Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Plíseň nehtů neboli onychomykóza

V letním počasí si většina z nás s radostí nazuje sandály, žabky nebo vietnamky, aby dopřála svým nohám trochu svobody. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
rada
102x

Chci spíše radu,stále nevím,jak plíseň nehtu poznám.Nehet u palce na noze mi mění barvu, je takový hnědofialový,vypadá to jako modřina, ne že bych se nemohla uhodit, zakpnout a neuvědumuji si to,neeviduji takové události,ale už to trvá tři měsíce a barva se nemění.Za tři měsíce by snad modřina musela odrůst a zezdola růst normální nehet.

Burt
11x

Lidi mne nepomohlo ani savo ani ZADNY dalsi volne prodejny doplnek a ze jsem vyzkousel opravdu VSECHNO za dohromady x tisic. Pomohl az Laser. Nutno vice osetreni. Kazdy lepsi dermatolog ho ma k dispozici.

Jitka
17x

Prosím o radu. Kam mám s plísní na nehtu jít? Na Kožní? A neznáte nějakého dobrého směr Praha Východ?

tralalak
18x

nejlepší je exoderil roztok (maji i mast), nehet se musí celý zbrousit pilníkem, tzn. celá plocha nehtu, aby se narušil a pak na něj kápneš kapku roztoku...já kapu dvakrát denně...jednou pak na všechny ostatní nehty...za dva týdny je nehet výrazně zdravější...roztok stojí kolem stovky a léčba není náročná a je vážně účinná

tralalak
4x

na kožním ti nic jiného neporadí a zdarma ti tam taky nic nepředepíšou :(...zkoušela jsep předtím takové brutální zábaly na noc, po kterých ráno noha vypadá jako noha umrlce a nic... ale exoderil je fakt super

coco
3x

Exoderil mi nepomohl... ani canesten sada na nehet... Zlepseni vidim po laseru a lecich na predpis Prokanazol a lak od kozare. Lek i lak je na recept zdarma. dle mych zkusenosti ostatni je ztrata casu. Kapu tez oregano na nehet... pilnik po pouziti vyhodit. Je to dost trapini... chce to vymenit ponozky, dezinfikovat, obuv sterilizovat... a vydrzet.

Jirka
2x

Loceryl - léčivý lak na nehty

Ivo
1x

Loceryl nezabírá je to sice léčivo ale klidně bych to dal do kategorie kosmetiky.

Máša
1x

Zdravím, je to boj na dlouhou trať, mě osobně velmi pomáhá exoderil, ale jakmile znovu šlápnu bosou nohou - koupaliště, sauna ..teď v covidu to asi nehrozí, ale jakmile to pustí a já zapomenu na pantofle hned se mi plíseň objeví. Moje kožní doktorka mi řekla, že je možné, že mám v sobě parazita, který děla neplechu a doporučila mi wurmex, v jiných diskuzích ho slečny chválí :)

Aďka
1x

Zajímavé doporučení. Zkusím se na produkt zeptat také kožní doktorky.

Klaudie
1x

Jak to tak pozoruji v této diskuzi, tak plíseň je problém skoro v každé domácnosti. Také úspěšně bojuji třetím rokem, vždy zmizí a za 4 měsíce se zase objeví, ale pouze na stejném místě. Za mě jsem nasadila fakt odčervovací kůru, jak píše slečna také používám exoderil, který jako jediný na mě funguje a vyhodila všechny boty, které nejdou vyprat - sprej od sanytolu na vystříkávání bot podle mě nefunguje.

Marie Havlinová
95x

Dobrý den, léčím to už delší dobu, to znamená dva roky.Pani doktorka mi napsala Batrafen roztok to mám vtírat pod nehet, potom mast Batrafen ten jsem mazala mezy prsty. Prášky jeden ráno Terfimed 250,užívám ty léky už druhý balení /druhý měsíc /. Nohy koupu v horké vodě s octem dvakrát denně. Bavlněné ponožky nosím. Předem děkují za odpověd Naschledanou Havlinová

Irena
3x

Nějaký Batrafen je naprosto k ničemu, kožaři ho píšou hrozně rádi,nechápu proč. Už jsem toho vyzkoušela hodně,i chytrou houbu a nic.Pomohl mi Canespor,ale ne ten za stovku,ale za 400kč,jak v které lékarně.Obsahuje močovinu,která nehet rozpustí a mast se tak dostane na nehtové lůžko,které je potřeba vyléčit.Dělejte vše poctivě podle návodu,já jsem jen nedávala mastičku do strojku,který je přiložený,ale trochu jsem si vymačkla na prst.

Zdenka K.
48x

také jsem vyzkoušela vše možné od lékaře, včetně laku. Plíseň mám pouze pod palci na nohou, asi do 1/3 nehtu. Nyní po dobu 2 měsíců, si pod nehet injekční stříkačkou natlačím konopnou tinkturu a po zaschnutí, namačkám mast Jenamazol ( vaginální ). Po každém koupání čistím nehty a ošetřuji výše zmíněnými přípravky...až se divím tomu, že růst houby se zastavil, nic pod nehtem nevyškrabu.Nehet stříhám co nejvíce to jde a domnívám se, že do léta budu zahojená.

AngelMia
13x

2x denně potírat 100% tea tree olejem, proniká hluboko do tkání a nepoškozuje buňky. nehet se viditelně zlepší již během prvních týdnů, začne vysychat, lůžko není tak oteklé. podle pravidelnosti péče a šíře nákazy, ale do půl roku je většinou špatný nehet odrostlý. lékař vám bohužel tea tree nikdy nedoporučí, cenově je léčba nesrovnatelně výhodnější a především je na přírodní bázi. k dostání v lékárně, či na internetu.

Martin
17x

Plíseň mám na všech prstech na nohou teď asi 5. rokem - ale vím, není to tak zlé, skutečnost, že to někteří mají i na rukou mě těší :) Vyzkoušel jsem všechno... různé masti, přípravky, chytré houby, všechny ty "fixy" na potírání nehtů, také zde v diskusi zmiňovaný tea tree olejíček, který v mém případě vůbec nezabral... kromě toho jsem zkusil změnu jídelníčku, každodenní cvičení jógy a láskyplné meditacemi :) ...přes všechnu snahu a víru nepřineslo nejmenší zlepšení. Jenom jednu věc jsem vynechal a na tu se teď chystám - léky na vnitřní užití, které prý oslabují játra, ale jestli mi to pomůže, tak je mi už všechno ostatní jedno.

maru. m.
8x

Bojuji s tím již čtvrtým rokem a bezúspěšně. Léky, které jsem brala čtvrt roku (driáky) a mastičky ani lak nezabraly. V době nemoci se to zhoršuje, pak zase zlepšuje - jako na houpačce. Dnes, pokud bych si mohla vybrat, žádné léky bych proti tomu nebrala. Člověk se akorát zjuntuje a výsledek není zaručen Přecházím ze všech mastiček, laku a léků na metodu přírodní - propolisové kapky ve kterých je lih, který plíseň nemá ráda. Něco jak píše v nižším příspěvku - i konpnou tinkturu. držme si palce

Karel
2x

Já myslím, že by Vám pomohla mastička Canespor. Při vytrvalém užívání po 3 týdny Vám plíseň mezi prsty zmizí.

Karel
4x

Canespor na nehty funguje. Jen se musí nehty pravidelně odbrušovat a když to začne krvácet tak vysadit Canespor a začít používat Batrafen roztok a obden případně odbrušovat dál.

Franta
2x

Boj s onychromykózou je běh na dlouhou trať. Přes nehty projde jen malé množství účinné látky, proto je potřeba Nehty ztenčit a maximálně ostříhat. Pokud už jsou ve stavu tlustých drápů, tak odstranit u lékaře. Antimykotické prostředky je potřeba volit podle druhu plísně. Byla by vhodná i kultivace a testy citlivosti na antimykotika. Když už přikročíte k léčbě nějakým prostředkem, je potřeba vytrvat. Něco zastaví růst hub, něco jim nedovolí se množit, něco poškodí vlákna a houba uhyne. Každopádně jsou to dlouhodobé procesy a je potřeba důsledně doléčit. Když jen pár dní mažete tu tím, tu oním, tak to houba přežije a vytvoří si rezistenci. Celkem spolehlivě si tak vychováte plíseň, na kterou nezabere nic.

miki
6x

Já tedy naštěstí nemám zkušenosti s plísní na nehtech, ale o plísni na nohou bych mohl povídat :-) Zkoušel jsem Lamysyl, nefungoval - měsíc jsem se tím natíral a nic. Teď jsem ale vyzkoušel vlastní nápad - potíral jsem si nohy Jodisolem a světe div se, za 4 dny jsem měl po starostech. Ale nevím, jestli to bylo tím Jodisolem, nebo moji imunitou.

Stanislav
13x

Již dva roky bojuji s plísní,ale marně.Vyzkoušel jsem mnoho preparátů od pánů dr.a pořád žádné zlepšení a tak mě napadlo vyhnat houbu houbou.Vyzkouším mochomůrku červenou a když to přežiju dám Vám zprávu a recept.

tralalak
1x

ještě žiješ?....tvá rada by se mohla jmenovat jak nežít s plísní :)

Franta
2x

není to principiálně špatná myšlenka- v konkurenčním prostředí některé houby vyrábí látky, zabraňující růstu jiných hub. Známá je slizečka porcelánová Oudemansiela mucida, která produkuje opravdu účinný metabolit (mucidin). V Galeně se vyráběl na bázi slizečky lék Mucidermin který výborně na mykózy zabíral, bohužel se ukázalo, že je pro tělo toxický.

Franta
2x

Imunita na houby moc nefunguje. Pokud vám zabral Jodisol tak rychle , tak jste měl možná problém bakteriální.

Jitka
8x

Plíseň 2 nehtů na noze (1 z poloviny skoro zmizel) mám od roku 2002 a intenzivně je léčím na kožním od 2004. Vyzkoušela jsem na lékařský předpis: mast Myfungar, prášky Lamisil, kapky Exoderil, kapky Batrafen, sadu na nehty Canespor, prášky Lamisil, ale i např. česnek :-). Od července 2010 jsem léčena prášky Prokanazol, které v současnosti užívám s lakem na nehty Loceryl 5%. Konečně to od podzimu 2010 přináší ovoce. Nehty se spravují a pomalu rostou. Prokanazol může zatěžovat játra, ale od toho jsou pravidelné krevní testy. Celkem mám za sebou 6 impulsů (krabiček) Prokanazolu a čekají mě ještě 3 (vše na předpis). Je toho hodně, ale nikdy jsem to nevzdala a těším se na nový nehet, kterého zbývá dorůst jen kousek. Nevzdávejte to také. Přeji Vám krásné nehty!

Martin
4x

Prokanazol bral i můj známý, který se díky tomu vyléčil ale z těch vnitřních léků mám strach. Bral jsem půl roku nějaký jiný bordel co mi předepsala lékařka a pak jsem měl křeče v břiše a jiné problémy, a na nehty to nemělo vliv. Škoda, že jsem tehdy netrval na Prokanazolu :(

Blanka

Já měla po Prokanazolu otoky, musela jsem ho přestat brát a od té doby mám špatné jaterní testy. Na nehtovou plíseň mi zatím nic nepomohlo, i když s ní bojuji už 25 let.

Mikuláška
10x

Dobrý den, já jsem plísní nehtů trpěla pár měsíců a za své ruce jsem se dost styděla. Potom mi známá doporučila koupit si antibakteriální skleněný pilník. Našla jsem přes internet Antibactif, jeden jsem si objednala a je to učiněnný zázrak! Plíseň mi úplně zmizela... Vřele doporučuji :)

Klára
5x

Mně jako prevence hrozně pomohla donna nails na nehty. Pořád se mi ty plísně vracely a ona mi je vyživila tak, že začaly být odolné a jsem půl roku bez :-)

Jura
1x

skuste mast Mykoseptin

Lenka
9x

I já mám zkušenost s nehtovou mikozou. Mám ji na nohách na palcích. Ve čtvrtek jsem byla na chirurgii aby mi nehet na právém palci u nohy strhli. Strašně mě ten nehet bolel a tak musel pryč. 15.7 jdu i s nehtem na levém palci na strhávání. :-(

tralalak
3x

tak to je teda dost zbytečný, protože houby jsou i v nehtovém lůžku, ne?...takže ti naroste novej plísňák a pak zas novej...ty hele, nechceš si rovnou nechat amputovat nohu v kotníku? :D

Jirka
1x

Doporučuji urychleně změnit doktora. Strhávání nehtů je středověká metoda.

Mirek
3x

Přesně, strhávání je blbost. Každému zabere něco jiného. Mě se osvědčil lamisil 1x. A na nehty zatím nic. Ale začal jsem exoderilem. Ta meziprstova plíseň ta mne trápila od puberty do pětatřiceti. Zkusil jsem kde co.

Bibi
6x

Pomohl mi až Demycan Forte (v lékárně je k dostání jako desinfekce do bot). Nasát do injekční stříkačky s do roviny obroušenou jehlou a po každím mytí ráno i večer stříknout pod nehty, nehty stříhat co nejkratší. Vysprejovat boty, ponožky před praním na půl hodiny namočit do vody s octem (10 dílů vody, 1 díl octa).

bubu
3x

Před lety jsem měl plíseň nehtů na 3 prstech L nohy. Na kožním vzali vzorek a pak předepsali tablety (už nevím jak se jmenovaly ale braly se v intervalech) Nehty mi během pár měsíců odrostly a byly zdravé. Vydrželo to tak rok a půl a pak se plíseň objevila znovu jen na palci. Léky už jsem nechtěl (jsou to kortikoidy),tak přišla na řadu chytrá houba - bez účinku, pak Canespor na nehty a ten zabral skvěle. Po vyléčení nenechávám nic náhodě a mažu pravidelně 1x týdně mastí Exoderil a zatím je klid.

Daniel
5x

Terfimed je naprosto dokonalý zkusil jsem všechno a všech 7nehtu na nohou mám zase svých během dvou let co jsem bral ty prášky Terfimed. A to jsem je měl v hroznem stádiu, rostly mi do výšky, hrát fotbal jsem nemohl a teď je zase vše v normálu jsem z liberce. Daniel

Radka
4x

na plíseň nehtu bych poradila donnu nails, pokud je v zacínající fazi jak u me,tak pomuze. Me vyléčila a ještě nehty pomohla zpevnit.

Ivana
1x

Já na nehty uzivam donnu nails.

Lucie
1x

jo, tu taky beru, uz se mi díky ní netrepí

martina
1x

Ja si jí taky teda koupila a jsem nadsena i z toho pilníku uvnitř co byl

miras
33x

Plíseň nehtů na nohou spolehlivě zlikviduje obyčejné savo, jednou za den potřít nechat zaschnout a poroste už jen zdravý nehet, osobně vyzkoušeno a mám svatý pokoj od toho šmejdu, všechny ostatní drahé přípravky jsou k ničemu, jenom na tahání peněz z kapes.

Čtenářka
6x

Díky miras za tip. Pročítám diskuze na toto téma a většina mi připadá, že jde o reklamu na některý z přípravků. To víš, dnes jde každému spíš o prachy, než o pomoc a tak se předhání, reagují sami na sebe s chválou viz pilníček :D

Sabina
8x

Dobrý den, mohu se zeptat, jaký typ Sava jste používal? Je jich velké množství.. na praní, na podlahu, atd. Děkuji moc za odpověď!

David
2x

Zkusil jsem vylouhovat usušené květy měsíčku lékařského v olivovém oleji a před spaním namazat / kápnout na nehty. Zdá se, že z lůžka vyrůstá zdravý rovný nehet, neporušený plísní. Stará silná část nehtu pomalu odrůstá. --- Na netu se dají najít návody, jak mít zdravější rychleji rostoucí nehty. 1) Namočte nehty do misky s pomerančovou šťávou s vylisovaným česnekem na 10 minut. Omyjte vodou. Pak namočte nehty do olivového oleje na 5 minut. Omyjte vodou. Opakujte asi 2x týdně. --- Máte někdo s olivovým olejem na nehtech taky pozitivní zkušenosti?

Iva
1x

Moje sestra měla slabé (papírkové) lámavé nehty. Nořila konečky prstů do misky s vlažným olejem a měla nehty zdravé a silné. Je to známý způsob posilování nehtů, který funguje.

kolbasa
2x

Ja som dostal plieseň počas ZVS, vyfasoval som obnosené kanady a dostal som ju aj ja . Od tej doby sa to stupňovalo. Teraz tú plieseň mám na nohách, pod nechtami. A mám ju aj na ruke a pod tromi nechtami na tej ruke. Je to nepríjemné po všetkých stránkach , či už pociť, že môžem nakaziť a rozniesť tú plieseň ale aj po estetickej , čo ma obmedzuje. Počul som, že ocot , soda bikarbona pomáha. Močiť v roztoku ocot s vodou 10-15 min. a potom po usušení v sode s vodou. Plieseň nevydrží tie veľké zmeny z kyslého do zásaditého . Ale teraz idem najprv vyskúšať to savo , klasické ktoré sa môže dať aj do studne alebo na úpravu nejakej vody.

kolbasa

Spravím tak, že na nechty dám po kvapkách a trochu to roztriem a nechám 1-1,5 min. potom to opláchnem. Dám pozor aby sa pôsobením sava nepodráždila pokožka . Ohľadne pokožky na nohách a ruke... voda + trochu sava ( ako keď sa ide zmyť podlaha) budem pár min. močiť akoby som zmyl miestnosť 2x3m. Na druhý deň kúpeľ v octe a potom vode s tou sodou bikarbonou. Som veľmi zvedavý na výsledok. Keď nič , tak vyskúšam peroxid vodíka z lekárne a ktorý ešte rozriedim s vodou aby som si spravil kúpel ruky ( ten naruší plieseň) a potom použijem striebro, presne tak ako sa to používa v niektorých farbách proti pliesni :)

Kika

Me pomohlo na pliseň nehtu u palce savo. Opilovala jsem neht na porvchu, omyla a nanesla savo. Vysledek okamžitý. Plíseň začla miznout. Od kožaře jsem mela předepsané Betrafen roztok a ten vůbec nepomohl. Dále budu pokračovat s aplikaci sava, ale samozřejmě malinké množství :-)

Přidat nový komentář

Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce