Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Jaky je rozdil mezi Aspirinem a Acylpirinem

Může mi někdo poradit,jaky je rozdil mezi Aspirinem a Acylpirinem?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Hofka
7x

Látky jsou naprosto stejné, jedná se ale pouze o rozlišný obchodní název.

Beďa
6x

Rozdíl mezi Aspirinem a Acylpyrinem je opravdu velký a to hlavně v technologii a kvalitě zpracování Aspirinu. Mikronizovaná tableta Aspirinu zajistí ideální rozpustnost na mikročástečky, které nedráždí žaludek a navíc rychleji působí. Na Aspirin nedám dopustit, protože mi pomáhá se zbavit jakékoli bolesti, nachlazení i chřipky.

Jana Květoňová
4x

Strašně mě pořád bolí koleno, čekám na ortopedické vyšetření, mažu ho, beru různé prášky na bolest, přítel mi dal na chatě jeden aspirin (musím konstatovat, že všechny prášky beru po dvou) a neskutečně rychle mi zabral. Musela jsem si pak vzít ještě doma jeden a ráno jsem se cítila jako znovuzrozená. To po žádném acylpyrinu, panadolu, paralenu apod. ne!

Topper
3x

No já nevím, po Acylpyrinu se vždycky krásně vypotím, po Aspirinu ne.

2xs
2x

Rozdíl je téměř jen v ceně. Účinná látka stejná. Pokud někdo tvrdí, že Aspirin nedráždí žaludek, tak "domácí" analog takového léku se jmenuje Anopyrin, je stále levnější než Aspirin, žaludek nedráždí, ale účinek je pak o něco slabší, navíc je v tabletě účinné látky méně.

2xs
3x

Je to v zásadě nemožné... protože Acylpirin a Aspirin mají stejnou účinnou látku. To, že uvádíte ve stejné řadě i Panadol a Paralen svědčí o chybějící základní orientaci co užíváte - tyhle dva léky mají účinnou látku paracetamol, což je něco zcela jiného, než kyselina salicylová z Acylpirinu nebo Aspirinu. Pokud Aspirin zaúčinkoval a jiné analogy ne, je to spíše přítelem (vyplavením serotoninu po sexu - tiší bolest a tiší i celkově) nebo se jedná o efekt autosugesce (víra tvá tě uzdraví - když věří právě tomuto, že to pomůže, tak to pomůže, i kdyby to byla tableta placeba =bez jakékoliv účinné látky).

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Anketní otázka

Necháváte si znaménka pravidelně kontrolovat u dermatologa?

25%
75%
Zatím hlasovalo 8 lidí

Mohlo by vás zajímat

Co na průjem v těhotenství?

Dobrý den. Co na průjem v těhotenství? Děkuji

Pískování odstraní skvrny z vašich zubů

Pískování zubů je populární metoda pro odstranění povrchových skvrn a zlepšení vzhledu úsměvu. Na rozdíl od běžného čištění zubů kartáčkem, pískování dokáže odstranit skvrny způsobené kávou, čajem, vínem nebo kouřením. Procedura je velmi šetrná ke sklovině, ale zároveň účinná.

Dušnost, sípání i suchý kašel. Na vině může být astma.

Astma je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích, které se může objevit v jakémkoli věku a jeho projevy se liší svou intenzitou. Typickými příznaky jsou opakující se problémy s dýcháním – dušnost, suchý kašel, sípání nebo tlak na hrudi. Neléčené astma může vést až k vážným záchvatům, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce