Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

tralgit

Jsem závislý na tralgitu. Chci se toho zbavit. Má stím někdo zkušenost?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
bigfoot

to je dobře...lepší závislost na Tramalu než na alkoholu.Alkohol daleko víc ničí chování a zdraví než tramal!!!

Pepka
1x

Já mohu jenom potvrdit, že určitě je závislost na alkoholu mnohem společensky degradující. Já jsem závislá na tramalu 4 roky s přestávkami a asi 3 odvykačkami. Moje psychika si ale prošla od dětství hrozným peklem a neudržovat se ve stavu naoko OK pomocí Tramalu a na spaní 0,5 mg Rivotrilu, dávno tu nejsem. Děkuji Tramalu za každý den, který díky němu můžu podporovat syna aspoň na dálku virtuálně a posílat mu fotky, aby viděl, že alkohol je navždy tabu a nemusí se vůbec za mě stydět. Studuje a žije v cizině Nikdo mi nevyvrátí, že jsem šla s Tramalem nahoru o 80,%, i když jsem často unavená a pomalá, potím se více, musím řešit zácpu. Ale s tím se dá v pohodě žít. Už mi je taky 48 let. Mám partnera, který o mé závislosti ví. A jelikož má pocit, že pro mě je to lék, hlídá mě, abych nepřeháněla. Beru denně 2x200 mg. Nebýt tramalu, umřu v tratolišti moči někde, nechci si ani představovat kde těžce závislá na alkoholu, slovy psychiatra ztracený případ.Neuvažuji nad tím, co bude za 5 let. Nikdo v mém okolí nemá ani tušení, co mám za sebou. Je ze mě zase šik baba, palí mi to, jsem klidná, nikdy nejsem sjetá, jsem jen klidná. ... A za to mi to stojí. Určitě jenom nepřežívám. Ale je důležité, najít si důvod a smysl, proč se opravdu hlídat a hlavně je důležité mít pocit užitečnosti. Troufnu si říct, že jsem pro přítele nepostradatelná. Neplánuji s Tramalem přestat. Dávka není ani malá, ani velká. Jdu středem a všechny náznaky fyzickych problémů hned zkraje řeším a většinou vyřeším. Vím, že mi hold asi nevzdáte, ale jenom jsem hlavně chtěla možná pomoci.svým příkladem prodloužit život alkoholikům krok od posledního propadu. 🙏

Jarda
5x

Souhlasím. Ono záleží, z jakého důvodu se lék (jakýko-li ) bere !! Já mám psoriatickou artritidu a prodělal jsem boleriozu, vče mi napadlo svalové úpony na kloubech. Od soustavné ranní ztuhlosti až bolestivosti všech kloubů mě vysvobodil až tramal, všechny ostatní antirevmatika mi ničily žaludek. Beru ho už 5 let hned ráno po probuzení 20- max. 30 kapek abych se cca po hodině rozhýbal bez bolestí !!!! Pak už to jde. Dle paní doktorky je horší přecházet "hrdinsky" bolest, než si ulevit tramalem. Nemám vůbec potřebu zvyšovat dávky, tramal mě vrátil do normálního života. Je mi 62 let a žiju díky němu bez raních bolestí.

Slávek
2x

Tak jak to popisuje pan Jarda je dle mne, jeden z nejrozumnějších názorů, který jsem si zde přečetl. Rovněž beru Tramalové kapky a to dlouhodobě /cca 10 let 3 x denně šest nástřiku ze 100 ml balení/ na bolesti bederní páteře. Je opravdu na pováženou, zda se celý den cítit jako mrzák a být nervozní, nesoustředěný a psychicky úplně na dně. Ze zaměstnání se vrátit z vypětím všech sil a nebo naopak marodit, marodit a nemít ani korunu. Jsou to dilema. Samozřejmě že ten, kdo se dostává díky Tramalu do ,,rauše" , tak tam jsou slova zbytečná. To dělá dobrovolně. Ale když je člověk nemocný a trpí každodenními bolestmi, kdy ráno nemůže vstát, stahuje jej bederní páteř, krční páteř, tak co s tím? A neustále se marodit taky nedá...prostě finance potřebujeme k přežití všichni. Ale je jasné, že to tělu na zdraví nepřidá. Na jednu stranu člověkdlouhodobě přežívá na Tramalu, na druhou stranu si tím zatěžuje ostatní orgány. Myslím si, že je nejlepší, jak jsem zde někde četl navštívit v místě bydliště Centrum chronické bolesti, kde jsou odborníci, kteří člověka buď převedenou na menší dávku, třeba i silnějšího opiátu apod.. Ale to již spekuluji, protože odborník nejsem. Ale do centra bolesti se rovněž chystám. Jednomu ale nevěřím, že někdo sekne s Trmalem ze dne na den. To je hloupost, už z podstaty věci. Proč bych měl podstoupit abstinenční příznaky té nejtvrdší podoby,, když vysadím kapky najednou, když si můžu vypracovat harmonogram a dle něj velmi opatrně dávky snižovat. Nastříknete-li si sedm krát, či šest krát, to tělo absolutně nepozná. Pokud by to i poznalo, dá se to přežít. Postupně to chce ubírat a musím se dopracovat příkladně do půl roku k jednomu nástřiku. Chce se to jenom soustředit, zaměřit se na dané snižování a snažit se si pomoci, jak jenom to jde....ale v rámci svého zdraví. Dobré je, si každý den vařit čaj s marihuanových listů, za prvé si propláchnete tělo, dodržíte pitný režim a ještě si od bolestí pomůžete. Podotýkám čaj, pouze z marihuanových listů. Osobně si vařím půl litry čaje. Délka louhování 5 - 8 minut, dýl ne, je zbytečně hořký. Chtělo by to i nějaké rady, aby si lidé navzájem napsali a ne se jenom strašili a děsili, to nikam nevede.

serynka
1x

TAKY JSEM HO BRALA MYSLELA JSEM ZE BEZ NEJ NEDOKAZU ZIT ALE DA SE TEMER PO TYDNU JE VSE REDY SICE STREVNI PROBLEMY JSOU ALE OPRAVDU SE TO DA JEDINEJ PROBLEM CO BYL BYLO SPANI HRUZA DES NEMUZES USNOUT NIC SILENY ALE ZAHULIT SI A JE TO PRYC SPINKATE JAK MIMINKO STACI DVAKRAT TRIKRAT A JE VSE PRI STAREM JOJO PRIRODA JE PRIRODA ALE TRALGIT UZ NEEEEEEEEEEEEEE JE SILNE NAVYKOVEJ NEBERTE KDYZ NEMUSITE

Laco slovensko
2x

Cital som vsetky komentare. Smelo no na moju hanbu mozem povedat ze som rekorder 15 ROKOV uzivania. Co pomoze prestat? Pretrpiet si to.

.

a co Ti je ?

ela

myslela som si že rekordmanka som ja 10 r. Ale čudujem sa zdravím,že to vôbec skúšajú. Nechápem tú logiku nič mi nie je a skúsim liek od bolesti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jaaa

Hm je to smutne ja 15 roku a nemuzu prestan,ale chci.Ale mam strach ze to nezvladnu

Ingrid

Mám ten samý problém.

zana slovensko

Váš komentář...aj ja som citala vase komentare ja ho beriem uz 15rokou 60kvapiek 5-7 krat dene bola som uz aj na odvikaciej kure,pomohlo mi to asi na 1rok,potom som sa ktomu vratila zas,a beriem ho az po teraz,obdivujem tych ktory stim vedeli prestat ja meviem neda sa to,tie abstaki su nemozne ako mam prestat?je to taske neds sa to

petra

já sem měla závislost na tralgit.mosela sem chodit k doktorovi 5 měsíců na odběr krve.ale je to na houby,to byly jediné léky které mě pomáhaly od bolestí.

Laco slovensko

Najhorsie na tom je, ze ak aj isty cas uberiem opat sa k tomu vratim, lebo u nas v meste (radcej nemenujem) mi tralgit predaju v kazdej nasej lekarni aj bez receptu. Takze fetakov z nas robia LEKARI A FARMACEVTI.

Jana

tak si na ne stezujte a ty recepty si neberte. predpokladam, ze umite cist a tak se o tom doctete v pribalaku. vetsina ze zavislych si vymysli prihody a z doktoru dela debily. leky maji slouzit k lecbe, pokud je zneuzivate bezduvodne, uz to neni lecba. to, ze lekari predepisuji lidem s bolestmi, starsim, kteri s tim uz mohou dozit nez se trapit je ok. mlady clovek by mel premyslet trochu jinak. mate obavy, ze lek nesezenete, ale vinu hazite na lekare. takze jste radi, ze predepisuje. ja leky ktere zpusobuji zavislost odmitla. prestoze lekar byl odborník, zazadala jsem si o jiny lek. typicke vymluvy fetaka, muze za to doktor :)))

Eva
1x

Brala jsem Tramal i Tralgit ( v lékárně dají, co zrovna mají a ne,co je na receptu) a na onkologii tvrdili, že to závislost nevyvolá.Vyvolalo.Přišla jsem na to, až když jsem ho kvůli různým bolákům a vyrážkám zkusila vysadit, abych zjistila, zda se nejedná o alergii.Absťák opravdu nebyl příjemný, ale během asi 3 měsíců jsem se toho zbavila postupným vysazováním-jako když se vysazují antidepresiva.Léky jsem pak i půlila a čtvrtila.Na druhou stranu bolesti byly veliké a byla jsem vděčná, že je Tramal dokázal zmírnit.Ale brát tyto léky jen tak je blbost, to je tedy lepší se opít :-).Závislost vznikla už po 3-4 měsících užívání plné povolené dávky.Vím ale, že jestli se ty bolesti jednou vrátí, budu ho klidně užívat znovu.

Karlos limone

Nekouřím a nepiji, ovšem závislost na Tramadolu tu samozřejmě mám. Tramal jsem začal užívat před 20-ti lety a po užití tohoto přípravku se cítím skvěle a pohodově. Užívat ho samozřejmě nemusím, protože netrpím žádnými bolestmi, ale pro pocit blaženosti ho užívat chci a budu. Když jsem před 10- ti lety ze dne na den přestal kouřit a pít, proč bych nedokázal skoncovat s Tramadolem !!! No a těm co mají ze závislosti na lécích hlavu v pejru pouze doporučuji, aby, když se ráno probudí skončili rovnou do studené sprchy, která je pozitivně na celý den naladí a poté se zamyslí nad tím, jakou odvolací kůru zvolit.

je to tazke
3x

pred tyzdnom vdaka tejto stranke som nabral odvahu presstat s tralgitom,takze trapim sa uz sedem dni...dal som sa vypisat na marotku v takomto stave by bsom to v praci nezvladol,bral som ho 4-5 rokov,dufam ze vydrzim a zbavim sa tejto zavislosti,musim,chcem byt slobodnyyyy !

peta..
1x

Držím ti palce, prvé dní sú strašne, ale potom zistis že bez tramalu ti bude lepšie..ak si si čítal môj príspevok na tejto stránke tak vieš že som bola na tom zle, tralgit 96 fľaška má vydržala maximálne týždeň..veľa ľudí tu píše že to potrebujú na bolesti,ale to je riadna somarina!trpim boreliozou, na brade mi vyrezali nador, ktorý mi narástol znova, mám problémy s crevami,musím brať prehanadla, bez nich nedokážem ísť na WC,v 20 mi museli robiť klystir lebo inak by mi prasklo črevo,mám cysty v prsnikoch,atd...prežívam veľa bolesti,ale už nikdy v živote by som na to nezobrala tramal...už som rok aj pol čistá, čo ma teší, a dúfam že aj ty to nevzdas a budeš bojovať...držím palce...

Daniel
1x

Jsem po operaci ruky, tralgit sr 100 jsem dostal na tlumeni bolesti, dnes je to treti den co to budu do sebe cpat, bez toho bych se asi po... bolesti. Dve noci se uz probouzim a mam halucinace, pocituju takovy jakoby strach, dnes k ranu jsem po probuzeni dokonce volal segre jestli je to realita nebo jen sen, absolutni zmatenost. Ted co jsem si tady prosel ty komenty, tak pri sebemensim samovolnem utlumu bolesti hazim zbytek prasku do hajzlu, nebot ze je to sracka jsem uz vedel, ale ze az takovahle, to fakt ne. Takze se lidi drzte a neberte to :)

Dana

Včera jsem vzala Tralgit - 1 tabletu, lék, který mi předepsala moje lékařka na pásový opar. To, co jsem zažila, již nikdy více... Po 1 tabletě že bych se předávkovala?? Při mé váze 64 kg?? Ale všechny vedlejší příznaky jsem si prodělala, navíc halucinace, silné zvracení trvající několik hodin, snad už chybělo jen upadnout do komatu.. Nechápu, jak můžou lékaři tento lék vůbec někomu předepisovat.

houba
3x

Dobry den. Muj manzel bere Tramal 4 roky. 100ml mu vydrzi tak tyden. Zkousel s tim prestat jiz 5x a nikdy nevydrzel. Chci se zeptat vas co s tim prestali, mate deprese? co vase psychika? Bude zase stejny jako predtim?

Jirka
1x

Ahoj. Ja se s tim snazim momentalne prestat a bohuzel, k vedlejsim abstinencnim priznakum patri i deprese. A telo se snazi Te primet, abys udelala vsechno na svete, jen aby si ulevilo. To nemluvim o vnitrnim neklidu, pnuti, poruchach spanku, husi kuzi a nechuti se najist. Musi s tim proste prestat. Napiste do odvykaciho centra, nebo zajdete k psycholozce. Tecou mi slzy jen kdyz tohle pisu, protoze i ja jsem myslel, ze to mam pod kontrolou. Jirka

Jirka
1x

Dobry den,ja bral naposled 40 kapek rano a 40 odpoledne ted uz nevemu zadnou je to hnus byl jsem na to 2 roky.

IvaS
1x

Dobrý den,..ahoj.. Moje zkušenost s Tramalem je obdobná, jako se zde popisuje. Jsem 3roky po operaci páteře, ALE než jsem se na operaci dostala, dávali mi v nemocnici kapačky 2x denně s Tramalem + jsem dostávala tento lék ve formě tabletek 2-3x za den, a když mi už Tramal pomalu nezabíral, tak mi na noc začali podávat oxycontin.. Sáhla jsem si opravdu hodně na dno!! Psychiku jsem měla rozhozenou, ale pokud je člověk vnitřně silný, pak mu dojde, že tohle není váš původní život. Po operaci jsem hned druhý den Tramal na bolest odmítla. Bolest byla krutá, ale řekla jsem si o slabší prášky – chtěla jsem se jednoduše rychle vrátit do normálního života. Tato skutečnost již nikdy nenastala. Reoperaci jsem po několika měsících odmítla, a raději tzv. „trpím“, než bych riskovala další operaci. Svoji psychiku jsem si srovnávala i bylinkami. Nikdy jsem nevěřila k čemu jsem schopna se uchýlit, ALE světě div se, ono to pomáhalo. Nyní mluvím o psychice, né o bolesti!! Jakmile jsem pocítila rozruch v těle a chaos, uvařila jsem si čaj Meduňky, která vás celkově zklidní, a rovněž bolest se tak rychle „nerozjede“.. Bolest páteře je hlavně o psychice, stresu, fyzické absenci, a nervovému systému. Je důležité pochopit, že JEN naříkat a zapíjet bolest prášky nevede k dobrému konci. Začala jsem cvičit Yogu, cvičím dechová cvičení posilující břišní partie. Každé ráno si cca.10min zacvičím, a to i v bolesti – ale jen tam, kam mě tělo pustí – nic násilného!! V průběhu dne mám samozřejmě také bolesti, ale musím to překonat, a ne jen naříkat. Ještě mi není ani 50let, a často si přeji,. - ZAŽÍT JEDEN DEN BEZ BOLESTI!!, jak báječně mi bylo před touto nemocí a operací, a nechci dovolit, aby mi bylo zase hůř. Všem vám přeji hodně zdraví a síly bojovat a ulehčit si od svých bolestí a prášků. Je to na každém z Vás..OPATRUJTE SE!!! Iva

Alexx

Brala jsem tramal a 100ml také tak na týden ,jako Váš muž. Byla jsem na něm asi rok jen kvůli závislosti kterou jsem pocítila když jsem si už nevzala pač primární bolesti odezneli.Jelikož už jsem problémy s bolesti neměla bylo těžší a těžší tramal kapky sehnat.Při tak velkém balení na tak krátkou dobu moje zdroje postupně mizeli.Rozhodla jsem se udělat definitivní krok a přestat. Přemýšlela jsem o psychologovi ale jelikož nikdo z mého okolí o mé závislosti nevěděl nemohla jsem.Proto jsem si sehnala poslední lahvičku 100ml a snižovala dávky.z 20stlaceni bylo další den jen 16,10,6,4 a pak úplně přestala...dříve jsem jednou nesehnala další hned a přes noc jsem měla tak silný abstak že jsem zvracela,trasla se nevěděla co s rukama a nohama...no děs...takže jsem věděla že musím pomalu.100ml mi vydrželo na 2mesice a trochu jsem si nechala kdyby byl abstak opravdu k nepvydrzeni.Byla jsem podraznena ale zvracení,třes ani nic jiného se nekonalo....jen podrážděnost a mírná nespavost pac jsem byla zvykla si brát vždy před spaním.Preju hodně sil.

feno

caw.Neberes toho vela ale casto to znamena ze sa hras s tym co nemuris daj si rano a vecer.a prides nato aj ked to papas dlho ze to neptrebujes aj cez den.a potom si skrat na vecer 15 kvapiek.nie vstrekou@a sí von z tramalu.

Jirka
1x

Ahoj. To jsem zase ja. Dnes jsem si proste musel nakapat davku, neda se to vydrzet. Jsem podnikatel a musim fungovat. V abstinencnim priznaku zanedbavate i praci, ze ktere mate normalne radost a udelate ji. A obdivuju vsechny, kteri si Tramadol berou jen na bolest a v predepsanych davkach. Telo ma hrozne rado pocit oblbnuti a pocitu euforie, kterou prozivam ted, kdyz pisu tyto radky. DECKA, POKUD VAS NIC NEBOLI, NEBERTE TO!!!! Budete otroky a delat to, co se zachce telu. Bez davky odmitne pracovat, premyslet, jist, radovat se! V utery me ceka navsteva u psycholozky. Lituju dne, kdy jsem ho dostal na bolesti hlavy. Jirka

Vladimír Růžička

Dobrý den, já jsem zhubl asi 7 kg za 4 měsíce , užívám doplněk stravy po kterém se cítím velice dobře. Upravili se mě chutě, takže méně jím. Mám hodně energie a navíc jsem si snížil vysoký krevní tlak a zlepšil zrak . Vřele doporučuji. info.tel. 604288205 je to čistý produkt a hlavně česká f.

ondra

Váš komentář...jsem na stlačovadle tramal,3krát denně asi 40stlačení,potřebuji pomoct,před přítelkyní to tajím,mám se ji svěřit?děkuji

feno

cawte fetaci.Slecna ma pravdu.Ten kto nechce stat zavisli a zhunat tramal ,bi tralgit tak robit to nekaze lekar.Je to tak,i ked napse lekaqg jednu 108ku za merpiac neni to nikde napisane ze to musi niejuo vyzrat za 5 dni.Vsetko zalezi od psichyky.Aj od tela.Je to tazke telu povedat nie!lebo to nemusi skoncit pri obycajnom abstaku.je vela ludi co povedaly dost a dostaly ch. infark alebo ostaly naozaj portihakmi.Tramadol poznam uz za cias komunizmu,v NDR.ale to sa neuzvalo len tak.to ri braly len pani na postoch ked maly tazke prejavy ci konunikaciu s uradnima orobami vyrecnost na 108%ale to bolo o inom.malo to svoj ciel!ale ako ja?beriem t i ked uz nemusim.je to od fyzickej zaislosti.a bolerti tela ked som ho uplne ram vyradil.a ublhzil som si sam.stal som protivny,agresor.atd.bral som velke davky pokial som si neuvedomil ze ja mam liek a nie fet.aj lekar mi ram povedal ze sam a dohladu to nermiem vysadzat!cize z velkych davok uzivania som naozaj premenil fet na liek!ale az kedy!po postihnuti srdca.a to koli tomu lebo som to vysadil a ok.ale!po 3 mesiacoch boja som siel ku lekarovi ktorywsam povedal.ano vyradit!ale s tym ze to musite uzivat .lebo skolabtkete vam telo.tak ok.sam od reba som to uzival ked som sa citil zle.cize)nerobte si sami zle.urchte tu niesom ram kde tramadol nebol dobrou volbou uletu.ja som za!ale !zo znizovanim davok co musi vediet vas lekar,verte mi.ten kto to uziva a ma co ja som mal abrtaky nesmie svoj volne povedat a dost.a telo ti odumiera ako aj mozog.asi tak.nevesit dristam.ja sm to sam zmakol.nie a nie!

jana

Beru tralgit na bolest cca 2 mesice.ale pouze vecer 5 stisknuti a vcera.kdyz uz bolest odeznela jsem si ho nevzala a celou noc jsem nespala.svedeni po celem tele nebo spis jak tisice jehlicek. Znamena to tedy.ze zavislost se vytvori rychle a i pri opravdu malych davkach. Jak je mozne.ze mi to lekar predepsal? Jak dlouho se ted budu trapit? To bych byvala radeji tu bolest nejak vydrzela.toto je mnohem horsi.

jiří

Mám také mnoho zkušeností,xleté braní Tramal kapky se snižováním tolerance,nejdříve si myslíte jak jste in a máte vše pod kontrolou a pak se to zlomí a droga začne ovládat vás a pak je ta zas jiné story,zacal jsem po operaci pateře,vrátil jsem se z hospilalizace odhodil berle a začal sázet stromky fakt dobrej tramal,ale když se ohlédnu zpět je tu více trápení a problémů. Byl jsem teď na detoxu a ještě nejsem Ok ale pro každého kdo se s tím trápí a potřebuje radu či pomoc ,mě může napsat [email protected],mám mnoho zkušeností.

Gusta
1x

To je neuvěřitelné a přitom v příbalovém letáku stojí že závislost způsobuje Tralgit u jednoho z 10 tisíc pacientů je to vůbec možné cituji: Velmi vzácně (mohou se objevit až u 1 z 10 000 lidí): závislost na tramadolu (účinná látka přípravku TRALGIT), nepokoj, nervozita, neklid se zvýšeným nutkáním k pohybu, nadměrné mimovolní pohyby, třes, otoky v důsledku alergické reakce, zvýšené hodnoty jaterních testů

Vašej

Tramal beru už 3,5 roku v dávkách 20 -30 kapek denně a to hlavně ráno. Mám potíže s psoritickou artritidou, přechozenou boreliozou v kloubech a svalech, prodělal jsem plicní chlamydie........ Po spoustě "lékařských pokusů" mě zbavit denních ranních bolestí a stuhlosti jsem skončil na revmatologii a jedinné co mi pomůže normálně žít jsou malé dávky tramalu. Žádné vedlejší účinky po něm nemám, pí. doktorka mi ho píše protože překonávat bolest "hrdinskou vůlí" je horší než brát Tramal. Kdo to zažil - žít s vědomím, že se každé ráno probudíte do bolesti a ztuhlosti - bez šance že to přejde, tak ví, co tady píšu.

Lenka
1x

Musím s Vámi souhlasit. Mám nevyléčitelnou nemoc páteře a jediný způsob, jak se nezbláznit bolestí, je brát silné léky od bolesti. Mně dobře zabírá Tralgit, i když není 100 %. Žiji tak již 10 let, jen někdy musím do špitálu na infuzní léčbu. Doufám, že mně tato medikace ještě dlouho vydrží a nebudu muset přejít na vyšší opiáty. Kdo ty bolesti nezažil, nepochopí...

Lucie

Dobrý den, nemoc páteře je Bechtěrev?

If.
1x

Dobry den. Jsem v podobne situaci. Tramal mi byl poprve predepsan v mych 15ti (!!!) letech po operaci obou kolen. Pote jsem jej dlouho neuzivala, v obou kolenech mam sice znicenou chrupavku a cekam na kolenni nahrady, ale dalo se to zvladat. Dokud jsem jsem nedostala boreliozu. Zadne 'ukazkove' priznaky boreliozy, jako fleky na kuzi aj, jsem nemela, jenom mel bolely klouby a byla jsem hodne unavena. Klouby me ale casto bolely i tak a pracovala jsem navic dlouhe smeny v restauraci, takze jsem myslela, ze to je proste jenom unava kloubu. Vubec me nenapadlo jit s tim k doktorovi. Ze je neco hodne spatne mi doslo, kdyz jsem zustala jednou lezet za barem a nemohla vstat. Odvezli me do nemocnice a zjistili prechozenou boreliozu, ktera se mi usadila v kloubech. A na bolest jsem opet dostala tramal. Ted ho beru jiz sedmym rokem. V momente kdy ho vysadim, tak krome abstinencnich priznaku se mi vrati i bolesti kloubu a patere. Precetla jsem vetsinu prispevku v tomto foru a souhlasim, ze ma-li clovek chronicke bolesti, lepsi nez se dennodenně trapit je ulevit si od bolesti tramalem, aby clovek mohl aspon trochu normalne fungovat. Ale mne je tricet let!!! To jej mam brat opravdu do konce zivota?? Navic jsem hodne aktivni clovek, rada sportuju a hodne cestuju...A nebavi me planovat dovolenou jenom na tak dlouho, kolik mam zasob trabalu. Momentalne jsem uprostred dalsiho pokusu o vysazeni, ale k bolesti fyzicke (ktera neni mala) se mi pridava i silena bolest psychika a pocity naprosteho zoufalstvi pri predstave, ze takto ma vypadat muj cely zbytek zivota. V bolestech nebo v zavislosti. P.S.: na klinice pro zvladani bolesti jsem byla nekolikrat a bez uspechu. Dostala jsem doporuceni na rehabilitace na zada (ty uz mam za sebou troje nebo ctvery) a kvuli nizkemu veku na nahrady kolennich kloubu stale take cekam...Pokud ma nekdo dalsi rady nebo doporuceni, budu vdecna...dekuji

L.

reaguji na IF - nemáte to jednoduché, ale určitě bude líp, jste hodně mladá a určitě se vše upraví budete zase žít bez větších bolestí i bez tramalu. já měl první zkušenost s tramalem po úrazu krční páteře, tenkrát jsem skončil na kapačkách v nemocnici a domu jsem nafasoval balení s pumpou, bral jsem ho cca 6 měsíců, pak jsem přestal vysazoval jsem postupně snižoval dávky, navíc jsem do toho bral neurol na spaní, tramal jsem bral jen před den nejvýš tak v 16 hodin poslední dávku, protože na mne tramal působil tak, že mne vždy kromě utlumení bolesti nabudil jakoby k aktivitě, nemohl jsem po tramalu spát, zle člověku při vysazování je, ale dá se rto přečkat, hodně pomáhá příroda, někam jet, sednout si, dívat se do kraje, dýchat čerstvé povětří, s chůzí máte asi problémy, ale pomalu někam dojít, pak pomalu nazpátek, hlavně vydžte, určit bude zase líp

Tann

Ja som si dala tralgit včera prvy krát od tak hovadskej bolesti že som sa nemohla pomaly ani postavit .. isla som na veceru a bolo mi dobre . Citila som sa ako ešte asi nikdy. Prisla som po hodine aj dačo. Lahla som si okolo siedmej som zaspala a bola mi strasna zima to som mala paplon aj deku . Triasla som sa ale zaspala som behom par minut . Zobudila som sa o pol jednej rano s tym ze sa mi nedalo zaspat a zas mi bolo zle . Ďalšiu tabletku dom si ux nedavala . Nakoniec som spala az do rana . Rano som isla do skoly ( som internatna ) . Po ranajkach ma premkol pocit ze odpadnem na to ma zacalo napinat. A povracala som sa este stale mi je zle a citim to . Tabletku som mala len jednu 100. Uz teras viem ze tralgit nechcem v zivote vidiet. Je mi zneho strasne zle .

timiko
1x

ahojte uzivam traligit 7 rokov aj ine drogy popri tom .. proste co je to berem a berem drogy uz 18 rokov. ale tu ide o tralgit. je to najbezpecnejsi opiat na trhu neskodi ale ani nepomaha akurat potlacuje bolest. ja beriem 1000 kapiek dene ci mi verite abo nie. mne to je fuk ale je to ako na heraku pocit. proste fajnota. a co sa tyka abstaku tak ako tu pisu 3dni a si vonku ale asi mesiac poriadne nespis a vela jes a sladke ani nevravim. naco ho budem vysadzat ak mi robi dobre. nesom kokot

Tralgit Out
1x

Nebojte sa prestať brať Tralgit. Po troch operáciách som bral 400-600mg denne!!! Potom aj keď so nepotreboval, pokračoval som kvôli príjemným pocitom, lepším sociálnym schopnostiam, dobrej nálade. Ale POZOR to je dočasné, dostanete sa do stavu kedy s vysokou dávkou budete fungovať ako pred začatím liečby tralgitom, potom stratíte pracu a budete mať rôzne zdravotné problémy. Prvý deň je náročný, môžete vysádzať 3 dní a znižovať. Druhý deň sa už dá, tretí je v pohode. Dajte si kavu, ja som ich vypil veľa, upratujte celý byt, počúvajte hudbu alebo radio. Za 2 týždne začnete byť na tom lepšie ako kedykoľvek predtým. Začnite športovať, choďte von, vyhýbajte sa konfliktom medzi ľuďmi v rodine. VYHOĎTE zásoby lebo na to budete myslieť. Pri depresiách údajne pomáha Diazepam prechodne

Sokol
1x

Som závislý na tramale už 16rokov a dakedy sa chytám za.hlavu čo tu dakto píše a hlavne česi tramal prišiel .s nemecka je to liek na strednú bolesť a vie ták dojebat život jak nikdy ovšem ak nemáte dakoho v lekárni alebo kontakty alebo keď je lekár jebnuty a vám predpíše každý týždeň 100ml tak ani ho neberte tie ceny 100ml tramalu za 100e hehe sa musím smiať a v lekárni je zadarmo riadna brutka ale prejdem na to že a je mi ľúto ale ak beriete tramal viac jak 3roky je len otázka času kedy sa zase vrátite naspäť k tomu nechcem strašiť bol som cisty 3roky tak 2roky som nemal nič v hlave len dať si dať si a vravím si idem si dať jebat NATO a berem ho zase a ty abstaky sú horšie jak na heroine heroín po 3dnoch ako som bol free fungoval som a po tramale mesiac a ja dole hlava úzkosť smútok depka jak keby nebol vomne život do toho po mesiaci som sa rozplakal jak mali chlapec že dopice kedy to skončí kurva furt som nevedel spat stále točenie hlavy zápcha pot tak zase zima po mesiaci dopc vravím si kurva to je svinstvo a to som bral 300kapiek denne ale mesiac a pol a ja vyšiel som s liečenia a moja sestra sa rosplakala a vraví preboha to čo je s tebou šak ja som ťa tu priniesla normálneho plného života usmiateho a teraz si napuchnuty s liekov bledý jak vápno nevieš mi povedať ani caw jak keby s teba vyšiel život bol som jak robot fuj neprajem nikomu a rovno som jej povedal že si idem dať tramal a jak som si dal 5streky ten pocit jak keby som vydel more slnko pláž nový život začal som komunikovať prešiel som do auta začal šoférovať no nedostanem sa asi s toho už a ani nechcem je to môj posledný zážitok a ja už toto zažiť nechcem

Landžus
3x

Je mi 38 a už skoro rok užívám Foxis,což je tramal s paracetamolem(paralen).V tab. je 37,5 mg tramadolinu a já jich za den spolykala 7-8.Mám psoriásu tudíž psoriatickou artritidu,revma,osteoporózu a únavový syndrom,každá ta nemoc znamena bolest a poškození kloubů a kostí.Během podzimu a před Vánoci jsem měla opravdu hodně bolesti a sama bez doporučení lékaře jsem začala brát více tablet.Nyní se to snažím sama snížit a také pozoruju jakési stavy chřipky bez chřipky.Dnes jsem si jej nevzala a bolí mě celý člověk,ale ovládám se a doufám,že budu.Všem co tady píší o svém trápení držím palce.

Pavel

Jedu v tramalu tak rok a půl minimálně, napřed sem ho bral tim stylem že jsem si ho dával pouze 2x tydně na bolest a samozrejme si užíval tu euforii toto mi vydrželo rok, že jsem si tramal, tralgit, tramabene dával pouze 2x až 3x týdně a to můžu říct za sebe že je bezpečné, protože sem zavislý nebyl když sem neměl problém vydržet 5 dnî do další dávky, spise sem to bral pro únik z reality, jel sem na dovolenou na 14 dní bez tramalu a abstaky žádný, jttakže toto bylo pro mě bezpečné, jenže potom sem začal mít problémy se svojí přítelkyní, které mě trápí do teď, přítelkyně je můj život, tak snad mi rozumíte no a jak nastaly ty problémy tak v tom jedu už cca půlrok každý den pravidelně, nyní se s přítelkyní dalo vše do pořádku tak sem si rekl, ze se na tramal už vykašlu, no a co myslíte ? První pokus, vydržel jsem bez toho svinstva 24 hodin, byl jsem velmi neklidnej a měl deprese, bolest zad, minutu mi byla zima, minutu horko a takhle dokola a usnout to ani omylem, sem asi slaboch, po 24 hodinách uz sem to nevydržel a zase si nakapal aspon trochu mensi davku na zahnání absťáku a poté sem zacal patrat na netu jestli má někdo stejný problém jako já a našel jsem toto a děkuji všem za rady, proto jsem se rozhodl i já napsat svůj příbeh, docela mě mile potěšilo, že asi dva lidi napsali že v tom jeli roky ale stačí být 3 dny čistej a ste z toho venku, tak jestli jsou to opravdu hloupý tři dny, tak to vydržim i kdyby to bylo strašný ale ta představa že už za ty 3 dny budu žít normální život je skvělá, vím že to třeba nemusí byt tři dny, že to muze byt 14 dní, ale to take neni nejak moc dlouho, kdybych to prostě nevydržel a toužil bych po tom, tak uvažuji o snižování dávek např z 20 ti stlačení na 19,18,17,16,15 a pak asi pomaleji dolu, četl jsem že je to funkční způsob, kterým se vyhneš absťáku nebo si ho asooň o polovinu zmírníš, dokonce jsem četl, že se to v žádném případě nemá vysazovat hned, prý hrozí ep. záchvaty a dokonce i smrt u 10% lidi na abstinenci, nevím jestli tim byl myšlenej i tramal, ale každopádně s tím koncim kdyz sem dokázal bez nej zit 20 let tak ho nepotřebuji, je to svinstvo

Kamil
1x

Ahoj, u mě to začalo šílenymi bolestmi velkých kloubu, kdy mi lékaři napsali tramalove kapky. Po aplikaci samozřejmě bolest ustoupila a dostavily se pocity blaženosti. To jsem si nechtel nechat ujít protože díky tomu se mi lépe vedl život, byl jsem zivejsi, velesejsi, energetictejsi. Práce me díky tomu mnohem víc bavila. Jenže po třech měsících jsem skončil na 150ti kapkach denně. A tehdy jsem si řekl dost, ze takhle to nejde. A tak jsem to ze dne na den utnul (přispěl k tomu i fakt, ze ty kapky mi chutnaly uz tak odporné ze jen pomyšlení na to mi vyvolávalo zvracení) jenže hned na druhy den se objevily abstinencni příznaky. Zimnice střídající horko, nespavost, ale zároveň unava, průjem, bolesti svalu a hlavy, rýma. První tri dny opravdu dosti peklo a o to větší, ze jsem tuhle závislost před všemi tajil, tudíž jsem na to byl sám. Dneska je to týden zatím co jsem to utnul a jeste furt mi není úplně oukej pořad poboliva hlava a mam takové pocity jak by na me “něco lezlo” ale rozhodne je to lepší jak ty první tri dny. Chci vytrvat. A všem ostatním taky přeju aby se z toho dostali co nejdříve. Kamil.

Iveta

Dobrý den už tři roky beru tramalu po uraze mam problémy s krční pateri, beru cca čtyřikrát denne čtyřicet kapek.chci se toho zbavit. Jsem z plzne neznáte tu někdo psychologa nebo někoho kdo by mi s Tim pomohl? Chci byt anonymni nechci o tom Mít kdekoliv zaznam. Dnes sem si priznala svou závislost zhroutila jsem se. Chci s Tim skončit a byt normalni. Při braní tramalu ve větších davkach byt i kvůli bolesti ztrácíte pojem mnoha věcech který jsou v běžném zivote normální. Neumíte se dostatečný vyooradat s problémy cítíte menší zodpovědnost zkrátka jen tak si promlouvat životem, ale Já tedy poznala člověka na kterém mi opravdu zalezi sledují se chovani bez tralgitu a As nim a muzu vás osobne říct že je to velký rozdil! ! Hlavně psychický. Vnimavost na tramalu je zastrenejsi a zvládání některých faktů úplného mimo mísu. Když si vezmu tramalu méně nebo se pokousim prodluzovat dobu mezi davkami je mi mnohem lépe, když Mé tolik tramalu neovlinuje....Při vetsich dávkach sem mela spis opacne pocity než klid a mir byla jsem. Podráždění VŠE mi vadilo mela jsem úplný jiného myšlenkového pochody a zadne sebevědomí. Mate s Tim někdo zkusenost? Prosím poraďte co dělat

lekarobecny
JirkaK

Ahoj, přispěju zkušeností. Je blbost tyhle prášky brát jednorázově při bolesti zubů apod. chvilku trvá než se s tím tělo srovná. Po výhřezu ploténky v březnu jsem se ho odhodlal brát, Tramabene 50, ze začátku kvůli silné bolesti jsem byl na takových 5 prášcích po 4 hodinách, jak bolest mizela snižoval jsem na dva, jeden ráno a večer. Už měsíc si říkám, že to potřebují vysadit bych zjistil, jak moc záda bolí bez toho. Dvakrát jsem to vyzkoušel ale nevydržel minulý měsíc. Nyní se mi blíží termín možné operace tak už jsem to dal. Doma jsem na to upozornil rodinu, v práci kolegy, že budu utahaný a protivný a dneska po třech dnech už to trochu jde. Pokud tedy máte bolesti nebojte se toho, lepší než trpět, pokud přejdou snižujte postupem dodávku a připravte na to blízké, dobré je vzít pár dnu volna a ležet, nejvíc mi to připomíná chřipku. Hodně štěstí všem.

JirkaK

Abych nezapomněl, nakoupil jsem asi deset litrů koly a dost vychlazenou ji pořád popíjím, blbost ale trochu to pomáhá

Vinco

S prestavkami uzivam Tramal, Tramadol, Dipidolor zhruba 3 roky. Lieky som zacal uzivat kvoli problemom s oblickami opakujuci sa vyskyt kamenov. Za tri roky som bol 6 krat hospitalizovany. Momentalne i diagnostikovali vychylenu chrbticu a pravdepodobne bude potrebna operacia. Moja denna davka Tramalu sa pohybuje v rozmedzi 600 az 1200mg v pripade silnych bolesti. Tramal mam v kombinacii s Ibuprovenom 800mg a Arcoxiou 120mg. Bolesti napriek vyssim davkam nadalej pocitujem. Abstinencne priznaky zatial nepocitujem. V minulosti som mal dva krat awerness-pocas operacie sa lekarom nepodarilo podat dostatocnu davku liekkov na spanie. Mam vystaveny aj celoeuropsky pas-kvazi potvrdenie o potrebe vyssich davok z dovodu enzimatickych zmien v mojom tele a metabolizmu ktory rychlo odburava lieky. Prejavuje sa to tym, ze lieky i pri vysokych davkach nemaju potrebny ucinok. Viete mi prosim niekto poradit ci si zavislost mozem vytvorit? Respektive ci som zavisly? Snazim sa Tramal uzit naozaj len v pripade pretrvavajucich bolesti. Dakujem za odpoved!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce