou všichni takoví. Už se těším, až ta plíseň bude pryč.Ještě jednou děkuju.

Jan
2x

Mě pomohl obyčejný ocet a to mi lékařka řekla že už zbývá jen zkusit prášky.Dva měsíce dvakrát denně jenom namočit do octa což je otázka 20 vteřin a plíseň zmizela

ina

tak to zkusím

Iva

Tak na to bych taky vsadila. Ocet je dezinfekční a stejně efektivně působí proti lupům. Proč utrácet za různé šampony obsahující zase chemii, když stačí do umyvadla naředit ocet, hlavu do něj ponořit a za jednou až 2x mít pokoj. Vlastní zkušenost.

Monika

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak se pořádně zbavit plísně na nohou, protože mám napadené dva nehty a i přes léčbu kapkami na to určené se nic neděje a nehty se stále odchlipují a nedrží :(

Tonic

Trvalo mi delsi cas, nez jsem pochopil, ze moje zvlneni nehtu je vlastne mykoza a ne nasledky klepnuti na nehtove luzko pri praci. Zacal jsem relativne drasticky, peroxid vodiku, 3%, plastove rukavice z benzinky, prsty potrel peroxidem a cca 10-15 minut macel pod rukavicemi. Pak jsem vzal panensky kokosovy tuk, obsahuje kyselinu kaprylovou, antimykotikum, namazal ruce a strcil je do plastovych rukavic a nechal par desitek minut pusobit. Doplnil jsem ucinek protiplisnovou dietou a po par mesicich vidim neskutecne zlepseni, nove nehty jsou jiz rovne. Musim vsak vytrvat jeste par mesicu nebot plisen je ukryta pod odrustajicim nehtem a dokud cely neodroste i s plisni, nezbavim se ji. Zvazuji jeste maceni v sode, nebot nektere plisne jsou citlive k zasadam.

tommm
1x

nehet obrousit, co to jde k lůžku, jde i postupně...ne do krve , ocet pak pálí, koupat v octu, neředit, 2x denně koupat i mezi prsty!!! tam je tělo té plísně, proto lakování nehtů u déletrvající plísně nepomůže, řeší se jen malá část plísně, co vidíte na nehtech asi po roce nepravidelné léčby, se mi mezi prsty objevily 1-5 mm bílé koule asi 6, vypadající jako bradavice po vypálení dusíkem, postupně se kůží vytáhnou na povrch, je to boj na dlouhé měsíce, ocet mi zabírá daleko více než exoderyl, nebo na předpis drahý Loceryl, (měl jsem nehty zbarvené do hnědožluta, jinak na kůži žádné příznaky, žádné šupinky n a kůži , červené nohy, jen plísen nehtů...atd, )

Janča
1x

Mně pomohly homeopatika-Thuya occidentalis 9ch +Silicea15 ch 2xdenně 5 kuliček užívat alespoň 6 týdnů a k tomu ještě Clotrimazol spray večer po koupeli.

Lubomír Gajdošík

Dobrý den, dlouhodobě mám plíseň na nohou i na rukou/ nehty/. Žádná léčba mi nepomohla. JAK postupovat, když chci léčbu lasrem? Jsem od Prostějova. Děkuji. Gajdošík

MartaSt

Dříve jsem plíseň za pár měsíců odstranil pomocí Keraderm+. Jedná se o krém, který obsahuje pouze přírodní oleje jako je čajovník, nebo jalovec.

Mirka

Prosím Vás, kde Keraderm koupit? Nikde jsem ho nenašla Díky

Irena

Slyšela jsem o Keradermu, říkali, že je to účinný krém. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit kapky Normafeet. Pomohli mi zbavit se plísně za 1,5 měsíce. Dobrý produkt s oleji a extrakty.

Marta

Dobrý den! Dlouho jsem trpěla plísňovou infekcí nehtů, která se později rozšířila i na chodidla. Vyzkoušela jsem mnoho různých prostředků. Pomohl mi pouze prostředek Demyxil. Pravidelně jsem ho používala a opravdu plíseň zmizela a kůže se obnovila a stala se dokonce jemnější, než byla před všemi těmi problémy s plísní. Opravdu mohu tento prostředek doporučit.

Martina

Marto, můžu se zeptat, kde jste Demyxil koupila ? děkuji

Přidat nový komentář

Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce