Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Vysoký tlak - chcete se zbavit doživotního polykání léků ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petule
1x

Dobrý večer, již delší dobu užívám léky na tlak..momentálně užívám Dopegyt,protože časem bychom rádi mimčo..ale nedělá mi dobře..jsem nesvá,ospalá,ale spát nemůžu,mám špatnou náladu,je možné,že je to tím lékem? Není to první lék,co mi nedělá uplně nejlépe,no tento vede..Lékařka jen pokrčí rameny a svede vše na psychiku..no jasně,mám nadváhu a jsem citlivka,takže na to se to svádí nejlépe..máte někdo podobný problém?

lubomir
2x

dr,mathias rath-,,,žaloba na farmacie.... vyguglujte si to a spednete na zem,až budete číst, jak se léčí problémy se srdcem a s tlakem,,, popisuje tam,že farmaceutcké firmy schválně obcházejí příčiny těchto onemocnění a podávají se léky na to,aby jen tlumily důsledky,, hlavním lékem na tlak, jsou opravdové vítaminy,, liposomalní vitaminy c,d,aminokys.arginin,koenzim q10 a stopové prvky,, tímto zmizí i cholesterol LDL ,vysoký tlak a upraví se i činnost srdce,,, jinak nás budou ničit jak králíky,,

Kamila

Dobrý den, můžete upřesnit, máte s tím nějaké osobní zkušenosti. Myslím s užíváním vitamínů. Díky

Jean
1x

cévní potíže působí mikroparaziti ( chlamydie a pod. ) užívat také tinkturu jmelí

Sandra
2x

Celý život jsem měla nízký tlak a v padesáti přišel vysokej. Nejdřív jsem bojovala zdravou stravou , pohybem atd, ale nikam to nevedlo. Od 9ti let beru léky na štítnou žlázu, autoimunitní snížená funkce. Nežiju v Česku, takže nějakého vyšetření srdce se asi nedočkám, leda tak při pitvě , takže mi bylo hůř a hůř a letos na jaše jsem dostala Tritace, ale zánět dutin jak hrom, takže Amlodipin-bolest hlavy, padání vlasů okamžitě, nespavost, zácpa, tak další Zanidip- rudý obličejsvědění, otok obličeje, bolest v krku, nespavost, bolesti ramen a rukou, zácpa, Další Lecalpin, generikum Zanidipu-svědění rukou, uší, oteklý dlaně a prsty, tlak na hrudi, nezvedla jsem levou ruku,dnes mám druhý den Omesar, zatím se mi líp dýchá, dobře jsem se vyspala, kromě bolesti v krku zatím dobrý. Ale začala mě strašně bolet levá noha. Tak fakt nevim.

pro Sandru

myslíte, že Vám tady někdo ochotně udělá nějaké vyšetření srdce ? Zkuste ještě Tenoloc, z jiných prášků se mi zdá nejlepší- snesitelný.

petra
1x

Nikam nemá cenu to psát stejně vám nikdo nepomůže já mám pořád tlak 190/80 a beru denně12 léků tlak trochu klesne ale za vě hodiny se znovu ozve. Nekouřím nepiji vážím 52kg a měřím 155cm jezdíla jsem hodně na kole ale ted ni zvyšuje tlak

pro Petru

Jen mě udivuje, že máte stále dobrou - OK diastolu. Takže to nevypadá na poškození LSK. zkuste během dne nějaká lehká antixiolytika - léky proti úzkosti, např. Oxazepam, Lexaurin- Jestli jsou deprese lze zkusit nějaké vychytávače serotoninu / citalopram/ -je jich celá řada. Mně osobně stačí prášky proti úzkosti, protože jak na to myslím a jsem např. doma, tak jde okamžitě tlak nahoru raketovým tempem a nejvíce když mám jít spát - asi nějaký blok z noci, ze spánku, to je pak na záchranku. No a co tam udělají - natočí EKG, dají 1 tritace - B blokátor a šup domů / v noci /./ po svejch/ Hana

petra

mám vysoký tlak pořád kolem 190 i po 12 lécích které denně konzumuji je mi 65 letjsem štíhlá a sportuji ale nepomáhá to ........potřebovala bych se dostat do nemocnice na Homolce ale nevím jak ?

pro Petru

A co kdybyste tam napsala, jistě mají hypertenzní poradnu na kardio klinice ? Hanka

Jolanka49
1x

Ahoj bohužel jsem taky náhodou na preventivce zjistila s doktorkou mírně zvýš.tlak, 140/80, ale už asi půl roku se to pořád zvyšuje, tak mi dala léky, Prenessu, což je fajn, je to dvousložkový lék, s diuretikem, jindy mi dává perindopril, a beru 2 x denně, občas je nutno při extrasystolách doplnit tenziominem 25mg chci se zeptat - berete někdo fytosteroly? Rostlinné hormony? ptám se žen, protože to zvýšení tlaku může souviset s menopauzou která asi začala, to mi zatím doktor neřekl, na vyš.půjdu

Hana
2x

Dobrý den,užívám Prestarium neo 1x denně 2,5mg,cca půl roku,prvních pár měsíců ok,v posledních dvou měsících se mi tlak opět zvýšil,hlavně ráno a večer,např 150/85, 145/83, 165/92 a projevuje se u mne tinitus,občasné bolesti hlavy,závratě a dráždivý kašel. Ráda bych se obešla bez jakéhokoliv léku na vysoký tlak,zkouším čaje,doplňky na odkyselení organismu apod.,je to reálné? Jsem dlouholetý vegetarián. Díky za odpověď,H.

pro Hanu

No tak to vidíte Hanko, dlouholetý vegetarián - a tohle ! Prestarium je ACEinhibitor, který dráždí ke kašli, takže u obv. lékaře vyměnit za jiný lék.Též jako volbu vidím mírné užívání léků proti úzkosti z skupiny benzodiazepinů, např. Oxazepam, Lexaurin,, Hanka

Jitka
1x

39 let beru léky na vysoký tlak, ve 29 letech to začalo hodnotou 100/150 a nyní v59 letech přez léky 100/150.z vedlejších účinků bronchialní astma, alopecie-vypadávání vlasů, refuks-pálení žáhy. Nikdo mne z lékařů neodpověděl na otázku zda je to léčba když výsledek je takový jaký je. Myslím že spousta z nás tlak má ze stresu a ita nejslabší antidepresiva dokážou divy. Nestyďme se za to že vás bolí duše, protože v tom bývá mnohdy ten náš zdravotní problém. Zdravím vás tlakaři

pro Jitku

Neproměnila jste si systolu s diastolou ? Samozřejmě - zajistit za každou cenu klid do duše - anxiolytikama, antidepresivama - ty mají všechny jednu výhodu, nemusejí se brát doživotně jako lékynaTK. Hanka

Marek

Jak bojovat proti vysokému krevnímu tlaku? kromě prášků?

Igor

Můžete vyzkoušet, co pomohlo mě, LASEROVÝ PŘÍSTROJ NUOVO RED, který napomáhá lepšímu krevnímu oběhu, a tak i proti vysokému krevnímu tlaku.

Marek

Opravdu? kde to prodávají? kolik to stojí? a jak se to používá?

pro Marka

Tak p. Marku, dočtete se to tady na netu, stačí zadat, vyhledat, co já koukla, tak tento přístroj stojí okolo 15 tis, tink M stojí okolo 12 tis, pak jsou tam ještě další "stroje" - lasery za 25 tis. Co je ale účinné, toť otázka ? Hanka

Darina
8x

Je neuvěřitelné, že nikdo z vás, ani z doktorů - se nezajímal z čeho ten vysoký tlak je. Nikdo nezkoumá pravé příčiny! To je přece základ pro správný postup léčby. Prosím mějte na vědomí, že veškeré chemické prášky - pouze POTLAČUJÍ PŘÍZNAKY ale NELÉČÍ. Je to léčba symptomatická, proto prášky máte brát celý život a platit a platit. Tělo se dovede z většiny nemocí uzdravit samo, ale musíte mu dát ty nejlepší podmínky, zdravou výživu, čas a odbourat stres. Všechny chemické prášky naprosto rozhodí přírodní rovnováhu těla a jeho sebe správu, obnovu a tvorbu DNA. Lidské tělo je neuvěřitelně úžasně fungující zázrak, ale záleží na tom, jak s ním nakládáte. Vysoký tlak ukazuje například na ucpané cévy, ale tělo musí krev protlačit, aby jste neumřeli na nedostatek kyslíku v mozku. Pokud ho snižujete bez vyčištění cév, bez odbourání zatvrdlého kalcia a bez zpružnění stěn, tak si ještě více uškodíte. Na pročištění potřebujete hlavně vitamíny ze syrové organické stravy, (receptů je na internetu hodně), taky spravit zažívání a střeva mikroflórou -většinou zničenou z antibiotik, chemie a lepku, (lepek má silně negativní vliv na každého člověka, ale projeví se jindy a na jiném místě). Taky je nutné podpořit likvidaci odumřelých buněk a patogenů zažívacími enzymy, které jsou během nemocí a stresu značně sníženy (například Bromelainem z ananasu a dalšími proteolytickými enzymy.) Přidat saunu a cvičení (na vypocení toxinů a těžkých kovů) a dýchací meditace na zvýšení kyslíku v krvi. Dá se tím vším léčit i rakovina a auto-imunní nemoci. Vyzkoušela jsem to na sobě.

Ivka

Dobry vecer,chcela by som sa spytat ako ste to skusala na sebe,aby sa vam znixil tlak..ja ho mam vysoky uz od 15 rokov..beriem lieky. aj na rychli tep,,chcu mi dat pod kozu na 3 roky holter,trosku sa toho bojim.beriem 7 liekov .mam aj chvenie srdca..budem rada ak mi odpoviete.dakujem

Ivka

Dobry vecer,chcela by som sa spytat ako ste to skusala na sebe,Darina bylinkami,aby sa vam znixil tlak..ja ho mam vysoky uz od 15 rokov..beriem lieky. aj na rychli tep,,chcu mi dat pod kozu na 3 roky holter,trosku sa toho bojim.Tento rok v novembri som mala porazku mam 46 rokov,,beriem 7 liekov .uz mi ich 4 krat vymenili ,maju vzdy vedlajsie ucinky.rychli tep ,a tlak sa mi neznizi.Tlak mam stale 150/95 a tep niekedy aj 100,-mam aj chvenie srdca..budem rada ak mi odpoviete..Pocula som od jednej tety ,ze vysoky tlak suvysi aj s chorobou obliciek aj si stitnou zlazou ja mam znixenu funkciu,a vzdy ma pobolievaju oblicky ale nic mi nenasli,Za odpoved dakujem

pro Ivku

Neslyšela jsem , že by Holtra dávali na 3 roky, tady ho dávají na 1 den, lepšolidem s EKG a tlakem a těm, co se jim chtějí pomstít jen s tlakem / který každý z nás má naměřený až doaleluja do nočních hodin/ a stroj pak se zařezává do měkých tkání a způsobuje do krve těžké otlaky, což pálí, nejde vydržet, tak to nad ránem sundáte - přinesete na kardio, p. doktor se na to ani nepodívá a řekne - "tak nic".

Hanka

pro p. Holovousovou - i u Tenoloc 20 tbl je doplatek 140,- Kč v průměru. Ale hlavně, že se to snáší !

Iva

Dobrý večer, máte někdo zkušenosti s lékem AGEN?

Zuzana

Tlak, ten velky strasak a tichy zabijak,kterym trpi cim dal, tim vic lidi. Ja uz jsem sice ve veku pokrocilem, ale snazim se sec muzu, abych tu jeste nejaky rok mohla pobyt. Od mych 50l.trpim VT. A leku mi pribyva jako let. Je jeste zazrak, ze ziju. A tak svete div se, ze jeste jsem pri zmyslech. Moje denni davka. Rano: LOZAP, MOXOSTAP, RIVODARON, AMICLOTON, EUTYROX, ELIKVIZ, CALIUM CHLORATUM, MAGNOSOLV. POLEDNE: KAPIDIN. VECER: LOZAP, MOXOSTAT, ELIKVIZ. A stoho celeho ,,jidelnicku" me boli drobne klouby, zada a nekdy jsem vubec nepouzitelna. Snazim se chodit denne na prochazky a nejsem obezni. A kdyz jsem vysadila nektere leky, tak tlak skocil 230/70/65 a byla jsem na pohotovosti. Tak a tu babo rad...

Antonín Ševčík
1x

Po operaci srdce -chlopeň,bypas aorta,kardiostimulátor jsem dostal léky Tritace Sortis ,Nolpasa,Stacyl,po 2 měsících 2x zánět,pak Colchicin a velké dávky Ibuprofenu a stále Tritace a Soertis Nolpasa.Po půlročním vysazení Colchicinu a 3 měsíce bez Sortisu stále velké pocení v noci a pálení kůže na hrudi.Dodržuji zdravý životní styl,cvičení ,stravu,odpočinek ,nemůžu přibrat.Věk 66let,dobrá kondice ,snažím se o detoxikaci.Myslím,že je to z kombinace léků,prosím o radu,jak to zlepšit,jsem po operaci 1rok.Děkuji

Jarmila
1x

Zlomila jsem si žebro a vylitl mi tlak na horu takže beru prášky nebilet a tezeo a k tomu ještě Neurol 0,25 a k tomu mi nasadili holtra na tlak do rána a tlak mi litá na horu a akorát mi ztoho bolí ruka ale sundat si ho asi nemůžu

Hanka

Ale můžete si ho sundat, jen se s Vámi dál nebude nikdo z doktorů zabývat. Já měla ruku rozedřenou do krve, jak škrtil ten ostrý okraj, tak jsem to nemohla bolestí vydržet a p. doktor řekl " Tak nic",

Hanka

Tady někdo zmínil cvik na dýchání na neklid - rozbušení srdce před spaním. Cvik neznám, ale hodně jsem s tím trpěla, jen co jsem lehla večer do postele - psychika. Na zklidnění je prodlužovaný výdech, na povzbuzení naopak nádech. Takhle to popisoval nějaký Němec na videu. Nebo dát strach na dlaň /představa/ - co mi chceš můj strachu ještě říci ?

Hanka

Taky mi leze nahoru spodní tlak, vrchní mám úplně dobrý, p. doktorka mi zkusila léky ze všech skupin, které jsem nesnášela - bolesti hlavy, bolesti na hrudi, jak někdo tady zmínil Gopten, tak motejlice - zablokovaná krční páteř a nejhorší se postavit nahoru ze sedu na bobek. Až pak mi sedly konečně diuretika - Loradur / Moduretic, Rhefluin/ - jenže ovšem jen do té doby, co se zjistilo, že mi TK nedrží. Taky jsem měla bílkoviny v moči, tak stejně diuretika přes ledviny nejsou vhodná.

Marcela

Dobrý den,lékař ne nasadil betaloc v kombinaci s dalším lékem na tlak. Nikdy jsem betaloc nebrala,po užívání asi měsíc,mám studené nohy a ruce,slabost až na omdlení,suchý kašel,únava,ospalost,...může to být tím betalocem prosím? Nevím si už rady.

NIna

Ano Marcelo, je to dím Betalocem Zoc, již po měsící užívání studené nohy. Je to pěkná sračka, navíc narušuje metabolismus tuků, takže časem můžete i ztloustnout. Zbavte se tohoto svinstva.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce