Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD)

ADHD (Attention deficit hyperactivity disorder) - porucha s deficitem pozornosti a hyperaktivitou je onemocněním, které se projevuje obtížemi se soustředěním, nepřiměřeně zvýšenou aktivitou a impulzivitou dítěte. Výskyt ADHD u dětí školního věku se pohybuje podle různých studií mezi 3-7 %, chlapci bývají postiženi třikrát častěji než dívky. V české republice se odhaduje, že ADHD má až 20 000 dětí. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jan Veselý
4x

Jedna ze zásadních příčin může být např. dysfunkce v kloubech dolních končetin u jednotlivých kloubů promítnutých přes všechny obratle páteře až do lebečních kostí. Problém pak může být zejména u prvních krčních obratlů 1,2 Cv, majících po stranách malé otvůrky, kterými procházejí tzv. vertebrogenní artérie ( tepny), zásobující obě hemisféry. Nepatrné přiškrcení zaviněné posunutím otvůrků a je hotovo. Jakpak že vzniknou uvedené dysfunkce kloubů dolních končetin? Velmi jednoduše, u porodu povytažením jednoho či obou kyčelních kloubů, později nošením nevhodné obuvi a nedostatečným pohybem, příčin vzniku dysfunkcí může být celá řada. Důsledky pak jsou v hyperaktivitě, dětských bolestech hlavy, snížením imunitního systému s alergickými projevy atd. Nejsnáze dostupnou metodou pak by měla být prohlídka na stole vertebrogenního terapeuta s neinvazním srovnáním( Dornova metoda ) prakticky celého kosterního systému. Od kloubů kyčelních, srovnáním optimálního sklonu pánve přes všechny klouby až třeba po vyrovnání nerovnoměrného skusu dolní čelisti. Rozhodně by měla předcházet přinejmenším před nastoupením medikamentózní léčby. A zajistit dostatek přirozeného pohybu. I kdyby ve všech školách dle nařízení Vlády ČR byly nové lavice, pokud se děti nebudou pohybovat pravidelně je to naprosto zbytečné. A že těch hyperaktivních dětí ve speciálkách je…. [email protected] www.jtvesely.txt.cz

Petra
1x

Dobrý den,zajímalo by mě zda hyperaktivita může přetrvávat i do dospělosti,zda se projevuje stejným způsobem jako u malých dětí .Jaké sou příčiny a možnost ovlivnění této nemoci.Děkuji za odpověd.

VERA
1x

DOBRY DEN,HYPERAKTIVITA MUZE TRVAT AZ DO DOSPELOSTI,JA SAMA JI TRPIM A JE MY 30LET.PROJEVUJE SE TO ZVYSENOU IMPULZIVITOU,ZKRATOVYM JEDNANIM,NESCHOPNOSTI DOTAHOVAT UKOLY DO KONCE ATD.CLOVEK JE ROZTEKANY A TAKE SI SNADNO ZADELAVA NA EXISTENCNI PROBLEMY,JE NALADOVY ATD.ATD.TRPIM TIM ODMALICKA A MAM TRI DETI A JEDNO Z DETI TUTO INDISPOZICI PO MNE ZDEDIL,HYPERAKTIVITOU TRPI TEZ MUJ OTEC,TAKZE VETSINOU JE TO I DEDICNY ZAKLAD.MAM ZA TO ZE JE TREBA HYPERAKTIVITU LECIT,OSVEDCILA SE MY DORNOVA METODA A PRO DITE TKZV.BACHOVKY JSOU TO KAPKY NAMICHANE NA MIRU A HLAVNE PRIRODNI.

Lenka
1x

Dobrý den, může mi někdo napsat, o je DORNOVA METODA a kde se s ní zabývají. Taky máme hyperaktivní dítě, navíc má poruchu chování. Neurolog mu chce psát medikaci, ale já stále odmítám. Věřím, že se najde i jiná metoda léčby, než je chemie. Děkuji za odpověď.

Lucka

Dobrý den všem, mám doma uplného "ďáblíka". Neposedí, neposlouchá, zlobí, nesoustředí se a je neunavitelný. Nerada bych ho tahala po doktorech a poradnách dokud si nebudu opravdu jistá, že jsem vyzkoušela vše co se dalo. Nemáte někdo náhodou nějakou radu či zkušenost jak zkrotit takové dítě? Motivace a zákazy nezabírají. Jsem z něj úplně nešťastná, protože jinak je velmi chytrý a šikovný. Budu vděčná za vše

Vitaminy
2x

A co nějaké vitaminy na podporu soustredeni, pro deti jich uz ted delaji spousty ...

Marci
1x

My jsme letos na jaře vyzkoušeli Hvězdíky, bereme je dodnes a jsme spokojeni. Mají v sobě omega3 kyseliny a vitamíny. Pomohlo nám to hlavně na tu soustředěnost...

Petra
4x

Ahoj všichni, kdo mají dítě ADHD. Dceři ho diagnostikovali před prázdninami, spolu s dyslexií a dyskalkulií. Našla jsem si na netu veškeré informace, které se tohoto problému týkají. Dospěla jsem k závěru, že nejlepší metoda, která zatím existuje, je eeg biofeedback. Začali jsme tam chodit a po dvaceti sezeních vidím první pokroky...je to bomba. Dcera začíná po mnoha letech číst bez zadrhávání. Dokonce ani do úkolů už ji nemusím nutit. Máme štěstí, že jsme z Prahy, takže můžeme docházet přímo do EEG Biofeedback institutu. Všem to můžu doporučit, výsledky za to stojí a snad by měly být i trvalé.

JenJa
4x

Dieta je jedno z reseni...vycetla jsem ze se doporucuje provest vzdy po dobu 4 dnu vynechani bud mlecne stravy a zapisovat reakce ditete. Pokud to nepomaha hleda se dal...lepek ..chleba, mouka...opet na 4 dny... ( to zabralo u nas...hned druhy den prestal skakat nohama a delat zvuky..jenze stale rusi neusi mluvenim)... Take nektere druhy ovoce a zeleniny mohou byt pricinou ADHD... Rozkodne se ma omezit cukr a nepodavat barvene napoje ci jine. Omega 3 a rybi tuk plus magnesium na podporu soustredeni... Dieta rozhodne pomaha.. Take existuje homeopaticka lecba...my zrovna hledame moznosti. http://www.natural-adhd-cure.com/ doporucuji zadat na www.google.cz a nechat prelozit nebot je to v AJ

Jana
1x

Dobrý den dnes jsem zjistila že syn má ADHD a jsem z toho zmatená čtu si tady články ale vůbec nevím jak vlastně se k němu mám odedneška chovat. To jak jsem se k němu chovala dodnes bylo asi špatně musím se naučit se chovat jinak asi to bude těžké pro nás všechny ale když to synovy pomůže tak budu jedině stastná i když jímže mu to nepomůže za týden a že budu muset být s manželelm hodně trpělivá děkuji moc

Jana
1x

Já s dcerou už válčím deset let od zjištění diagnozy. Nejdůležitější je podle mě najít vhodnou školu s učiteli, kteří mají pochopení pro takové dítě. Je také samozřejmá spolupráce se školou a to velmi intenzivní. Nyní dceři bude 14 let a doma je to vysloveně v pohodě, ale pořád problém se školou, ne s učením, ale prostě přístup ke svým vrstevníkům. Já mám velmi dobrou zkušenost s léky, které ji dodávají sílu se soutředit. Ona trpí jen dyslexii a grafomotorikou. První dva roky jsem ji učila doma, nebyla schopná sedět ve škole, bylo to velmi těžké, ale zvládly jsme to. Určitě jak se píše za každou maličkost chválit i když to není potřeba a podporovat sebevědomí dítěte.

irena matějková
1x

Dobrý den, můj 13 letý syn má diagnostikovano ADHD,je to opravdu boj,pro nás pro všechny,Zkoušíme opravdu všechno,o lécích jsem zatím nepřemýšlela.Kdo s takovýmto jedincem nežije,ten to málokdy pochopí,mám svého syna opravdu moc ráda,ale někdy jsem vyčerpaná,naštvaná a říkám si proč není normální,ale on vlastě je normální,je moc šikovný třeba na dějepis,hezky kreslí,ale když ho "to" popadne stojí to za to,a musím přiznat,že to sama někdy nezvládám.Chci jen vzkázat ostatním rodičům,aby vydrželi,s ADHD žijí hlavně naše děti,i pro ně je to těžké.Zdravím všechny a držím nám všem palce:)

EVA
1x

Zdravím všechny nervově zhroucené rodiče.Mám syna 7 let,akorát nastoupil do školy,byl problémový od narození.To,co ho učím 7 let se naprosto minulo účinkem,mám na mysli i základní věci jako úklid hraček,dodržení čehokoliv,čištění zubů a naprosto samozřejmé věci.Do dnes s ním nemůžu jít na nákup,protože vždy to končí velkou scénou,že něco chce,přitom ví,že to nedostane.Jsem velmi důsledná,ale ani to není kolikrát nic platné.S nástupem do školy začala hotová katastrofa.Nechce se učit,nechce dělat úkoly,vůbec neví co se ve škole učili.Jediné,co z něj pracně vydoluji je to,co měli k obědu.I za to jsem vděčná.Jsou to dva měsíce co začala škola a synovi se ještě ani jeden den nepodařilo přinést domů vše,co ráno dostal.Neustále chybí mikyny,bundy ,čip na oběd a běda jak dostane něco navíc než aktovku,s tím se můžu zrovna rozloučit.Řeknu Vám,je to katastrofa,navíc to jeho nekonečné vztekání a vymáhání si svého,vydrží dělat scény třeba půl hodiny,pak se dostane do normálu,ale to já jsem psychicky na dně.Dokáže se i omluvit,ale to je mi pak do breku.Musela bych mít nervy ze železa,abych toto denně vydržela.Takto bojuji 7 let,docházejí mi síly a hlavně nápady,protože my-rodiče těchto dětí musíme dokola vymýšlet scénáře,abychom předešli alespoň části těchto problémů.Nemůžu mu měnit aktivity jak potřebuji já,musím ho na vše dopředu upozornit.Jinak co se týká školy tak nějaká znamínka a čárky,jakoby snad ani nebyli.Vzteká se i u úkolů,takže kolikrát ani neví,co vlastně píše.Jeho písmo snad nebudu ani komentovat.No je to běh na dlouhou trať,žádám Vás zde,pokud jste na tom někdo stejně a chcete si o tom popovídat,ozvěte se mi prosím na email [email protected]

EVA

Evi,to znám,když dochází síly.Máme 12 letou těžce mentálně postiženou dceru,má downův syndrom,hyperaktivita,pm neklid,agresivita,atip. autismus,ten nám zjistili nedávno.Musím říct,že je to někdy hrůza.Navíc je po 4 závažných operacích.Ve škole to moc s ní nejde,je zlá na děti,strká do nich,někdy kousne,plácá po lidech.Když jdeme ven to je občas katastrofa,válí se po zemi,dělá si co chce,doma krámuje ve skříni,vytahá spoustu hadrů a stále si něco obléká,občas nás plácá,nebo trhá vlasy.Také se sebezranovala,trhala si sama vlasy,drásala dásně,dloubala se tak dlouho v nose,dokud jí netekla krev.Když jdeme po doktorech,pobíhá po místnosti a jít do krámu-to se rovná ztrátě nervů.Zkoušíme to na ní všelijak vysvětlovat,odepřít oblíbenou hračku apod ale nic moc.Jinak mluvenému slovu rozumí,někdy mi připadá,jako by nás chtěla trápit a zkouší,co vydržíme.Přitom jí máme moc rádi a jsme rodina v pohodě,má starší sestru,ta je jediná,na kterou dá.Měli jsme už tolik léků,ale nic moc,tolik jsme toho už projezdili,ale rada žádná.Tak pevné nervy zdravím EVA

Jarka
1x

ahoj,mám 12ti letého syna,který má vše co k této nemoci patří a ještě něco navíc-poruchu osobnosti a agresivitu.Vůbec si s ním nevím rady,škola je malý horor neustále samé poznámky pro vyrušování,nebo napadání spolužáků,ještě je navíc dislektik a disgrafik,takže je integrovaný,i když to na to nevypadá,protože přes veškeré poruchy se se školou dohaduji kvůli synově nepozornosti a nesoustředění.Doma neustále vyvolává hádky s mladšími sestrami,nic není schopen udělat pořádně,hraje si a chová se jako 7mi letý,léky zatím nebere,ale uvažuji o nich,protože mám starost o jeho budoucnost,takhle se ve společnosti neuplatní.Kdo jste něčím podobným prošli,nebo právě procházíte,tak mi napište,potřebuji vědět,jestli je nás víc,kteří stojí nad vlastním dítětem úplně bezmocní

hanka svobodova
1x

ahoj díky tomuhle článku sem se dozvědela že tuto poruchu mám rodiče mi to i potvrdili ted uz vím proč jsem taková a vím jak tomu mam předcházet děkuji

Honza

Dobrý den, je mi 23 let a studují na vysoké škole. Mám obrovský problém se soustředit. Jak na přednáškách, tak při učení a dalších činnostech. Dokonce když vím, že poslouchám něco co mě velice zajímá, tak se soustředit nedokážu. Zjistil jsem, že jsem měl v dětství hyperaktivitu, která pravděpodobně přetrvává dodnes. Po té, co jsem si přečetl tento článek jsem si to uvědomil. Někde jsem četl, že se dá porucha soustředění vyléčit trvale a to za pomocí nějakých léků konkrétně od psychiatra. Kam se mám obrátit se svým problémem? Rovnou na psychiatra nebo někam jinam? Moje změny chování atd atd mi nevadí, jde mi hlavně o soustředění. Je pro mě velice obtížné studovat na vysoké škole, když se nedokážu soustředit a přednášky mi vůbec nic nedávají. Vše se musím naučit naprosto sám doma a často se špunty v uších. Takže celé moje studium je vlastně samostudium a vše se člověk sám naučit nedokáže. Jde mi hlavně o to, abych se dokázal soustředit - je to můj největší problém, který mě v životě velice brzdí. Děkuji za odpověď a rady.

Alfabet

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

KATKA

dobrý den mám 4 letého syna a zjistili nám ADHD a chci se zeptat jak na vzteklost na veřejnosti křičí tak že mi praskají ušní bubínky a všichni lidi okolo koukají že já jsme ta špatná matka :-( jak ho uklidnit . A další věc dr. nám napsala sédatif 3x2 denně zdá se mi to moc na 4 leté dítě a nikde jsem se nedočetla co to vlastně obsahuje je to vše latinsky děkuji za odpověď katka

Terezie

dobrý den, po čase se opět koukám na diskuze o adhd. mám syna je mu 12 let. už nás vyhodili z druhého klubu kde syn hrál fotbal. přešli jsme do jiné školy, kde už nás také nechtějí. nevím jak dál. syn má neskutečně velké srdce, rád pomáhá a je hodně citlivý. doma si s ním poradíme a není to tak strašné, sám nehápe proč ho nikde nechtějí. Bojujeme se školou, učitelema, kteří si s ním neví rady, s rodičema, kteří si na syna neustále stěžují. Doma je křik právě kvůli těmto problémům, jinak by vše bylo v pořádku. Když člověk nebydlí v Praze, tak těch možností moc není. Dospělí, kteří nemají děti s adhd, tak vůbec netuší o čem je řeč, všichni vám radí, myslí si, že jste špatní rodiče a že vše děláte špatně a že máte dítě špatně vychované atd. Kam přijdeme, tak si na nás ukazují a nikde nás nechtějí. vím, že na sebe syn rád upozorňuje a provokuje ostatní děti, ale to dělá proto, že chce aby si ho všímali, navíc učitelé většinou také netuší o čem je řeč takže si děti stěžují, učitel dá synovi poznámku, děti pak vše řeknou doma. pak to probíhá tak, že já se doma rozčílím nad poznámkou, do školy si mě pozve učitelka, ve škole si ke mě chodí stěžovat na syna děti a před školou na mě čekají rodiče a ještě dostanu email od výchovné poradkyně a do práce mi volá ředitele at se dostavím. a takhle je to každý druhý den už pět let. děsím se jen vzít telefon a když se ke mě žene nějaký dospělák, tak skoro utíkám, protože mám strach. Nevím, ale asi se pokusím najít další novou školu kde o adhd něco ví, ale už ve druhé škole než jsme tam přišli jsem jim sdělila náš problém opravdu v barvách, řekli mi, že mají skušenosti a učitelé jsou školení atd. a pak mi stejně řekli, že ho nezvládají, že se neumí zařadit do kolektivu a ještě se špatně učí.... ani jsem nenapsala, že jsme navštívili všechny možné i nemožné odborníky a všichni řekli, že je to přístupem učitelů... že s ním musí pracovat jako s adhd :-) njn. ještě také skusím tu omega 3 rybí tuk, to jsem ještě neskoušela, nebo možná navštívím odborníky sama, protože už ty hloupé neznalé lidi kolem sebe nezvládám já :-)

Ivana

Dobrý den četla jsem pani Terezie co píšete . Vím jake to je to moje dcera bude mít 16let, ale je pod lekama aby jsme to zvládali,ale i tak rodiče kteří tohle nezažili neví co je ADHD.

Andrea + 2 ADHD kluci
1x

Zdravím Vás, také mám 2 kluky s ADHD, 7letý trpí impulsivitou a 4 letý hyperaktivitou. Psychiatr mne pochválil, že jsem to začala řešit již takhle brzy, protože se bohužel často stává, že se lidé bojí za psychiatrem přijít a mnohokrát to dítě odnese tím, že pak má v dospělosti ještě větší komplikace. Oba kluci berou léky předepsané psychiatrem. Mí rodiče to diskutovali ještě s jedním rodinným známým, který vystudoval obor psychiatrie a řekli mu názvy léků, které mí kluci užívají a také množství. I on mne pochválil, že jsem to začala řešit takto "brzy" a že klukům jedině pomohu. Bez léků bych byla nešťastná já, kluci - kvůli sociálnímu vyloučení a ve škole či MŠ učitelé. Náš 7letý kluk šel o rok později do školy a vozím ho do speciální školy, která opravdu není zvláštní, je normální ZŠ, která má ve třídě maximálně 12 žáků a tímpádem mají učitelé - se zaměřením na speciální pedagogiku, více času se těmto dětem věnovat. Někteří děti jsou velice inteligentní, náš Vašík uměl psát i číst ještě před nástupem do 1. třídy, jen hold neumí udržet pozornost a ovládat svoji impulzivitu, je pro něj těžké si nedělat to, co chce a v této škole mu alespoň rozumnějí, umí ho pochopit takového jaký je, bohužel v normálních ZŠ se většinou tyto děti zařadí mezi nezvladatelné grázlíky a my rodiče mezi ty, kteří si své děti neumí vychovat. Drhý kluk je zatím v MŠ, ale také ho chci dát do speciální školy, kde pro něj budou mít pochopení. Oba kluci jsou citliví, mají velké srdce, ... ale.... No a já jako maminka beru antidepresiva, abych celou situaci zvládla. Našla jsme skvělou web stránku www.adehade.cz ta mi opravdu pomohla se rozhodnout proto, abych neodmítla jít s dětmi k psychaitrovi a léčila je psychiatrickými léky. Je to to nejlepší, co můžeme pro ty děti udělat. Většinou maminky, které to s psychiatrem neřešily, litovaly, že to neudělaly dříve. Andrea

Lenka z Prahy
3x

Co tady všechno čtu,je přesně to co máme doma i my. Syn 8 let. Chytrý (byť někdy vypadá a působí jako naprosto mimózní človíček), v jádru strašně milý hodný kluk. Ale je velmi impulsivní a nezvládá ovládat se hlavně v situacích,kdy má pocit,že mu někdo něco dělá neschvál. A začíná být agresivní na děti ve škole a menší sestřičku. Což je pro mě a manžela nepřípustné.Jsem na něj hodně přísná a někdy si myslím,že až zlá. Jenže to někdy prostě už nejde zvládat. Prostě bouchnu. Narušuje to veškeré výlety,akce, vztahy v rodině atd... .Bere léky ráno, však pomáhá to někdy a ne ve všem. Špatné chování a soustředění a ještě k tomu dysfázie. Takže chodíme do dyscentra, k psychiatričce a etopedovi. Ale mám pocit,že vše pomáhá jen na chvíli nebo vůbec. Když má syn pár lepších dní za sebou, je to pro nás vátek a aspoń trochu si odpočineme.Jinak jsou to dny většinou ve stresu, co kde zase ve škole provede a kam s ním můžeme jít, apod. Držím všem palce.A ráda si popovídám o zkušenostech a pomoci těmto dětem.Protože je milujeme a nenecháme je v tom:o)))) e-mail: [email protected]

Honzaz Moravy
2x

Asi mi někdo můj příspěvek smazal, tak to zkusím ještě jednou. Klasická "léčba" psychofarmaky má také svá úskalí: https://www.youtube.com/watch?v=xYKuvzvGcfo Přeji hodně štěstí.

Hana

Máte díte ve věku 6 - 12 let s diagnostikovaným ADHD? Zapojte se do výzkumu! Po dobu studie si osvojíte techniku relaxační masáže dítěte. Pro více informací napište na: [email protected]

Andy

Mám 12-letého syna, který má těžkou poruchu Adhd, má prvky autizmu a je agresivní. Když je nějaký problém, tak se vzteká, ale jen v mé přítomností. Když je s někým jiným, tak je v pohodě a nikdy se nevzteká. Slýchám často, že to vztekání není porucha, že to je jen zlobení. Zajímalo by mě jak to je.

Daniela

Nám teda pomohl Equazen, na který jsme dostali doporučení od dětské doktorky

Andrea

To je prosím na předpis? Syn trpí také poruchou pozornost, vyzkoušeli jsme toho dost, ale toto teda ještě ne, tak by mě zajímalo více.

Daniela

Je to doplněk stravy pro děti s potížemi se soustředěním, pozorností, s potížemi se čtením a psaním, s opožděním ve vývoji řeči a s potížemi v chování. Je volně prodejný v lékárnách a je pro děti už od jednoho roku, s tím, že ho mají v různých formách.

Andrea

Můžu se vás prosím zeptat jak dlouho ho dítě musí užívat? A kdy je možné očekávat zlepšení?

Daniela

Je to běh na delší trať. Minimálně jedno to balení by mělo dítě vybrat, ale to je opravdu minimum.

Hana

Jak jste vůbec poznali, že jde o poruchu pozornosti?

Daniela

Upozornila nás na to paní učitelka ve škole, takže jsme šli za příslušným doktorem a bylo nám to potvrzeno a doporučen equazen.

Hana

Dívala jsem se, že to balení je docela nákladné. Nemají i menší balení?

Daniela

Nepřijde mi, že by to bylo nákladné. Balení je cca na půl roku, takže když si to spočítáš, tak denní dávky přijde na necelý 6 korun, což je naprosto zanedbatelná částka, ne?

Přidat nový komentář

Partner rubriky Dětské infekční nemoci
Partner rubriky Dětské infekční nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce