Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)

Nejvíce ohroženi jsou kuřáci více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jona
9x

S e zájmem jsem si přečetla článek o CHOPN. Je mi 64 let, jsem nekuřačka, sportovně založená,ale asi od svých 5O let pokašlávám, dusím se. Dg. Astma bronchiale a asi před rokem k tomu CHOPN. V současnosti si foukám pravidelně Symbicort turbuhaler 2OO/6 a dofukuji Buventol easyhaler. Léčba zabírá. Od 1.11.08 mají být oba tyto léky pro pacienty - jsem u vzp - bez doplatku, ale nedaří se mi domluva v lékárně - chtějí necelých 200 Kč za 12O dávkové balení u Symbicortu a 45 Kč u Buventolu. Jakou máte zkušenost vy?

Martina
7x

já nejdřív jsem měla černej kašel a pak chopn na ten mi přišli ve 13 letech

Anna
21x

Dobry den,muj tatinek zemrel 5.4.2010 prave na rozedmu plic.V roce 2006 mu prave tuto chorobu zjistily.Bouzel my jsme si mysleli,ze kdyz bude v lecebne Janov okr:Rokycany,ze bude mit veskerou peci,ale zmilily jsme se!Muj tatinek tam 3dny lezel v horeckach,bez jidla a byl mimo sebe...Ptate se proc?Protoze to neni lecebna,ale chodi si tam kdo chce bezdomovci,fetaci atd...Zadny hygiena atd..Doktori stoji za hovno,proto tam lidi umiraji...Az kdyz jsme tatinka v hroznem stavu prevezli do Plzne,tak mu z moci zjistily,ze mu celou dobu pichali na Janove morfium,aby od neho meli pokoj.Tim mu prestali pracovat organy,byl slaby a jeste k tomu dostal oboustrany zapal plic..Zustal na luzku s plinkou,co spolkl,to vyzvracel a nakonec mu vyplo srdicko.Jako myslete si co chcete,ale ja si myslim,ze kdyby nebylo toho skurveneho Janova,tak by muj tatinek 64let jeste dnes zil!!!!!!Doporucuji vsem,kteri maji radi sve rodice,nikdy se neobracejte na lecebnu Janov!!!!!!Je tam spina a vselijaka pakaz,alkohol,drogy no humus..Sestry i doktori neprijemny,nemaji cit k nemocnym lidem...

melinda
1x

Milá paní,to že váš tatínek zemřel je mi moc líto,ale Janov za to nemůže.A chování sester,které popisujete si vyprošuji.Já už dělám na Janově nějakej ten rok a nikdy jsem se k pacientům takhle nechovala.Vždycky jsem byla slušná a příjemná a to vám dosvědčí lidé,které jsem ošetřovala.Ono je jednoduché všechny pošpinit a ulevit si tak,že.Ale zkuste někdy pracovat v podmínkách,kdy vás všichni berou jako kus špinavýho hadru.To co jim říkáte neposlouchají,dělají si co chtějí a ještě jsou zlí a někdy i,což sem si sama zažila,agresivní.Abych byla přesná-dvakrát pořádná facka,jeden roztrhanej mundúr a pár vytrhaných vlasů.Neříkám že tohle dělal váš tatínek,to určitě ne,ale je plno jiných,který to s chutí udělají.Ale tohle nikdo nevidí,to je v pořádku,že.Vždyt jsme jen blbý sestry,který nikoho nezajímají.Po nás se chce jen makat za směšnou almužnu,víc a víc a hlavně si nestěžovat.Jednou jsem si tuhle práci vybrala a věřte nebo ne,dělam jí moc ráda,ale nesnesu,když nás všichni pořád jen pomlouvají,aniž by věděli o čem vlastně mluví.Kdo si to nezkusí,nepochopí. PS. S těmi bezdomovci a jim podobnými máte bohužel pravdu,ale za to my nemůžeme.Musíme se starat o každého koho pošlou a doktoři přijmou.Bohužel si nemůžeme vybírat.I když by se mi líbilo mít jednou oddělení plný normálních a slušných lidí.To je ale,bohužel,nesplnitelné.

kikina
1x

To je velice zajímavé jak se taková sebranka z ulice léčí.Vždyť to nemá žádný smysl.To je jen vyhazování peněz a mrhání sil zdravotnického personálu.Kdy už konečně někdo pochopí že tudy cesta nevede.Vždyť otravují okolí a stejně se nevyléčí,což je normálním pacientům jen naobtíž.Velice vás chápu,ale co dělá vedení této léčebny???To si každý nechá sebou cloumat,fackovat a urážet??Pak ředitel této léčebny by měl svůj post rychle opustit.Já bych naněho podala trestní oznámení!!!

Radkaa
2x

Dejte si dobrý pozor, aby jste také jednou neskončil třeba jako nemocný na ulici. Skutálet se dolů může být snazší, něž se zdá.

marie
1x

Dobrý den přikláním se jak k té paní ,co jí zemřel tatínek a nadává na Janov, tak i na reakce a odpověd sestřičky.Každému z Vás dávám za pravdu a teď jak se říká, babo raď. Pracovala jsem leta na LDN.A 10LET NAOPERAČNÍM SÁLE JAKO SANITÁŘKA.Byl to obrovský rozdíl. Jak jiní pacienti tak i jiní doktoři na úrovni a jiné platy a hlavně vedení, kde se člověk mohl obrátit s problémem na vrchní, a hned se řešil.Kdežto na LDN VĚTŠÍ DŘINA MALÉ PENÍZE A PACIENTI NEMĚLI ZASTÁNÍ A ANI ODVOLÁNÍ A KDYŽ JSEM SE ZA PACIENTY SE KTERÝMI JSEM VELICE CÍTILA POSTAVILA , ZASLECHLA JSEM OSTATNÍ PERSONÁL JAK SE NA ZÁCHODKÁCH RADÍ JAK ME UDĚLAT ZE ŽIVOTA PEKLO ABYCH JIM NETRHALA PARTU ,NEBOŤ JÁ JEDINÁ TAM NEJVÝCE MAKALA A NECHODILA S NIMI KOUŘITA ABY MĚ VYŠTVALY. SAMA JSEM PO TÉ ODEŠLA .TAKŽE CELÝ SYSTÉM VE ZDRAVOTNICTVÍ JE ŠPATNÝ A HLAVNÍ PŘÍČINOU JSOU PENÍZE A ZAS JEN PENÍZE A SKORUMPOVANÁ VLÁDA, KTERÁ SE JEN PŘE O KORYTO A NIC PRO ZLEPŠENÍ VE ZDRAVOTNÍ SVÉŘE NEUDĚLÁ .TAKŽE MÁ RADA ZNÍ , KDYŽ ZJISTÍTE KDO SE TAM VŠE LÉČÍ JAKÉ INDIVIDUA TAK UŽ PŘEDEM ODMÍTEJTE TUTO LÉČEBNU TO JE MOJE JEDINÁ RADA.A HLAVNĚ MĚJTE TVDÉ LOKTE A NEDEJTE SE OBĚ DVĚ.PROBLÉMY JSOU OD TOHO ABY SE ŘEŠILY DEJTE TO TŘEBA I DO TELEVIZE AŤ VLÁDÁ VIDÍ CO JE LDN A SOCIÁLNÍ LŮŽKA A AŤ TY PRACOVNÍKYHLAVNĚ TY S DOBRÝM ÚMYSLEM A SRDCEM NA MÍSTĚ DOSTATEČNĚ ODMĚNÍ A INSPIRUJE ABY SETRVALY NA TĚCHTO POTŘEBNÝCH MÍSTECH NEBO SE BRZY NEBUDE MÝT KDO O NÁS POSTARAT.JÁ MĚLA V TÉ DOBĚ POSTIŽENÉ DÍTĚ A NEMĚLA JSEM DOSTATEK SÍLY SE BRÁT ZA PACIENTY A SPRAVEDLNOST ALE JSOU TU INSTITUCE A KRIZOVÁ CENTRA KAK PRO PACIENTY TAK I PRO PERSONÁLA HLAVNĚ PRO OBĚTAVÉ SESTŘIČKY KTERÉ NENALEZNOU ZASTÁNÍ U NADŘÍZENÝCH A TĚM DOPORUČUJI OBRÁTIT SE NA ASOCIACI SESTER NA wwwcsasociacesester.cz TAM JE MOŽNOST SE DOHLEDAT POMOCI ABY SE ZAMEZILO BEZPRÁVÍ A NÍZKÉMU PLATU PŘI OBĚTOVÁNÍ SE V TÉTO ZODPOVĚDNÉ PRÁCI KTEROU NIKDO KDO NEVÍ O CO GOU NEZNÁ.PA ZDRAVÍ BOŽSKÁ SAMARITÁNKA MARIE.

Jana
5x

Byla jsem v léčebně Janov asi týden a byl to zážitek na celý život. Nemyslím, že by za to mohl personál. Je to zařízení, které snad nebylo od svého založení nijak zrekonstruováno. Dvě sprchy pro celou dlouhou chodbu a úplně vážně, jsou společné! Na stejné chodbě leží bezdomovci, staří mladí ženy muži a všichni jen tato dvě sprchy. Z nedostatku místa leží dohromady ležáci, tedy ti, co nemohou chodit a vykonávají potřebu na posteli nebo na gramofonu a chodící, kteří pak třeba celou noc čichají ten odér. Nemocný za to nemůže ale zkuste spát v takovém prostředí. Jídla je tak málo, že jsou muži rádi když jim staré paní přidají ze svého, to co už nesní. Je zvláštní, že ženy z kuchyně chodí domů s plnými taškami, ale to si moc lidé nevšímají, protože je jim většinou dost zle. Takže, chyba sester to rozhodně není, mají tam ošklivou těžkou práci a vesměs jsou příjemné. Je to chyba organizace a špatného financování a asi nějakého dozoru.

Honza
1x

Když neměli v Plzni místo, tak mého otce tam poslali také a musím říct, že Janov je hrozný, samé sociální lůžko. Personál protivný. JANOV NIKDY VÍCE!!! to není léčebna

pavel

Dobrý den, ano souhlasím s tímto článkem ,máme taky zkušenost a dokonce někdo okradl i o peníze už po smrti

A LENA
1x

Dobrý den,já jsem si dnes přečetla komentáře k léčebně Janov,a musím říct,že bohužel asi pozdě.Nedávno jsem tam vezla babičku,která nám najednou začala chátrat a nebyla už schopna se sama o sebe postarat,i když měla několik let zažádáno o dum s peč.službou 24hod,stále nebylo místo,jediné kde to šlo byl právě Janov.Nečekala jsem nic extra,ale to co jsem tam viděla,je v dnešní době něco neskutečného.Celá léčebna vypadá jak z venku,tak ale hlavně ve vnitř jako kulisa z hororu.Čas se tam zastavil asi po druhé světové válce,nebot vybavení pokoju v nemocniční části je už možné vidět jen v histrických filmech.Všechno je oprýskané,rezavé,špinavé.Nechápu jak je možné,že se muže starý člověk,který celý život pracoval a poctivě odváděl všechny daně dostat na konci svého života do tak nedustojného prostředí.A náš stát než by přispěl na obnovu takovýchto zařízení,bude raději přispívat ruznými humanitárními pomocemi cizím lidem v cizích zemích.Co se týče personálu v Janově,musím říct,že na příjmu byla moc milá paní a v patře,kde jsou sociální lužka a kam nám mají babičku přeložit,jsou tedy ti co jsem stihla vidět příjemní a k těm lidem i uslužní.Doktory teprve poznám a jak se budou chovat sestry v nemocnicní části ještě napíši.

Jana

Prosím nedávejte tam babičku. Je to tam opravdu hodně zlé. Sestry ne, ty jsou fajn, ale celkově to je takový chudobinec.

Alena
1x

Babičku jsem po měsíci utrpení,které v Janově prožila,kde nas kazdym dnem prosila at ji od tamtud odvezeme,ze je to tam jako na Sibiri,ani jednou ji tam nevykoupaly,sestry si na ni stezovaly,ze ma stareckou demenci a ze si vymýšlí,kde ji davaly 1 plenkove kalhotky na den,kdyz vysla ze dveri na wc,tak na ni sestry kricely at zaleze a viděla jak se chovají k těm bezmocným,které na rozdíl od babičky už nemohly chodit,podařilo se mi jí umísti do HOSPICU U SVATÉHO LAZARA V PLZNI,kde byla stastna a žila tam ještě další 2měsíce,než umřela na rakovinu.Byl to obrovský a neskutečný rozdíl.Všechny ošetřující si tam zamilovala a říkala do poslední chvíle,že si tam připadá jako v ráji.A nikdo tam žádnou demenci nepozoroval,všichni o ní říkali,že je nenáročná zlatá paní.DO JANOVA SVÉ BLÍZKÉ POKUD JE MÁTE RÁDI,NIKDO NEDÁVEJTE!!!!!!!!

Ema

Četla jsem diskuse o Janově,ale nepokládala jsem je za důležité. Bohužel jsem tam pustila tatínka, že prý na doléčení zánětu při Chopn, protože v Plzni neměli místo. Na příjmu řekl doktor tatínkovi, že sem přišel umřít a to samé o něm řekl i mě.Že mu nebudou uměle prodlužovat život.Žádala jsem doktora, aby okamžitě nasadili nějakou léčbu a jeho arogance a sprosté nadávky na moji osobu byli depresivní.Obrovský šok.Vzali mu léky, saturace rapidně spadla,odmítli mu dát kyslík.Po necelém týdnu jsme se rozhodli ho rychle odvést i přes odpor doktora,že ho nepustí. Večer byl v pořádku, ráno na nás měl čekat a po cestě pro něj jsem se najednou dozvěděla, že zemřel.Divná náhoda, že?Dotyčný docílit svého.Není to dostatečný příklad a varování pro ostatní, kteří by tam chtěli dát svého blízkého?Já si to teď vyčítám, že jsem na ty diskuse nedala.Bohužel teď ale nic už neudělám.

alexa

Tak vážení,to co zde čtu o léčebně Janov,to by chtělo opravdu něco s tím udělat.Zaslat fotky a jiné dokumenty,třeba do prezidentské kanceláře..to by byl v tom čert,aby si té bídy,někdo rozumný nevšimnul.Neměla jsem potuchy,ž je něco takového v ČR vůbec možné.A pokud ano..je,tak to je ale známka nejvyššího stupně pohotovosti a něco se musí stát.Dnes tu píšeme o jiných lidech,kteří potřebují péči a zítra?Zítra,to můžeme být mi sami,kteří si budou tímto peklem procházet.Kdo se dnes ironicky pousměje a tím myslím zodpovědné lidi,tak kdo se bude kroutit a cokoliv namítat,vězte,že existuje karma a tito podivní a nemilosrdní lidé za svůj postoj,budou platit.Ono je to taky dožene a nebudou mít odvolání...jedině,že sami pochopí,že ta investice do léčebny je prospěšná...tedy,pokud se zralizuje.Jinak co jsem četla o alkoholicích a jiných individuích,existují snad protialkoholiní léčebny.Hmm divná doba,divní lidé a divný systém.Bohužel.

Heidy
1x

Já jsem si stěžovala i na vyšších institucích,ale nic se nestalo.Zřejmě tam má někdo asi vliv a drží nad nimi ochranou ruku.Jediné co se změnilo,že odešel dotyčný lékař,ale bez postihu.Prostě není šance.Jsem bezradná.

Misa
1x

15Dobrý den já mám maminku s chopn a v loni upadla do kómatu když se probrala tak pan doktor na interně Klatovy mi řekl že dá moji mami na půl roku do LDN Janov a pak že bude mít nárok na kyslík.ani v Klatovech ji nedali prášky na bolesti že prý je nepotř ebuje že je ležák.nesouhlasila jsem s janovem a řekla jsem mu že se o mami postaram,přivezla jsem jí domů začala jsem jí dávat léky které ji v KT nedali a za tři dny se postavila na nohy takže žádné léčení doktorů ale chtějí se zbavit pacientů aby se nemuseli starat a když jsem četla co chce Janov peněz za každý den to je normální vydírání chtělo by to dát do novin televize atd.a nedat se,já nevím jak to tam vypadá protože jsem tam mami nedala,ale vy ostatní co jste tam byli,byste stim měli něco udělat,myslím že kdyby tam mami odvezli,tak z Janova by ji nejspíš vynesli nohama napřed.

Šárka

Po několikráte opakujících se zánětech průdušek, pohrudnice, zápalem plic jsem jednoho dne večer ulehala jako zdravý sice kouřící kouřící člověk.a druhý den ráno jsem nebyla schopná vstát z postele. Jakýkoliv pohyb mě dechově hrozně vyčerpával, i po rovince. Bolesti na hrudníku, "průduškový" kašel a bezmoc se nadechnout. Po návštěvě plicního lékaře mi bylo sděleno, CHOPN spolu s astmatem. V té době mi bylo 25 let. Nyní s tím žiju 2 roky, vyjít schody je problém, sport problém..Jediné co je dobré je vyrazit na hory, chodit na tůry mít inhalátory po ruce..A hlavně né hned při každém píchnutí na hrudníku, nebo dušnosti po něm šahat, je to sice nepohodlné, ale spousta věcí se dá vydýchat...I když teda velmi těžko, ale dá se.Proto držím pěsti všem, kteří tuto nemoc mají, a nechtějí se jí poddat. Bojujeme!

Kuku
3x

Od ledna 2012 je konečně k dispozici první lék na ChOPN, jmenuje se Daxas. Nechte si ho předepsat a uvidíte.

Honza

Je mi 58 let,zjištěnou CHOPN mám od svých 35 let,do té doby kouřil.Matka také-ex.65 let,otec má slabší, žije-80 let,také kouřil..Já byl často nemocný na tzv.anginu,chodil k lékaři "pozdě".Samozřejmě jsem se zadýchával čím dál víc,jezdím na kole,proch.se psem.Toto jsem musel omezit na aktuální ZS.Teď v PID,CHOPN iii.-iV. s více přidruženými nemocemi (psych.,tinitus,hypertense,skoliosa).Je toho asi dost,co bude dál,nevím.Inhaluji: Ecobec250,Atrovent,mám i inhal.přístroj,Theoplus300,mj. Ale nejsem si jistý podle tohoto zdravotnictví co je ještě napadne...

Petra

Je mi 20 let a k lékaři chodím nerada. Radši vše vyležim doma. Poslední 3 měsíce mám pořád kašel myslela jsem že je to jen chřipka tak jsem to neřešila..týden to bylo třeba dobrý a pak zase měsíc v kuse kašel..dnes se mi od rána špatně dýchalo jakobych měla v krku nějakou bublinu nebo spolkla bombón..a cítila jsem takový tlak v krku. když výjdu schody cejtim jak mi rychleji buší srdce a špatně se mi dýchá trva to tak 15 vteřin a pak dobrý..nejde mi ani pořádně zakašlat jakoby se ten vzduch sekne v krku a když zakašlu bolí to. Může to být tato nemoc?

Patrik
2x

V Janově mě zemřela maminka. Co se tam děje je jako v hororu. Personál neumí ani zapojit kyslík! Navíc ještě maminku po smrti okradli, sestra mě jen řekla že se to nedá uhlídat prý tam kradou bezdomovci..... Personál včetně primáře bych někam nakopal. Jak říkám na každou svini se vaří voda....

Veronika

Dobrý den, v současné době z Janova odvážím maminku, která se zde měla léčit. Bohužel doopravdy nic horšího jsem nezažila. Chování sester a doktorů je neskutečné. To, že je barák skoro celý plný bezdomovců, kteří tam žebrají o drobné na kafe (pak je vidíte s lahváčem) a o cigarety, ale že nevidíte třeba celý víkend žádného doktora, to je pro mě nepochopitelné. V týdnu doktor chodí na kontroly pokojů, když jsou pacienti na cvičení, které probíhá pouze 1x denně, tak nevím, co na prázdný pokojích s kým probírá????? Takže výsledek je ten, že mamka je plně soběstačná, chodí atd., ale byla tam skoro měsíc, a kromě vyšetření CT a krve (které již absolvovala než nastupovala, aby měli čerstvé výsledky), tak se s ní nic nedělalo - žádná změna léků. Jediné, co dostala byly silné prášky na nervy, takže byla pořád ospalá a unavená - skutečně mi to přišlo, jak kdyby chtěli, aby moc nikdo neotravoval. Prostě hodně špatná LDN. V posledním týdnu byly odvezeni 3 mrtví pacienti (fakt LDN). Nevím, na co se platí tak vysoké zdravotní pojištění. Hrůza, nikomu nedoporučuji. Lituji toho, že jsem chtěla, aby se tam léčila. Dala jsem na doporučení plicní lékařky, kam chodí, ale udělala jsem chybu.

Dana

omlouvám se ale proboha lidi proč si na tuto instituci nestěžujete někde kde to bude mít účinek ????? Vždyt šlo o vaše blízké. Měli by tu hororovou barabiznu zavřít...Hygienu na ně a nějakou kontrolu tohle přece není v dnešní době snad ani možné.

Heidy

Mám úplně stejné zkušenosti. Jako kdybych to říkala svými slovy.Nic se tam od té doby nezměnilo.Vy jste si maminku naštěstí stačila ještě odvést,já to bohužel nestihla a velice toho lituji.Nic tak hrozného jsem nikde ještě neviděla a nezažila.Nikoho z rodiny bych tam už v životě nedala.Nedala jsem na recenze,které jsem zde četla.Byla to životní chyba.NEDOPORUČUJI!!!

Kučerová
2x

Léčba CHOPN v Jeseníkách - je to pouze obrovský výdělečný komplex, zájem o pacienty je až na posledním místě. Kromě jiného existuje dohoda lázní s lékárnou, že veškeré předepsané léky lékařem si pacient plně hradí/ i když u nás jsem stejné léky měla zdarma-bůh ví,jestli je ještě neplatí pojišťovna//Nejdelší procedura trvá 10 min. Všechny měřitelné parametry /např vitální kapacita a j./ se mi zhoršily. NEDOPORUČUJI

Alex-andra
1x

Bohužel NEGATIVNĚ budu psát.... Sestry se chovají k lidem jako ke kusů hadru. To co jsem včera zažila na vlastní uši a oči.... Byl opravdu masakr.... 3 týdny hospitalizace, za tu dobu žádná hygiena, lezení s Míšou hodinu než dojde sestra, rvani po pacientech a diktovani, že si má lehnout a ležet, když je dotyčnému člověku na zvracení, je hnus.... Člověk kterému se chce zvracet a sestra mu řekne, že si má okamžitě lehnout, je vážně ŠÍLENOST a sestry si neuvědomuji, že když se takhle chovají v době návštěv, tak jak se asi chovají k těm lidem když návštěvy nejsou. Tímto podávám stížnost na MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ, HYGIENU, a doporučení od nás? Vyhnout se na km daleko tomuto šílenému ústavu. Kde sestry mají úplně na háku lidi, kteří jsou nemocní. Arogantní primář v čele.... Vážně se vyhněte na kilometry daleko!!!!

Kirschnerová

Také přidávám příspěvek, na doporučení internetu jsme maminku dali do léčebny ,časté záněty průdušek,bohužel týden si jí nikdo nevšímal,pán primář prý měl dovolenou ,po týdnu jí 2x denně možná změřili saturace,kyslík který potřebovala,nedostávala,změnili jí medikaci,kterou měla nastavenou několik let,po 8 dnech jí údajně našli v posteli v bezvědomí a určili diagnózu CMP,byli nám sděleno že není schopná převozu do Plzně,druhý den dopoledne po naší trvalé telefoní urgenci jí převezli na neurologické odd.nemocnice v Plzni,kde při vyšetření se prokázalo že to nebyla CMP ale epileptický záchvat a infarkt myokardu, skončila na koronální jednotce ,vzhledem k bezvědomí kdoví jak dlouho to v léčebně tajili došlo k vážnému a trvalému poškození mozku,dodnes je její stav velmi vážný ,nevratné a je v terminálním stavu,když jsme do léčebny dojeli ,setkali jsme se s šíleným chováním zdravotní sestry,v té chvíli již maminka bojovala v Plzni o život,sestra v Janově nám řekla že jí dopoledne někam odvezli do Plzně ,že neví jestli tam zůstane ať si jí jedeme do Plzně najít,chovala se strašně prý rodinu o převozu pacienta do jiného zařízení nejsou povinni sdělovat a že jí to nezajímá,takže maminku vedla RZP akutně dopoledne do Plzně, my jsme přijeli v 16 hodin do léčebny na návštěvu a tam jsme zjistili že maminka tam není odpověď zdr.sestry byla no a co jako,hrůza,děs.V léčebně jsme se po půl hodině odvolali lékaře,sestra nám to nechtěla vůbec umožnit,nakonec přišla externí lékařka,která nám zjistila kde je maminka v Plzni hospitalizovaná,sbalili jsme všechny její věci za trvalých urážek a nadávek zdr.sestry a odjeli do Plzně. Jsme ze Žatce takže to pro nás byla strašidelná cesta.V každém případě si budeme stěžovat na ministerstvu zdravotnictví, teď na to nemáme sílu protože se staráme o umírající maminku,kterou nám zlikvidovali svým přístupem a svojí léčbou v léčebně ,kam se maminka těšila že jí pomůžou,věří lékařem úplně všechno.Přišla sama dobrovolně s nadějí na lepší život,nyní umírá s poškozeným mozkem na silný zápal plic a srdcem postiženým infaktem a epileptické potíže.Jsem zdravotní sestra pracuji ve zdravotnictví 35 let,pomáhám lidem ,ale to co jsem zažila v léčebně, to je i rekvien pro panenku krásná pohádka.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce