Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Co se zlomenou klíční kostí?

Jaktože tady nikdo nic nenapsal o zlomenině klíční kosti?Já jsem si ji zlomila před 2 měsíci a nic příjemného to nebylo.Jen tak mě napadá proč se v první pomoci píše že ruku na straně kde je kost zlomená máme dát přes prsa na protější rameno...trochu divný,když jsem ji nemohla ještě měsíc potom tam dát a navíc jsem měla zakázaný ruku zvedat víc jak 60° ....takže kdyby mi ji tam dal někdo když se to stalo tak by mě to asi bolelo ještě víc....tak nevim nevim,kdo mi na to odpoví?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tereza
1x

Tak píši znovu a docela překvapená. První týden po zlomení na kontrole mi doktor řekl že obvazy sundají za 2 týdny a potom teprve půjdu na rentgen, další týden na kontrole tj. 2 týdny od zlomení mě zase jiný doktor poslal rovnou na rtg, když jsem se vrátila ani mi rtg neukázal, řekl že je to v pořádku srostlý a že obvazy jdou dolů. Akorát že tam bude ještě asi měsíc dva boule ale že zmizí a že ještě 3 týdny nemám sportovat atd, ale i tak mi to příde hrozně rychlý! Měli jste někdo už taky případ tak extra rychlého uzdravení?

Tom
3x

Ahoj, 9.7.2012 jesm se rozmlátil na kole až jsem z toho puknul BELLku, musel jsem napsat i té firmě a poděkovat, že jsem si vybral je a že mi zachránili život. To byl první kotrmelec. Další šel na levé rameno a praskl "klíček" kousek od ramena klíční kost. Tupá ošklivá bolest a já děsný protiva amorous. Dokor mi řekl, že je to jedna s kostí "která se najde" a usadí na svoje místo, jako kostičky v nose, taky jsem měl jednou na šrot a kostičky se nastěhovali na svoje místo pak srostli. Mám tedy kruhy ale jedn tak druhý tak, tedy 1. doktor nesundavat pomalu s tím nehýbat, jenže pomalu se mi to sunulo na krk. 2. doktor, "to si upravte jak je libo jen si neuškrťte ruku a sem tam si to třeba i sundejte jestli jste v klidu. No chodím s tím do práce jako IT to ustojim jen je to děsně nepříjemný. Dík za infa, mléko, ořechy vápník baštím standartně + hořčík, tak snad to bude OK, těším se aspoň na ten 5tý den jak jste tu psali, že už to tolik nebolí. Mrzutý, adrenalin 45blázen Tom

Robin Souček

Mně se zlomila pravá klíční kost 29. května. Šel jsem do Berounské nemocnice a tam mi řekli, že je chirurgická ambulance pouze do 17h, že musím jet do Hořovic. Tak jsem nejel a přišel druhý den ráno. Po asi 2h čekání mně poslali na RTG a potom nasadili Delbetovy kruhy s tím že to mám zlomené, od sebe asi na šíři kosti. Po čtrnácti dnech koukali na nový snímek a měl jsem to ještě více od sebe. Doktorka mne vyhodila na chodbu, že se musí poradit. Pak řekla ať přijdu na kontrolu za 3 týdny. Po 3 týdnech na snímku mlhovina mezi konci. Doktor řekl, že už ortézu nosit nemusím, že nemám zvedat nic těžkého a že mám s rukou cvičit, nebo jestli chci rehabilitaci a jakou dělám práci. Že se to prý vyplní. Spojení jsem cítil asi 24 den. Bolest jsem si užil hlavně zpočátku. Dostal jsem prášky na bolest, už při první návštěvě lékaře, a bylo lepší. Koupil jsem si za dvacku rozpustné tablety kalcium + vitamin D3 25tbl. Občas hrnek mléka. Jedl jsem hodné zelené papriky a jahody, které zrovna dozrávaly. Pak jsem si ještě koupil tablety vitamin C. Ořechy jsem taky asi měl jíst. 16. července jdu snad na poslední kontrolu. To už schází do konce dvou měsíců tak 12-14 dní.

David

V pátek 13. července (příhodné datum) jsem na kole vymetl díru zhruba ve 40ti km/h, udělal jsem pár kotrmelců a zlomený pravý klíček, jel jsem jednou vyjímečně bez helmy, takže jsem vlastně dopadl ještě hodně dobře. Při první kontrole a RTG mi řekli, že to sroste a navlíkli mě do kruhů, po dvou dnech kdy mi tam kost cestovala jsem to nevydržel a šel jsem znovu do nemocnice, kde mi jiný lékař řekl, že to tedy sroste a na pohyblivost to nebude mít snad žádný vliv, ale že tam budu mít obrovskou bouli. Rozhodl jsem se tedy pro operaci a jsem za to rád, teď tam mám dva dráty a kost je krásně srovnaná. Mám 4 dny po operaci a už to není ani tak bolestivé, ruka je zafixovaná v ortéze a je to v pohodě. Za 3 týdny mi to sundaj a začnu pomalu cvičit a po 6ti týdnech dráty ven. Všem, kteří máte s tímhle zraněním potíže tu operaci opravdu doporučuju, je to o hodně pohodlnější než být navlečený v kruzích a hlavně máte jistotu správného srůstu. Všem zraněným držím palce, ať se dáte brzy dokupy! David

Tom

Já jsem pro ně asi na operaci nebyl v rozmezí věku :-) takže se z toho budu muset vylízávat s kruhy :-) ale už je to taky lepší, už se to hojí ale prvních 5 dnů to je děs.

David

A kolik ti je? Mě je 22 a operaci mi dokonce doporučili, hned druhý den o půl osmé ráno jsem ležel na sále. :-) Jediný co mě štve, že mi to ještě musejí vyndat, ale jinak je to zlaté oproti těm kruhům, nemusím mít strach, že mi to zase přeskočí a podobně. :-)

Tom

Ahoj druhý příspěvek nad tebou - adrenalin 45blázen Tom. Děti mi odrůstají kolem tvého věku tak zaínám řádit :-) v 65km mi to v dolíku sebralo bláto z ruky :-)

Terka

A kolik ti je, když te nechteli dat na operaci? Me je 12, a uz jsem byla na třech! (Ale ne s klickem)

Martin
7x

Ahoj, jsem chirurg,ale ne traumatolog nebo ortoped, takze pokud si zlomite klicni kost,navstivte trauma centrum,prosim,pokud jste v JM kraji nechodte do urazovky,bezte do Bohunic,je tam spickove traumacentrum. Rozhodujici je rentgen, nebojte se operace,zavedeni dratku,jak pisete,je tzv osteosynteza,je to moderni zakrok,ktery vase leceni urychli, nejake fixace jsou dobre na zebra,kde plati,casem se to zahoji. Zlomenina klicni kosti je dost bolestiva a osteosynteza je planovana az nekolik dni po zlomenine,toho se nebojte,je to tak normalni, pocitejte s tim, ze zavedene draty ci hreby se museji vyndat,zakrok nebude pouze jeden. Jako milovnik cyklistiky jsem jiz podstoupil dve osteosyntesy,jednou kost srostla sama a nebyl jsem nijak omezen. Nedejte na nazor jedineho lekare,hledejte,informujte se,jde o vase zdravi,pravo patri bdelym! A vy nejste houska na krame, lekare se ptejte,ptejte.........jde o vas!!

Monika

Bohužel, jela jsem v prvotním šoku na úrazovku a čekám co bude dál.

David
1x

Tak jsem 3 týdny po operaci, ortéza už je dole a můžu pomalu a opatrně rozcvičovat a lehce plavat. Svalek už je prý hmatný, ale kost ještě srostlá není, fragmenty se ještě trochu hýbou (když to pan doktor zjišťoval tahem za kost, tak jsem myslel, že mi budou muset vyměnit pampers :-)) ), za 14 dní další kontrola, věřím, že teď už to bude lepší a lepší. Už se těším na kolo! :-)) Claviculám zdar! :-))

David

Tak hlásím, že jsem 27 dní po nehodě seděl znovu na kole a ujel jsem 25km poměrně v klídku. :-))

Tom
2x

Tak jsem na tom asi stejně, má to svoje polohy kdy to cítím, ale jak jsi psal ještě to tvrdne. Těžší věci zatím přenechávám pravé ruce, ale už se dá spát i na boku a tady tak nějak normálně fungovat. Ještě ale do konce srpence tomu dám klídek, lehké cvičení bez zátěže pak pomalu začnu. Kolo si dám v klídku asi polovinou září či říjen. Tak hlavně zdraví a už žádné pády!!

Lukáš
1x

Ahoj, já sem hodil v lednu držku na krátkejch lyžích a už to bylo. Kamarádka doktorka mi doporučila brát Femoralex, že to holení bude rychlejší. No nevim, teď už jsem v pořádku, trošku to ještě cítím, když se mění počasí, ale jinak dobrý. Ale asi to bude individuální. Hlavní bude nepadat

Jirka
1x

Já si zlomil pravej klíček na kole, zlomenina asi uprostřed klíční kosti. Dali mi kšandy, co mi měly stahovat ramena dozadu. Po pěti týdnech nošení nulová změna, kosti stále od sebe a žádný svalek. Takže nutná operace. Vůbec nechápu jak by to mělo v těch kšandách srůst... Zbytečných pět týdnů, to jsem mohl mít dávno po operaci a hrát tenis!!!

Patrik

Mám 17let a toto byl můj první větší úraz. Na závodě po pádu z kola po několika kotrmelcích jsem si tvrdě narazil pánev a dopadl jsem ramenem na kořen stromu, bolest byla velká a věděl jsem že jsem si něco vážnějšího udělal, nevěděl jsem jistě jestli se jedná o frakturu v oblasti pánve, bolest zad byla mnohokrát větší než naražené rameno jak jsem si říkal ale po převezení sanitkou pře les a strašný terén mě na chirurgii po rengenu kde jsem skolaboval po šoku z polohy leže na židly doktor ukázal detailně rengen a že záda jsou jen naražená ale zato se mu nelíbila ta klíční kost dal mě ortézu i přesto že říkal že na rengenu nejde poznat fraktura zda se jedná o pohmoždění nebo zlomeninu.O tři dny později jsem šel na kontrolu kde byl doktor překvapen, klíční kost byla prasklá do poloviny což znamenalo brzké uzdravení (zjistil to až po mém odchodu). ALE po sundání a opětném nasazení trika jsem zvednul ruce a zapomněl jsem zcela na rameno. Nyní je to čistá zlomenina ve střední části místo původního hojení 2-3 týdnů je to 5-6týdnů.

Roman
1x

Výsledkem "letu kondora" při MTB závodech jsou 2 zlomená žebra, zlomená lopatka a tříštivá zlomenina klíční kosti. Asi nemusím zdůrazňovat, že najít v téhle kombinaci polohu, ve které si lze odpočinout, je celkem problém. V nemocnici jsem pobyl 2 týdny. Výhodu to mělo v tom, že jsem byl průběžně oblbován injekcemi proti bolesti a tak se to dalo přežít. Po pêti dnech lékaři přijali rozhodnutí klíček pro jeho značnou roztříštěnost operovat. Podle toho, co jsem si načetl, to asi bylo moudré rozhodnutí. Drát mi čouhá z ramene již 4 týdny, nicméně svalek se zatím netvoří žádný. Lékaři jsou zatím v klidu, vycházeje ze stavu klíčku po nehodě takový vývoj předpokládali. Prognóza - nejméně 8 týdnů léčení (ortéza) a dalších 8 týdnů rehabilitace pro běžný život, pro sport snad ještě déle. Tak uvidíme. Všem držím palce a přeji co nejrychlejší a co nejméně bolestivé léčení.

petra

Dobrý den, zlomila jsem si ji před týdnem na toboganu a nasadili mi Delbetovy kruhy, takovou tu osmičku , která mi tlačí ramena dozadu...:-( Četla jsem, že ve většině stejně nepomůžou a musí se to řešit operativně. Mě se teda ta kost furt hejbe, i když mám ty bandáže, které mě tlačí ty ramena dozadu...Vůbec mě ta zlomenina nebolí, ale z té ortézy šílím.....bolí mě šíleně záda a hrudní kost, za krkem musím mít ručník, protože mě to šíleně řeže a tlačí....Budu ráda za jakoukoliv vaši reakci, postřehy, zkušenosti i anketku jestli to pomohlo nebo se to řešilo operací a pokud operací, tak jak to probíhalo? Jak dloho jste byli v nemocnici? Jak dlouho se to léčilo? Petra

Matěj M.

Před měsícem sem si na fotbalovém zápasu vykloubyl rameno, předtrhal vazy a praskla mi kliční kost v kloubku. Okamžitě pro mě přijela rychlá a odvezli mě do Náchodskě nemocnice kde mi doktor oznámil že musim jít okamžitě na operaci jinak budu mít do konce života problém . Mám 9 stehů, sešitě vazy a v rameni titanovou destičku co mi drží rameno v celku . Je to bolestivé protože mi začínají ochabovat svaly . V listopadu jdu na další operaci kde mi budou vyndávat destičku z ramene a začnou rehabilitace. Docela se bojím rehabilitací protože mi bylo řečeno že budu muset udělat s rukou věci které v tuto chvíli nejsem schopen udělat :/

martin h

zdarec před 2 měsícama sem si zlomil klíčni kost hned mě to drátovali protože mě kousek kosti prorážel kúžu a ted už drát je pryč sám sem stým cvičil takže rameno už v poho dám nahoru za 3 týdny mě čeká kontrola a pak se vracím k parkouru takže fakt doporučuji operaci když budete v klidu a dávat si pozor tak za 3 měsíce se vrátíte zpět ke sportu

Lukáš

Ahoj, chci se zeptat. 15.12.2014 mě při hokejovém tréninku spoluhráč nárazem zlomil klíční kost. Po RTG zjištěna mírná dislokace. První 4 týdny delbetovy kruhy a pak jsem je sundal a ruku začal rozcvičovat jak mi řekl doktor. Už je to 7,5 týdne od zlomeniny a za týden a půl bych chtěl hrát zápas na hokeji. Na kost když sáhnu je taková měkčí a pruží trochu. JInak tam je cítit takový výčnělek. Teď mi doktor řekl, že když půjdu hrát je to 50:50 že to vydrží. Ať si dám ještě 3 týdny klid. Snažím se to rozcvičovat v posilovně ale jde to pomalu ruka bolí a nejde ani pořádně posilovat ramena. To nezvládám ani s lehkou váhou. Myslíte, že mohu jít hrát nebo radši tomu dát více času, za chvílí končí sezona a chci si ještě zahrát. Jinak hraju 2ligu za muže, takže je možné, že mě trefí 100kilový chlap. Já sám 21let. Díky moc za radu

Lukáš a

Ahoj Lukáši, odpověděl sis v podstatě sám, dle mého názoru to riziko za to že si dáš pár zápasů (nebo taky jen 1) vůbec nestojí, můj případ jsem popsal hned po tebou, takže s tím nemám zkušenosti, ale pokud říkáš, že už to máš celkem zhojené a je to na dobré cestě, tak bych se do toho nehnal a neriskoval. Už se mi taky stalo, že jsem jiné zranění uspěchal a nedopadlo to dobře...ale rozhodnutí je na tobě...

Lukáš

Ahoj, 3. února jsem si zlomil pravou klíční kost při lyžování, ještě to asi dopadlo dobře podle toho držkopádu. V nemocnici jsem s tím byl až dnes, protože jsme se vraceli včera, dovolenou jsem i přes mírnou bolest přes den dolyžoval, v noci to řešil ibalgin, takže jsem se i vyspal. Dnes mi doktor nasadil ortézu ( a za 14 dní kontrola, bohužel ale moc nevěřím tomu, že to dobře sroste:( Navíc mi k tomu nic víc neřekl...podle snímku to je asi pěkně zlomené, nevypadalo to posunuté, jen mi kosti svírají úhel cca 150 stupňů. Ale byl to jen snímek zepředu. jak to tu tak čtu, tak mám strach, že ztratím plno času tím, že mi to nebude chtít srůst, kosti zatím přeskakují:(. Zítra chci zkusit jiného doktora, uvidím, co mi poví. Prostě akorát nám začala zimní příprava a já jsem v pr.... Myslíte, že je blbé, když spím v poloze něco mezi na břiše a na druhém boku? Je to poloha, při které to celkem nebolí, ale mám strach, aby to nebyla poloha, při které to nebude dobře srůstat. A další věc...dá se při tom alespoň makat na spinnin govém kole, když už nic jiného? Cvičně jsem si dal včera 8 km běhu a dalo se to vydržet, ale to jsem ještě nevěděl, že je kost zlomená - ale běh asi nebude to nejvhodnější pro srůstátání...:(

Zdenka

Zdravim, pred 17. dny mne srazilo na kole auto, zlomena prava klicni kost. Doktor me hned na pohotovosti doporucil operaci - i kdyz jsem na ni cekala 6 dni v bolestech. Sla jsem na ni rano v 8 hod.a v 6 hod. vecer jsem sla domu.Nedovedu si predstavit konzervativni lecbu, hned 2. den rano zacala bolest ustupovat, za 3-4 dny uz bolest skoro zadna-jen to musim mit porad v klidu.To co tu ctu me uprimne DESI, pokud to jde, urcite operaci!Je to asi individualni, ja to mam zlomene rovne, u ramene...Preji vsem co nejmene bolesti a rychle uzdraveni! Zdenka

Ivana
1x

Ahoj, já si na kole zlomila kost v rameni. Po tom, co jsem četla, jsem chtěla, aby mi to zpevnili operací, protože jedna kost byla výš než druhá. Doktor mě odmítl a nasadil kruhy. Prý to sroste. Je to 14 dní, každý den to bolí míň a míň, ale občas cítím tlak v rameni. Za tři dny jdu na RTG,tak mám obavy, jestli to dobře sroste.

Monika

Dej vědět, jak si dopadla, prožívám to stejné nyní. Díky.

Julča

Moje sestřenice si ji taky včera zlomila a je jí 8... Bude to mít 3-4 týdny :)

hans
1x

sem si tu kost taki zlomil, v laterární části, u doktora sem nebyl poznám to sám a otevřená zlomenina to nebyla, a taki nepotřebuju, aby mě nekdo poučoval, že nemám chlastat, sice to dost bolelo, ale tedka po deseti dnech už je to celkem ok,sem si to sice srovnával tim, že si ju dávám za záda, ale aji tak myslim, že mi tam zustane takovej hrb po srostení, jinak sem viděl takovej ten seriál život s pravěkými lidmi a tam bylo, že neadertálci měli na sobě spoustu zlomenin co sem jim zahojili tak myslim, že ta zlomená kliční kost není až takovej pruser,

Operace

me zkusenosti.pred tydnem pad z kola.jiz na omak spis nez na bolest bylo jasny ze kosti jsou od sebe. abmulance,rtgn,jasna zlomenina klicku a v rameni posun uchyt asi o cm.nejsem fandou chemie ale injekce na bolest prisla vhod.dostal jsem zaves a popruhy co stahuji ramena dozadu.cekani na operaci 3 dny!bolest byla,ale ne zase tak priserna.ale samozrejme jsem nespal.navic popruhy byly spise na obtiz protoze tlacili na zlomenou cast kosti.velice neprijemne.pri operaci mi byla nasroubova desticka 5ti srouby.musim rici ze po operaci byla boslest priserna a mnohem intenzivnejsi nez pred cekanim na operaci!ted jsem tyden po operaci.bolesti jeste uplne neodezneli ale den ode dne lepsi.neprijemne je spani na boku.na rtg postaveni spravne.rez po delce klicni kosti.za 2-3 tydny pry muzu zacit rehabilitovat.vyndani desticky se konzultuje cca po roce.verim ze z nejhorsi mam za sebou a za mesic uz budu fungovat.

Vilik

Ahoj lydi mlel sem zlomenou klični kost a ty ksandy my pomohli tak nevim proč nĕ jaka o prerace

Denisaa

Ahoj, tak se s vámi taky podělím. Před 10ti dny (11. 8. 2018) pád z kola, zlomená pravá klíční kost ve střední třetině. Odvoz sanitkou na chirurgii v Nymburce, RTG a delbetovy kruhy. První 2 dny nesnesitelná bolest, spánek téměř žádný. Bolest odezněla cca po 4 nebo 5 dnech. Na kontrole jsem byla 5 dní po úraze a pak za dalších 5 dní. Prý to vypadá dobře (mimochodem pokaždé mně kontroloval jiný doktor). Jím doplňky stravy: vápník+horčík+zinek, vitamin D a vitamin C. Snažím se jíst tvaroh, hodně ovoce a zeleniny. Jediné čeho se děsím..na RTG kosti stále od sebe a nedotýkají se. Máte někdo ponětí, kdy se na RTG ukáže spojení kostí? Opravdu z toho mám strach. Díky za případné odpovědi a zkušenosti.

Kuba

Zlomenina pravého klíčků při první kontrole řekli že prý stačí fixace po týdnu jsem šel. Na kontrolu a které mi řekli že to nesrusta a doporučovali spíš operaci za 3 dny byla operace která proběhla v pořádku rád tam mám stehy a ani to moc neboli

Kuba

Zlomenina pravého klíčků při první kontrole řekli že prý stačí fixace po týdnu jsem šel. Na kontrolu a které mi řekli že to nesrusta a doporučovali spíš operaci za 3 dny byla operace která proběhla v pořádku rád tam mám stehy a ani to moc neboli

Daniel

Ahoj, mám zlomenou klíční kost přímo ve středu kosti. první týden mi doktor dal osmičkový obvaz aby se kosti dotýkali. Dnes jsem byl na kontrole a mám tam dislokaci ale doktor mi řekl že to sroste. Tak mi už dali jen ortézu na fixaci. Dnes jsem si s tím ale trošku hnul a mám v tom trochu jiný pocit a trošku to pobolívá při nějakých pohybech. Je možné že se mi jen tím že jsem si s tím malinko hnul kosti oddálili? Mám strach, nechci na operaci. Prosím pomozte.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce