Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

rakovina tlusteho streva

Dobry den, je mi 22 let, trpim uz dlouhou dobu (mesice) nadmernou plynatosti, stridani zacpy a prujmu, obcasnymi chvilkovymi krecemi v oblasti bricha, jsem unavenejsi nez kdy predtim bez zvysovani namahy, v minulosti jsem trpela anorexii a velkym stresem, dodnes nejsou me stravovaci navyky idealni (obdobi temer bez jidla stridaji obdobi prejidani, proste jsem se jeste "jist normalne" nenaucila), nyni mam podezreni na krev ve stolici... je mozne ze bych v mem veku mela rakovinu tlusteho streva? ostycham se jit k obvodnimu lekari, kde jsem normalne vedena, lze se na vysetreni objednat jinde? diky..

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
david
10x

Dobrý den prosím vás o radu..Před měsícem jsem poprve objevil krev ve stolici.Stolice ze me sla rychle.Mamka mi rekla ,ze mam mozna natrhle strivko nebo hemeroidy.ted se kontroluji casteji jestli se mi ve stolici objevuje krev a nekdy jo na povrchu a vzdy na zacatku stolice.Nekdy me bolíva bricho.Prosím o radu..copak to muze byt??muze to byt rakovina??je mozne mit rakovinu v 19 letech??

vita
3x

Ahoj, me je 25 a taky mam rakovinu. Sice ne strevo, ale neurosarkom. Taky jsem si ze zacatku vubec nepripustil, ze bych ji mohl mit tak mlady, ale bylo to tak. Nemej strach, seber se, zajdi k obvodakovi a nech si udelat poradne vysetreni a rozhodne se nespokoj s informaci, ze jde pravdepodobne o hemoroidy, bo to rakovina muze byt. Alespon ja uz jsem potkal v nemocnici plno takovych, co jim balamutili, ze maji jen hemeroidy a nakonec po roce se z toho vyklubal nador streva. Tak preju hodne stesti a rozhodne nechat vsecko poradne vysetrit at mas klid.

Luboš
3x

Výše uvedené příznaky v prvním příspěvku z velké části obsahují příznaky, které mám i já- jde o crohnovu chorobu, je to zánětlivé onemocnění tenkého střeva (potažmo ulcerózní kolitidu - tlustého střeva), příznaky: průjem, zácpy, bolesti břicha v pravém podbříšku nebo i jinde pod pupíkem, křeče v břiše, krev ve stolici, pálení v konečníku, hlen nebo bílé části ve stolici (nestrávený tuk), někdy výjimečně teploty, střídání váhy... zajdi ke gastroenterologovi, ať tě vyšetří na sonu apod. je to dobré vědět. Žít se s tím relativě normálně dá.

Pavel
3x

Dobrý den, četl jsem příspěvky a i kdyžmě to samotného překvapuje mám pocit že mám řešení jak zmírnit či zlepšit stav vašich střev, ano střeva jsou každodenně zatěžována, tak je pojdme vyčistit a spolu s nimi ulevme i našim játrům. Mluvím tu o produktech které již vzaly rakovinu do svych rukou a odstranili ji ze střev, pomohlo to jiným, proč ne Vám. [email protected]

Ceky
2x

Stolice. Jedná se o mimořádně intimní záležitost, ale vězte, že kvalita stolice velmi významně vypovídá o stavu našeho zdraví. Zdravý člověk má stolici 2 – 3 x denně. Stolice zdravého a dobře vyživovaného člověka je téměř bez zápachu, lehce vytlačitelná, dobře formovatelná a do vody se ponoří. Pokud je stolice nepravidelná, tvrdá, silně zapáchá, nedá se spláchnout nebo je hráškovitá, znamená to, že trávící systém má problém a potřebuje pomoc. Na sliznici střev se tvoří protilátky a proto při špatné činnosti střevní sliznice dochází i k oslabení imunitního systému. Časté používání antibiotik situaci ještě více zhoršuje a dostáváme se do bludného kruhu častých onemocnění. Poměrně častým signálem organismu je zácpa. Je to funkční porucha způsobená nesprávným způsobem života a výživy a je projevem zejména nedostatku vlákniny, nedostatku pohybu, nedostatku tekutin a vlivu stresu a napětí. Mýlil by se ten, kdo si myslí, že zácpa je pouze otázkou střevní. K ucpávání dochází i v cévním a lymfatickém systému. Ucpávání „filtrů“, tj. střev, ledvin, plic, jater a dalších, je základní příčinou zdravotních problémů (info o intoxikaci). Velké množství plynů ve střevním systému signalizuje dismikróbii, což je přemnožení nežádoucích bakterií a plísní ve střevech. Ve střevech máme bakterie, které jsou pro jejich činnost nepostradatelné. Při opakovaném a častém užívání antibiotik dochází k jejich zničení a tím je dán prostor k tvorbě a růstu plísní. Dnes se snad už nenajde průměrně vzdělaný člověk, který by nevěděl, že kvalita zdraví je podmíněná dobrou činností trávícího systému. Tam se zpracovává všechno co sníme a jak jsme si už řekli – za život je to cca 60 tun potravin a asi 250 kg chemikálií. Toto všechno se musí v těle zpracovat – vytřídit, rozštěpit, vstřebat a vyloučit. To je důvod proč je nesmírně důležité vylučování. V minulosti lidi umírali na „nemoci špinavých rukou“, protože nevěděli, že epidemie způsobují baktérie a že je možné předcházet jim zvýšením hygienických opatření. Dnes bylo pomocí osvěty dosaženo stavu, že naprostá většina lidí ovládá hygienická pravidla a epidemie infekčních onemocnění již prakticky vymizely. Dnes však lidi umírají na „nemoci špinavých střev“, protože tam se hromadí škodlivé látky, které se dostávají dál do těla. Dnes se uznává, že „smrt začíná ve střevech“ !!! Pomohu vám: dagmarcekanzavinacseznamteckac ezet

choose
5x

Dobry den potreboval bych poradit. Moje pritelkyne ma problem. Jeji vykaly jsou z poloviny nazelenale, trva to asi tyden. Neni ji spatne a nic ji ani neboli, akorat ma strach co to je. Vcera mi dokonce rikala, ze tam zahledla i krev. Zijeme v Irsku a zdejsi zdravotnictvi neni na dobre urovni. Tak vas zadam touhle cestou o pomoc co by to mohlo byt za zdravotni problem a jak to lecit. Dekuji predem za odpoved.

vendulka malá
1x

před 6 dny na tento typ rakoviny zemřela maminka, snažila se bojovat. marně.vše začalo silným nervovým vypětím, jsem přesvědčena, že stres se na rakovině podílí velkou měrou. podchytila to hned v začátku, a od objevení do konce to byly pouhé 2 roky, několik operací, chemo, která jí spíš uškodila než pomohla, nádory to nezabilo,ale zničilo jí to zbytek zdraví co měla. můj osobní názor je, že bych chemoter. nepodstoupila.naštěstí zemřela bez bolestí a ve spánku bez utišujících léků, trochu důstojně, možná díky podávané alternativní léčbě konopím.

Lumir BULA Ing.
3x

Již více jak měsíc se v okolí pohybuje vynálezce nového léku t.zv.strukturalního uhlíku, což je v podstatě jemně pomletý uhlik.Pry s ním léčil i prezidenta Havla a to úspěšně.Má to být hlavně proti rakovině tlustého střeva,ale chutná to hnusně.Kdo má s tím nějaké zkušenosti,napíš.Budu rád,když se vyjadři i některý lékař.

helena zajacova
5x

poradte mi co to muze byt co snim tak vsechno po chvyli zemne de ven chodim casto i10krat na stolici negdy mam ve stolici krev ihleny negdy mam i cermou stolici a mam i bolesti bricha nemuzu ani nic jist lebo v zapjeti bjezim na toaletuporadte mi co to muze byt dekuji

fujik
1x

paneboze,co se tu nedoctu uz takove mlade lidi????no ja jsem mela teda hemeroidy,ale take jsem neverila,ze tak mlade lidi to potka....tak jsem se nekde docetla a ted ji teda beru pravidelne asi 2 roky jde o chlorreru a spirulinu mr.mia a fakt jsem necekla co takova vec dokaze hemeroidy jsou pryc a po celkove stance jsem fit,tak si psosim take o teto rase neboli zelenine neco prectete a berte ji jako prevenci,myslim,ze se dudete divit co vsechno za svinsta jde z vaseho tela ven :-))))

saer
1x

nevim jestli tim nekomu pomohu,ale za zapsani to stoji moje znama mela rak.tl streva,asi pred 6lety zacala brat chlorrelu mr.mia a jeji stav se stabilizoval,davali ji nadeji max.1az 2 roky a ona se dozila 5 let s rakovinou,bohuzel mloni umrela,ale jsem presvedcena ze kdyby nebral chlorr.tak uz tu davno nebyla,tak jen toto jsem chtela napsat dekuji

Marie
1x

Ahoj, přítele pořád bolí břicho.. i několikrát děnně.. a už se objevila krev ve stolici.. může to být rakovina?

David
1x

Řekl bych, že to může spíš být prasklý vřed.

Karolina Bittmanová
1x

Dobrý den, vím jak Vám pomoci, ale ta informace je poněkud obsáhlejší. Pokud o ni máte zájem, ozvěte se mi prosím na [email protected].

Lame
7x

Dobrý den, zkouším se zeptat i zde, asi od 23 let mám problémy se stolicí a krvácením při potřebě. Mám i patnáctkrát do měsíce zácpy, potom třeba řidší stolici, několikrát do měsíce krev jak na toaleťáku tak v míse, pocity špatného vyprázdnění, vylučování malého množství hlenu, bolesti podbříšku, říhání, nevolnosti a opravdu velkou únavu. Tzv. normální stolici jsem neměla několik měsíců. Z kolonoskopie mám obavy…proto jsem si koupila ascorutin, lepicol a tobolky s probiotiky, nějaký čas se stolice upravila, i krev nebyla patrná, ale pak se vše rozjelo znova. Nyní je mi 28 a za posledních 5 měsíců jsem zhubla skoro o osm kilo, přitom jsem omezila jídlo jen o minimum (trpím poslední dobou nechutenstvím). Babičce diagnostikovali rakovinu tlus. střeva a bohužel už není mezi námi. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné při takových příznacích podstoupit očistu střev – klystýr. Aby mi to ještě neuškodilo více, když nevím co mi je. Děkuji za odpovědi. Lameriskat

Jan

Okamzite zajdete k lekari !!!

Jan

Ukázkový Crohn, musíte na gastro a léčit se!

Iva
1x

Letos se v Čechách rozjela úžasná novinka, molekulární vodík v tabletách (Recovery), který s dalšími doplňky odkyseluje (alkalizuje) naše tělo a regeneruje buňky. Každá nemocná buňka vč rakovinné, je kyselá, jak říkají i lékaři. Když alkalizujeme tělo, můžeme ho vyléčit. Molekulární vodík je velice účinný a samotní nemocní i lékařka (která léta lidem aplikuje jedovatou chemoterapii a rozhodla se lidem dát další šanci - říká jim o vodíku) se radují, jak jim pomáhá - pomáhá od bolesti, mizí metastázy, zmenšují se nádory! Pomáhá cukrovkářům, na záněty, alergie atd. Bohužel pojišťovna to nehradí. Zkuste vodík, funguje, nemá vedlejší účinky a není to lék jen na jednu chorobu - působí na buňky v těle a opravuje, co se dá. Je tu schválen jako potravinový doplněk. Kde se dozvědět víc informací nebo i objednat - poradím: [email protected]

ondik

Ahoj muj zdravotni stav se mi nezda dobry a tak sem zacal badat po netu jestli mam nejake priznaky rakoviny a zjistuju,ze asi vice typu. tady se bavime o zaludku,strevech atd. je mi 27 let a a stolici mam velice nepravidelnou,ale snad nikdy sem nesel vic jak 2x za den mozna kdyz sem pil nejaky mosty nebo neco co vyvolava prujem. prumerne chodi na velkou tak 2x tydne. mam silne spalovani to vim od puberty mam to same s mocenim kdyz nevypiju treba 5 piv jdu na WC max 3x za den kor v lete mam nemocnou ledvinu,ktera funguje na 18% takze i obtizne moceni. kazdopadne co chci rict posledni rok zazivam silne stresujici situace a v rpaci mi rikal byvaly kolega,ze bych se mel dat do klidu jinak chytnu raka. No a pocituju cim dal vetsi slabnuti. proste jakoby mi nebylo 30,ale 60. cely zivot trpim spatnou spavosti a ten posledni pul rok mam cim dal min sil. vzbudim se a sem cely rozlamany mam bolesti kloubu a svalu a zadnou silu, bolesti hlavy. Jedine co musim priznat je,ze delam praci nadmerne stresujici v praci na PC a doma dalsich aspon 5 hodin na PC,takze znicene oci a z toho by me treba mohla bolet hlava,ale telo urcite ne. Nevim s Cim vubec jit za doktrokou mam takovou kravu comi rekne vy jste hypochondr boze sjte mlady co by vam mohlo byt at prestanu resit holky nebo praci,ale to asi v mem veku tezko zejo. prece jen mi neni 15 nebo 18

honza

Ahoj, už zhruba půl roku se mi čas od času objevuje na toaletním papíru skvrny od krve. Těsně před koncem konečníku mám nějaký malý růžový výrustek. Nebolí, necítím ho prostě nic. Myslíte, že by mohlo jít o hemeroid nebo o rakovinu tlustého střeva ? Možná ještě pomůže, že moje stolice nemá pravidelný tvar. Je mi 18 let.

Kamil
1x

Zdravím, skoro se stydím, zde psát, ale zkusím se zeptat i já. Mám podobné problémy se stolicí, které tady zmiňujete. Ale hemerodiy to nejsou. Co když je to fakt rakovina? Slyšel jsem, že by mohl pomoct senzycol. Já nevím, nikdy jsem žádné pilule nebral. Doporučoval vám někdo to zkusit? Bojím se na to připtat někde v lékárně, ale četl jsem o tom na stránkách a je možné, že by mohl pomoct.

Majda

Myslím, že by mohla napomoci Andská fytoterapie, konkrétně třeba Vilcacora, Graviola atd. Stačí zadat třeba na seznamu do vyhledávače Andskou fytoterapii a jste tam. V AMC vám jistě poradí. Posílají i zajímavou knihu a zdarma.

janca

uz nekolik dni mam ve stolici utvary vypada to jak zluta fazole nic mi nebolí co to muze byt

Martin
1x

Mám stejný problém a nikde jinde jsem o tom zmínku nenašel, zjistila jste něco?

Milana

Dobrý den, také jsem to zjišťovala a prý to mohou být tobolky léků, které uvíznou nestrávené ve střevě.

Petr

Dobrý den. Stejný problém mám i já. Zjistila jste, co to je?

Romana

Zajímalo by mě jestli se dá užívat něco co slouží jako prevence proti rakovině tlustého střeva ? Proti jiným druhům jsem četla, že jisté doplňky jsou , ale zrovna u rakoviny trlustého střeva jsem nic nenašla. Ptám se z toho důvodu, že se přede mnou zmínil muž, tak se snažím zjistit víc.

Monika

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale je to hodně známé o kimchi. Celkově je to jídlo bohaté na obrovské množství živin a vitamínů a je super ho jíst i kvůli imunitě, snižuje cholesterol a spoustu dalších věcí.

Romana

No tak to zní zajímavě, zkusím se podívat co to je, protože jsem o ničem podobném nikdy neslyšela. Ale děkuji moc za reakci na příspěvek.

Monika

Určitě se podívej, buď ho můžeš zkusit udělat doma nebo pokud si ho nikdy nejedla, tak bych doporučila ho objednat, aby si věděla, jak má chutnat, aby si měla představu k čemu se chuťově přiblížit. Akorát se teda nelekej má své hodně specifické aroma ;)

Romana

No vidíš ještě se tě zeptám jestli máš na doporučení obchod kde bych tady tohle dostala ?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce